Jump to content
Nagasaky

Lineage II

Recommended Posts

Alex, la 21 ai questul dangerous seduction (parca). Du-te in dark elven in templu si cauta acolo quest, dureaza 10 min sa-l faci si scoti adena foarte multa.

Din alte parti nu prea mai iei buffuri btw.

done 450.000 adena si am mai terminat unu cu dark laser 150.000 adena si am facut inca 1 care era inceput de mult..a avut 5000 de sarcini :)) pe langa alte chestii am primit cristale cu muzica cva de genu ce naiba fac alea?

si in alt quest prin gludin am primit undita pluta etc..se merita sa pescuiesti sau care e trb cu pescuitul? :D

unde sa merg sa cresc acum am 29 aproape 30..prin zona unde am aparut nu mai merge nici in gludin sau cum ii zice unde am facut quest cu wizard si paianjeni sunt cam slabi aia acum

Link to comment

Eehm mergi in dion, verifica imprejurimile spre cruma marshlands. In marshlands cred ca o sa fie mobii prea mari. Daca vrei undeva lejer, ai putea sa incerci ruins of despair langa gludio.

Ma. Deschide harta, da-i world info -> hunting grounds si sorteaza dupa level. Ai acolo toate hunting grounds din joc.

Despre fishing.. Imo se merita numai pe serverele sub 5x sau cam pe-acolo. Dar in acelasi timp sa fie interes de fishing pe server (de obicei pe serverele extra populate cum a fost dex). In rest, fishing e bun doar la max fishing level pentru ca craftezi accesorii si le vinzi pe bani ca lumea.

Link to comment

Eehm mergi in dion, verifica imprejurimile spre cruma marshlands. In marshlands cred ca o sa fie mobii prea mari. Daca vrei undeva lejer, ai putea sa incerci ruins of despair langa gludio.

Ma. Deschide harta, da-i world info -> hunting grounds si sorteaza dupa level. Ai acolo toate hunting grounds din joc.

Despre fishing.. Imo se merita numai pe serverele sub 5x sau cam pe-acolo. Dar in acelasi timp sa fie interes de fishing pe server (de obicei pe serverele extra populate cum a fost dex). In rest, fishing e bun doar la max fishing level pentru ca craftezi accesorii si le vinzi pe bani ca lumea.

ma`m dus in ruins of despair fara sa ma uit aici si erau slabi..in afara de niste uriasi care erau acceptabili..si dau de 5-6 scheleti+un fel de moartea si scria raid boss cva de genu pe toti..ma uit la ei vad ca nus asa puternici si ma iau la bataie..imi dadeau dmg 19-20 eu le dadeam 30-40 ca la mobi normali..prb e ca au ultra hp..ca deabia li se ducea..asa ca am luat`o pe coaja :)) oricum am deschis harta si da o sa ma duc pe la cruma marshland execution nu stiu cum gasesc eu acum locuri ms :tiphat:

Link to comment

ma`m dus in ruins of despair fara sa ma uit aici si erau slabi..in afara de niste uriasi care erau acceptabili..si dau de 5-6 scheleti+un fel de moartea si scria raid boss cva de genu pe toti..ma uit la ei vad ca nus asa puternici si ma iau la bataie..imi dadeau dmg 19-20 eu le dadeam 30-40 ca la mobi normali..prb e ca au ultra hp..ca deabia li se ducea..asa ca am luat`o pe coaja :)) oricum am deschis harta si da o sa ma duc pe la cruma marshland execution nu stiu cum gasesc eu acum locuri ms :tiphat:

nu te lua la trante cu nimic care e "labeled" RaidBoss :))

la lvl ala care il ai ... cel mai bine merge cum sa spus mai sus in Cruma Marshlands ( ai port catre ... de la Dion GK) ... sau Hardins Academy (port din Giran ... dar vezi ca mobii sunt prin jur nu inauntru)

btw pana la urma unde joci ? pe ce server ?

Link to comment

ma`m dus in ruins of despair fara sa ma uit aici si erau slabi..in afara de niste uriasi care erau acceptabili..si dau de 5-6 scheleti+un fel de moartea si scria raid boss cva de genu pe toti..ma uit la ei vad ca nus asa puternici si ma iau la bataie..imi dadeau dmg 19-20 eu le dadeam 30-40 ca la mobi normali..prb e ca au ultra hp..ca deabia li se ducea..asa ca am luat`o pe coaja :)) oricum am deschis harta si da o sa ma duc pe la cruma marshland execution nu stiu cum gasesc eu acum locuri ms :tiphat:

nu te lua la trante cu nimic care e "labeled" RaidBoss :))

la lvl ala care il ai ... cel mai bine merge cum sa spus mai sus in Cruma Marshlands ( ai port catre ... de la Dion GK) ... sau Hardins Academy (port din Giran ... dar vezi ca mobii sunt prin jur nu inauntru)

btw pana la urma unde joci ? pe ce server ?

hydra l2 interlude am mers in cruma si mergea bine dar nam avut ce face si mam apucat de un quest tampit...ma stors de adena prin teleport sa`i duc la un tampit nu stiu ce flaut..sper sa dea cva adena ca fac criza de nervi :)) e nsp ca nu scrie la quest ce primeste daca il faci :hair:

Link to comment

ma`m dus in ruins of despair fara sa ma uit aici si erau slabi..in afara de niste uriasi care erau acceptabili..si dau de 5-6 scheleti+un fel de moartea si scria raid boss cva de genu pe toti..ma uit la ei vad ca nus asa puternici si ma iau la bataie..imi dadeau dmg 19-20 eu le dadeam 30-40 ca la mobi normali..prb e ca au ultra hp..ca deabia li se ducea..asa ca am luat`o pe coaja :)) oricum am deschis harta si da o sa ma duc pe la cruma marshland execution nu stiu cum gasesc eu acum locuri ms :tiphat:

nu te lua la trante cu nimic care e "labeled" RaidBoss :))

la lvl ala care il ai ... cel mai bine merge cum sa spus mai sus in Cruma Marshlands ( ai port catre ... de la Dion GK) ... sau Hardins Academy (port din Giran ... dar vezi ca mobii sunt prin jur nu inauntru)

btw pana la urma unde joci ? pe ce server ?

hydra l2 interlude am mers in cruma si mergea bine dar nam avut ce face si mam apucat de un quest tampit...ma stors de adena prin teleport sa`i duc la un tampit nu stiu ce flaut..sper sa dea cva adena ca fac criza de nervi :)) e nsp ca nu scrie la quest ce primeste daca il faci :hair:

tiam mai zis nu mai fa questuri .... 95% din ele sunt complet inutile ... L2 e foarte diferit de WoW ... in wow faci quests ca sa cresti ... daca faci grind la mobs ca sa faci lvl s-ar putea sa imbatranesti ... la L2 este exact INVERS. Personal cred ca ar trebuii sa joci pe una din noile cronici ... macar ai buffe pana la lvl 61 de la NPC

Link to comment

Politic vorbind?

time4drama + AlmostFamous + *some nonfactor clan* = AdiosMofos.

ooww + tc = dun remember

Si cam astea sunt aliantele principale. Restul sunt clanuri slabute. Economic, s-a umplut piata de a-uri, asteptam s-urile sa ajunga pe piata, probabil intr-o luna.

Link to comment

serv is down :dontknow:

alina ce se mai aude de academie? :happy1:

am lvl 35ma`m dus in nu stiu ce necropola de pe langa dion era 32+ parca era apa mam scufundat am ajuns dedesupt si era un gatekaper care nu`mi dadea voie sa intru..asa ca cresc la catacomb bla bla tot in dion B)

cum dau pm?

si cum scriu pe all cu portocaliu?

cresteam in brekas stronghold si mia dat un tampit pk.castigi cva cand omori asa aiurea?

Link to comment

Ai numai de pierdut daca omori aiurea. Daca ai peste 3 sau 4 pk-uri (nu mai tin minte exact), esti chaotic (nume rosu) si mori, ai sansa sa dropezi orice item din inventory mai putin adena. Cat dropezi este in functie de cate pk-uri ai. Daca ai vreo 100 de pk-uri o sa dropezi juma de inventory (vorba vine). Daca sunt itemele pe tine nu conteaza, tot poti sa le dropezi. Poti face sa nu mai dropezi armele (mai nou si accesoriile) prin augment. Daca faci augment armele devin untradeable.

Acuma.. Sa iti fac un mic rezumat.

Nume alb = normal. Dai in nume alb, devii mov. Omori nume alb -> devii rosu si iei un pk point.

Nume mov = flag. Dai in nume mov, devii mov. Omori mov -> ramai mov si iei un pvp point. Mov dureaza 30 de secunde average (depinde de anumiti factori, daca intri in peace zone, cat ai dat in celalalt, etc).

Nume rosu = chaotic. Dai in nume chaotic, ramai alb (sau oricum esti). Omori chaotic ramai exact la fel. Cand vezi unu chaotic gandeste-te ca este un mob care vrea sau nu sa te omoare. Nu pierzi nimic decat daca mori.

Nume albastru = are eval score mare. Eval score il faci din recommenduri primite, e doar o chestie de showoff si nu influienteaza nimic. Daca ai pk-uri, iti scade in fiecare zi din eval score numarul de pk-uri pe care le ai. De exemplu daca am 100 eval score si am 3 pk-uri, ziua urmatoare o sa am 97 eval score. Max eval score e 255. Pana la 255 numele se face din ce in ce mai albastru.

Daca esti chaotic, obtii karma. Hit alt-i si o sa vezi acolo toate staturile astea de care iti zic eu. Atata timp cat ai karma peste 0, esti chaotic. Sa scapi de karma trebuie sa obtii sau sa pierzi experienta. In alte cuvinte trebuie sa omori mobi pentru experienta, sau sa mori. Dar daca mori poti sa dropezi iteme deci ai grija. Exista un quest sa scapi de pk points, se numeste Repent Your Sins. Daca ai peste 3-4 pk-uri e recomandat sa il iei in considerare pentru ca poti sa faci pk din greseala si sa iti dropezi ce ti-e tie mai drag.

Bottom line: vezi flag, omoara-l daca crezi ca poti sa-l bati. Daca sunt mai multi nu-ti recomand sa te bagi. Vezi chaotic, fugi. Vezi albastru, intreaba-l daca iti da bani daca-i dai rec. :)))))

Catacombe/necropole: du-te in oras la priest of dawn si inscrie-te in competitie. Competitia se numeste 7 signs. NU te inscrie in revolutionaries of dusk pentru ca aia niciodata nu castiga din moment ce toata lumea joaca pe dawn. Au mai fost cazuri in care dusk a castigat, dar foarte rar. Iar chestiile astea se intampla numai cand vreo alianta chiar si-o ia in cap sa rastoarne situatia si dau tot posibilul sa castige festivalul.

Dupa ce te inscrii poti sa intri in catacombe/necropole. Acolo mobii dropeaza seal stones. Seal stones-urile alea le duci la priest of dawn si le depui. Ciclul competitiei este de 2 saptamani, o saptamana este competitie, iar o saptamana validation. Daca depui seal stones in timpul competitiei, te duci in perioada seal validation si iti da echivalent in ancient adena. Daca depui seal stones in timpul validationului, iti da instant echivalentul in ancient adena.

Ce poti face cu ancient adena? E o sursa super tare de venit, pe hydra 1 aa = 6-10 adena. Eu de exemplu fac cam 1kk ancient adena, adica 10kk adena in cel mai bun caz, pe vreo 20 minute la lvl 67. Tu o sa faci mult mai putin la lvle mici. Atunci de ce e ancient adena asa cumparata? Cu ancient adena cumperi chestii la merchant of mammon care are cristale, gemstones, dye-uri si consumabile de grad inalt de care ai nevoie in craft la a-grade si s-grade. Merchant of mammon se spawneaza doar in seal validation period intr-o necropola random, sta aprox 30 minute iar apoi se spawneaza in alta necropola, si asa mai departe. Cu aa poti sa faci business si cu blacksmith of mammon. De asta ai nevoie in diverse scopuri, poti sa faci duale de a-grade si s-grade numai la el, poti sa dai exchange la weapons, poti sa pui special ability pe arme de A si S-grade, si cel mai important dai UNSEAL la armura. O sa-ti explic alta data ce-i unseal. Blacksmith of mammon se spawneaza exact la fel ca si merchant of mammon, doar ca in catacombe in loc de necropole.

Omg wall of text. Sper ca ti-am fost de folos :D

Link to comment

Ai numai de pierdut daca omori aiurea. Daca ai peste 3 sau 4 pk-uri (nu mai tin minte exact), esti chaotic (nume rosu) si mori, ai sansa sa dropezi orice item din inventory mai putin adena. Cat dropezi este in functie de cate pk-uri ai. Daca ai vreo 100 de pk-uri o sa dropezi juma de inventory (vorba vine). Daca sunt itemele pe tine nu conteaza, tot poti sa le dropezi. Poti face sa nu mai dropezi armele (mai nou si accesoriile) prin augment. Daca faci augment armele devin untradeable.

Acuma.. Sa iti fac un mic rezumat.

Nume alb = normal. Dai in nume alb, devii mov. Omori nume alb -> devii rosu si iei un pk point.

Nume mov = flag. Dai in nume mov, devii mov. Omori mov -> ramai mov si iei un pvp point. Mov dureaza 30 de secunde average (depinde de anumiti factori, daca intri in peace zone, cat ai dat in celalalt, etc).

Nume rosu = chaotic. Dai in nume chaotic, ramai alb (sau oricum esti). Omori chaotic ramai exact la fel. Cand vezi unu chaotic gandeste-te ca este un mob care vrea sau nu sa te omoare. Nu pierzi nimic decat daca mori.

Nume albastru = are eval score mare. Eval score il faci din recommenduri primite, e doar o chestie de showoff si nu influienteaza nimic. Daca ai pk-uri, iti scade in fiecare zi din eval score numarul de pk-uri pe care le ai. De exemplu daca am 100 eval score si am 3 pk-uri, ziua urmatoare o sa am 97 eval score. Max eval score e 255. Pana la 255 numele se face din ce in ce mai albastru.

Daca esti chaotic, obtii karma. Hit alt-i si o sa vezi acolo toate staturile astea de care iti zic eu. Atata timp cat ai karma peste 0, esti chaotic. Sa scapi de karma trebuie sa obtii sau sa pierzi experienta. In alte cuvinte trebuie sa omori mobi pentru experienta, sau sa mori. Dar daca mori poti sa dropezi iteme deci ai grija. Exista un quest sa scapi de pk points, se numeste Repent Your Sins. Daca ai peste 3-4 pk-uri e recomandat sa il iei in considerare pentru ca poti sa faci pk din greseala si sa iti dropezi ce ti-e tie mai drag.

Bottom line: vezi flag, omoara-l daca crezi ca poti sa-l bati. Daca sunt mai multi nu-ti recomand sa te bagi. Vezi chaotic, fugi. Vezi albastru, intreaba-l daca iti da bani daca-i dai rec. :)))))

Catacombe/necropole: du-te in oras la priest of dawn si inscrie-te in competitie. Competitia se numeste 7 signs. NU te inscrie in revolutionaries of dusk pentru ca aia niciodata nu castiga din moment ce toata lumea joaca pe dawn. Au mai fost cazuri in care dusk a castigat, dar foarte rar. Iar chestiile astea se intampla numai cand vreo alianta chiar si-o ia in cap sa rastoarne situatia si dau tot posibilul sa castige festivalul.

Dupa ce te inscrii poti sa intri in catacombe/necropole. Acolo mobii dropeaza seal stones. Seal stones-urile alea le duci la priest of dawn si le depui. Ciclul competitiei este de 2 saptamani, o saptamana este competitie, iar o saptamana validation. Daca depui seal stones in timpul competitiei, te duci in perioada seal validation si iti da echivalent in ancient adena. Daca depui seal stones in timpul validationului, iti da instant echivalentul in ancient adena.

Ce poti face cu ancient adena? E o sursa super tare de venit, pe hydra 1 aa = 6-10 adena. Eu de exemplu fac cam 1kk ancient adena, adica 10kk adena in cel mai bun caz, pe vreo 20 minute la lvl 67. Tu o sa faci mult mai putin la lvle mici. Atunci de ce e ancient adena asa cumparata? Cu ancient adena cumperi chestii la merchant of mammon care are cristale, gemstones, dye-uri si consumabile de grad inalt de care ai nevoie in craft la a-grade si s-grade. Merchant of mammon se spawneaza doar in seal validation period intr-o necropola random, sta aprox 30 minute iar apoi se spawneaza in alta necropola, si asa mai departe. Cu aa poti sa faci business si cu blacksmith of mammon. De asta ai nevoie in diverse scopuri, poti sa faci duale de a-grade si s-grade numai la el, poti sa dai exchange la weapons, poti sa pui special ability pe arme de A si S-grade, si cel mai important dai UNSEAL la armura. O sa-ti explic alta data ce-i unseal. Blacksmith of mammon se spawneaza exact la fel ca si merchant of mammon, doar ca in catacombe in loc de necropole.

Omg wall of text. Sper ca ti-am fost de folos :D

dap in mare parte am prins cam tot ce ai zis... si ce nu inteleg ma ajuta mai incolo ca ma uit iara peste thread cand dau de cva in joc si imi amintesc ca am vazut aici multe sfaturi de acum cateva zile mau ajutat azi :))

am lvl 40 sa ma fac phantom ranger sau abyys walker? momentan am cam batut cu dager deci unele skiluri de arc cum ar fi rapid bla bla cva cu inghetul tinutul pe loc cele pasive nu le`am mai bagat sa nu pierd sp.

oricum ce e mai cautat la pt si omoara mai bine?dager sau arcasul?

si cum dau pm? asta ai uitat sa scri mai sus :tiphat: all cred ca scri aiurea in oras ca a scris un elf langa mine si aparea cu portocaliu..ce e interesant ca vedem ce scriau astia cu portocaliu si in afara town

Link to comment

Oh yeah, portocaliu = shout chat. Cred ca are o raza mai mare decat trade chat. Oricum, e de favorizat pentru ca foarte multi au by default trade-ul unticked din settings si nu le apare. Desi normal ar fi sa se foloseasca trade chat pt trade, iar shout pentru party-uri. Pe dex au impus regula la un moment dat in interlude parca. Am auzit si povesti cum ca in hellbound daca scriai wtb/wts in shout luai chat ban automat dar mi se pare cam trasa de par.

Pm trimiti cu ".

"<nume> <mesaj>. In momentul in care dai pm o data, a doua oara cand dai " iti apare automat si numele celui caruia i-ai trimis pm. La fel si cand primesti pm. Daca conversezi cu mai multi deodata in pm foloseste arrow up si arrow down sa dai switch intre nume.

Bai skillurile daca nu le ai, oricum mai incolo le recuperezi pentru ca o sa primesti foarte mult sp si n-o sa-ti mai pese de cateva zeci de mii acolo.

Cu daggerul farmezi mai usor. Ia-ti archer daca gasesti clan ca sa gasesti party-uri usor. Si mai trebuie sa stii ca la c-grade cu eminence bow, arcul ia o tona de soulshots (10 pe hit), iar daggerul la fel (3 pe hit). Iar lategame ca dagger o sa dai o tona de bani pe soulshots. De la a-grade incolo mai exact. Eu pe hydra imi platesc cam 2kk pe ora de farm cu buffs de wc + cov. De fapt cred ca mai mult. La a-grade archeru e lejer.

Cu archerul dezavantajul este ca folosesti foarte multe potiuni din moment ce nu esti melee. Ca melee, daca iei un vampiric rage duci foarte ca lumea fara potiuni. Ca archer, vei petrece mai putin timp in catacombe pentru ca vrei sa eviti sa dea mobii in tine.

Link to comment

aha deci archer sa fie multumesc de explicati :D

mam prins cum scriu cu portocaliu ! si ce vreau sa zic :D

unde e master dufner? celalat master e fix acolo la dark elf dar dufner asta e in giran dar unde exact..?

am facut prima parte de la quest de 40 pot sa spun ca ia o groaza =)) acum is la partea 2 dar am o prb..am ajuns la punctul cand am vb cu copacul si cu blod pixi.blod pixi ala zice klumea ce si cum deci stiu unde sa gasesc ce vrea dar la copac nu inteleg ce dumnezeu vrea sa fac... :banghead: ..nsp e ca asta e un fel de subquest de la quest deci nu apare la quest ce trb sa fac..chiar si ce trb sa fac la blod pixi ala am scris pe o foaie ca erau cam multe cerinte..si nam chef sa ma intorc de fiecare data la el

uitati printul cu ce vrea copacul -> http://postimage.org/image/2npbz2yjo/ fac quest de blod pixi pana apare careva si ma lumineaza in legatura cu ce vrea boschetul vieti #-o

mam desurcat,..noroc cu google e un monstru de quest care sta prin swampland :-j a fost super usor..nu ca pixi ala 4x10 capatani din diferiti mobi..lizard overlod ala chiar era destul de bun #-o

Link to comment

http://lineage.pmfun.com/list/quest

Uita-te pentru questuri aici, guide-urile sunt cat se poate de bune. Am contribuit si eu acolo cu questul de ghost hunter.

aha e bun link ms :D am ajuns la ultima parte..la mine nu scrie ca trb sa omor 100 de lizard..cred ca daca nu ma uitam pe link ma lasam pagubas :)) .acum am vreo 10 astept sa fac 100 bat la demon ala si cand mai are putin schimb cu balaria asta de arc care am primit`o..auzi distruge el nu stiu ce demon ca e vai de capul lui arcul asta =))

si as avea o intrb.. acum voi trece la grad b cat de curand care costa o groaza.. mai sus ai scris u cum sa fac bani cu dwarf..am unul de lvl 5 ca sa pot face bani cu el cam ce lvl iar trb si in ce consta spoieala craftarea si ce ai zis u acolo.in giran am vazut multi care iti dadeau voie sa creezi iteme daca aveai ce trb contra unei sume de bani banuiesc ca si asta intra in categoria de facut bani..intrb ce lvl trb si ce sa aleg sa`l fac pe dwarf

de`a lungul timpul am avut multe recipe de 100%care le vindeam la shop..ca nu stiu cum sta trb sa fac un item dar am avut unu care era scump la shop si am zis sa`l tin dar lam vandut pana la urma..

acum am altul-> http://postimage.org/image/4adtmj44/ ma`m gandit ca daca costa mai serios fata de altele la shop si itemul e cva bun..necesita lvl4 la nu stiu ce skil la dwarf deci cam ce lvl ar trb sa aiba dwarf sa aibe un asemnea skil?

Link to comment

Ma, pe 100% din recipele de echipament sub c-grade te pisi. Nu ai ce sa faci cu ele. Le vinzi in shop.

Poti face active farming sau passive farming. Active farming inseamna sa iti faci spoiler. Dwarf -> lvl 20 scavenger -> lvl 40 bounty hunter. La 44 alegi ori sa faci un quest ca sa nu mai cresti, ori sa cresti in continuare. In ambele cazuri treaba e super profitabila, dar daca joci pe hydra o sa-ti dau un exemplu. Eu cu dwarfu fac 40kk pe ora daca farmez normal si 80kk pe ora daca farmez si cu boxu in branded. Acuma sa-ti explic ce e spoil. Stii ca fiecare mob are un drop list. Pe langa drop list o sa vezi si un spoil list.

Exemplu: http://lineage.pmfun.com/npc/21173/lith-shaman.html

Asta gasesti in branded. Vezi drop list, da mai jos si vezi si spoil acolo. Asta inseamna ca in momentul in care dai skillul SPOIL pe target, cand moare targetul si colectezi spoilu cu SWEEPER (alt skill), iei din itemele alea de sub spoil. In cazul nostru sop, cbp si omen beast eye cacat, pe ala te pisi. Sop si cbp te intereseaza. E cea mai mare cerere de materiale de sop si cbp pe orice server pentru ca din astea doua se face varnish of purity si mithril alloy, doua materiale absolut necesare pt majoritatea armelor si armurilor. Deci asta e farmul activ. Adica te duci omori mobi si le iei materialele de pe ei.

Farmul pasiv e cu crafter. Dwarf -> lvl 20 artisan -> lvl 40 warsmith. Asta are mai multe moduri de a face bani, iar toate au legatura cu recipe.

1. Pune craft shop cum ai vazut si tu, sa crafteze anumite iteme pe un pret. Sa zicem ca un player vrea bow of peril (ca tot veni vorba de b-grade). Playerul strange toate materialele necesare, se duce la dwarf, iar dwarfu percepe taxa sa-i foloseasca materialele si sa-i faca itemul. E ca si cum ai chef sa crosetezi si percepi o taxa. Oamenii vin cu material la tine iar tu le crosetezi.

2. Face rost de ingrediente si crafteaza iteme, ca apoi sa le vanda cu profit. De exemplu soulshots. Toata lumea are nevoie de ele da? Dwarfu iti face 1 ssd cu vreo 8 adena fiecare daca imi aduc aminte bine, si ti le vinde cu 18. Profit 200+%. Dar cu soulshots incepe sa fie profitabil abia la b-grade. Si la c-grade e cat de cat profitabil pentru ca c-grade soulshots se ard cel mai repede.

SAU poate sa crafteze armuri. Poate sa crafteze sa zicem o armura de A. Aici e cu 60% sansa recipa. Face de exemplu.. Majestic leather armor (chiar am craftat una acum vreo 2 saptamani). Craftul il costa vreo 30-40 milioane. Adauga sansa, 60%, deci dubleaza pretul din moment ce poate sa se aleaga cu nimic, 80 milioane. Baga si profit, 110 milioane +. Nu vinde nimeni pe piata majestic leather armor? Baga 150kk pentru ca se numeste monopol.

Sunt si metode de a juca piata, cum am zis si mai sus, prin monopol. Dar trebuie sa ai ce investi. Chestia asta o fac cand ma plictisesc. Am 150kk in buzunar, vad unu care vinde un bloody orchid (dagger de A) cu 120 milioane. Wtf, 120 milioane e un pret incredibil pt un bloody orchid. Il cumpar si il vand mai departe cu 150 care e un pret normal. Sau pun un shop cu stone of purity. Toate shopurile din zona vand cu 85k fiecare bucata, dar unul vinde cu 78k. Ca lumea sa cumpere de la mine, trebuie sa pun un pret sub 78k ca sa vand repede. Ce fac? Ii cumpar toate sopurile lu ala care vinde cu 78k si pun sopurile mele +sopurile lui cu 84k. Profit mic, dar iti acoperi spatele ca vinzi mai repede.

Dupa cum vezi, sistemul economic in l2 e un sistem economic in toata regula spre deosebire de alte mmo-uri. Din cate mmo-uri am jucat, are cel mai dezvoltat sistem economic pentru ca de orice materiale faci rost poti sa le vinzi pentru ca se cauta.

Link to comment

What's up? you filthy animals :D

Mai joaca cineva pe Dex? Eu mai intru pe forumul lor, dar nu prea mai are farmec nimic, pana si flameurile sunt LOW de cand a plecat WF-u de pe Dex, doar lamerii au mai ramas si aia nu-s in stare sa dea o replica inteligenta!

Zunze, mai joci ma?

V-am salutat cu stima si fara respect

CryNow,

Link to comment

..wow nu e un joc greu. Dar lineage e mult mai greu decat wow pentru ca e mult grind.

What's up? you filthy animals :D

Mai joaca cineva pe Dex? Eu mai intru pe forumul lor, dar nu prea mai are farmec nimic, pana si flameurile sunt LOW de cand a plecat WF-u de pe Dex, doar lamerii au mai ramas si aia nu-s in stare sa dea o replica inteligenta!

Zunze, mai joci ma?

Weeee shi fasi maa mai traiesti? :D

V-am salutat cu stima si fara respect

CryNow,

Link to comment

What's up? you filthy animals :D

Mai joaca cineva pe Dex? Eu mai intru pe forumul lor, dar nu prea mai are farmec nimic, pana si flameurile sunt LOW de cand a plecat WF-u de pe Dex, doar lamerii au mai ramas si aia nu-s in stare sa dea o replica inteligenta!

Zunze, mai joci ma?

V-am salutat cu stima si fara respect

CryNow,

prapaditule, mai traiesti ? :D

eu mai joc, nu pot sa las clanul singur :)

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...