Jump to content
Random Hero

Politist comunitar, filmat in timp ce lovea o batrana cersetoare!

Recommended Posts

Individul a fost filmat in centrul orasului pe artera pietonala. Politistul care a incercat sa o alunge pe batrana ce statea cu mana intinsa a fost filmat dintr-un magazin.

La inceput parea doar nervos ca femeia refuza sa plece. Dupa care s-a ambalat si a tras-o hotarat de brat, maturand cu ea trotuarul. Batrana s-a incapatanat sa reziste si s-a intors de unde a plecat. Iritat, agentul i-a smuls sacosa si o lovit-o cu un baston. Au urmat alte cateva minute in care femeia a incercat sa isi recupereze plasa. A reusit sa o inhate, dar a fost lovita cu piciorul.

In cele din urma, salvarea a venit din partea unui alt agent comunitar care si-a facut aparitia in zona.

Politistul, care risca sa fie concediat, nu intrase in tura cand a simtit nevoia sa faca ordine. Era insa in drum spre serviciu si purta uniforma.

sursa: stirileprotv.ro -> video

Link to comment

mdea..sincer aici si politia are dreptate..s-au umplut strazile de cand a dat caldura de cersetori de astia si de tigani care stau cu mana intinsa...is efectiv scarbosi.. -_- sincer i-as baga la puscarie pe toti.majoritatea is hoti aurolaci sau boschetari..nu mai incapi de ei pe strada..vrem sa ajungem o tara model ca civilizatie..de unde daca'i plin de astfel de specimene pe strazi.. -_-

Link to comment

ce namac, astea cum au putina "putere" ma refer la caini comunitari cum se cred d-zei si au impresia ca pot sa faca orice, ma mir ca din toti trecatori aia nu ia zis nici 1nu nimic :-<

baieti de mai sus :) atata timp cat lumea le da bani ei tot acolo o sa treaca ;) si politia daca vrea sa faca ceva sa ii ia pe toti odata dp strada, cu frumosu nu sa ii bata sa apara pe la tv

Link to comment

Aceste scursuri trebuiesc rase de pe trotuare,la munca,nu e problema noastra ca toata viata a stat pe bara,cine stie...poate este vreo fosta prostituata ajunsa la batranete,suntem ce-a mai cunoscuta tara plina de cersetori si tigani,nu fac rasism dar totusi,la munca.Cat despre comunitari,nu-mi plac,dar sa stai sa te rogi de o cersetoare batrana(care cel mai sigur mai si miroase bine)nu cred ca iti convine.Aia nu e lovitura,e titlul stirilor PROTV care stie doar sa faca tam tam.

Link to comment

zmeilor ...... :)) ....fi barbat cu un barbat...nu cu o batrana cersetoare......nu sunt de acord cu cersetoria dar nu cred ca bataia este o rezolvare.

+1 bataia nu rezolva nik,tot acolo se intorc + ca politistu' ala comunitar s-a facut de cacao

Link to comment
Guest stefteo21

Nu asa se procedeaza ? Dar cum ? Cand vezi ca te rogi 3 minute de femeia aia sa plece de acolo si nici macar nu are bunul simt sa se ridice sa revina mai tarziu... si ce tot atat aveti cu agentii comunitari sau cu politia in general ? Daca va fura sau va bate cineva ati vrea sa fie cat mai repede acolo dar din spatele monitorului ii injurati. Din cersetorie se castiga enorm ( 300 ron/zi am vazut o stire ca a prins o femeie dupa o zi de cersit cu suma asta asupra ei ) si ceea ce fac agentii comunitari este bine ! Parerea mea ( punct ) nu va certati cu mine ca nu va raspund.

PS: N-am dat niciodata, niciodata, niciodata bani la cersetori ! Prefer sa-i dau la biserica de zeci de ori !

Link to comment

dupa ce ca sunt batuti de soarta ii mai lovesti si u ? #-o

ar trebui sa fii mandtu cu ceva folositor.

Ei nu sunt loviti de soarta prietene,tu muncesti de iti rupi oasele la birou sau pe santiere,unde vrei u,iar ei scot o groazaa de bani pe prostia altora sau credinta pot sa spun,daca dau vezi doamne voi primii pe lumea ailalta,trezitiva la realitate,e doar o cersetoare care trebuie pusa la munca."Banii grei se scot pe cei incapabili sa gandeasca".Ceva folositor este munca sau o inventie,nu sa cersesti.

Link to comment

Nu asa se procedeaza ? Dar cum ? Cand vezi ca te rogi 3 minute de femeia aia sa plece de acolo si nici macar nu are bunul simt sa se ridice sa revina mai tarziu... si ce tot atat aveti cu agentii comunitari sau cu politia in general ? Daca va fura sau va bate cineva ati vrea sa fie cat mai repede acolo dar din spatele monitorului ii injurati. Din cersetorie se castiga enorm ( 300 ron/zi am vazut o stire ca a prins o femeie dupa o zi de cersit cu suma asta asupra ei ) si ceea ce fac agentii comunitari este bine ! Parerea mea ( punct ) nu va certati cu mine ca nu va raspund.

PS: N-am dat niciodata, niciodata, niciodata bani la cersetori ! Prefer sa-i dau la biserica de zeci de ori !

Este inadmisibil sa lovesti o femeie batrana!

"Din cersetorie se castiga enorm ( 300 ron/zi am vazut o stire ca a prins o femeie dupa o zi de cersit cu suma asta asupra ei ) si ceea ce fac agentii comunitari este bine !" De vina sunt oamenii care le dau bani. Poporul inca n`a inteles ca exista "pesti" si pentru cersetori.

"N-am dat niciodata, niciodata, niciodata bani la cersetori ! Prefer sa-i dau la biserica de zeci de ori !" Si uite asa ajung preotii sa`si faca vile si sa`si cumpere ultimul model de BMW :-j.

Link to comment

Asa le trebuie ma.. Scuza-ma ca te contrazic..politistul i-a zis sa plece pe buna dreptate si ea a refuzat..si-a meritat-o

Dupa ce vad filmuletul revin cu un reply.

"Politistul, care risca sa fie concediat, nu intrase in tura cand a simtit nevoia sa faca ordine. Era insa in drum spre serviciu si purta uniforma."

Nici nu vreau sa`mi amintesc cate injuraturi i`am adresat "politistului".

Bag mana`n foc ca daca era vorba de un tigan la vreo 20 de ani nici nu avea curajul sa ridice un deget la el! Mi se pare normal sa recurgi la astfel de "metode" cand vine vorba de un barbat. Ca barbat nu ai voie sa ridici mana la o femeie (nu te mai poti numi barbat atunci) si mai ales daca este vorba de o batranica.

Era mult mai simplu sa`si cheme colegii si sa`i dea o amenda sau sa o ridice cu frumosul...

Am avut si eu "onoarea" sa`i dau o geanta in cap unui comunitar in urma cu un an, tot din cauza unei femei batrane care cersea. A inceput sa ma ameninte si dupa ce am tipat la el timp de vreo 5 minute, s`au adunat in jurul meu vreo 10 femei care la randul lor au inceput sa`i faca observatie. In cele din urma a lasat capul in jos si si`a continuat de drum. (Sa nu incepeti cu reply`uri gen "Putea sa`ti dea amenda" pt. ca era mai importanta femeia aia decat 1 mil amenda)

Comunitarii aplica legea doar cand este vorba de oameni neajutorati.

Link to comment

@ Oana : stiu si eu ce le poate capul, comunitarilor... Pe mine m-a injurat o dna comunitar si i-am raspuns la fel, np.

Putin imi pasa ca era sau nu in timpul serviciului acel comunitar, important e ca si el si multi din tara asta vor sa scape o data de acesti oameni cersetori. Mi-e scarba cand ii vad, inainte..crede-ma ca le dadeam bani..

Link to comment

@ Oana : stiu si eu ce le poate capul, comunitarilor... Pe mine m-a injurat o dna comunitar si i-am raspuns la fel, np.

Putin imi pasa ca era sau nu in timpul serviciului acel comunitar, important e ca si el si multi din tara asta vor sa scape o data de acesti oameni cersetori. Mi-e scarba cand ii vad, inainte..crede-ma ca le dadeam bani..

Si eu le dadeam bani...Zilele trecute i`am dat bani unei fetite...cred ca nu avea mai mult de 5 ani (mi`a fost mila de ea si fiind intr`un bar n`aveam ce mancare sa`i cumpar).

Si eu vreau sa scapam de cersetori dar sincer nu avem cum. Nimeni nu se apropie de tigani pentru ca le este frica. Mai nou au inceput sa "viziteze" tari precum Franta, Spania. A fost un reportaj la Tv cu o tiganca, care se plangea ca in zilele proaste face doar 100-200 de euro pe zi :-j.

Link to comment

Adevărul e că sunt total împotriva violenței, dar în acest caz, polițistul comunitar avea dreptate.

Să vă spun și de ce.

După cum puteți observa, polițistul a rugat-o pe cerșetoare minute bune să plece de acolo (probabil că ceva timp și înaintea filmării). I-a întins chiar și mâna s-o ajute să se ridice, iar ea ce face? Știe că încalcă legea și probabil scăpa fără vreo penalizare, cât timp a fost acostată cu frumosul de polițist, iar ea refuză să plece.

Ce amendă să-i dea ? Putea să-i scrie și 15 amenzi, de unde le plătea? Cum să o ducă până la secție, târâș ? Alte metode în afară de violență nu văd în cazuri de genul, cu părere de rău. E trist ce se întâmplă, dar .. asta e realitatea. O dată și o dată tot trebuie să scăpăm de cerșetori.

La muncă, nu la întins mâna!

Link to comment
Guest stefteo21

daca eram prin preajma saream so salvez pe babutza...profita prea mult de slujba(politist) :blink:

Eu cred ca daca erai prin preajma grabeai pasul eroule.

Link to comment

Adevărul e că sunt total împotriva violenței, dar în acest caz, polițistul comunitar avea dreptate.

Să vă spun și de ce.

După cum puteți observa, polițistul a rugat-o pe cerșetoare minute bune să plece de acolo (probabil că ceva timp și înaintea filmării). I-a întins chiar și mâna s-o ajute să se ridice, iar ea ce face? Știe că încalcă legea și probabil scăpa fără vreo penalizare, cât timp a fost acostată cu frumosul de polițist, iar ea refuză să plece.

Ce amendă să-i dea ? Putea să-i scrie și 15 amenzi, de unde le plătea? Cum să o ducă până la secție, târâș ? Alte metode în afară de violență nu văd în cazuri de genul, cu părere de rău. E trist ce se întâmplă, dar .. asta e realitatea. O dată și o dată tot trebuie să scăpăm de cerșetori.

La muncă, nu la întins mâna!

IceMan ma repet, aceste metode trebuie aplicate persoanelor care au puterea de a munci. Femeia aia crezi ca mai era in stare sa munceasca?

Exista femei de 25-30 de ani care stau cu mana intinsa pe la semafoare si cu un copil in brate (asa starnesc compasiune). Alea sunt persoane carora li se potriveste "La muncă, nu la întins mâna!".

Link to comment
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...