Jump to content
Nagasaky

Lineage II

Recommended Posts

Hi guys.

M-am apucat de L2 pe Dex. Am ajuns lvl 20 am facut questul de rogue si vreau sa ma duc la lvl dar nu stiu o locatie buna cu mobi multi , Ruins of Agony/Despair merge ? si faza cu invatatul skillurilor , in lista fiecare skill 'costa' un nr de SP , dar mie nu mi-au ajuns SP-urile sa cumpar skillurile si de passive , o metoda de a lua mai multe SP-uri per mob nu este ? de ex: la SRO lasa-i gap , aici nu se poate ?

@Gandalf daca joci pe Dex da-mi pm in joc pe uL1se mai joaca cineva din HH :>

Link to comment

pe la 20 fiind rogue iti recomand putin prin Ruins of Agony/Despair pana pe la 23 si dupa sari in Execution Grounds iar dupa pe la 35 dute in Hardins Academy pana la 40, iar SP faci cel mai mult la raizi, in rest e cam la fel nu e vreo metoda de a dribla

Link to comment

@ulise.. eu zic asa:

19-21

windmill hill

21-26

fellmere harvesting grounds (iei questul si iti da adena in functie de cati mobi bati). Asta e questul:

http://l2vault.ign.com/View.php?view=Guide...tail&id=216

26-30

orc barracks (quest la fel ca cel mai sus, reward/kill). Asta e questul:

http://l2vault.ign.com/View.php?view=Guide...tail&id=256

Piotur este in spatele dealului, in fata casei

30-40

eu fac mereu in cata, heretics (vezi sa te inscrii azi la dusk). GL :)

Link to comment

Cum ce ?

Daca te referi la adena , am primit de la cineva cu care joc.

Anw un point pt soul shots ca-s scumpe al dracu in Dion :|

yea , craft em :) .

sau incearca sa cauti ss seller in gludio/giran ...daca nu gasesti vorbesti cu tipul cu care joci sa`ti faca el ( trebuie sa cunoasca un crafter ) .

din 2 cry d + ceva soul ore /inca un ore care le cumperi de la grocery iti ies vreo 200 de ssd daca nu ma insel :-? ...

Link to comment

Am spart peste 10 kk in augment`uri :|

nu pica nimic bun pe wizard`s tear :hanged:

slab, credca pe augumente am bagat 2-3kkk pana la shield pasiv + vr activ :))

ulise oriunde farmezi daca vrei , dar decat dex mai bine incearca pe arion , dexul e mort pentru un player nou , nu ai sanse sa ajungi sus .

poti sa`i intrebi pe baieti daca au vreun buffer sa`ti dea.

Link to comment

Pai is in academy si am un castel de unde iau buff mocca

sunt buffe de lvl 1 :P si 2 ...

Ideal ar fi sati imprumute cineva un Prophet .. chiar si lvl mai mic .. gen 64 .. si ai un trai lejer asigurat :P

dar dupa cum spune si Iverson .. greu sa mai faci ceva pe DEX .. daca vrei sa joci serios :P daca planuiesti doar sa joci casual .. stai acolo .. ca deh ai prieteni care te pot ajuta cu diverse (adena .. iteme .. party etc)

Link to comment

Pai ma apuc serios de L2 , am prins gustul si pana mea am si prieteni , nu vad ce as merge pe Arion.

Voi va referiti sa merg pe un server fresh unde pot face 'istorie' ^_^ dar nu ma intereseaza , vreau sa trec prin jocul asta alaturi de un clan , havin' fun.

Este a-3a zi la mine ( ma rog ieri nu prea am jucat ) si am lvl 33 acus sper sa dau lvl 40 in cateva ore , sa-mi pun setul Techa si daggerul Dark Screamer ( parca asa-i zice ) :wub:

Link to comment

Voi va referiti sa merg pe un server fresh unde pot face 'istorie'

nu la asta neam referit ...

ideea e .. ca oricine a mai ramas pe DEX e stacked cu seturi +6 ... arme +7843865 full epic jewel sets ... si o sa te doara INIMA cand ai sa vrei sa faci PVP .. te duci la unu si vezi ca dai dmg in el .. de rade de tine :P de asta se recomanda server fresh =P pe Arion .. momentan nimeni nu e cu _!_ mare ... debia peste cateva saptamani .. incep sa se dea bataliile serioase pt epics and stuff

Link to comment

nu la asta neam referit ...

ideea e .. ca oricine a mai ramas pe DEX e stacked cu seturi +6 ... arme +7843865 full epic jewel sets ... si o sa te doara INIMA cand ai sa vrei sa faci PVP .. te duci la unu si vezi ca dai dmg in el .. de rade de tine :P de asta se recomanda server fresh =P pe Arion .. momentan nimeni nu e cu _!_ mare ... debia peste cateva saptamani .. incep sa se dea bataliile serioase pt epics and stuff

Birdy [-(

Cum aia au fost buni si au facut rost de epics am si eu sansa la epice.

Dar mai este pana la epice. Anw ce daca au epice , big deal , nu faci pvp cu aia ignori impresarii , daca ala se proclama a fi la pvp ii spui sa faca cu un set egal ca al tau.

le: ce pot face cu materialele astea >>> http://img194.imageshack.us/img194/6732/shot00014kb.png

Edited by uLise
Link to comment

Birdy [-(

Cum aia au fost buni si au facut rost de epics am si eu sansa la epice.

Dar mai este pana la epice. Anw ce daca au epice , big deal , nu faci pvp cu aia ignori impresarii , daca ala se proclama a fi la pvp ii spui sa faca cu un set egal ca al tau.

le: ce pot face cu materialele astea >>> http://img194.imageshack.us/img194/6732/shot00014kb.png

cu mats in pricina craftezi :P diverse iteme ... pastreazale bine ca in viitor o sa ai nevoie :P dupa fiecare tura de PvE .. dute frumos si punele in warehouse :P

Link to comment

.. momentan nimeni nu e cu _!_ mare ... debia peste cateva saptamani ..

epic shit :rofl2:

Birdy [-(

Cum aia au fost buni si au facut rost de epics am si eu sansa la epice.

Dar mai este pana la epice. Anw ce daca au epice , big deal , nu faci pvp cu aia ignori impresarii , daca ala se proclama a fi la pvp ii spui sa faca cu un set egal ca al tau.

le: ce pot face cu materialele astea >>> http://img194.imageshack.us/img194/6732/shot00014kb.png

Si chiar dca ai epice , tu ai +0 , el are +6 ...he > you .

Anyway daca ai cu cine juca e ok de jucat :) ....Sper ca acum conectarea se face mai usor fata de cand jucam eu :)) .

Link to comment

Dar mi se rupe de epice lui (alora)

Joc de placere nu ca sa fiu cel mai cel mai la pvp.

@birdy , da ma am depus tot in warehouse.

anwz cand jucam L2 prin 2003 ( newbish style ) era un server Pandora , ati auzit de el ? daca da , ce mai stiti de el ^_^ ?

Link to comment

Dar mi se rupe de epice lui (alora)

Joc de placere nu ca sa fiu cel mai cel mai la pvp.

@birdy , da ma am depus tot in warehouse.

anwz cand jucam L2 prin 2003 ( newbish style ) era un server Pandora , ati auzit de el ? daca da , ce mai stiti de el ^_^ ?

E acum un Pandora Project , dar nu cred ca e cel din 2003 :D ....moar liek some noobs tryin` to get rich :)) ...

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...