Jump to content
Nagasaky

Lineage II

Recommended Posts

am laut hidra sia facut update cand sa dau start uitati ce apare :banghead:

2011.5.11 14:24:18

OS : Windows XP 5.1 (Build: 2600)

CPU : GenuineIntel PentiumPro-class processor @ 2503 MHz with 2046MB RAM

Video : No Video

General protection fault!

History: FFileManagerWindows::CreateFileReader <- appLoadFileToString <- FConfigFile::Read <- FConfigCacheIni::Find <- FConfigCacheIni::GetString <- UObject::LoadConfig <- (PlayerController None) <- UClass::Serialize <- (Class Engine.PlayerController) <- LoadObject <- (Class Engine.PlayerController 140273==140273/2805231 133173 7100) <- ULinkerLoad::Preload <- PreLoadObjects <- UObject::EndLoad <- UObject::StaticLoadObject <- (Core.Class Engine.erty Engine.PlayerController.ClientHearSound.Id NULL) <- UObject::StaticLoadClass <- InitEngine

http://postimage.org/image/35d9qyqzo/

am instalat din nou iar daca intru din system lineage merge apare aia cu login etc..

am bagat alea de la client in system am intrat in l2 hydra de acolo si`a luat ce a trb si cand sa dau start da msj ca cica fisierele sunt corupte :blink:

ma`m lasat batut si am postat la ei..asta sigur e de la updater vieti..astept sa vad ce zic ei #-o

Link to comment

am intrat in sfarsit in game am lvl 11.Mi`am facut un dark elf fighter si il fac arcas B) .

am de facut 3 questuri acum in zone apropiate ala cu orci/zombi/scheleti..dar mi`au dat orci in freza :(( bateam eu linistit pe acolo dar am mers prea in fata am dat in 1 sau luat 3 de mine am luat`o la fuga si surpiza numai orci in fata si toti dupa mine =))

Link to comment

am ajuns pe la lvl 16. deci sunt dark elf, fighter. am obs ca pot purta arc dar si sabie/dager etc.. momentan dau cu arcul si mi`am luat o vraja de arc de acolo la spel erau doar de lvl 1..cateva 1buf def de buf atack 1de sabie una de arma.intrb mea este daca merita sa dau sp sau ce dau pe restul spel?.si cum e faza cu clasele/sub clasele etc.voi putea tot timpul sa dau cu arcul/arma sau va trb sa ma specializez in una din cele 2? :)

Link to comment

Eu folosesc dagger la inceput. Din moment ce nu ai expertiza pe nicio arma, cu dagger o sa dai cel mai mare damage. Daca ti-ai luat arc nu-i nimic. Eu niciodata nu imi iau toate skillele pentru ca e waste of xp. Lasa alea de sabie si dagger. Poate o sa vrei sa iei aia de dagger. La lvl 20 te specializezi pe doua arme, iar la 40 pe o arma. La 20 iei skille si de arc si de dagger. Dar iti zic de pe acum, cu dagger putin mai repede decat cu arc. Ia skillele de arc deocamdata si aurele alea doua. Si weapon/armor mastery. Alea orice ai face e recomandat sa le iei. Iar aurele chiar o sa te ajute enorm. Si vezi ca ai newbie buffs si sper ca stii sa folosesti soulshoturi.

Link to comment

Eu folosesc dagger la inceput. Din moment ce nu ai expertiza pe nicio arma, cu dagger o sa dai cel mai mare damage. Daca ti-ai luat arc nu-i nimic. Eu niciodata nu imi iau toate skillele pentru ca e waste of xp. Lasa alea de sabie si dagger. Poate o sa vrei sa iei aia de dagger. La lvl 20 te specializezi pe doua arme, iar la 40 pe o arma. La 20 iei skille si de arc si de dagger. Dar iti zic de pe acum, cu dagger putin mai repede decat cu arc. Ia skillele de arc deocamdata si aurele alea doua. Si weapon/armor mastery. Alea orice ai face e recomandat sa le iei. Iar aurele chiar o sa te ajute enorm. Si vezi ca ai newbie buffs si sper ca stii sa folosesti soulshoturi.

am laut buff de nub iar soulshot e pastiluta alba.cum functioneaza?dau click pe ea? ca parca a facut cva cand am dat double click pe ea

si asa ma gandeam si eu..o sa`mi iau un dagger bun si o sa joc cu arma pana la 40 cand trec pe arc :D .acum la a 2 sageata ala e deja langa mine si trage si cam rar

Link to comment

Eu folosesc dagger la inceput. Din moment ce nu ai expertiza pe nicio arma, cu dagger o sa dai cel mai mare damage. Daca ti-ai luat arc nu-i nimic. Eu niciodata nu imi iau toate skillele pentru ca e waste of xp. Lasa alea de sabie si dagger. Poate o sa vrei sa iei aia de dagger. La lvl 20 te specializezi pe doua arme, iar la 40 pe o arma. La 20 iei skille si de arc si de dagger. Dar iti zic de pe acum, cu dagger putin mai repede decat cu arc. Ia skillele de arc deocamdata si aurele alea doua. Si weapon/armor mastery. Alea orice ai face e recomandat sa le iei. Iar aurele chiar o sa te ajute enorm. Si vezi ca ai newbie buffs si sper ca stii sa folosesti soulshoturi.

am laut buff de nub iar soulshot e pastiluta alba.cum functioneaza?dau click pe ea? ca parca a facut cva cand am dat double click pe ea

si asa ma gandeam si eu..o sa`mi iau un dagger bun si o sa joc cu arma pana la 40 cand trec pe arc :D .acum la a 2 sageata ala e deja langa mine si trage si cam rar

deci pe soulshotsdai click dreapta si se activeaza...o sa dea automat soulshots

Link to comment

Eu folosesc dagger la inceput. Din moment ce nu ai expertiza pe nicio arma, cu dagger o sa dai cel mai mare damage. Daca ti-ai luat arc nu-i nimic. Eu niciodata nu imi iau toate skillele pentru ca e waste of xp. Lasa alea de sabie si dagger. Poate o sa vrei sa iei aia de dagger. La lvl 20 te specializezi pe doua arme, iar la 40 pe o arma. La 20 iei skille si de arc si de dagger. Dar iti zic de pe acum, cu dagger putin mai repede decat cu arc. Ia skillele de arc deocamdata si aurele alea doua. Si weapon/armor mastery. Alea orice ai face e recomandat sa le iei. Iar aurele chiar o sa te ajute enorm. Si vezi ca ai newbie buffs si sper ca stii sa folosesti soulshoturi.

am laut buff de nub iar soulshot e pastiluta alba.cum functioneaza?dau click pe ea? ca parca a facut cva cand am dat double click pe ea

si asa ma gandeam si eu..o sa`mi iau un dagger bun si o sa joc cu arma pana la 40 cand trec pe arc :D .acum la a 2 sageata ala e deja langa mine si trage si cam rar

deci pe soulshotsdai click dreapta si se activeaza...o sa dea automat soulshots

ok am folosit si fara sa stiu ce si cum..dar pana la urma ce face? :D

Link to comment

Eu folosesc dagger la inceput. Din moment ce nu ai expertiza pe nicio arma, cu dagger o sa dai cel mai mare damage. Daca ti-ai luat arc nu-i nimic. Eu niciodata nu imi iau toate skillele pentru ca e waste of xp. Lasa alea de sabie si dagger. Poate o sa vrei sa iei aia de dagger. La lvl 20 te specializezi pe doua arme, iar la 40 pe o arma. La 20 iei skille si de arc si de dagger. Dar iti zic de pe acum, cu dagger putin mai repede decat cu arc. Ia skillele de arc deocamdata si aurele alea doua. Si weapon/armor mastery. Alea orice ai face e recomandat sa le iei. Iar aurele chiar o sa te ajute enorm. Si vezi ca ai newbie buffs si sper ca stii sa folosesti soulshoturi.

am laut buff de nub iar soulshot e pastiluta alba.cum functioneaza?dau click pe ea? ca parca a facut cva cand am dat double click pe ea

si asa ma gandeam si eu..o sa`mi iau un dagger bun si o sa joc cu arma pana la 40 cand trec pe arc :D .acum la a 2 sageata ala e deja langa mine si trage si cam rar

deci pe soulshotsdai click dreapta si se activeaza...o sa dea automat soulshots

ok am folosit si fara sa stiu ce si cum..dar pana la urma ce face? :D

soul shots iti maresc damage-ul :P dar vezi ca depinde de ce grade e arma pe care o porti

0-20 lvl no grade

20-40 lvl D grade

40-52 lvl C grade

52-61 lvl B grade

61-76 lvl A grade

76+ lvl S grade

Cand ai sa treci de lvl 20 .. ai sa fii capabil sa porti D grade stuff ... in consecinta daca o sa ai o arma D grade ... iti trebuie D grade soulshots pentru ea ... astea se pot obtine de la crafteri ... deobicei crafterii le fac si le pun la vanzare pt $$$

Link to comment

Eu folosesc dagger la inceput. Din moment ce nu ai expertiza pe nicio arma, cu dagger o sa dai cel mai mare damage. Daca ti-ai luat arc nu-i nimic. Eu niciodata nu imi iau toate skillele pentru ca e waste of xp. Lasa alea de sabie si dagger. Poate o sa vrei sa iei aia de dagger. La lvl 20 te specializezi pe doua arme, iar la 40 pe o arma. La 20 iei skille si de arc si de dagger. Dar iti zic de pe acum, cu dagger putin mai repede decat cu arc. Ia skillele de arc deocamdata si aurele alea doua. Si weapon/armor mastery. Alea orice ai face e recomandat sa le iei. Iar aurele chiar o sa te ajute enorm. Si vezi ca ai newbie buffs si sper ca stii sa folosesti soulshoturi.

am laut buff de nub iar soulshot e pastiluta alba.cum functioneaza?dau click pe ea? ca parca a facut cva cand am dat double click pe ea

si asa ma gandeam si eu..o sa`mi iau un dagger bun si o sa joc cu arma pana la 40 cand trec pe arc :D .acum la a 2 sageata ala e deja langa mine si trage si cam rar

deci pe soulshotsdai click dreapta si se activeaza...o sa dea automat soulshots

ok am folosit si fara sa stiu ce si cum..dar pana la urma ce face? :D

soul shots iti maresc damage-ul :P dar vezi ca depinde de ce grade e arma pe care o porti

0-20 lvl no grade

20-40 lvl D grade

40-52 lvl C grade

52-61 lvl B grade

61-76 lvl A grade

76+ lvl S grade

Cand ai sa treci de lvl 20 .. ai sa fii capabil sa porti D grade stuff ... in consecinta daca o sa ai o arma D grade ... iti trebuie D grade soulshots pentru ea ... astea se pot obtine de la crafteri ... deobicei crafterii le fac si le pun la vanzare pt $$$

ok mai am cateva intrb d c b a s sunt la shop?sau va trb sa gasesc retete si asa mai departe?

piele de animale iron sfoara etc sunt bune de cva?sau le pot vinde la shop pe adena? :))

si exista cva gen jwl in mu sa fac o armura de d c grade etc mai buna?

Link to comment

Armuri gasesti, depinde de cronica. Daca joci interlude, gasesti pana la c-grade in 'shop'. Si gasesti arme shadow de low b-grade. Armele shadow sunt arme foarte ieftine, dar care expira dupa cateva ore.

Animal skin, thread, animal bone alea, vezi ca o sa gasesti playeri care vor sa le cumpere. Cand o sa ajungi in gludio e posibil sa fie cate un player care le cumpara, daca nu, in dion sau chiar giran.

Daca joci freya, teoretic gasesti in shop pana la a-grade inclusiv. Celalalte arme/armuri/jewels le craftezi sau le cumperi de la playeri.

Orice craft de la a-grade in sus are 60% success rate (in afara de jewels care au 70%). Adica daca dai craft e sansa sa nu iasa. Daca craftezi si iti iese din prima economisesti foarte mult. Chiar si la b-grade craftul este profitabil, chiar daca e 100% success (la b-grade sunt si crafturi de 60% dar nu le foloseste nimeni pentru ca e aiurea sa risti cand poti sa fii sigur ca ai itemul).

Sa-ti faci armura mai buna, exista enchant scrolls. Safe +3 pe orice piesa de echipament, mai putin pe body armor dintr-o bucata unde safe enchant e +4. De la +3/+4 e sansa 1/3 sa ti se distruga itemul, deci 66.(6)% sansa sa enchantezi. Daca dai fail, ti se distruge itemul si se face cristale. Cristalele o sa valoreze cam jumatate din valoarea armurii (la npc). Poti sa cristalizezi itemele si cu warsmith, si iti da 100% in valoarea in cristale.

Mai trebuie sa stii ca exista si BLESSED scroll of enchant. Sunt ca si scrollurile normale, au aceleasi sanse, doar ca atunci cand iti crapa un item il face +0 in loc sa ti-l sparga in cristale. Oricum, n-ai treaba cu enchanturile deocamdata. Nu se merita.

Btw, o sa ai nevoie de o sursa de venit. Cel mai usor e sa-ti faci dwarf spoiler si sa spoilezi materiale (faci tone de bani). Poti sa-ti faci si crafter, sa craftezi materiale, ORI poti pur si simplu sa inveti piata si sa stii cum sa cumperi mai ieftin si sa vinzi mai scump. Sunt cateva smecherii.

Link to comment
Guest Mortality

Mai joaca careva pe rpg 15x ? daca nu si aveti iteme dati-mi si mie un pm pe forum pls ... thq

Am jucat cu mult timp in urma numai tin minte detaliile contului.

Link to comment
Guest Mortality

Mai joaca careva pe rpg 15x ? daca nu si aveti iteme dati-mi si mie un pm pe forum pls ... thq

Daca imi aduc aminte detaliile te contactez.

Link to comment

am o prb..am fost dupa quest prin orase si am ajuns prin gludio etc..acolo sunt shop mai marfa am bagat armura/pants totul la crescut..decat sa cumpar cva nou bagam arma+cva adena si iesea uramtoarea si tot asa..chestia e ca armura actuala desi are def foarte bun cantareste cam 9000 si asa ajungem la prb..in inventar am 1dager1 sabie squirt(cam asa scrie) armor si pants..astea cantaresc cva si nu le pot arunca sau vinde nu apar in invetar..si am penalty1 la alergat :banghead: aveam 2 dar am bagat dager si scutul in stash..fara buf si penalty 2 ziceai ca sunt piatra asa ma miscam =))

si inca cva am lvl 21 am facut quest de 20 si mia dat un cupon de shadow weapon D.unde pot schimba cuponul pe un arc?

si unde pot creste bine in lvl/adena la 21? :D

Link to comment

am o prb..am fost dupa quest prin orase si am ajuns prin gludio etc..acolo sunt shop mai marfa am bagat armura/pants totul la crescut..decat sa cumpar cva nou bagam arma+cva adena si iesea uramtoarea si tot asa..chestia e ca armura actuala desi are def foarte bun cantareste cam 9000 si asa ajungem la prb..in inventar am 1dager1 sabie squirt(cam asa scrie) armor si pants..astea cantaresc cva si nu le pot arunca sau vinde nu apar in invetar..si am penalty1 la alergat :banghead: aveam 2 dar am bagat dager si scutul in stash..fara buf si penalty 2 ziceai ca sunt piatra asa ma miscam =))

si inca cva am lvl 21 am facut quest de 20 si mia dat un cupon de shadow weapon D.unde pot schimba cuponul pe un arc?

si unde pot creste bine in lvl/adena la 21? :D

deci am distrus itemele alea si am scapat de ele cuponul tot nu stiu cum sa`l folosesc dar am luat un cupon de la un iepure nu stiu ce nume avea pentru arma moca..am luat una rc de grad D il pot folosi daca nu am omorat pe nimeni..nu se poate vinde etc etc deci banuiesc si cred ca trb dus inapoi la iepure ca printre ce scria acolo la iepure era sa primeste dar sa si returnezi :D si mi`am luat ce`l mai buni pants/armor ligt de grad D..si fac un quest unde trb sa strang 100de medalioane negre si100 rosi de la wizard.am facut lvl 25 tot strangand si cva adena cu care am cumparat alea de grad D sper ca la terminarea quest sa primesc niste adena :cool2: o sa am 26-27 cand termin astept sa`mi comunicati un loc bun de crescut lvl/adena :D

si app nu mai pirmesc buff de newbie :(( exista alt loc de luat buff?

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...