Jump to content
Komisaru

Confruntări la Atena: Musulmanii susţin că un poliţist a rupt Coranul şi l-a călcat în picioare

Recommended Posts

Confruntări între poliţişti şi peste 1.000 de imigranţi musulmani la Atena, în Grecia. Musulmanii îi acuză pe poliţişti că ar fi reţinut, joi, patru imigranţi sirieni, în cursul unei operaţiuni de control al identităţii. Ocazie cu care unul dintre oamenii legii ar fi rupt Coranul şi ar fi călcat Cartea Islamului în picioare.

Vestea a ajuns la comunităţile de imigranţi musulmani, afgani şi pakistanezi, care au organizat manifestaţia din capitala Greciei. Forţele de ordine au utilizat gaze lacrimogene pentru a-i dispersa pe manifestanţi.

mediafax

:))))))))))))))))))))))))

Link to comment

daca sunt asa de musulmani , de ce nu au zis ceva de genu "Allah o sa te chinuiasca si o sa iti distruga viata ! vei plati pentru ce ai facut" in loc sa mearga la revolutie ? de ce ? oare sunt asa redusi ? parca religia inseamna pace si iubire , asta ce e ? huo

Link to comment

De fapt este incredibil de haios, din moment ce musulmanii sustin exact ceea ce a zis jas2jas. Rusine mare...

Eu unul sunt anti-religie, dar parerea mea este ca in momentul in care imbratisezi o religie te conformezi. Atata scandal pentru un rahat ca ala. Credinciosi falsi.

Link to comment

daca sunt asa de musulmani , de ce nu au zis ceva de genu "Allah o sa te chinuiasca si o sa iti distruga viata ! vei plati pentru ce ai facut" in loc sa mearga la revolutie ? de ce ? oare sunt asa redusi ? parca religia inseamna pace si iubire , asta ce e ? huo

De fapt este incredibil de haios, din moment ce musulmanii sustin exact ceea ce a zis jas2jas. Rusine mare...

Eu unul sunt anti-religie, dar parerea mea este ca in momentul in care imbratisezi o religie te conformezi. Atata scandal pentru un rahat ca ala. Credinciosi falsi.

se vede ca nu gandesc normal.

pentru un gest facut de 1 sau 2 politisti ies in strada mii de oameni?

comportament aberant. nu mai mira pe nimeni.

Poate ne explica miraje cum sta treaba :)))

Link to comment
Guest stefteo21

Acel politist a facut-o ferm convins ca religia lui e mai buna si ca il va proteja Cel de Sus pentru fapta sa, insa e urat... nu inseamna ca daca eu cred in Iisus il urasc pe Allah sau il resping, fiecare cu religia lui. Trebuie sa fim toleranti :P Nu trebuie sa mergem pe ideea " nu esti crestin vei arde in iad si toata credinta ta e falsa cu tot ce crezi"

Link to comment

pana nu demult credeam ca imaginea arabilor este un pic exagerata de americani, ca vezi-Doamne sunt fanatici, teroristi si turbati in ale lor.

Dar DACA acesta este motivul pt care au inceput conflicte violente la greci, atunci imi schimb parerea.

E trist sa vezi k in ziua de azi se mai ajunge la violenta pe tema religioasa - este de-a dreptul penibil si pt asta arabii ar trebui izgoniti din europa.

Link to comment
Guest stefteo21

arabii ar trebui izgoniti din europa.

De ce sa ii izgonesti ? Sunt foarte-foarte de treaba in afara religiei lor...

Link to comment

Si ma facea lumea nebun pe forum cand ziceam ce ziceam despre musulmani.Si-n legatura cu articolu, mai are cineva indoieli despre caracteru tiganilor musulmani? Daca ei ar fi rupt biblia oare cum ar fi fost? Sobolanii aia sunt in stare sa faca razboi din orice! Acum ati priceput toti pericolu Iranului inarmat nuclear?

Astept postarea lui Miraje :))

Link to comment

Si ma facea lumea nebun pe forum cand ziceam ce ziceam despre musulmani.Si-n legatura cu articolu, mai are cineva indoieli despre caracteru tiganilor musulmani? Daca ei ar fi rupt biblia oare cum ar fi fost? Sobolanii aia sunt in stare sa faca razboi din orice! Acum ati priceput toti pericolu Iranului inarmat nuclear?

Astept postarea lui Miraje :))

bey asta ca u esti ala tare in gura.daca yo rup o cruce in fata ta sau imi fac nevoile pe ea,poate pe tn nu te-ar interesa dar pe altii ii intereseaza...nu avem toti aceeasi gandire.numai face atata pe desteptu' ca nu esti.

daca pe tn te-ar durea undeva inseamna ca si pe ceilalti ii doare?iti sp sigur ca nu.fiecare cu gandirea lui pana la urma.yo nu ma omor dupa religie dar daca ar face cineva in fata mea ce a facut politistu' ala nu as fi de acord.pt ca e un gest de mare prostie.

tiganilor musulmani?bolnav e putin sp d tn.ce comparatie :)) mai degraba uita-te la romani mai intai si vb dupa k?noi macar unde mergem nu ne arata lumea cu degentu',nu furam,nu talharim,nu omoram,nu ne scuipa lumea pe strada intelegi u?

daca au iesit sa prostesteze pt ce a facut politistu' ala inseamna ca vor razboi?:)) ei vor sa arate ca religia e cv important pt ei.nu treb chiar sa iasa in strada dar gestu lu ala a fost f urat.

ce leg are Iranul cu ce s-a intamplat ma?crezi ca Iranul ataca fara nici un motiv?la ce gandire ai nici nu ma astept sa mai zici cv ca mai mult de 15 ani nu'ti dau :)

Link to comment
Guest The_KniveS

cei mai redusi mintali musulmanii astia, daca le zici sa se sinucida pt alah ei o fac imediat :crazy: cred k asa ii pacaleste Ben Laden pe aia sa se sinucida "is for a noble cause" :))

Link to comment
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...