Jump to content
Nagasaky

Lineage II

Recommended Posts

Asta voiam sa zic si eu. De ce nu faci rost de un antharas? Si un valakas/frintezza eventual. Nu mai ai chef de farm? :))

am antharas, orfenul e al unui amic care e bishop. la momentul printului ii imprumutesem earringul pentru un mass pvp.

nu, frintezza inca nu e implementat pe dex.

Link to comment

macro-ul de CP e sa pot da si CP mari si mici deodata. salvez un slot pe bara 1 cu chestia asta si macro-ul are shortcut ptr bara 3 (/useshortcut 3 4 /useshortcut 3 5 si delay de 0,5 intre fiecare apasare)

Il aveai si in C4 ? Ca in C5 nu am reusit sa bag la CP macro delay mai putin de 1 secunda ... dar intradevar, nu era facut cu shortcut bars.

Link to comment

Il aveai si in C4 ? Ca in C5 nu am reusit sa bag la CP macro delay mai putin de 1 secunda ... dar intradevar, nu era facut cu shortcut bars.

delay-ul nu e in macro, pentru ca s-ar intrerupe la orice alta comanda (ex. attack). folosesc nostromo sa repete macro-ul din 0.5 in 0.5 secunde. da, il aveam si pe C4, singura diferenta era delay-ul, se repeta la 1 secunda.

Nice !!

keep up the good work.

thx

Link to comment

Vorbind cu jucatori iam auzit vorbind de drop patch.

Iti arata ce dropeaza fiecare mob...

Vroiam sa stiu daca e legal.

Ps daca il are cineva.

De ce crezi ca ar fii legal ceva ce ti-ar acorda un privilegiu fata de restul jucatorilor?

Nu mi se pare un prea mare avantaj patchu cu drop listu la mobi. De ce? Simplu ori dai pe mob si vezi drop listu ori il gasesti pe siteurile de specialitate. E exact acelasi lucru.

Link to comment

delay-ul nu e in macro, pentru ca s-ar intrerupe la orice alta comanda (ex. attack). folosesc nostromo sa repete macro-ul din 0.5 in 0.5 secunde. da, il aveam si pe C4, singura diferenta era delay-ul, se repeta la 1 secunda.

Oh ... pai da, stiam ca se intrerupe, de asta ma deranja ca nu puteam pune mai putin de o secunda.

Anyway, ms pt info.

Link to comment

Patchul de drop este destul de legal pe unele servere...pe fallenangels este chair ceva obisnuit ....Dar de drop patch pe dex ??? Ma indoiesc....cum a zis si kBm ..iti ofera un avantaz fata de restul playerilor ....e ca si cum ai folosi walkerul sau patchul de cutii :) .

@kBm Eu sunt de parere ca valaks > frintezza :) .

P.S Am intrebat un prieten cu care joc eu...am aflat ca sunt 2 tipu de drop patch ...1 ..patchul care iti arata ratele ....si patchul care iti arata EXACT ce va dropa mobul .....primul e legal...al 2 lea logic ca nu .

So ..tu de care intrebi ???

Link to comment

Patchul de drop este destul de legal pe unele servere...pe fallenangels este chair ceva obisnuit ....Dar de drop patch pe dex ??? Ma indoiesc....cum a zis si kBm ..iti ofera un avantaz fata de restul playerilor ....e ca si cum ai folosi walkerul sau patchul de cutii :) .

@kBm Eu sunt de parere ca valaks > frintezza :) .

P.S Am intrebat un prieten cu care joc eu...am aflat ca sunt 2 tipu de drop patch ...1 ..patchul care iti arata ratele ....si patchul care iti arata EXACT ce va dropa mobul .....primul e legal...al 2 lea logic ca nu .

So ..tu de care intrebi ???

Deci cum toata lumea foloseste patch de cutii e ok sa-l folosesti si pe ala. :lol:

Link to comment

:) pff.. som acu+3 has been crystallized / dc helm +4 has been crystallized .....si aproape toti banii sparti ...

cu "ocazia" asta sper sa reusesc sa ma las de l2 macar pana in vara :)...bacul e mai important 8-| ...see ya :)

Yea right.. u cannot escape l2 :D

Link to comment
Guest _Sasha_

Hmm pentru inceput tin sa salut comunitatea de L2 de pe acest forum si asa ca un nou user sa fiu sincer nu inteleg nimic din acest topic . Toata lumea vorbeste despre Lineage , adevarat dar toate ideile si probleme sunt puse la gramada , cred ca o mica ordonare nu ar strica .

Link to comment

Hmm pentru inceput tin sa salut comunitatea de L2 de pe acest forum si asa ca un nou user sa fiu sincer nu inteleg nimic din acest topic . Toata lumea vorbeste despre Lineage , adevarat dar toate ideile si probleme sunt puse la gramada , cred ca o mica ordonare nu ar strica .

http://www.l2guru.com/forum/ daca vrei ordine, e totusi topic nu sectiune. Lumea vorbeste despre ce vrea legat de subiect.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...