Jump to content
Nagasaky

Lineage II

Recommended Posts

offtopic

stie cineva cum fac ca filmuletele din fraps sa ocupe mai putin ??Imi ocupa 800 mb un filmulet de 2 min.Multumesc anticipat .

Costum items sux , la fel si pe l2pride ala ...

Totally agree . Custom items fac jocul sa isi piarda valoarea ( parerea mea :P )

Am jucat pe gold o vreme...donatori , romani noobi , rusi la fel... de restu natiilor nici nu mai zic...polonezi erau ceva mai treziti..unii din ei. Dar ce au facut aia de acolo nu mi-a placut deloc....au stricat farmecul jocului....sa scoti aproape toate teritoriile ....PR/HE au un stun de neoprit ....RB doar in vos...e o porcarie...Custom items sux !

Link to comment

andix.. vezi ca in fraps la movies iti apare undeva in dreapta "half size/ full screen" si apoi "25fps/30fps../60fps".. alege si tu mai putine frapsuri si ocupa mai putin filmul logic.. daca vrei sa ai mai putin lagg cand filmezi atunci filmeaza cu gameu (start/stop record ala), apoi intra in replay si da capture cu fraps.. eu asa fac de cand ma stiu.. gl.. erm si oricum.. filmuletele din fraps le modifici cu windows movie maker si ii scoti tu ce brt vrei sau cate frapsuri.. sau rezolutia si alte chestii si ocupa mult mai putin.. gl

birdy.. intra pe pmfun si da soul cristals si vezi acolo.. gl

Link to comment

Totusi, daca se poate, inregistreaza in-game, pentru ca no interface sux.

Eu prefer .wmv ( care nu apare daca nu ai instalat xvid - cel putin eu asa am patit ).Ocupa putin, si poti scoate o calitate buna din el,doar ca o sa stea ceva sa-l render ( la mine pentru ~5 min, la fisier de 20-40 mb, sta cam 20-40 de minute ).

Link to comment

Could some1 take the time sami spuna si mia ce RBs cresc cry 10-11 11-12 12-13 ? pweeeeety pliz :wub:

LE : ya ya i can Google it ... but i prefer to ask here ... cuz u ar3 pr0 mengz jajajajaja xD

cu asa limbaj de h4x0r nu prea cred ca o sa reusesti multe in topicu asta

de la 10-11 respectiv 11-12 cu rata de 100% sunt baium/lilith/anakim/zaken

iar la care rata nu e 100%

Beast Lord Behemoth (70)

Meanas Anor (70)

Roaring Skylancer (70)

Eilhalder Von Hellmann (71)

Antharas Priest Cloe (74)

Krokian Padisha Sobekk (74)

si t-rex

12-13 antharas/valakas -> 100%

anakazel 78 -> ~ 35%

ember -> sub 20%

Link to comment

cu asa limbaj de h4x0r nu prea cred ca o sa reusesti multe in topicu asta

de la 10-11 respectiv 11-12 cu rata de 100% sunt baium/lilith/anakim/zaken

iar la care rata nu e 100%

Beast Lord Behemoth (70)

Meanas Anor (70)

Roaring Skylancer (70)

Eilhalder Von Hellmann (71)

Antharas Priest Cloe (74)

Krokian Padisha Sobekk (74)

si t-rex

12-13 antharas/valakas -> 100%

anakazel 78 -> ~ 35%

ember -> sub 20%

daca ai noroc sa il gasesti pe ember :D , e al naibi de greu de gasit

Link to comment

@Burne Eu la 63 faceam lvl in Forest of Dead , daca vrei mobi de 2 x ,3x fugi in sos ..vezi ca mobi sunt 67 si au resist bow !

Cat ma poate oftica frapsu` asta .....am selectat half size la 25 fps si aproape tot la fel ocupa....Cand incerc sa le fac cu windows movie maker ajung la o calitate de " mario " .Am facut un filmulet cum un PR de 61 bate un TH de 68 ....si ma omoara tipu` sa ii dau inregistrarea .

Ia sa mai dau o fuga sa vad ce face nenea AgainstAllFAKES :)) :D

Link to comment

@Burne Eu la 63 faceam lvl in Forest of Dead , daca vrei mobi de 2 x ,3x fugi in sos ..vezi ca mobi sunt 67 si au resist bow !

Cat ma poate oftica frapsu` asta .....am selectat half size la 25 fps si aproape tot la fel ocupa....Cand incerc sa le fac cu windows movie maker ajung la o calitate de " mario " .Am facut un filmulet cum un PR de 61 bate un TH de 68 ....si ma omoara tipu` sa ii dau inregistrarea .

Ia sa mai dau o fuga sa vad ce face nenea AgainstAllFAKES :)) :D

mai toate clipurile facute cu fraps or sa fie foarte mari.pentru asta ai nevoie de un program de compresie video...ti`as sugera VirdualDub.

Link to comment

Cat ma poate oftica frapsu` asta .....am selectat half size la 25 fps si aproape tot la fel ocupa....Cand incerc sa le fac cu windows movie maker ajung la o calitate de " mario ".

Pai tre sa umblii la setarile pentru formatul ales ... nu stiu daca se poate in movie maker sau de unde se face, dar in vegas ai langa template ( cand dai render ) un buton "Custom". Imi daduse cineva odata niste poze pt calitate buna si marime mica a fisierului, dar din pacate nu-l mai am.

Cam astea ar fi niste setari bune : http://img125.imageshack.us/img125/8926/wpnw4.jpg ( si incearca sa mai experimentezi, destul de posibil sa obtii ceva mai bun ).

Link to comment

Ember e in fundul Forge of Gods. Cu Bd cu Dans of Shadows ajungi f f linistit acolo.

dada.. strabati tot fogu` cu bdu` in dance of shadows in 7milioane de ani^^-ia uita-te putin sa vezi ce fel iti scade speedu^^(in plus sa nu mai pomenim ca trebuie sa fii si spectral- sunt bd de meserie asa ca stiu ce zic^^^^^).... mai bine cu aw in silent move.. parca merge mai repede^^

Link to comment

dada.. strabati tot fogu` cu bdu` in dance of shadows in 7milioane de ani^^-ia uita-te putin sa vezi ce fel iti scade speedu^^(in plus sa nu mai pomenim ca trebuie sa fii si spectral- sunt bd de meserie asa ca stiu ce zic^^^^^).... mai bine cu aw in silent move.. parca merge mai repede^^

Mda...ma faci sa rad un pic.... si ce faci singur cu aw-u acolo ? Ii faci poza si pleci....

Daca vrei sa faci cristale la el iti trebuie cateva partyuri bune.... si daca te duci sa il faci pe Ember nu te duci cu oameni de 70 k nu au ce sa ii faca.....

Link to comment

dada.. strabati tot fogu` cu bdu` in dance of shadows in 7milioane de ani^^-ia uita-te putin sa vezi ce fel iti scade speedu^^(in plus sa nu mai pomenim ca trebuie sa fii si spectral- sunt bd de meserie asa ca stiu ce zic^^^^^).... mai bine cu aw in silent move.. parca merge mai repede^^

not true, cu bd se ajunge in inima majoritatii dungeon-urilor, gen TI, LOA etc. La fel si pentru FoG.

Nu conteaza cat scade viteza, cu song of wind si ww2 ai deja destula.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...