Jump to content
turbomaxim

ONU: În 2050 populaţia României va fi de 15,9 milioane de locuitori

Recommended Posts

Potrivit unui raport al ONU denumit State of world population 2008, populaţia României va fi de 15,9 milioane de locuitori în 2050, faţă de 21,3 milioane în 2008.

În acelaşi timp, Naţiunile Unite anticipează în acest raport o creştere a populaţiei mondiale de la aproximativ 6,8 miliarde de persoane, în 2008, la aproximativ 9,2 miliarde, în 2050.

Raportul a evaluat i-a evaluat şi pe vecinii noştri de la sud, apreciind că populaţia Bulgariei, în prezent de 7,6 milioane de locuitori, va ajunge în 2050 la 4,9 milioane de locuitori.

Republica Moldova a avut în 2008 3,8 milioane de locuitori, raportul ONU apreciind că numărul acestora va scădea la 2,9 milioane în aceeaşi perioadă de timp.

Rata mortalităţii infantile din România este de 15 la mia de naşteri, media mondială în această privinţă fiind de 49. Bulgaria are o medie a mortalităţii infantile de 12 la mia de naşteri, iar în Republica Moldova aceasta este de 16.

În România, indicele mediei de viaţă este de 69,1 ani la bărbaţi şi 76,2 la femei, acesta fiind mai mare în alte ţări din estul Europei, printre care Ungaria, Polonia, Bulgaria Cehia şi Slovacia.

Antena3.ro

Trebuie sa ne resemnam,nu avem ce sa facem. Tiganii o sa fie majoritari pe pamantul lui Mihai Viteazu.

Link to comment

Eu am vazut un documentar unde se preconiza o scadere a populatiei globului ca urmare a scaderii ratei natalitatii in majoritatea tarilor.

Trebuie sa ne resemnam,nu avem ce sa facem. Tiganii o sa fie majoritari pe pamantul lui Mihai Viteazu.

Asta de unde ai scos'o?

Link to comment

Totusi nu se ia in considerare migratia? Probabil ca o data cu o scadere a populatiei , vom suplini minusul fortei de munca cu asiatici , care oarecum vor putea compensa aceasta scadere. Avem destule exemple in alte tari occidentale care au toata economia bazata pe munca imigrantilor.

Link to comment

Cu toate ca in peste 90% din tari populatia va scadea, ea, totusi, la nivel global, va creste ametitor.

Fac pariu ca din cei 2,4 miliarde, nr. locuitorilor cu care se presupune ca va creste, 2,2 miliarde sunt formati din chinezi, africani, indieni si alte starpituri de genul care nu au ce manca si se f**t non-stop, poate poate le va trece foamea.

Si mai zice lumea ca "a fi rasist" e un lucru rau. Ei bine exista si o exceptie de la regula.

Cum sa nu fi cand vezi ca lumea se duce de rapa din cauza a 2-3 rase care au ca scop principal reproducerea fara sa se gandeasca la consecinte.

Mai si apar la TV prin diverse documentare: un sot si o sotie care se plang ca ei si familia lor nu au ce manca si ca cei de sus nu le pasa celor de jos, in timpul asta stand in jurul lor 20 de bastarzi care isi sug degetul.

Link to comment

Potrivit unui raport al ONU denumit State of world population 2008, populaţia României va fi de 15,9 milioane de locuitori în 2050, faţă de 21,3 milioane în 2008.

avand in vedere faptul ca sporul natural din tara noastra este ink negativ.. este si normal ca populatia sa scada.

Link to comment

Asta de unde ai scos'o?

cati copii fac romancele - UNU (dupa ce au facut in prealabil vreo 5 avorturi adica CRIME). La ce varsta il fac: la 25-30 (dupa ce-si fac o cariera, ). Cati copii fac tiganii ? vreo 7 ca medie. Pana la ce varsta ii fac ? pana pe la 30 de ani sunt facuti toti. Cine le cresc copii ? romanii, indirect prin taxe, DUPA CE PE AI LOR SI I-AU OMORAT CU AJUTORUL MEDICULUI.

Rasa alba nu o sa dispara, si tot noi o sa fim majoritari in lume.

Link to comment

Trebuie schimbata mentalitatea celor din jurul lor pentru ca ei sa nu mai faca ce fac.

Va scadea pe naiba populatia, dimpotriva, va creste.

hai nu mai spune. ia zi tu cum anume ar trebui sa ne purtam noi astfel incat tiganii sa nu mai fie niste lichele ale societatii? nu se pot schimba oricat de frumos i-am trata si oricate facilitati le-am acorda. ei fura si fac mizerie. asta au facut dintotdeauna si asta vor face mereu.

Link to comment

Rasa alba... tigani in sus, tigani in jos... Baga-ti o paleta in fund si fa ca titirezul, turbo... Trebuie schimbata mentalitatea celor din jurul lor pentru ca ei sa nu mai faca ce fac.

Va scadea pe naiba populatia, dimpotriva, va creste.

pt ca populatia sa creasca trebuia ca in medie o familie sa faca 3 copii.. insa in ziua de azi familiile se "multumesc" cu 1-2 copii....

deci populatia nu prea are cum sa creasca

Link to comment

Nu ma refer la faptul ca sa ii pupi in fund. Cum am mai zis si in alt topic, noi suntem cei care le permitem. Daca ar fi anumite "stricteturi", si-ar vedea barna aia si nu s-ar mai comporta asa. Ca si pe vremea lui Ceasca, stiau de frica (stiu, iar o sa zici ca sunt comunista 8-|... ).

Link to comment

Rasa alba... tigani in sus, tigani in jos... Baga-ti o paleta in fund si fa ca titirezul, turbo... Trebuie schimbata mentalitatea celor din jurul lor pentru ca ei sa nu mai faca ce fac.

Va scadea pe naiba populatia, dimpotriva, va creste.

Poporul asta este blestemat.Fiecare roman care a incercat sa faca ceva pentru romani a sfarsit omorat de romani. Daca vreau sa mai discut cu cineva din Rromanica va trebui sa vorbescu cu Cioaba.

Link to comment

Nu ma refer la faptul ca sa ii pupi in fund. Cum am mai zis si in alt topic, noi suntem cei care le permitem. Daca ar fi anumite "stricteturi", si-ar vedea barna aia si nu s-ar mai comporta asa. Ca si pe vremea lui Ceasca, stiau de frica (stiu, iar o sa zici ca sunt comunista 8-|... ).

esti o comunista, muta-te in china :banghead:

Link to comment

Poporul asta este blestemat.Fiecare roman care a incercat sa faca ceva pentru romani a sfarsit omorat de romani. Daca vreau sa mai discut cu cineva din Rromanica va trebui sa vorbescu cu Cioaba.

Hai sa reformulam te rog:

,, Poporul nu este blestemat, dimpotriva, este binecuvantat cu tot ce are nevoie. Fiecare neamt/ungur care a incercat sa faca ceva pentru romani a sfarsit omorat de romi :clap: . Daca vreau sa mai discut cu cineva din Romania, exista destui oameni seriosi, nu trebuie sa-mi pierd timpul cu restul"

Link to comment

Nu ma refer la faptul ca sa ii pupi in fund. Cum am mai zis si in alt topic, noi suntem cei care le permitem. Daca ar fi anumite "stricteturi", si-ar vedea barna aia si nu s-ar mai comporta asa. Ca si pe vremea lui Ceasca, stiau de frica (stiu, iar o sa zici ca sunt comunista 8-|... ).

daca la asta te refereai, atunci asa e.

daca ar fi dupa mine nici macar in Romania nu i-as mai lasa sa stea. numai ca din pacate suntem nevoiti sa-i suportam, iar romanilor au ajuns sa le fie frica de tigani.

cat despre natalitate, in romania nu va creste pentru ca "femeia moderna" nu face mai mult de 2 copii, iar daca ar vrea sa faca, cele mai multe mame nu preau au cu ce sa-i creasca.

Link to comment

cati copii fac romancele - UNU (dupa ce au facut in prealabil vreo 5 avorturi adica CRIME). La ce varsta il fac: la 25-30 (dupa ce-si fac o cariera, ). Cati copii fac tiganii ? vreo 7 ca medie. Pana la ce varsta ii fac ? pana pe la 30 de ani sunt facuti toti. Cine le cresc copii ? romanii, indirect prin taxe, DUPA CE PE AI LOR SI I-AU OMORAT CU AJUTORUL MEDICULUI.

Rasa alba nu o sa dispara, si tot noi o sa fim majoritari in lume.

E studiu ceva?Nu cred.

Presupun ca e doar o parerea personala.

hainuinimic :)

Link to comment
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...