Jump to content
Irina

Macel in faimoasa Legiune Franceza! Un roman printre victime

Recommended Posts

Totul s-a intamplat in estul Ciadului, in interiorul unei tabere militare. Un legionar de origine sud-americana, in varsta de 27 de ani, a impuscat cu sange rece mai multe persoane.

Fara sa stea pe ganduri, a ucis un sergent, un soldat roman si unul din trupele ONU de mentinere a pacii.

Cateva minute mai tarziu, a omorat si un civil, caruia i-a furat calul. Acum, criminalul este cautat de Legiunea Franceza, trupele ONU si autoritatile din Ciad.

Prinderea lui va fi insa foarte dificila, pentru ca fugarul are suficienta experienta ca sa se faca nevazut si sa supravietuiasca in desert.

"Tipul este periculos, deoarece el este inarmat si are o problema psihologica", a precizat o sursa franceza.

Potrivit ministrului apararii franceze, soldatul criminal a fost supus la o serie de teste psihiatrice inainte sa fie acceptat in Legiune, in februarie 2007, dar le-a trecut cu brio pe toate.

http://stirileprotv.ro/stiri/international...oman.html#video

sursa : PROTV

Dumnezeu sa te ierte Eugene !!! Condoleante familiei :|

Link to comment

auzisem de mult ca ar fi fost un soldat roman care a tras cu arma intr-un dormitor si a omorat vreo 6 camarazi.

asta francezu, nu prea era un soldat eficient daca a omorat doar 2.

la pregatirea lui si cu ce probleme psihologice mai avea trebuia sa faca prapad.

e ceva suspect in toata afacerea.

Link to comment

legiunea straina? damn... probably the best army in the world :)) daca si ei au dementi care isi ataca proprii camarazi...

cati oameni din cei care ajung in cadrul armatei mai sunt normali ?

Legiunea franceza chiar e cea mai buna armata . din toate punctele de vedere...

RIP :(

Link to comment

Probabil,din ce am auzit si din vecini,nebunu ala care ia omorat pe toti,a avut un acces de furie..din cate am inteles el vorbise cu comandantul iar , Eugen asista la discutie,adica pur si simplu era langa comandant,si l-a impuscat si pe el :) deci...NEVINOVAT :|

ps : oricum stiti si voi ca mai multe detalii astia nu dau..el era plecat de 2 ani,si maica-sa n-avea idee unde e..n-ai cum sa comunici deloc de acolo,e nasol rau de tot..si iti risti viata pt ce ma pt ce ? :|

Link to comment
Guest stefteo21

mdeah..daca si pana francezii au inceput sa aibe probleme din-acestea..apoi este clar ca lumea se cam duce de rapa :)

Clar ca n-ai citit nimic :) te-ai grabit sa faci un post

Link to comment

Probabil,din ce am auzit si din vecini,nebunu ala care ia omorat pe toti,a avut un acces de furie..din cate am inteles el vorbise cu comandantul iar , Eugen asista la discutie,adica pur si simplu era langa comandant,si l-a impuscat si pe el :) deci...NEVINOVAT :|

ps : oricum stiti si voi ca mai multe detalii astia nu dau..el era plecat de 2 ani,si maica-sa n-avea idee unde e..n-ai cum sa comunici deloc de acolo,e nasol rau de tot..si iti risti viata pt ce ma pt ce ? :|

bani ?

dupa 10 -15 ani de legiune franceza, te intorci acasa cu niste bani destul de frumosi + o pensie calumea :).

Link to comment
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...