Jump to content
locomotors

O tanara a trecut cu masina de teren peste doua fetite de 3 si 4 ani!

Recommended Posts

Drama sfasietoare in aceasta saptamana a incercarilor pentru crestini. Joi seara, in Arges, o fetita de 4 ani a murit, iar o alta trece prin momente de cumpana, dupa ce o tanara le-a facut una cu pamantul.

"Nu a oprit cand a dat peste ele, a plecat cu masina cu ele dedesubt. S-a pus toata lumea chiar acolo, ca sa opreasca, ca n-a vrut sa opreasca."Martor

A intrat cu o masina de teren, in locul in care cele doua prietene nevinovate se jucau. Nici n-au apucat sa se fereasca, tipa martorii socati, care ar fi blocat drumul, pentru ca femeia sa nu dispara de la fata locului.

Ravasita de durere, strabunica fetitei de 3 ani, care a supravietuit accidentului, i-a implorat pe medici sa faca o minune. Copilul era in stare critica.

Cele doua copile se jucau pe un teren de langa sosea, chiar intr-o intersectie. Tanara care era la volanul masinii de teren a luat curba la stanga prea larg si a iesit de pe drum. Le-a zdrobit practic pe fetite.

Revoltati, martorii insista ca femeia ar fi incercat apoi sa isi continue drumul.

Soferita a fost la randul ei internata. Este cercetata penal si risca 7 ani de inchisoare, daca va fi gasita vinovata.

Vineri, prietenii de joaca ai celor doua copile au venit cu lumanari si flori, in amintirea victimei de 4 ani. Apoi, s-au rugat cu totii pentru sanatatea celeilalte.

Sursa ProTV

Click for more

Link to comment

7 Ani pentru o crima si cealalalta victima e in stare grava? Asta e traim in Romania, ai bani iei 7 ani pentru crima, nu ai bani furi o paine iei 14.

Foarte bine zis aici.Esntialul acsta este.Dumnezeu sa odihneasca in pace pe acea fetita.Sper sa se faca bine cealalta.

Link to comment

Soferita a fost la randul ei internata. Este cercetata penal si risca 7 ani de inchisoare, daca va fi gasita vinovata.

eu asta nu pricep. ce mai trebuie de cercetat? auzi daca va fi gasita vinoata. mereu aud asta chiar daca se stie foarte clar cine e criminalul...

acum se tergiverseaza dosarul si pana la urma o sa "gaseasca" o defectiune la masina si bla bla bla scapa (depinde cine e taticu sau sotu).

Link to comment

nu cred ca exista in Romania vreun detinut are sa aibe 50 de ani de ispasit ,30 de ani cel mult pt crime deosebit de grave cu intentie si planuire asupra crimei bla bla chestii legale

Stiu ca cele mai mari pedepse date prin Romania erau de 25 de ani (excluzandu-le pe cele pe viata). Nu stiu sa fi fost de 30 de ani, dar poate nu sunt prea informat :D

Inconstienta la volan... Odihneasca-se in pace :(

@evineri - bine ar fi fost sa ramana pedeapsa cu moartea in Romania, dar a fost eliminata dupa executarea lui Ceausescu de frica sa nu aiba si ceilalti "mari" oameni din acele vremuri aceeasi soarta

Link to comment
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...