Jump to content
Komisaru

Printul Nicolae: "Sint pregatit sa fiu Regele Romaniei"

Recommended Posts

nu si-a mancat niciun malai. in primul rand n-a primit "un tren cu aur". poate n-ai idee cat valoreaza toate proprietatile casei regale. plus ca daca n-ar avea dreptul, guvernul n-ar mai tot negocia atat cu el. i-ar spune nu, iar regele ar spune ok si gata.

si din nou dai dovada de faptul ca vorbeste gura fara tine. n-ar fi facut nimic, zici? s-ar fi facut mai multe decat acum, iti garantez.

Link to comment

A primit destule cand a plecat, nu a plecat cu mana goala. Propietatile "casei regale"? Ce a facut Mihai si eu nu stiu de isi poate insusi asa ceva? E vorba de "gura Europei", de asta nu ii zic nimic. Daca ar fi facut mai multe, se vedea si acum. Nu cred ca ii era greu sa puna o vorba buna la cineva... pentru comert, turism etc...

Link to comment

A primit destule cand a plecat, nu a plecat cu mana goala. Propietatile "casei regale"? Ce a facut Mihai si eu nu stiu de isi poate insusi asa ceva? E vorba de "gura Europei", de asta nu ii zic nimic. Daca ar fi facut mai multe, se vedea si acum. Nu cred ca ii era greu sa puna o vorba buna la cineva... pentru comert, turism etc...

doamne, da tu trebuie sa faci ceva ca sa-ti mostenesti parintii? nu e deloc gura Europei. si ce sa se vada? tu stii macar cat a domnit mihai si in ce conditii? in schimb se vede ce-au facut predecesorii lui si daca o tineam in ritmul ala, acum eram cum nu se poate mai bine.

vorbesti aiurea, numai de dragul de a posta, asa cum ai facut toata noaptea. nu degeaba aseara aveai 500 si acum ai peste 560. tine-ti impresiile pentru tine si scuteste-ma de alt reply penibil de-al tau.

Link to comment

in schimb esti pregatit sai accepti un alt presedinte corupt, care sa ruineze in continuare tara, nu-i asa? Cu asa ceva esti obisnuit; dar cu o figura regala, care sa atraga ochii tarilor civilizate asupra noastra, e ceva mai greu, asa-i? La cine te uiti mai cu stima? la un presedinte fost capitan de nava? la iliescu fost coleg de facultate cu gorbachov la Moscova? sau la un print cu educatie aleasa si cu titlu de noblete real, rudit intr-un fel sau altul cu alte case regale europene? Acesti oameni sunt crescuti de mici sa conduca si sa reprezinte o tara, au averi si nu se lacomesc la painea omului de rand, cum fac parvenitii in functii din ziua de azi. Daca mai sunt unii care mai cred in povestile in care regele taia capul slujitorilor, atunci e cam greu sa iti scimbi mentalitatea si sa fii deschis la viitor. Dar la cat de cenusii sunt romanii astazi, e firesc sa nu se intample nimic bun cu romania. Iar cine sustine ca regele Mihai a fost un tradator, ar trebui sa citeasca istoria adevarata si nu cea scrisa sub regimul ceausist, care spunea doar ce aproba Moscova.

Stiai (sper) k majoritatea tarilor civilizate au regi si printi, care in mare au datoria de a mentine imaginea tarii la standarde inalte. Danemarca, Spania, Marea Britanie, Monaco, Elvetia si lista e lunga.

Este foarte adevarat k au fost 'n' scandaluri cu diversi printi si intr-adevar unii nu merita acest titlu, dar trebuie sa fim deschisi la minte si sa ne orientam spre ce ar aduce avantaje romaniei, mai ales dupa imaginea de tigani ai europei. Pricepi unde bat? :right: proiectul de lege potrivita caruia tiganii sa redevina tigani si cu numele, e apa de ploaie. Dar prezentarea unui print care sa fie strans legata de numele romania, asta, da ar fi o schimbare in bine. Daca se mentioneaza ca e ruda si cu ceva elvetieni si mai bine.

In schimb daca defileaza in continuare 'bombonel' cunoscut ca homosexual (imi scapa numele, parca era la un moment dat ministru, ceva) - atunci chiar nu e de bine.... :(

+1 din pacate preferam sa fim conusi de niste corupti ordinari care ne mint frumos

Link to comment

doamne, da tu trebuie sa faci ceva ca sa-ti mostenesti parintii? nu e deloc gura Europei. si ce sa se vada? tu stii macar cat a domnit mihai si in ce conditii? in schimb se vede ce-au facut predecesorii lui si daca o tineam in ritmul ala, acum eram cum nu se poate mai bine.

vorbesti aiurea, numai de dragul de a posta, asa cum ai facut toata noaptea. nu degeaba aseara aveai 500 si acum ai peste 560. tine-ti impresiile pentru tine si scuteste-ma de alt reply penibil de-al tau.

Predecesorii lui au facut, chiar tu spui. Eu mai degraba i-as atribui merite generalului Antonescu decat regelui Mihai... Nu vorbesc aiurea, stiu despre ce vorbesc :-??. Cred ca e mai putin important cum le-am facut si unde post-urile.

Link to comment

pai d-aia te-am intrebat daca stii cat a domit Mihai si in ce conditii. cum voiai sa faca el ceva? ar fi facut de-a lungul timpului, stai fara grija.

si da, e important unde si cum ti-ai facut tu posturile pentru ca n-ar strica sa arunci un ochi sa vezi in ce constau. asta ca sa-ti demonstrez ca postezi aiurea peste tot, nu de-alta.

Link to comment

pai d-aia te-am intrebat daca stii cat a domit Mihai si in ce conditii. cum voiai sa faca el ceva? ar fi facut de-a lungul timpului, stai fara grija.

si da, e important unde si cum ti-ai facut tu posturile pentru ca n-ar strica sa arunci un ochi sa vezi in ce constau. asta ca sa-ti demonstrez ca postezi aiurea peste tot, nu de-alta.

Uita-te sa le vezi :-??. Daca tu le vezi aici, esti "true" :-??.

> In data de 23 august 1944 ordona arestarea maresalului Antonescu si rosteste la radio un mesaj prin care anunta intoarcerea armelor impotriva Germaniei.

Foarte tare... ar fi facut numai lucruri bune 8-|...

Link to comment

tot ce-a facut Regele Mihai, a facut din constrangere. nu inteleg de ce esti atat de impotriva monarhiei. sau poate iti plac prea mult conditiile actuale si faptul ca-si bat toti joc de noi.

unde ai postat aiurea? unde vezi cu ochii. as face o pagina kilometrica daca as da quote la toate posturile tale in care se vede clar ca postezi numai pentru +1.

Link to comment

tot ce-a facut Regele Mihai, a facut din constrangere. nu inteleg de ce esti atat de impotriva monarhiei. sau poate iti plac prea mult conditiile actuale si faptul ca-si bat toti joc de noi.

unde ai postat aiurea? unde vezi cu ochii. as face o pagina kilometrica daca as da quote la toate posturile tale in care se vede clar ca postezi numai pentru +1.

Name those. Constrangeri... ? Cred ca avea o varsta destul de "maricica" incat sa gandeasca si sa realizeze de ce este capabil.

LE: Mai bine m-as abtine in locul tau :). Tu ce ai facut in topicul asta? Nu ai facut un +1?

Link to comment

Uita-te sa le vezi :-??. Daca tu le vezi aici, esti "true" :-??.

Foarte tare... ar fi facut numai lucruri bune 8-|...

1. daca tu ai stii de fapt ce au facut rusii cand au invadat romania macar 10% nu ai mai crede nimic din cartea de istorie si nu ai mai irita lumea cu acuzatii nefondate

2. tu ca rege al unei tari, daca vine generalul rus si scoate pistolul la tine si iti ordona sa abdici, dar mai intai sa arestezi pe x, tu ce faci? il iei de guler si il arunci in strada, acolo unde te asteapta tancurile sovietice, nu?

Stiai sper ca armata rosie ocupase deja bucurestiul,nu? iar bucurestiul era si pe atunci capitala tarii.

3. cand esti expulzat / exilat din tara de noul regim dictatorial impus de rusi, tu ai impresia ca poti pleca cu mai multe lucruri decat ai pe tine in acel moment???? visezi trenuri de aur k in far west =)) indiana jones, ecc

4. stiai ce a facut regele mihai in exil? habar n-ai a fost pilot de incercari pt avioane private, a fost un muncitor k orice om de rand. si cand apare cu documente de proprietate lasate de parinta asupra unui castel din tara, tovarasul iliescu ii refuza dreptul de a cobora din avion si l-a trimis inapoi k pe un criminal notoriu sau mafiot, mai tii minte ? sau erai inca la scoala primara pe atunci?

documenteaza-te mai temeinic si apoi poti sa te contrazici cu mine fara nici o problema. Aviz si celorlalti 'duri' care indraznesc sa numeasca tradator un tanar de 22 ani care si-a scapat pielea de rusi. Vb in necunostiinta de cauza.

Cu asa mentalitati, nici peste 50 ani nu vad un viitor stralut in romania. Sincer imi pare rau de voi.

Link to comment

Si ce daca esti pregatit?Ramai pregatit la tine in tara,tara care nu e Romania!Vii si ne minti si incerci sa-ti faci imagine cu bunica-tu ala care e un cadavru ambulant si semi-retardat.Familie regala pe dracu :-j numa' de astia nu ne trebuie :|

ps:mai bine il pun pe Becali rege decat pe asta,sunt convins ca o sa faca mai multe,macar n-o sa mai doarma aia prin Parlament :))

Link to comment

ps:mai bine il pun pe Becali rege decat pe asta,sunt convins ca o sa faca mai multe,macar n-o sa mai doarma aia prin Parlament :))

You can say that again :).

@Lucian: iar faci ca Lucky? Rade ciob de oala sparta? Macar de ai avea de ce...

@Lucky: da ma, asa cum esti tu sigur, asa sunt si eu sigura :-??. Al naibii TVR, da numai emisiuni si documentare false. Jos cu TVR :adminpower: (altul n-am gasit)!

Link to comment

eu cred ca unii dintre voi nu va documentati deloc inainte sa spuneti ceva. cum puteti sa faceti afirmatiile astea? Regele Mihai a fost constrans. practic i s-a pus pistolul la cap.

dar in schimb il tot preaslaviti pe antonescu. un om care se auto-proclama maresal si se decoreaza singur pentru acte de bravura si eroism nu mi se pare de admirat.

Link to comment

eu cred ca unii dintre voi nu va documentati deloc inainte sa spuneti ceva. cum puteti sa faceti afirmatiile astea? Regele Mihai a fost constrans. practic i s-a pus pistolul la cap.

dar in schimb il tot preaslaviti pe antonescu. un om care se auto-proclama maresal si se decoreaza singur pentru acte de bravura si eroism nu mi se pare de admirat.

Mihai fost costrans,, Iliescu a fost costrans,Basescu costrans si asa mai departe.Daca e asa mare patriot de ce nu vine mihaitza sa ne ajute acum?De ce nu incearca sa faca ceva?Nici lb romana nu o stie.

Link to comment

Mihai fost costrans,, Iliescu a fost costrans,Basescu costrans si asa mai departe.Daca e asa mare patriot de ce nu vine mihaitza sa ne ajute acum?De ce nu incearca sa faca ceva?Nici lb romana nu o stie.

diferenta dintre astia e ca mihai chiar a fost. si am sa te intreb ceva: tu de ce ai plecat in Canada? si cu asta am spus tot ce-am avut de spus.

Link to comment
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...