Jump to content
Nagasaky

Lineage II

Recommended Posts

Parca voi at zis ca va simtiti acolo aproape ca pe official.

Si zi si mie, care-i diferenta daca ma duc la master sa invat fishing skills sau la fisherman's guild? Care-i acea mare diferenta??? Cu ce modifica asta gameplayu'? Zi dracu argumente constructive cum am zis eu atunci cu reuse-ul ridicol la vraji, etc etc etc, nu ca inveti skill-urile de fishing de la alti NPCi.

Uite, sa-ti dau un exemplu de argument contra unui anumit tip de server:

Din cate vezi, surrender-ul este aproape degeaba. Chiar ti se pare mai grav faptu' ca tre sa-ti iei 3 saracii de skille de la NPC-ul gresit, decat ca in loc sa faci cu 30% mai mult damage faci cu ...4% ?

Link to comment

Parca voi at zis ca va simtiti acolo aproape ca pe official.

De fapt am zis ca ne simtim mai bine ca pe l2j. Serverele private n-or sa fie niciodata nici 10% din official. Dar da, l2off, prin faptul ca e c1 la baza, are "feeling" de oficial, ceea ce tu n-o sa intelegi niciodata.

@Bavanai: i feel better now, that damn white text was givin me the creeps

Link to comment

Dar da, l2off, prin faptul ca e c1 la baza, are "feeling" de oficial, ceea ce tu n-o sa intelegi niciodata.

Feeling de official inseamna (parerea mea) ca ii fix asa ca pe off lumea gamplay-u si fiecare lucru mic ca pe off.

Pana cand sunt Custume things si se observa foarte tare schimbarile acolo nu este feeling ca pe offf.

Pe dex numa atat ii feeling ca pe off ca sunt multi playeri cam 800~

Link to comment

Pe dex numa atat ii feeling ca pe off ca sunt multi playeri cam 800~

Mai adauga ~1500 la acei 800.

Pana cand sunt Custume things si se observa foarte tare schimbarile acolo nu este feeling ca pe offf.

Deci tu vrei sa-mi zici ca acolo unde joci tu, unde tre' sa stai 3 secunde sa dai o vraja una dupa alta, unde iti iei interrupt de la orice damage, unde iti iei PK prin pereti, unde nu merge surrender-ul, unde vrajiile nu dau fail, unde dau "critical hit" si "failed" cu sonic blaster, unde reuse-ul skill-urilor nu scade odata cu crestere attack speed-ului, te simti ca pe oficial? LOL

Link to comment

Da in vise o sa joaca 1500~ pe dex

A si daca da aratami dovezi!!!!!

Info about game players:

* Accounts: over 35.000

* Most Online: 3347

* Most UpTime: 3days and 18 hours!

Pe site la DEX, la info.

Alta dovada:

Asta a fost atunci cand erau pe RDS de aveau limita de jucatori.

Eu ti-am adus o dovada ca sunt on-line cati am zis ca sunt, sa vedem daca tu imi aduci dovada ca NU sunt cati am zis eu ca sunt.

@Lasher - Surrender to fire scade cu 30% rezistenta la atacurile cu foc, adica in loc de 1000 dmg dai 1300. Tot e putin acolo cum zici tu.

Eu n-am nimic cu proiectul L2J, chiar eu joc din cand in cand pe un server high-rate for fun pe L2J, dar exista fanatici L2J precum hgz, care ar face orice numai sa defaimeze serverele non-java si sa urce-n slavi L2J-ul. Sfat: joaca-te pe L2J cat vrei, dar crede-ma ca pentru o experienta L2 adevarata ai nevoie de 1000+ pe server, sa ai si tu un clan, sa ai cu cine creste in party, sa ai cu cine sa faci trade-uri, sa ai cu cine sa faci war, sa ai cu cine sa faci siege, sa functioneze caracterele cum trebuie (in special magii de care L2J-ul si-a batut joc...). Te intreb serios acum: nu te plictiseste L2 cand vezi doar 5-10 jucatori diferiti toata ziua?

Link to comment

@Bavanai

Nus fan l2j eus funn serverelor non costume.

Majoritatea serverelor l2off ro sunt toate costume ca si DEX.

Si cu poza ala numi aret nimic ca si eu iti pot edita o poza cu mii de jucatori daca ar fi un counter pe main page la dex care ar megre corect eu atunci teas crede!!!

Link to comment

HGZ termina .... "oficial" s`a ajuns la "pace" deocamdata smile.gif)

tiphat.gif guys tiphat.gif

Adevaru este ca ai nevoie de multi jucatori sa simti ca joci cu adevarat L2 , aici nu contest , dar iti trebuie si un server curat , ceea ce nu o sa gasesti prea usor pe private ( amandoua , l2off / l2j intrand in categorie )

@HGZ - custom , ce inseamna chestia asta ? ia sa vedem - inseamna ca modifica filele initiale pentru a face jocul cat mai placut/atractiv/NORMAL , nu neaparat anormal . Si ca sa te luminez un pic ... si Teen este o mica parte custom , spre bine ... 7signs merge pe l2j dar catacombele sunt unele cu spawn aiurea, unele cu mobi prea tari , altele nu au spawn deloc ... asa ca s`a pus un spawn+droplist custom pentru ca playerii sa aiba parte de un joc mai placut/atractiv/normal .... simt ca ma repet ... am i ? 5.gif

Si daca tot vorbim de custom , Abyss este un server L2off cu dev proprii care au muncit si presupun ca inca mai muncesc sa faca serverul cat mai aproape de oficial (si crede`ma au reusit - desi e C3 , macar e full C3 ) . Majoritatea serverelor se ingramadesc sa puna 1000 de implementari ca sa para serverul lor , la prima vedere , cat mai complet ( in categoria asta intra si serverele strict l2j care "primesc" filele de`a gata ); asta e marea problema , in loc sa se concentreze asupra unor probleme vechi , cum ar fi geodata, droplist + spawnlist la mobii care SUNT pe oficial si pe private , ori lipsesc ori n`au drop, si skills de C3 , toti se ingramadesc sa puna/faca serverul c4 si sa puna cat mai multe chestii noi , indiferent ca asta le adauga pe lista de buguri inca pe`atatea cat s`au strans ...

Ideea e urmatoarea - TOATE privatele sunt si au fost custom ( exceptie fac l2off`urile C1 ) avand in vedere ca se repara si chiar se fac de la 0 in urma aparitiei unei noi cronici dupa ureche ( auzite sau presupuneri personale ) - toate serverele au scopul de a face un l2 cat mai aproape de cel oficial , indiferent ca le iese , sau nu ... cat despre private pot spune ca l2off`urile lasa de dorit la categoria skills, si imeplementari si l2j`ul la partea cu stabilitatea si numarul de useri ... in rest sunt 71 de pagini in care se pot citi toate bug`urile gasite de cercetasii nostrii smile.gif)

That`s all folks , sper ca nu va e lene sa cititi mult pt ca e mai "greu" sa scri atata smile.gif) desi in mare parte postul i se adreseaza lui HGZ care nu mai termina cu prostia asta de cearta l2j vs l2off .

.

Link to comment
Guest DemonHHH

Bhay re all dp linkmania As vrea si eu sa stiu cine are patchu de server pe L2 DEXternet pana se deschide sv pe link joc acolo am vazut ca e fain PM me cine are cu un id d mess ms anticipat(sper)smile.gif

Link to comment

Da, asta e problema cu serverele private, ei implementeaza lucruri noi, in loc sa rezolve problemele vechi mai intai ( sau respectiv sa implementeze chestii mai vechi ). Sincer, eu acum am o mare nevoie de manor system pe l2j ... dar n-am de unde :| Asa ca tre sa farmez sau sa fac cateva questuri pentru mats ...si nu e suficient ... nici un clan hall nu ar strica ...

Amandoua sunt custom, pentru ca l2j au multi DEVi si fiecare face ce vrea, iar C#, c1 modded, whatever, nush ce fac, dar in general le implementeaza direct aiurea :| Ma rog .. fiecare admin cu cata experienta de oficial are ...

Link to comment

lineage ... am jucat putin de proba ... chiar in timp ce scriu jocul este dezinstalat ...

concluzi : multi noobi ... chiar prea multi playeri ... un lag infernal fix nu trebue ... rase standarde... clase gandite ... harta dragutza ... doar idea cu mersul de ici colo ma enervat la culme astazi ... sa nu uit sa mentionez si camera ... omg ... somethin` like Defiance all over again ..

next stop.. WoW

Link to comment

Pe site la DEX, la info.

Alta dovada:

Asta a fost atunci cand erau pe RDS de aveau limita de jucatori.

Eu ti-am adus o dovada ca sunt on-line cati am zis ca sunt, sa vedem daca tu imi aduci dovada ca NU sunt cati am zis eu ca sunt.

@Lasher - Surrender to fire scade cu 30% rezistenta la atacurile cu foc, adica in loc de 1000 dmg dai 1300. Tot e putin acolo cum zici tu.

Eu n-am nimic cu proiectul L2J, chiar eu joc din cand in cand pe un server high-rate for fun pe L2J, dar exista fanatici L2J precum hgz, care ar face orice numai sa defaimeze serverele non-java si sa urce-n slavi L2J-ul. Sfat: joaca-te pe L2J cat vrei, dar crede-ma ca pentru o experienta L2 adevarata ai nevoie de 1000+ pe server, sa ai si tu un clan, sa ai cu cine creste in party, sa ai cu cine sa faci trade-uri, sa ai cu cine sa faci war, sa ai cu cine sa faci siege, sa functioneze caracterele cum trebuie (in special magii de care L2J-ul si-a batut joc...). Te intreb serios acum: nu te plictiseste L2 cand vezi doar 5-10 jucatori diferiti toata ziua?

de unde ai dovada aia?

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...