Jump to content
Nagasaky

Lineage II

Recommended Posts

Nagasaky' date='Aug 5 2007, 14:07' post='2148258']

Is for fun . Iar faza cu academia and shits is pretty useful for Clan Leaders . Dar mi se pare ca subclanurile alea le poti face tu sub ce nume vrei . Deci cu ce ajuta? Simplu . Clan Leaderul poate face (exemplu) 4 subclanuri :

1. Nukers

2. Tankers

3. Support Chars

4. Low Levels

Si ajuta la organizarea clanurilor . Faza cu rep. points e foarte buna deoarece va da un motiv warurilor dintre clanuri care va duce la dorinta celor din clan de a lupta . Pentru a putea ridica la lvl 6 . Si pe deasupra clanul care va avea rep. points mai multe va fi probabil best . So it will be some kind of clan rating too :) . Nice , nu credeti?

lol, f bine explicat ... newbie'u din mine in materie de c5/interlude a inteles multe

thx :beer:

Link to comment
Guest Buzucile

Nagasaky' date='Sep 24 2005, 05:26' post='400923']

Voi de cat timp jucati Lineage 2? Il jucati de pe LinkMania? Va cumparati cartela lunara? De unde iau Pack 2 ? Dak am Window XP imi trebuie ceva anume? Cum il fac sa mearga? Pe ce server jucati (sa fie deschis)?

P.S: Va rog ajutatima mie dor sa joc Lineage si... :crybaby: nu imi mai mergeeee.

Va rog sa raspunda numai cei ce stiu si joaca.Nu am nevoie de: Ha ha ha eu nici nu joc bla bla. Sau Eeeee eu nu stiu lasa cati raspund alti.

Salut, eu joc l2 de 3 ani, de cand a aparut... nope nu joc de pe linkmania xD si nu cumpar nici un fel de cartela lunara. Daca vrei sa joci Lineage ][ trebuie sa urmezi uramtorii pasi:

Pas I: downloadezi clientul , de exemplu "Lineage ][ chronicle 5" ( cel mai rapid mod de a-l gasi este pe dc++/odc. Daca ai rabdare poate fi luat si de pe internet dar nu recomand :D )

Pas II: instalezi jocul.

Pas III: Cauti si gasesti un server bun ( te scutesc de cautat:http://dragonfire.servegame.com )

Pas IV: iti faci un cont pe website-u serverului

Pas V: downloadezi patchul pentru server si il instalezi in folderul jocului

Pas VI: run updater.exe si asteapta sa faca full file update (dureaza ceva)

Pas VII: intra in joc si cauta romanii xD

Link to comment
Guest Buzucile

Lashereeee esti varza taticule. Gm si habar n-ai cum faci lvl 6. Nu exista NICI UN RAID care sa dea reputation points. Raizi da raid points care folosesc numai la statistica si nu au nici o relevanta in joc (raid points pot fi vazute la adventure guildsman).

Pentru a face reputation points trebuie: sa cuceresti castel detinut de NPC ( +1000 rep points), sa omori player peste lvl 6, membru al unui clan in war cu al tau (war declarat de ambele parti => 2 reps/kill dar numai daca clanul respectiv are repuri), sa ai membrii in lista de record pt festival of darkness ( +100 reps pentru fiecare clan member din lista), un membru al academiei sa absolve ( + 400 reps pentru char care a crescut cel putin 5 level in clan, +250 reps pentru char care a stat in academie mai putin de 5 levele).

Si lasher taticule statusurile de Vagabond, Baron, etc sunt foarte importante, ca in functie de ele de afecteaza clan skills. Daca ai clan lvl 6 toti membrii din main clan sunt knights si sunt afectati de toate clan skills disponibile, pe cand cei din Royal Guards sunt heirs si-s afectati numai de skilele de lvl 5. Abia la clan lvl 7 devin si ei knights si-s afectati de clan skills de lvl 6, pe cand cei din main clan devin baroni si au mai multe clan skills trecute la pasive.

Mister GM go learn L2 :comp1:

Link to comment

Lashereeee esti varza taticule. Gm si habar n-ai cum faci lvl 6. Nu exista NICI UN RAID care sa dea reputation points. Raizi da raid points care folosesc numai la statistica si nu au nici o relevanta in joc (raid points pot fi vazute la adventure guildsman).

Pentru a face reputation points trebuie: sa cuceresti castel detinut de NPC ( +1000 rep points), sa omori player peste lvl 6, membru al unui clan in war cu al tau (war declarat de ambele parti => 2 reps/kill dar numai daca clanul respectiv are repuri), sa ai membrii in lista de record pt festival of darkness ( +100 reps pentru fiecare clan member din lista), un membru al academiei sa absolve ( + 400 reps pentru char care a crescut cel putin 5 level in clan, +250 reps pentru char care a stat in academie mai putin de 5 levele).

Si lasher taticule statusurile de Vagabond, Baron, etc sunt foarte importante, ca in functie de ele de afecteaza clan skills. Daca ai clan lvl 6 toti membrii din main clan sunt knights si sunt afectati de toate clan skills disponibile, pe cand cei din Royal Guards sunt heirs si-s afectati numai de skilele de lvl 5. Abia la clan lvl 7 devin si ei knights si-s afectati de clan skills de lvl 6, pe cand cei din main clan devin baroni si au mai multe clan skills trecute la pasive.

Mister GM go learn L2 :comp1:

Si tu oi fi mare destept. +400 points pentru cei care sunt in academie de la lvl 1. Daca au stat peste 5 lvle primesti doar 300. Daca a stat sub 5 lvle doar 200.

Bai da bine ca esti tu expert in materie de clans, ca avem nevoie a? Te iei de lasher asa... Daca omu habar n-are? Eu joc interlude de o luna si se pare ca stiu mai multe. Nu te obosi sa arunci venin inapoi ca oricum nu-mi pasa, n-am sa citesc postul tau, o sapt sunt plecat de-acasa.

Ok, gl everyone, cya in a week.

Link to comment

@Buzucile ( lol )

Mai usor sa nu lesini :)

In questurile pentru rep points trebuie sa omori RB.Si pt aia iei rep points. De asta am zis ANUMITI rb.

Cat despre rank, asta e, nu am avut posibilitatea sa testez c5 clan system prea bine. Nu inteleg dc te ataci asa O.o

P.S. : Serv ala e praf.

P.S. 2 : Vezi ca si tu cam aberezi prin post-ul ala.

"Reputation points were adjusted for helping Academy members to graduate the Academy successfully. The reputation points earned for helping Academy members to graduate successfully has been increased to 170 points for characters that have joined a clan at level 39 or above. For example, when a character level 39 or above joins the clan and graduates the Academy, the clan obtains 170 reputation points. If a character level 16 or below joins the clan and graduates the Academy, the clan obtains 400 reputation points."

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...