Jump to content
DemonuL_

Spulberata de motocicleta

Recommended Posts

Apăi ... Amândoi sunt de vină .

Motociclistul : Cine l-a pus să conducă fără permis , cu acea viteză ?

Femeia : Cine a pus-o să meargă pe marginea drumului ? Sincer , de multe ori merg cu tata şi văd oameni dinaştia pe drum , abia se văd de la 10 metrii , şi dacă e drum naţional şi ai viteză , poate îţi mai şi zburdă în faţă şi îi omori .

Pretene unele drumuri nu au trotuar..;)) , mama saraca nu avea nici o vina...dumnezeu sa aiba grija de copilasii aceia..:(

Link to comment

Asta nu e problema noastră . Partea carosabilă a fost concepută pentru orice mijloc de transport cu chestii dinalea rotunde , numite roţi . Fie ca e maşina , fie că e bicicletă , motocicletă , tir sau alte minuni . Femeia aia n-avea ce căuta pe marginea drumului . Acest lucru este cert . Şi motociclistul are partea lui de vină , dar femeia trebuia să ştie că îşi asumă un risc enorm . Şi totuşi , pe riscate , şi uite unde s-a ajuns .

Nu intelegi ca exista comune care nu au trotuar? :banghead:

Nu e normal sa mergi cu viteza intr`o comuna! N`ai voie cu masina, cu motorul nici atat (care nu are foarte mare stabilitate pe nisip/pietre).

8 copii au ramas fara mama si voi tot pe ea o acuzati. :clap:

Nu stiu de ce ma mir...de obicei cand se produce un accident, mortul este de vina :-j.

Link to comment

Pretene unele drumuri nu au trotuar..;)) , mama saraca nu avea nici o vina...dumnezeu sa aiba grija de copilasii aceia..:(

Şi dacă în loc de motociclist era un şofer experimentat , cu o maşină , să conducă regulamentar , şi să apară o defecţiune la roată (în general sistemul de frânare sau pană) , şi dădea peste femeia aia . Ce mai ziceaţi atunci ? Nimic , rămâneaţi ca muţii .

"Nu e normal sa mergi cu viteza intr`o comuna! N`ai voie cu masina, cu motorul nici atat (care nu are foarte mare stabilitate pe nisip/pietre)."

Tu te-ai uitat măcar la video ? Cică gonea uneori şi cu 200 la oră (după spusele bătrânelului) . Deci , şi aşa , cred că de multe ori mergea cu peste 100 km la oră , ceea ce este imposibil pe un drum pietruit . Concluzia , era un drum asfaltat , în stare bună .

Link to comment

Şi dacă în loc de motociclist era un şofer experimentat , cu o maşină , să conducă regulamentar , şi să apară o defecţiune la roată (în general sistemul de frânare sau pană) , şi dădea peste femeia aia . Ce mai ziceaţi atunci ? Nimic , rămâneaţi ca muţii .

Si daca in loc sa postezi mai bine te abtineai? Cum era? PERFECT!

Link to comment

Ete na , era PERFECT !

Ce are dacă am postat ? Nu mai poţi dormi la noapte sau ce ?

Dacă da , ce bine , am reuşit să fac pe cineva să nu mai poată dormii . :wub:

:coffee::coffee::coffee:

Incercam sa`ti dau de inteles ca scrii numai aberatii.

Ma dau batuta :bye2:

Link to comment

Da #-o .

Cine ii poartă noaptea pe drumuri ?

Ceasca tu esti mah? =))

Maine cand te duci sa`l intrebi pe taticu de ce l`a oprit politia (din cauza zgomotului sau din cauza poluarii), sa`l mai intrebi si de ce nu zboara oamenii...

Si sa te duci la Base` si sa`i spui sa propuna intr`o sedinta o noua lege: Dupa apunerea Soarelui nu mai aveti voie sa mergeti pe strada! Doar cu motorul sau cu masina!

Link to comment

Nu intelegi ca exista comune care nu au trotuar? :banghead:

Nu e normal sa mergi cu viteza intr`o comuna! N`ai voie cu masina, cu motorul nici atat (care nu are foarte mare stabilitate pe nisip/pietre).

8 copii au ramas fara mama si voi tot pe ea o acuzati. :clap:

Nu stiu de ce ma mir...de obicei cand se produce un accident, mortul este de vina :-j.

Ia mai lasa-ne ma in pace,sunt mai mult ca sigur ca nici nu ai permis de conducere macar,si chiar daca ai nu conduci,in comune de obicei nu sunt trotuare,dar sa nu ma aburesti u pe mine ca in comune nu se merge cel mai des pe langa gard(da,portiunea aia care e destinata lor,a pietonilor ca sa zic asa).Pana sa fiu sofer mereu acuzam soferii de accidente,dar acum nu mai pot,mor de draci la volan sau pe motor,aveti treceri de pietoni si loc pe margini ca sa mergeti linistiti..Ai calcat pe sosea ai murit,sa fie clar,fara regrete!!!Cat despre viteza si permis e vina lui,la parnaie!!

Link to comment

Ia mai lasa-ne ma in pace,sunt mai mult ca sigur ca nici nu ai permis de conducere macar,si chiar daca ai nu conduci,in comune de obicei nu sunt trotuare,dar sa nu ma aburesti u pe mine ca in comune nu se merge cel mai des pe langa gard(da,portiunea aia care e destinata lor,a pietonilor ca sa zic asa).Pana sa fiu sofer mereu acuzam soferii de accidente,dar acum nu mai pot,mor de draci la volan sau pe motor,aveti treceri de pietoni si loc pe margini ca sa mergeti linistiti..Ai calcat pe sosea ai murit,sa fie clar,fara regrete!!!Cat despre viteza si permis e vina lui,la parnaie!!

Ma pai daca aia nu au trotuar,pe unde vrei sa mearga? Pe garduri? Din pom in pom?

Link to comment

@Razvan SS: de obicei pe portiunea aia de langa gard e un sant cu apa...

E....undeva intre acel sant si gard e o portiune pe unde se merge,daca santul e prea aproape de gard,acea portiune este intre sant si sosea,nu exista sa nu fie loc pe unde sa mergi asa incat sa trebuiasca sa intri pe sosea,e vorba de un om nu de o combina agricola.

Link to comment

Nu exista comune/sate sa nu aiba acolo macar 20 de cm latime portiune de mers pe langa garduri,poate doar aia in varful muntelui care trebuie sa foloseasca funii de alpinisti doar pentru a iesi din curte. Sunt cate unii de-adreptul la limita nesimtirii cand vine vorba de mersul "pe marginea drumului". Numai pe margine nu e .....asa cum zicea cineva mai sus nu de putine ori mi-a fost dat sa vad cum se circula din 2 sensuri pe o SINGURA banda de mers,fiindca aveau grija pietonii sa ocupe cealalalta banda. Tinand cont de nesimtirea asta+oboseala care se acumuleaza din condus pe timp de noapte(mai dai de cativa "cerbi",cei cu permis stiu la ce ma refer si aia e.....) numai pietoni pe strada nu mai esti in stare sa ii vezi. Bine ca s-a modificat legea in ultimii ani ca faceau o gramada de conducatori puscarie din cauza inconstientei astora. Inainte, daca erai lovit in afara trecerii de pietoni,soferul era vinovat si facea ani grei de puscarie. Asta e....circuli pe unde nu e cazul=risti si suporti consecintele !

Link to comment

Ceasca tu esti mah? =))

Maine cand te duci sa`l intrebi pe taticu de ce l`a oprit politia (din cauza zgomotului sau din cauza poluarii), sa`l mai intrebi si de ce nu zboara oamenii...

Si sa te duci la Base` si sa`i spui sa propuna intr`o sedinta o noua lege: Dupa apunerea Soarelui nu mai aveti voie sa mergeti pe strada! Doar cu motorul sau cu masina!

Am şi primit răspunsul . TOBA SPARTĂ , motivul pentru care l-au oprit pe tata (n-ai fost la faţa locului să vezi cum sună) . Nu i-au dat amendă (eu aşa ştiam , că i-au dat) , dar l-au atenţionat . Şi în niciun caz pentru poluare . Dacia era din 2000 , şi povestea asta a fost în 2002 . Un motor de 2 ani , nu scoate fum , că e trabant , că e dacie , că e bmw sau alte minuni . (bine , să nu excludem că pot să-ţi fac şi o maşina nout nouţă , care chiar acum iese de pe uşa fabricii să scoata fum) . Ştii cum ? Schimb viteza undeva la 6000 rpm . Să vezi ce fum negru scoate .

Ia mai lasa-ne ma in pace,sunt mai mult ca sigur ca nici nu ai permis de conducere macar,si chiar daca ai nu conduci,in comune de obicei nu sunt trotuare,dar sa nu ma aburesti u pe mine ca in comune nu se merge cel mai des pe langa gard(da,portiunea aia care e destinata lor,a pietonilor ca sa zic asa).Pana sa fiu sofer mereu acuzam soferii de accidente,dar acum nu mai pot,mor de draci la volan sau pe motor,aveti treceri de pietoni si loc pe margini ca sa mergeti linistiti..Ai calcat pe sosea ai murit,sa fie clar,fara regrete!!!Cat despre viteza si permis e vina lui,la parnaie!!

N-are permis (din câte văd eu că ştie) , sau dacă chiar are , te asigur ca n-are mai mult de 1.000 km parcurşi înafara oraşului . Da ce să le zici la aştia , cum spun ei aşa este , nu ai cum să-i contrazici . Cât despre porţiunea de lângă gard , ori şanţul e prea aproape , şi vai doamne nu pot merge pe lângă el (prin partea stângă , cea dinspre partea carosabilului ) .

Link to comment

N-are permis (din câte văd eu că ştie) , sau dacă chiar are , te asigur ca n-are mai mult de 1.000 km parcurşi înafara oraşului . Da ce să le zici la aştia , cum spun ei aşa este , nu ai cum să-i contrazici . Cât despre porţiunea de lângă gard , ori şanţul e prea aproape , şi vai doamne nu pot merge pe lângă el (prin partea stângă , cea dinspre partea carosabilului ) .

Tu stii care este limita de viteza intr`o comuna?

Link to comment

Tu stii care este limita de viteza intr`o comuna?

Fată , la întrebarea asta îţi răspunde şi un copil de 6 ani . 50 km la oră , este de regulă viteza de limitare într-o comună . Nu ştiu exact cine de la primăria comunei xyz , poate modifica limitarea de viteza pe şoseaua principală , până la maxim 80 km la oră , sau să o scadă , dar nu mai puţin de 30 km la oră . Am citit şi eu legislaţia rutieră şi codul rutier , chiar dacă încă nu-i de mine , dar pasiunea mă vânează . (se trage din tatăl meu şi bunicul meu , sânge de şofer :P) . Apropo Oana , o întreabare , după noul cod rutier , ştii care e limitarea de viteza pe autostradă ?

Link to comment

Fată , la întrebarea asta îţi răspunde şi un copil de 6 ani . 50 km la oră , este de regulă viteza de limitare într-o comună . Nu ştiu exact cine de la primăria comunei xyz , poate modifica limitarea de viteza pe şoseaua principală , până la maxim 80 km la oră , sau să o scadă , dar nu mai puţin de 30 km la oră . Am citit şi eu legislaţia rutieră şi codul rutier , chiar dacă încă nu-i de mine , dar pasiunea mă vânează . (se trage din tatăl meu şi bunicul meu , sânge de şofer :P) . Apropo Oana , o întreabare , după noul cod rutier , ştii care e de viteza pe autostradă ?

Si cat avea motociclistul? Apropo "desteptul" ala nici macar nu avea permis!

Nu, nu stiu :crybaby: (120 :-j)

Btw: este limita de viteza!

Link to comment
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...