Jump to content
Guest stefteo21

Statele Unite consideră un plan de poluare intenţionată a atmosferei pentru răcirea planetei

Recommended Posts

Guest stefteo21

Preşedintele Barack Obama consideră un plan radical pentru combaterea încălzirii globale prin poluarea atmosferei cu o serie de substanţe care ar reflecta o parte din căldura soarelui.

mai multe

:| Cum se joaca cu lumea, stiu prea bine ca ei au cele mai mari probleme cu asta si acuma vor sa aduca solutia radicala... e penibil.

Link to comment

este o idee foarte buna care o sa functioneze pe termen lung.

sunt total de acord.

Deştept te-a făcut maicăta măi :rofl2: .

Cum mama naibii să fie ok ?

"Dioxid de Sulf, Dioxid de Aluminiu sau Aerosoli"

Sulf ! Ai auzit vreodată de Sulf ?

Ştii ce e ăla ?

Din Sulf se fac capetele la chibrituri .

Deci , substante inflamabile în aer .

Ok ideea , după domnia MoBiLe2 .

Link to comment

normal .. e ceva firesc.. dau eu 3 telefoane si tu ajungi intr`un porbagaj :-j

Si te-ai trezit ?

dau cu zaru 6-6 :-j

Sunteţi total OFF TOPIC , discutaţi pe tema subiectului , nu vă mai umflaţi numărul de posturi .

Oricum , MoBiLe2 Nu ştiu cum gândeşti tu , dar mi se pare total aiurea ce spui .

N-are cum să fie spre binele nostru acest proiect .

Link to comment
Guest stefteo21

mobile2 e un "fara minte" in cautarea personalitatii si s-a gandit el ca daca o sa fie diferit e mai COOL. Vrea sa arate ca el gandeste rational :rofl2:

Stii ca daca s-ar pune in aplicare acest plan... atmosfera ar fi instabila si la orice vulcan care erupe si are putere mai mare, sau chiar la orice test facut cu bomba atomica ar putea lua foc atmosfera ?

dar presupun ca s-au gandit deja americanii cum sa faca... eu n-am nimic cu ei... si nu ii vorbesc de rau, dar asta le intrece pe toate

Link to comment

mobile2 e un "fara minte" in cautarea personalitatii si s-a gandit el ca daca o sa fie diferit e mai COOL. Vrea sa arate ca el gandeste rational :rofl2:

Stii ca daca s-ar pune in aplicare acest plan... atmosfera ar fi instabila si la orice vulcan care erupe si are putere mai mare, sau chiar la orice test facut cu bomba atomica ar putea lua foc atmosfera ?

dar presupun ca s-au gandit deja americanii cum sa faca... eu n-am nimic cu ei... si nu ii vorbesc de rau, dar asta le intrece pe toate

daca arde atmosfera asta este un lucru bun, pentru ca se evapora apa si norii vor bloca razele soarelui si deci scapam de incalzirea globala.

nu sunt fara minte......si n-am nevoie de personalitate. PUNCT

Link to comment

si o sa faca BOOM!!! daca se aplica aceasta solutie..mai BOOM!!! decat la poza mea :) cel mai idiot plan pt combaterea incalzirii globale

sunt bune(foarte bune de fapt) emisiunile Brainiac si Myth Busters :) merita sa te uiti..sunt experimente prostesti unde poti invata multe :)

Normal că o să facă BOOM . Chiar mai rău ca în poza ta . E Dioxid de Sulf , face BOOM rău de tot .

lasa ca esti tu super-destept nub

Se scrie noob , pe deasupra , mai eşti şi OFF TOPIC . Aici nu critici persoanele , ci ideile lor (cel puţin aşa mi se pare cât de cât civilizat) .

daca arde atmosfera asta este un lucru bun, pentru ca se evapora apa si norii vor bloca razele soarelui si deci scapam de incalzirea globala.

nu sunt fara minte......si n-am nevoie de personalitate. PUNCT

Ba eşti fără minte , n-ai un gram de aşa ceva în cap . Dacă arde atmosfera , noi ce mai respirăm mă Domnule Perfecţiune ?

Link to comment

Ba eşti fără minte , n-ai un gram de aşa ceva în cap . Dacă arde atmosfera , noi ce mai respirăm mă Domnule Perfecţiune ?

Americanii inca se cred stapanii lumii... ar fi bine sa priveasca si in jur inainte sa vina cu tot felul de idei...

marius.. te luminez eu putin: daca arde atmosfera... si noi ardem odata cu ea #-o

Link to comment

Americanii inca se cred stapanii lumii... ar fi bine sa priveasca si in jur inainte sa vina cu tot felul de idei...

marius.. te luminez eu putin: daca arde atmosfera... si noi ardem odata cu ea #-o

Ardem , nu ardem , tot murim dacă se aplică acest plan . Nu cred că o să facă americanii aşa ceva . Oricum , sperăm să nu ne trezim cu vreo surpriza . :D

Link to comment
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...