Jump to content
-clao-

Femeia care mananca nisip !

Recommended Posts

Un caz ciudat vine din India, unde Ram Rati, o bunica in varsta de 80 de ani, mananca nu mai putin de un kilogram de nisip zilnic, intotdeauna inaintea mesi de dimineata, pranzului si cinei. Ram, care traieste in satul Chinhar din Lucknow, a declarat presei ca a dobandit acest straniu obicei culinar inca din copilarie, cand a mancat nisip de curiozitate, ajungand in prezent sa ingurgiteze o cantitate cuprinsa intre un kilogram si un kilogram jumatate de nisip zilnic. Nepoata sa, Shikha Rati, a declarat presei ca toti medicii care au consultat-o pe batrana nu-si pot explica starea sa excelenta de sanatate !

Click pentru a vedea poze si a citi mai multe !

Va doresc o zi buna !

Link to comment
Guest stefteo21

Eu cred ca depinde de fiecare organism ce si cum mananca sau la ce este rezistent si la ce nu sau ce ii face bine si ce nu. Cum ei ii face bine 1 kg de nisip asa imi face mie bine 1 L de lapte... sunt anumite anomalii. Ori este foarte rezistenta din fire, iar nisipul pe care il mananca nu are nici un efect asupra ei, insa avand o mica dereglare mintala ii place gustul.

PS: Parca nu era voie cu link care sa duca spre blog-ul personal sau orice alt blog.

Link to comment

n-au dovezi frate...un filmuletz mai ziceam si yo da asa....pot sa bag si yo nisip in gura si apoi sa-l scot...credeti in toate cacaturile :-j :-j si nu cred ca ati observat dar articolul e scris pe 1 aprilie :P :P asa omu poate si=o luat bunica de pe mama si aia de pe tata si le-a spus sa bage nisip in gura :-j :-j

Link to comment

n-au dovezi frate...un filmuletz mai ziceam si yo da asa....pot sa bag si yo nisip in gura si apoi sa-l scot...credeti in toate cacaturile :-j :-j si nu cred ca ati observat dar articolul e scris pe 1 aprilie :P :P asa omu poate si=o luat bunica de pe mama si aia de pe tata si le-a spus sa bage nisip in gura :-j :-j

spui numai tampenii

femeia aia poate manca pamant, dar nu poate trai numai din asa ceva, mai ales fara apa

@TITANIC cred ca vrei sa zici afara dupa casa nu "la baie" aia din india sau de unde sunt nu au ce manca dar au baie ... :|

Link to comment

Pentru cei care nu au reusit sa citeasca absolut tot , recomand sa apase un click acolo pentru a citi tot . Veti putea observa ca femeia mananca la fiecare masa o anumita cantitate : Dimineata ,la pranz shi seara .

Nu traieste numai din nisip , ci consuma o cantitate destul de mare pt un om ...

O seara placuta va doresc !

Link to comment
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...