Jump to content
Guest stefteo21

Mersul cu bicicleta şi cu rolele, interzis în parcurile Capitalei. Ce părere aveţi?

Recommended Posts

deci normal ar fi ca sa-i scoata din parc pe pensionari si pe mamele cu copii.

ce nevoie au astia de parcuri???

nu poti sa faci scheme nici pe role nici cu bicicleta ca pac, apare un copil si trebuie sa franezi :|

daca se baga in fata ta si treci cu bicicleta peste el nu e vina ta. asa le trebuie.

eu am lovit odata un carucior, dar ce sa le fac daca sunt chiori?

exact ce spuneam...mentalitate total aiurea :banghead: Sa te vad cand o sa fii insurat, cu copil in carut si vine un tampit prin parc cu viteza si da peste tine; sa vedem atunci cum ii zici lu ala k 'da frate ai dreptate, nu am ce cauta in parc'

Cum poti fi atat de obtuz? Cand erai mic nu te ducea bunica prin parc? ai uitat, daaa, acu esti smecher si cu idei noi...mai bine ai tacea sa nu te faci ridicol. =((

Ca sa nu mai vb de faza ca primaria intai sare cu amenzi in loc sa rectifice problema lipsei de spatii rezervate pt ciclisti. Stiu k parca in parcul de la eroilor sunt construite niste chestii pt role si skate, cu o suprafata foarte fina care aduce un pic cu un fel de smirghel. ;)

De ex aici exista si semafoare speciale pt bici si sunt respectate cu sfintenie si de catre pietoni si de soferi. Asa k problema e departe de a fi rezolvata. :dontknow:

Link to comment
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...