Jump to content
Fury

Castle Siege

Recommended Posts

Sincer nu cred ca am vro oftica, eu am plecat din start cu ideea ca nu o sa luam castelul, dar merita sa incercam. Si hh a strans un numar onorabil de sign (de restul nu stiu nimica). Pe cat punem pariu ca daca aveam castelul nu faceam asa? Dar deja se intra in alta chestie (daca si cu parca etc.). Eu ti-am pus doar intrebarea daca asta este fair play si atat.

Cum a punctat si Alexey,atata timp ca jocul o permite,sa folosit vreun hack ceva si eu nu stiu ?Nu nene ,sa muncit pt sign-urile alea sa se stranga si munca a fost utila .Daca se folosea vreo pila,vreun hack ceva ,da tata lipsa de fairplay dar din moment ce sa jucat corect nu inteleg de ce atata bataie de cap .

Link to comment
Share on other sites

Strategie se poate numi si in cazul celor care ataca, sa intre o alianta la cs, dar sa se mute rr-iti din restul aliantelor la ei? ce spuneati daca era asa? si asta permite jocul daca stai sa te gandesti?

Link to comment
Share on other sites

Strategie se poate numi si in cazul celor care ataca, sa intre o alianta la cs, dar sa se mute rr-iti din restul aliantelor la ei? ce spuneati daca era asa? si asta permite jocul daca stai sa te gandesti?

Se cheama tot strategie si se mai cheama sa actionezi preventiv ,de ce sa nu castigi un razboi dinainte sa il incepi ?U degeaba tipi si zbieri ca nu ai deloc dreptate .

Link to comment
Share on other sites

Nu am tipat, pur si simplu discutam pentru ca asta e si tema acestui topic. Fiecare crede ce vrea, honey crede ca are dreptate, restul ca au ei dreptate asta este.

Vorba aia nu poti fi placut de toata lumea.

Link to comment
Share on other sites

. Eu ti-am pus doar intrebarea daca este fair play si atat.

FAIRPLAY s.n. Acceptare loială a regulilor (într-un joc, într-un sport, în afaceri)

s-a incalcat vreun aspect din regulament? s-a folosit vreun hack?

toata treaba a fost legala 100% din moment ce orice guilda se poate inscrie la siege

Link to comment
Share on other sites

Exista regulament pentru cs? a mai spus cineva sa se faca asa ceva (dar in gluma). Era vorba ca jocul este facut pentru 3 aliante (reale) si sa intre 3/3. Legal a fost, nam zis nimica ca ati facut vro ilegalitate sau mai stiu eu. Oricum mi sa oferit raspunsul si anume "strategie".

Practic e no rules cs-ul.

Link to comment
Share on other sites

Dc tot va plangetzi de acelo 2 fantome ? Va este frica Aliantza vs Aliantza ?Sau voi suntetzi obisnuiti numai 3 vs 1 ?? :-j Daca nu vroiam competitie poate ne-am fi permis si a 3-a fantoma :-?

inca odata, felicitari celor participantzi :crazy:

Link to comment
Share on other sites

Sadi, daca era pk simplu era bine alianta vs alianta, dar la cs se implica mai multe obiective. Spargerea portilor, statuilor, punerea "stampilei" etc. Cei de la webzen au considerat ca 3 vs 1 este corect, si nu 2 vs 1 sau 1 vs 1.

Link to comment
Share on other sites

Dc tot va plangetzi de acelo 2 fantome ? Va este frica Aliantza vs Aliantza ?Sau voi suntetzi obisnuiti numai 3 vs 1 ?? :-j Daca nu vroiam competitie poate ne-am fi permis si a 3-a fantoma :-?

inca odata, felicitari celor participantzi :crazy:

ne-am descurcat destul de bine avand in vedere 1 vs 1

Link to comment
Share on other sites

Sadi, daca era pk simplu era bine alianta vs alianta, dar la cs se implica mai multe obiective. Spargerea portilor, statuilor, punerea "stampilei" etc. Cei de la webzen au considerat ca 3 vs 1 este corect, si nu 2 vs 1 sau 1 vs 1.

SA te batzi 3 vs 1 si sa iei castelul pt mine nu ar fi o mandrie ,din acest motiv am fost si eu de acord sa facem aceasta "strategie"

@A fost o sambata cand nu a participat ROYAL iar domul blader+compania erau la CS phono , asta nu mai este lipsa de Fair Play ?

Link to comment
Share on other sites

Cateva persoane am vazut, (phono= 3pk), si cei phono erau omorati de "noobi de la noi" foarte des. Una e sa dai afara peste 100 de persoane si sa vina 20 din ei. Daca nu faceati manevra cu aliantele fantoma, oricum veneau, dar in numar mult mai mare. Si aveau "toate drepturiile sa omoare 2 ore".

Sadi, lasa-ne pe noi sa ne batem 3 aliante contra voastra (pentru castel) si o sa vezi atuncea cine va va mai spune ceva d.p.d.v al manevrei aliantelor false.

Link to comment
Share on other sites

Cateva persoane am vazut, (phono= 3pk), si cei phono erau omorati de "noobi de la noi" foarte des. Una e sa dai afara peste 100 de persoane si sa vina 20 din ei. Daca nu faceati manevra cu aliantele fantoma, oricum veneau, dar in numar mult mai mare. Si aveau "toate drepturiile sa omoare 2 ore".

Sadi, lasa-ne pe noi sa ne batem 3 aliante contra voastra (pentru castel) si o sa vezi atuncea cine va va mai spune ceva d.p.d.v al manevrei aliantelor false.

Daca voua sa va place sa va batetzi 3 vs 1 o sa va facem si placerea asta ,dar din aceasta bataie tot doar o aliantza va castiga si nu vad unde e satisfactia celorlalte 2 aliantze :>

Link to comment
Share on other sites

Garrone daca spui ca nu ne-am ridicat la nivelul asteptariilor tale cum se face ca totusi am ajuns pana in ultima camera? (nu cea a tronului). Personal nu ma asteptam sa mearga asa de "lejer", sincer am vazut ce incercati sa faceti si nu o data v-am prins 5-10 persoane la un loc si am dat cu ice pana au cazut mai mult de 70 % din voi. A fost mai liber (de am putut sa dau cu ice) daca mai era si alta alianta era mai greu, numar mai mare de oameni pe harta etc. dar totusi am fost o singura alianta nu 3 cate ar fi normal si prin asta spun totul, cine vrea sa inteleaga ceea ce am de spus intelege cine nu ? soarta. :tiphat:

cafeniule pana sa spargeti ultima poarta s-a jucat bambilici. spune-mi de cate ori ai trecut de ultima poarta cand ne-am pozitionat pentru tactica defensiva? Alin a fost singurul care a trecut de poarta de vreo 4 ori si tykos odata, atat. :)

Nu va mai ciondaniti atata si felicitari ambelor aliante.Spor la fairplay ca e singurul lucru de care duce lipsa jocul asta .

@increatu dar ce parere ai de cele 2 aliante "fantoma"? asa se joaca fair play? da sunt de acord ca honey a strans mai multe sign decat hh si restul care s-au inscris. Dar e normal? din moment ce asa a fost conceput cs-ul sa fie 3 ally vs 1, de ce sa schimbe regulamentul honey si sa faca 1 vs 1? :tiphat: sau 2 vs 1 cum a fost data trecuta (parca).

cele 2 aliante fantoma au facut parte din strategia de aparare a castelului. vroiai sa bagam 3 fantome sa fiti eliminati toti? abea atunci s-ar fi putut numi lipsa de fairplay, dar nici atunci.

Strategie se poate numi si in cazul celor care ataca, sa intre o alianta la cs, dar sa se mute rr-iti din restul aliantelor la ei? ce spuneati daca era asa? si asta permite jocul daca stai sa te gandesti?

o alianta facuta numai pentru obtinerea castelului nu va rezista niciodata prea mult. exemplele le gasesti in trecut singurel. RAGE, HH, Royal etc.

Sadi, daca era pk simplu era bine alianta vs alianta, dar la cs se implica mai multe obiective. Spargerea portilor, statuilor, punerea "stampilei" etc. Cei de la webzen au considerat ca 3 vs 1 este corect, si nu 2 vs 1 sau 1 vs 1.

ti-am mai zis si mai sus. asta a fost planul aliantei noastre de aparare a castelului. n-am avut chef sa ne batem cu 15 guilde, si am zis ca 5 vs 5 e mai bine pentru noi. nu e vina noastra ca celelalte aliante au fost atat de comode incat nu si-au strans sign-uri sa bage pentru inscriere.

de curiozitate: cate sign-uri ati bagat pentru inscrierea la cs?

Link to comment
Share on other sites

Eu zic sa numai suferi acuma ca ati pierdut....voi daca erati detinatorii castelului...nu incercati si cu fantome ca sa il tineti in continuare?

Sa fim seriosi acum daca erati buni cashtigati si fara alte ajutoare :) hf

Link to comment
Share on other sites

Iti multumesc sadi pentru inteleger (sper sa te ti si de cuvant) :clap: .

Eu nu particip la cs cu scopul de a lua castelul neaparat ca altfel incep si dau in stanga si in dreapta cu noroi. Va castiga o alianta cs-ul ? bv lor cei mai buni saptamana aia. Saptamana viitoare va fi alta la putere si tot asa. Prin rodaj toate aliantele o sa ia castelul o data si o data. :right: :tiphat:

O sa revin cu edit imediat ce citesc ce a scris boom si restul.

Boom si eu am trecut de cateva ori si chiar am ajutat sa se faca ceva pe acolo, si dublecrime a trecut (era pe langa mine), au trecut destui. Nu am zis ca suntem ce-a mai buna alianta sau mai stiu eu, intradevar a venit si sadi atuncea era alceva, a fost o tactica buna de defence. Si o singura alianta fantoma este foarte mult, voi ati considerat ca vreti sa pastrati castelul si din acest motiv ati eliminat 2 adversari, daca erati cei mai buni din joc o dovedeati la cs luptand 3 aliante vs 1, si daca si atuncea nu se lua castelul de la voi, ziceam respect honey sunteti cei mai buni din saptamana aceea, situatiile se pot schimba de la saptamana la saptamana. Dar asa cand le eliminati inainte (preventiv ca sar putea sa il pierdem).

O alianta facuta pentru obtinerea castelului nu are cum sa supravietuiasca chiar si dupa ce il ia. Certuri pentru iteme, nu are sens sa dau exemple ca le sti prea bine. Celelalte aliante nu au fost comode, au bagat sign dar nu in numar asa mare ( poate ati pus cu 100 mai mult decat ei). Sincer nu stiu exact cate sign-uri au fost bagate, dar sa strans ceva.

@kEENyyy: chiar par afectat de situatie ca nu am castelul? sincer lvl am unde sa fac 24/24 imi gasesc party destul de usor (dar deobicei am). Itemele anciente soarta poti sa le ai pe toate. Itemele de 380 (oricum nu ajungeau la mine, ajungeau la cei mai mari din ally). Alte avantaje ale cs-ului? ca suntem cei mai buni, chiar nu am nevoie de laude, de ce as fi invidios pe voi ? sincer nu cred ca alianta noastra ar fi facut guilde fantome pentru a pastra castelul. Dar de la daca si cu parca e mult pana la realitate. Am zis eu vrodata ca south e o alianta foarte buna?

Link to comment
Share on other sites

Cateva persoane am vazut, (phono= 3pk), si cei phono erau omorati de "noobi de la noi" foarte des. Una e sa dai afara peste 100 de persoane si sa vina 20 din ei. Daca nu faceati manevra cu aliantele fantoma, oricum veneau, dar in numar mult mai mare. Si aveau "toate drepturiile sa omoare 2 ore".

Sadi, lasa-ne pe noi sa ne batem 3 aliante contra voastra (pentru castel) si o sa vezi atuncea cine va va mai spune ceva d.p.d.v al manevrei aliantelor false.

urmatoarea saptamana dupa Paste ne-am batut cu 3 aliante - 13-14 guilde. am rezistat cu brio. v-am demonstrat ca se poate si atunci.

PS: uitasem esentialul. imi cer scuze pentru nabii de la noi care strigau pe global "looosers" "jos south" etc. felicitari pentru cs :tiphat:

Link to comment
Share on other sites

Una peste alta a fost o experienta placuta si mi-a placut modul in care au decurs lucrurile. A fost organizarea mai buna dar nu au fost posibilatatile indeajuns de bune. Daca mai aveam macar o alianta de partea noastra altfel stateau treburile acum.

GG HONEY

Link to comment
Share on other sites

urmatoarea saptamana dupa Paste ne-am batut cu 3 aliante - 13-14 guilde. am rezistat cu brio. v-am demonstrat ca se poate si atunci.

PS: uitasem esentialul. imi cer scuze pentru nabii de la noi care strigau pe global "looosers" "jos south" etc. felicitari pentru cs :tiphat:

Incercati si saptamana viitoare sa lasati 3 vs 1 sa vedem ce iese. Atuncea nu aveau toti rr, seturi praff, nu aveam organizare. Acuma este alceva.

Nu este nimica cu "nabii de la tine", nu ma deranjeaza acele cuvinte de "loosers" si etc. daca atata gandeste respectiva persoana ce sa fac? sa imi pun mintea cu el?

Oricum gg honey, v-ati aparat bine la final, nu am ce sa comentez la acest subiect, dar altfel stateau lucruriile daca erau si hh pe langa noi :tiphat: . Eventual si o a3a alianta.

EDIT: Da va respect pentru aceea saptamana de dupa Pasti. Ati demonstrat ca sunteti cei mai buni in aceea saptamana.

Link to comment
Share on other sites

inca o alianta de partea voastra, n-ar fi fost de partea voastra. sansele voastre de inregistrare a sigiliului s-ar fi injumatatit. ganditi-va logic :)

daca ati fi reusit sa incepeti inregistrarea sigiliului, daca n-am fi fost noi in castel sa va impiedicam sa o faceti, ar fi fost cealalta alianta care 100% v-ar fi impiedicat sa le luati sansa de a lua si ei castelul :)

deci o lupta contra 3 aliante ne face si noua apararea mai dificila, dar si voua atacul MULT mai dificil. so.. eu raman la ideea ca tot o lupta 1 vs 1 este mai echitabila pentru ambele tabere.

Link to comment
Share on other sites

Boom, cum am mai spus nu ma intereseaza sa iau castelul, sau cine il ia. Pana la urma este un event lasati sa intre 3 aliante, sa fie sanse mai mici ca sa inregistram sigiliul, tot noi o sa pierdem? asta este ! Important este sa fie un cs reusit. Si cele 4 aliante care sunt la cs sa zica la sfarsit a fost frumos, a meritat etc. (pana la urma este un event de ce sa nu se distreze cele 4 aliante, adica cam tot serverul, si sa se distreze doar 2?)

Link to comment
Share on other sites

ce se imparte pe aici de vad atata dusmanie,castelul Peles cumva ?aaaaa era vorba de ceva virtual..... #-o am trecut demult prin perioada asta,acum doar ma distrez ca e doar un joc pana la urma si daca mai joc Mu si acuma e de dragul unora pe care i-am cunoscut tot in acest joc,desi pe unii dintre ei i-a cam orbit acest castel de........nisip ca sa nu zic altceva. :tiphat:

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...