Jump to content
Parazitu'

Petrom a scumpit benzina şi motorina

Recommended Posts

Petrom a majorat ieri, cu trei bani pe litru, preţul benzinei şi al motorinei, a anunţat compania petrolieră. Astfel, benzinele Premium fără plumb şi Top Premium fără plumb costă 3,49 lei/litru şi, respectiv, 3,82 lei/litru. Noile preţuri ale sortimentelor OMV Carrera 95 şi OMV Carrera 100 sunt 3,59 lei/litru şi 4,22 lei litru. În cazul motorinelor Top Euro diesel 5 şi Euro diesel preţurile au crescut la 3,45 lei/litru şi 3,32 lei/litru, iar pentru motorinele OMV sprint diesel şi OMV Premium diesel la 3,50 lei/litru, respectiv 3,78 lei/litru. Petrom este controlată de grupul austriac OMV.

Sursa : www.infoportal.ro

Link to comment

Iarasi scumpire :banghead: . De parca tare ieftina era inainte .

@ 2dor : Si cum e cu Dacia pe GPL ? E mai lenta decat pe benzina ? :)

E putin mai puturoasa , am avut norocul sa dau peste un mecanic bun cand mi-a murit electromotorul :)) si mi-a reglat si instalatia de GPL si acuma merge bine. Demarez mai repede pe gaz dar prinde greu viteza. Pe benzina prind cu usurinta 140 dar pe gaz nu e drum scurt pana la 120 :))

Link to comment

E putin mai puturoasa , am avut norocul sa dau peste un mecanic bun cand mi-a murit electromotorul :)) si mi-a reglat si instalatia de GPL si acuma merge bine. Demarez mai repede pe gaz dar prinde greu viteza. Pe benzina prind cu usurinta 140 dar pe gaz nu e drum scurt pana la 120 :))

Pai ai comutor benzina/GPL , sau nu mai ai instalatie pentru benzina ? Ca am vazut masini cu asa ceva :D .

Link to comment
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...