Jump to content
Guest cristian014

O INTREBARE !!

Recommended Posts

Guest cristian014

Salut ! Baieti, am si eu o intrebare pt voi.Am citit despre noile modificari ale RDS-ului si am o nelamurire.In prezent eu am un abonament de 9$ cu 500 MB inclusi, de la 5 iulie s-a dublat traficul la 1 GB sau trebuie sa-mi schimb modemul LANCITY pt a beneficia de acest serviciu nou ?

Daca da, ma costa ceva modemul cel nou ?

THX ANTICIPAT

Link to comment
Share on other sites

Guest bugm0sh

Si eu sunt in aceeasi situatie modem vechi abonament 9 $ , vreau sa stiu ce trebuie sa fac ca sa beneficiez de noua viteza , asta ma intereseaza , cum fac sa schimb modemu , si inca ceva eu am limitator de 12kbs chiar in casa pus

Link to comment
Share on other sites

Guest Biggie_mac

Fratzilor cititi si voi frumos pe net ca doar scrie negru pe alb pe pagina rdslink...."In cazul in care clientii deja existenti nu vor schimba modemul Lancity, nu vor putea beneficia de aceasta oferta". Limitarea vitezei e din modem la astea vechi LanCity. Deci cei cu modemuri vechi CLAR nu pot sa atinga viteze mai mari. Pe de alta parte teoretic vorbind traficul nu are nici o legatura cu modemul dar am impresia ca nici traficul de 1 G nu il primesc cei cu modem vechi. Asta e......atrag clientii sa se bage pe telefonie...de fapt mai mult fortzeaza nu atrag..si se pare ca reusesc.

Link to comment
Share on other sites

Ca nu voi beneficia de 256kps fara modemul cel nou ar mai fi de inteles, insa de ce nu pot avea 1 GB in loc de 500 MB? Macar pana se da drumul la telefonie si in orasul meu... Mi se pare total aiurea. :roll:

Link to comment
Share on other sites

Guest bugm0sh

Bun schimbam modemu ., dar asta ce presupune chirie paltita pt noul modem si abonament pt telefonie ???? , sau 9$ include tot tacamu ?

E greu sa dai un telefon / mail / vizita personala la RDS ?

Link to comment
Share on other sites

Guest ZEBasus

Am sunat si io azi la rds (9.08.2004)si am intrebat care-i shmekeria cu abonamentu asta nou. Dupa indelungate redirectionari am reusit sa vb cu cineva care mi-a spus urmatoarele informatii :- ca sa beneficiezi de noile modificari la abonament trebuie doar sa schimbi modemu(cica total gratis)la unul din nodurile rds din tara!Mie mi se pare ceva suspect la mijloc sa se ofere atatea servicii si in mod gratuit(aparent pt. cei care au deja cable link) .Io unu mi se pare foarte ciudat sa primesti viteza dubla de dl 32KBps(256kbps);trafic dublat;telefonie rds(minute la greu incluse) super modem.Voi ce parere aveti ?

Poate scrie careva si costurile pt. toata agitatia asta(ma refer daca vrea sa schimbe careva modemu si toate cele necesare) THX :>

Link to comment
Share on other sites

Guest prohaszka

Oameni buni cam pare ciudat , dar totusi mi s-a explicat de 10 ori ed o tipa de la comercial ca nu costa nimic , absolut nimic aceasta schimbare de modem si in plus primesc si un telefon . Adica mai clar de atat cred ca nu se poate . Oricum astept ca sunt programat pe 19 luna asta , iar cei care au modemul cumparat se pot spala cu el pe cap si primesc si ei la fel (GRATUIT ) modemul nou , diferentza este ca eu in 19 ma prezint cu al meu vechi LanCity si-l predau in schimbul celui nou Thomson .

In data de 19 va mai pot da detalii :>

Link to comment
Share on other sites

pai da ma daca voi va faceti programare la rds ca la stomatolog :>

eu daca aveam azi modemul la mine(ala vechi)mi-l dadea pe loc pe asta nou :). prin telefon nu faci nimic cu cei de la rds trebuie sa te duci la ei.

Link to comment
Share on other sites

Guest sepaelectronic

La noi in Mures încă nu s-a băgat internetul prin cablu.Cei de la rds mi-au spus că va dura încă vreo trei luni până o să-l bage în tot mureşul.Eu am acum prin dial-up si merge destul de bine dar viteza este destul de mică(56kbs).Am trafic nelimitat pentru numai 10$ si acces permanent la internet.Prin cablu s-a dublat la toate abonamentele traficul pe net si la cel cu 10Gb?

Zzzzzzzzzzz

Link to comment
Share on other sites

cred ca e vb de politica fiecarei filiale

dap politica in iasi cred ca e : Daca clientul da telefon nu faceti nimica daca vine personal atunci rezolvatii problemele

in Iasi nu o sa rezolvi nimic prin telefon :>

Link to comment
Share on other sites

Guest faithless

cred ca e vb de politica fiecarei filiale

dap politica in iasi cred ca e : Daca clientul da telefon nu faceti nimica daca vine personal atunci rezolvatii problemele

in Iasi nu o sa rezolvi nimic prin telefon :>

Adica la voi astia chiar raspund la telefoane ? wow

ps : la voi cat de cuprinzatoare sunt LAN-urile ? Noi daca trecem Bl-d Tomis la Boema cred ca o sa fim peste 400 si ceva.. ne facem noi metropolitana ! WAN :)

Link to comment
Share on other sites

la mine in timisoara am sunat ieri sa ma abonez si mi-au spus ca daca vreau sa ma abonez, abonamentul este 9 dolari si modemul este de 2 euro/luna si modemul e grati doar ptr abonatii cablelink. Pai de ce? pe site nu scrie asa ceva!!! Scrie doar ca daca te abonezi primesti gratuit modemul

Va rog spuneti-mi cum este?? Tine de politica fiecarui oras???

multumesc

Link to comment
Share on other sites

Eu stiu ca modem-ul nou este dat in custodie (4 free) abonatilor existenti cablelink. La cei care se aboneaza dupa data de 1 iulie taxa de inchiriere a modem-ului este 2 € / luna (daca vrei sa il cumperi este 80 € - sper sa nu ma insel)

Link to comment
Share on other sites



  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...