Jump to content
alinn

Următorul cutremur din România, mai puternic ca cel din '77

Recommended Posts

Tu ai citit tot sau vrei sa pari destept? Sau si tu citesti printre randuri. Stii ce inseamna o multiplicare logaritmica? Guess not. Ai pus niste link-uri fara nici o noima.

@Ca sa iti explic si tie: Am zis ca este imposibil sa fie un cutremur de asemenea magnitudine la noi, datorita cutremurilor minore care au loc din cand in cand, astfel eliberandu-se energie.

da, asa e, scuza-ma. nu-ti voi mai pune niciodata la indoiala calitatile de ghicitoare-n cafea. stii tu ca nu va avea loc, ce pana mea, ca tu ai seismografe agatate-n cuie prin baie. cunostintele tale ma coplesesc, o tu, Confucius din sud-est.

cuvantul "imprevizibil" imi trece prin minte. bazeaza-te pe el cand discuti despre cutremure k thx.

Link to comment

Sa o lasam balta voi chiar credeti aceste lucruri? De ce credeti ca aceste mici cutremure au loc? Se elibereaza energie de sub crusta pamantului, nu se poate acumula atata energie incat sa fie un cutremur de asemenea magnitudine. Doamne prosti si multi. (Lancebut ma refer la cei de la Institul de Fizica a Pamantului)

buugy, eliberarile astea treptate de energie nu inseamna ca nu exista riscul unui cutremur de magnitudine foarte mare. cutremurul din 1802 a avut 7.9 de exemplu si nu e ca si cum pe vremea aia activitatea seismica nu era aceeasi. un cutremur de proportii mari e posibil indiferent de cate alte cutremure mici au loc

Link to comment

sa vina pe 13 septembrie cand incepe scoala

De fapt 14 septembrie .

Orice este posibil , oricand , la orice ora , oriunde , poate fi un cutremur de o magnitudine mare , fara ca cineva sa fi stiut ceva :) . O-m trai si-om vedea , degeaba comentam noi aici pe forum , nu cred , ba eu cred , ba eu nu cred , ca nu rezolvam nimic , doar +1 :)) .

Link to comment

Daca e sa fie asa ceva, va fi un dezastru ! :hair: . De ce?

Stiti (sau poate ca nu) ca toate blocuriile facute recent au fost facut cu o investitie minima si cu scopul de a obtine un profit maxim ! :crazy: .

Au pus minimul de materiale :comp1:, asa ca nu va asteptati ca blocuriile recent realizate sa reziste.

(Poate am generalizat sus si nu este bine. M-am referit la majoritate)

Link to comment

nu se stie niciodata cand vine totul e posibil dar de e adevarat pica multe blocuri :)) degradate de prin bm :)

app pixu ... daca se ajunge sa pice blocuri in bm .. bucurestii e ras de pe fata pamantului :D

nu vine nici un cutremur ... de cand trebuia sa fie sf lumii ... stati linistiti :whistle:

Link to comment
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...