Jump to content
Dani

Primul palat plutitor

Recommended Posts

V-am tot aratat eu concepte dragute, dar acest palat urias plutitor le intrece pe toate. Palatul va fi construit pentru un seic din Arabia Saudita, pe un Airbus A380. Va contine cateva camere de dormit (cu paturi enorme) pentru VIP-uri, cateva sufragerii, o sala de conferinte cu monitoare iTouch, o sala pentru concerte, o scara mare spiralata, lift, un garaj si o camera cu o “podea invizibila”, si anume ca veti putea vedea pamantul de sub voi de la cateva zeci de mii de metri. Proiectul nu va costa mai putin de 300 de milioane de lire sterline. Cine putea sa faca asa ceva daca nu arabii?

Imagine IPB

Alte imagini

Link to comment
Guest Xspeed

primu? nici gand

e doar ultimu'

si care se ridica la standardele actuale

sigur au existat si acum apelative de genu la adresa unor aparate de genu acum 50 de ani

Link to comment

Nimeni n-a vazut pana acum . Primul palat plutitor , si eu in poza vad un avion , si nu o nava . Foarte interesant . MoBiLe2 a fost derutat de titlu , si nu cred ca a vazut poza . :P

La prima vedere, pare ceva gresit, am vazut si eu de dimineata, dar DEX spune ca, desi "plutitor" = "Care poate pluti la suprafața unui lichid" -> "plutitor" = "zburător"

Link to comment
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...