Jump to content
Nagasaky

Lineage II

Recommended Posts

In ultima vreme am inceput si eu sa joc pe dex, dar mai mult solo sau cel mult din cand in cand in duo cu o prietena. Am ca si char principal un BH de lvl 50 or so, doesn't matter si un pp de 55, dar cum spoiler-ul poate deveni al naibii de plictisitor uneori si pvp si pk mai greu cu el, m-am gandit sa imi fac un char nou pe care nu l-am mai "experimentat" pana acum, avand in vedere ca am jucat mai mult cu DD's pana acum si cea mai interesanta optiune mi s-a parut a fi un BD. Pt B-uri ma gandeam la dual sls si bw. Dar pt A-uri inclin intre 2 setup-uri gen:

- tallum heavy, dual kesh, +5 dex - 5 con;

- majestic heavy, kesh*damascus, +5 str -5 con

Mai mult de 5 nu merita sa scad con avand in vedere ca deja DE-ul il are deja foarte mic in comparatie cu alte rase si isi ia stun in prostie. As aprecia niste pareri pertinente in legatura cu un build acceptabil pt BD si pt pvp si pt pve.

PS: ma gandesc sa joc clanless pana la capat, cel putin cu BH-ul <_<, BH-ul intr-un clan e mai rau decat o curva 8-|

Link to comment

Icarus mi-ai demonstrat ca esti mai mai praf decat praful de copt ( daca intelegi ce vreau sa zic )

Mersi ca mi-ai explicat dar se putea si fara insulte ok?

Nu le am eu in materie de "vocabular" la lineage deoarece eu am stat numai pe mid si high rate, pot fi spre exemplu unele questuri de care poate ca nici nu am auzit.

Link to comment

In ultima vreme am inceput si eu sa joc pe dex, dar mai mult solo sau cel mult din cand in cand in duo cu o prietena. Am ca si char principal un BH de lvl 50 or so, doesn't matter si un pp de 55, dar cum spoiler-ul poate deveni al naibii de plictisitor uneori si pvp si pk mai greu cu el, m-am gandit sa imi fac un char nou pe care nu l-am mai "experimentat" pana acum, avand in vedere ca am jucat mai mult cu DD's pana acum si cea mai interesanta optiune mi s-a parut a fi un BD. Pt B-uri ma gandeam la dual sls si bw. Dar pt A-uri inclin intre 2 setup-uri gen:

- tallum heavy, dual kesh, +5 dex - 5 con;

- majestic heavy, kesh*damascus, +5 str -5 con

Mai mult de 5 nu merita sa scad con avand in vedere ca deja DE-ul il are deja foarte mic in comparatie cu alte rase si isi ia stun in prostie. As aprecia niste pareri pertinente in legatura cu un build acceptabil pt BD si pt pvp si pt pve.

PS: ma gandesc sa joc clanless pana la capat, cel putin cu BH-ul <_<, BH-ul intr-un clan e mai rau decat o curva 8-|

si tallum si majestic sunt o alegere buna. tallum e de vreo 3 ori mai ieftin si daca optezi pentru el, te feresti de mobi cu stun ca de dracu'. parerea mea, kesh*kesh>kesh*damascus daca tot iti faci un char care mai si omoara cate ceva. oh, and the bow is a must :P

deasemenea +5str no matter the set

Link to comment

In ultima vreme am inceput si eu sa joc pe dex, dar mai mult solo sau cel mult din cand in cand in duo cu o prietena. Am ca si char principal un BH de lvl 50 or so, doesn't matter si un pp de 55, dar cum spoiler-ul poate deveni al naibii de plictisitor uneori si pvp si pk mai greu cu el, m-am gandit sa imi fac un char nou pe care nu l-am mai "experimentat" pana acum, avand in vedere ca am jucat mai mult cu DD's pana acum si cea mai interesanta optiune mi s-a parut a fi un BD. Pt B-uri ma gandeam la dual sls si bw. Dar pt A-uri inclin intre 2 setup-uri gen:

- tallum heavy, dual kesh, +5 dex - 5 con;

- majestic heavy, kesh*damascus, +5 str -5 con

Mai mult de 5 nu merita sa scad con avand in vedere ca deja DE-ul il are deja foarte mic in comparatie cu alte rase si isi ia stun in prostie. As aprecia niste pareri pertinente in legatura cu un build acceptabil pt BD si pt pvp si pt pve.

PS: ma gandesc sa joc clanless pana la capat, cel putin cu BH-ul <_<, BH-ul intr-un clan e mai rau decat o curva 8-|

Pai in primul rand BD nu prea e DD... DD fighter inseamna cutitar sau arcas. Mai exista si cativa lesser fighter DDs gen gladiator, tyrant etc. Damage output-ul BD-ului e comparabil cu cel al unui SK, atata timp cat au aceleasi buffe.

E o idee preconceputa ca dual swords = DD. Nu este World of Warcraft. Doar gladiatorul face damage bunicel cu dualele, in mare parte din cauza ca are multe skille pentru ele. BD-ul in schimb n-are decat masteries.

Link to comment

Probabil ca am fost un pic cam ambiguu in exprimare, nu am vrut sa spun ca BD e dmg dealer, e support unit, a party's bread and butter, ideea era ca ar fi adus un plus de noutate in experienta mea de l2 player care obisnuia sa joace mai mult cu dmg dealers. BD nu are nici macar pasive pt armor dupa lvl 40,cu exceptia magic resistance, deci e cam nasol la pve singur, dar din proprie experienta stiu cat de nasol e sa depinzi de party la lvl mare si de aceea eram curios ce build s-ar potrivi pt un joc optim in care sa ma pot descurca si solo, nu sa trebuiasca sa astept dupa fundul altora in speranta unui party de xp si care totodata sa fie ok si pt pvp.

Link to comment

Poti sa faci solo si la 70+ ( chiar si intr-un equip mai slab ) in BS. Dar nu prea este recomandat, ca nu merge prea bine si e plictisitor.

Pt. Pr0 PvP, iti trebuie un arc. Ca dual, orice are +atk spd. Daca nu stai prea bine cu banii, cel mai bine ar fi sa stai cu sls*sls , ca diferenta de damage este mica intre sls si kesh, in schimb diferenta de pret la shots este foarte mare.

Cat despre armura, la B clar BW, iar la A eu unul as merge pe tallum.

Dyes, +str -con. Fara +dex IMO.

P.S. : Solo la level mare pentru mine inseamna ca ai cel putin CH buffs ^^

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...