Jump to content
Nagasaky

Lineage II

Recommended Posts

@Shade baga mare cu bacu ala ( da toate ex intr-o zi daca poti sari pe dex
Faza cu dex e mai ciudata, ca n-am cum sa joc, ceva ma tine... probabil faptul ca am RDS si ei sunt astral... dunno

Acum joc pe un server l2j care cica foloseste cea mai noua versiune posibila... lasand la o parte faptul ca are lag cu 10 ppl on (sa zicem ca nu e serv bun/n-are destula banda), mi-a confirmat parerile ca proiectul l2j mai are muult pana sa se numeasca server de l2...

Link to comment

Eu zic ca m-ai jignit. Ia revizuieste-ti post-ul sa vezi. Ai ajuns rau de tot, eu cu tine nu ma mai contrazic pe tema L2-ului ca mi-e sa nu ma trezesc cu tiganii peste mine in casa.

Ma mira faptul ca mai postezi... inca. Acum ori aia de i-am trimis ti-au rupt degetele doar de la mana dreapta -din obisnuinta- ori ti-ai tras tastatura "hands-free".

Ba da, ai facut ca toate primatele pe forum si te-ai ales cu ban si pe forum si in-game.

E, vezi cum jignesti? Asa cum il stiu pe hgz nu jigneste nici atunci cand este provocat...

Nu, doar stiu sa-si selecteze clientela. Oare de ce esti singurul care se plange ca este banat degeaba?

HaiNuMa'Nebuni.

Thora! esti mod pe http://forum.teentelecom.ro/  Incep sa joc si eu pastreaza-mi niste iteme mai calumea(glumesc)

Daca glumesti cu jucatul pe TeeN, ok.

Daca glumesti cu pastratul itemelor, sigur exista clanuri care sa aiba cel putin iteme B disponibile. Dar macar pana la 45-50 ar trebui sa incerci sa te descurci singur (macar un best C sa il faci tu), altfel nu cred ca are rost sa joci pe 2x, poti alege un 7x-10x.

In ultima vreme nu am mai avut timp liber pt. lineage, plus probleme majore legate de ISP.

Acum joc pe un server l2j care cica foloseste cea mai noua versiune posibila... lasand la o parte faptul ca are lag cu 10 ppl on (sa zicem ca nu e serv bun/n-are destula banda), mi-a confirmat parerile ca proiectul l2j mai are muult pana sa se numeasca server de l2...

Chiar vorbesti serios?

1. Sa nu uitam ca acum ceva mai bine de un an, primele servere l2j tineau max. 5-6 playeri, acum au ajuns spre 1000.

2. Pai daca un server l2j mai are atat de muuuult pana la l2 (niciodata un pserv nu va fi off, normal), atunci celelalte mai au TOT pana la l2. Macar pe forumul asta poti fi cat-de-cat obiectiv si sa recunosti ca macar ce functioneaza functioneaza bine si ca singurul atu al serverelor C# este numarul mare de playeri - ignoranti si care habar nu au despre ce vorbesc de cele mai multe ori.

3. Multe companii au trecut la java -daca vrei iti dau si exemple- ceea ce va forta ca sa se gaseasca solutii de stabilitate in java => servere l2j mai stabile implicit.

4. Aia cu lag la 10 ppl on... ai bagat-o iar rautacios, nu are legatura cu felul serverului... intre ultimile mele screenuri de cand nu am mai jucat l2 si nu, nu era lag deloc.

http://img180.imageshack.us/my.php?image=shot000173qk.jpg

Iar in ceea ce priveste acuza mea ca vorbeai aiurea se referea la faptul ca daca ai fi jucat relativ de curand pe un l2j ai fi stiut ca cel mai enervant bug este spoilul in party, nu wind-strike, backstab sau mai stiu eu ce.

Si pentru obiectivitate, am inteles ca pe l2j merge mai nou Olimpiada... desi nu cred ca exista nobless... curat like retail biggrin.gif

Link to comment

Call me a n00b, am jucat mult foarte mult pe serv l2j si eram super incantat nu vroiam sa aud de l2off sub nici o forma, am incercat niste l2off si dupa ceva vreme mi-am dat seama ca eu pe l2j nu voi mai calca ( o fi l2off furaciune intre serverele de l2 dar daca nu am tine sa joc pe oficial macar caut ceva cat mai aproape de oficial ) poate poate o sa vin pe link mania sau poate nu tongue.gif

@Shade dude si eu am RDS Kane la fel si ne merge bine nush de ce ai probleme dontknow.gif

Link to comment

HaiNuMa'Nebuni.
Ce se potriveste asta cu tot ce-ai scris acolo despre l2j...

1. Sa nu uitam ca acum ceva mai bine de un an, primele servere l2j tineau max. 5-6 playeri, acum au ajuns spre 1000.
Or fi, oricum ceea ce am vrut eu sa subliniez e ca l2j-ului ii trebuie in mod clar hardware/conexiune mai bun/buna. Poti sa zici ce vrei, nu cred ca un l2off cu 10 players on ar avea lag.. serverul ala nu e chiar celeron la 800 mhz (desi nu-mi mai amintesc configuratia).

Macar pe forumul asta poti fi cat-de-cat obiectiv si sa recunosti ca macar ce functioneaza functioneaza bine

Din moment ce pot sa atac mobii prin ziduri in TOI, tre sa-mi scot armele si sa le pun la loc ca sa mearga final frenzy (la fortress nici nu vreau sa ma gandesc), HEX/POWER BREAK TOT AU CASTING SPEED-UL DE PE C1, dau in mobi si nu vad ca le scade viata, fac crit pe un mob, in urmatoarea secunda ma intorc cu spatele si mi se anuleaza crit-ul, mobii raman in picioare cand mor (hey, unii din ei mai si dau in mine dupa ce am luat drop-ul via autoloot), tre sa tin apasat ctrl ca sa atac mobi (dunno about virus, dar mie mi se intampla mereu, cel putin pe serverul ala), sleep e 100% indiferent de buff (cica il repara in curand...)... si or mai fi... well, sincer cred ca ar trebui sa mint ca sa "recunosc" ca merge bine totul. Nu stiu cum e pe teen, dar ma refeream la l2j in general. Macar acum o sa aveti ce verifica pe teen, ca tot v-am dat lista cu bugs.

ceea ce va forta
Daca vorbim la timpul viitor, aminteste-ti ca nici C# (sau l2off sau cum i-o zice) nu sta pe loc.

As putea sa pun si eu o poza cu 3 players on (adica eu si inca 2 prieteni) dar n-ai de unde sa-ti dai seama ca era lag.

@Burne: I am one of the few... sa vezi ce scandal fac la RDS cand termin cu bacu biggrin.gif

Link to comment

Din moment ce pot sa atac mobii prin ziduri in TOI, tre sa-mi scot armele si sa le pun la loc ca sa mearga final frenzy (la fortress nici nu vreau sa ma gandesc), HEX/POWER BREAK TOT AU CASTING SPEED-UL DE PE C1, dau in mobi si nu vad ca le scade viata, fac crit pe un mob, in urmatoarea secunda ma intorc cu spatele si mi se anuleaza crit-ul, mobii raman in picioare cand mor (hey, unii din ei mai si dau in mine dupa ce am luat drop-ul via autoloot), tre sa tin apasat ctrl ca sa atac mobi (dunno about virus, dar mie mi se intampla mereu, cel putin pe serverul ala), sleep e 100% indiferent de buff (cica il repara in curand...)... si or mai fi... well, sincer cred ca ar trebui sa mint ca sa "recunosc" ca merge bine totul. Nu stiu cum e pe teen, dar ma refeream la l2j in general. Macar acum o sa aveti ce verifica pe teen, ca tot v-am dat lista cu bugs.

Lag ai din cauza :

1. ISP-ului tau

2. ISP-ului serverului

Si posibil un mare delay intre cele doua.

Eu am jucat pe server l2j cu 500-600 on si nu aveam lag.

Daca l2j nu e aproape de off, c# nu se poate numi nici macar Lineage 2. Bugs so far gasite pe dex care nu mai sunt ( de mai mult sau de mai mult timp ) pe l2j:

1. BTB mareste si CP ( l-am mai zis )

2. Nu apare pe bara de buffs/debuffs grade penalty-ul ( era sa zic , ca e un bug si ca nu ar exista deloc ), iar penalty-ul este cam mic ( in comparatie cu L2j cel putin ... nu stiu cum e pe off, dar cred ca e mai cum e pe l2j : D), si anume a scazut atk spd cu ~40 si speed cu 11 or so ( obiectul care cauza penaltyul era un scut grad D ).Valabil si pentru grade expertise, nu apare la pasive.

3. Spoil are cast speed prea mare, si daca un mob este deja spoiled, se mai poate da skillurl odata pe el ( ar trebui sa zica already spoiled si sa nu faca nimic ).

4. Heretics am auzit ca e gol ... vroiam si eu sa ma duc sa fac level de la 25 acolo ... pacat sad.gif

Ma mai gandesc ... acum in legatura cu ce ai zis tu :

1.De bugul cu ff nu am auzit, stiu ca trebuia sa faci asta ca sa se puna bonusul de HP la SA : Health

2.Doar ca melee poate aparea bugul respectiv, ideea e ca tre sa termine animatia complet sau ceva de genul si deabia dupa se pune damageul .. pe skill-uri nu o sa se intampla asta, iar pe lovituri normale nu conteza prea mult ( nici la arcasi nu se intampla ).

3.Sincer prefer no geodata ca pe l2j decat geodatul infect de pe C# ... vreau sa intru si eu intr-o cladire si personajul meu o ia in alta directie sau se blocheaza in stalp ... bravo lui.

4.Odata mort, chit ca mobul ramane in picioare si se tine dupa tine NU are cum sa dea in tine ... poate ti s-a parut.

5.Nici mie nu mi s-a mai intamplat sa trebuiasca sa atac cu CTRL tinut apasat ... mai bine ia tu cel mai nou build si tot ce trebe si testeaza ... ca nush pe ce srv de 2 lei ai jucat :|

6.Pe default l2j sleep nu e 100% ... e cam 99% , asa cum e si pe off ( cu bss ). De exemplu, acum cateva zile la un event, eu si cel din party cu mine eram 52, si am dat 7 sleepuri pe unul de 55 si nu a prins nici unu ... dap, cred ca avea buff ...

Link to comment

Daca glumesti cu jucatul pe TeeN, ok.

Daca glumesti cu pastratul itemelor, sigur exista clanuri care sa aiba cel putin iteme B disponibile. Dar macar pana la 45-50 ar trebui sa incerci sa te descurci singur (macar un best C sa il faci tu), altfel nu cred ca are rost sa joci pe 2x, poti alege un 7x-10x.

In ultima vreme nu am mai avut timp liber pt. lineage, plus probleme majore legate de ISP.

Despre jucat nu glumesc, chiar o sa incep sa joc pe teen. Despre iteme glumeam, nu imi place sa mi se dea mura in gura. A, si nu imi plac serverele cu xp mare, dupa parerea mea stock-ul(1x) e cel mai bun ca doar pentru el a fost facut jocul, dar neavand de ales ma multumesc si cu rate mai mari.2x consider acceptabil.

Link to comment

@ Shade, nu stiu pe ce server l2 ai incercat tu... dar daca ToI este functional si poti ataca de la parter mobii de la 5, probabil ca este un l2j. Asta aduce mai degraba a exploit decat a bug, iar daca vrei, in contrapartida cu serverele cu "geodata" unde poti ataca un mob care nu se poate misca, pentru ca este spawnat intr-un copac sau zid invizibil - ramas acolo de pe vremea C1.

Iar daca ti se pare ca odata la 100 de mobi trebuie sa folosesti CTRL la melee, este atat de jalnic, poti sa folosesti orice fel de skill, efectul este acelasi.

Iar te iei de skills? Am TK lvl >64 pe TeeN, am testat toate skillurile de scut (mai putin cele nobless care lipsesc), inclusiv FFortress si in PvP si in PvE, nu au nici pe dracu'.

Nu o sa testez nimic

- pentru ca am testat deja;

- pentru ca momentan imi da net un vecin cu portia;

Stiu ca ai o problema cu screenshoturile mele, dar nah EU NU VREAU SA DEMONSTREZ CA AM O IMAGINATIE BOGATA, deci:

Final Frenzy testat acum vreo 2-3 luni cand se raportase un "bug" pe TeeN:

http://img438.imageshack.us/my.php?image=ff11bn.jpg

http://img438.imageshack.us/my.php?image=ff27pp.jpg

@Lasher_ro : ai uitat de faptul ca BHii pot crafta SSD si BSSD... like retail biggrin.gif .

@Burne : s-ar putea sa fac o confuzie enorma, pentru care imi cer scuze anticipat, dar G1 nu era numai nonL2J era si nonL2 dea'binelea. Si eu am testat niste nonL2J, pentru ca prea este injurat cu foc, dar nu am nimerit inca l2offul sau Cxxx care trebuie. Au fost asa : Revo, Dex, Alexandria, Paradise. Dati-mi voi serverul ala nonL2J care sa aduca a l2.

@~Arrow~: in general, ratele <4x (si nu refer la DeX aici) sunt considerate de majoritate "nonsens", asa ca daca lumea fuge de 2x, de 1x nici macar nu se va apropia... marele avantaj este NoWipe.

Link to comment

@Lasher: faza cu grade penalty e de pe c1, nu-ti arata acolo. Sigur nu apare expertise la pasive? hmm... parca aparea... oricum, big deal, asta (si ala cu spoil) sunt la fel de minore ca si bugul cu "missed target" la vraji, sau cu moartea din b2m (desi e deranjant pt un newb). Iar heretics tine de implementari, si dex nu e sef la capitolul asta.

1. Intr-adevar, ff merge, insa nu cum ar trebui sa mearga: ar trebui sa-ti dea mesaj cand ajungi la 20% hp (ceva gen "since hp has decreased/increased, final fortress has been activated/deactivated") si sa-t modifice patk imediat... well, eu sunt glad cu vreo 6k hp (long live custom tatoos), mi se activeaza la 1800 hp, dar doar daca scot armele si le pun din nou... daca nu, mai sta ceva timp pana-i trece prin cap sa faca un "final frenzy check"... de obicei pe la 900 hp, cand mobul e deja mort.

2. Crede-ma, pentru mine ca glad e cel putin enervant. Vreau sa dau cu un skill si ma trezesc ca nu s-a pus ultima lovitura, wtf.

3. De obicei cand o ia in alta parte, ocoleste un pic si pana la urma tot intra. Mie asa mi s-a intamplat, cel putin la einashad temple din gludio. Iar no geodata are multe aplicatii in pvp... din pacate, nu-s chiar ortodoxe. Cred ca te-ai prins de ceea ce vreau sa zic.

4. Trust me... 12 dmg. Pacat ca n-am facut screen, dar nu fac screen la orice bug pe care-l gasesc.

5. L2j de 2 lei... sa te cred pe tine sau pe admin, care zice ca e ultima versiune?

6. 99%... nu si cu mental aegis 4, magic barrier si jwls de A pe care le aveam...

@Arrow: du-te pe oficial daca vrei sa vezi l2, l2 pe private e foarte diferit.

@Thora: nenea, daca FF se activeaza la 250 hp din 3k nu inseamna ca merge normal.

btw sps si sorcs sunt nerfed rau pe l2j, si inca am vazut ca persista bug-ul fara sa-l scoata... casting speed mareste viteza efectiva de castare, dar nu face NIMIC cu reuse delay. Doar cu acumen il micsorezi, valabil si pentru physical skills... pe oficial un sps da 2-3 aura flare/secunda, pe l2j indiferent de ce cast spd are, tot 1/secunda da...

Link to comment

@Thora: nenea, daca FF se activeaza la 250 hp din 3k nu inseamna ca merge normal.

btw sps si sorcs sunt nerfed rau pe l2j, si inca am vazut ca persista bug-ul fara sa-l scoata... casting speed mareste viteza efectiva de castare, dar nu face NIMIC cu reuse delay. Doar cu acumen il micsorezi, valabil si pentru physical skills... pe oficial un sps da 2-3 aura flare/secunda, pe l2j indiferent de ce cast spd are, tot 1/secunda da...

1. Iar te grabesti... De fapt inseamna ca la valoarea respectiva a HPului a fost facut screen-ul, nu ca atunci s-a activat FF. Ideea era ca nu trebuie sa dezarmezi / echipezi ca sa se activeze FF, dar pentru asta probabil ca mai nimerit ar fi video decat ss.

2. Pana acum cateva saptamani erai inrolat in armata care considera ca l2j e "nukers-only".

/sarcasm on . Pai L2J Team a citit postul lui Banavai, cum ca pe off sunt numai arcasi pentru ca sunt overpowered si s-au gandit ca asa e normal, magii sa fie nerfed.

/sarcasm off. Se poate ca reuse sa fie un pic mai mic, dar se contrabalanseaza cu faptul ca in mod normal, la utilizari succesive ar trebui sa se micsoreaze valoarea matk, ceea ce nu se intampla.

True enough... ti-as zice sa incerci mai multe servere, sa vezi care-ti place, dar nu vreau sa-i fur lui Thora jucatorii

Numarul jucatorilor este in general direct-proportional cu valoarea botilor de votat in topuri nu cu posturile mele pe LM.

Si doar incerc sa contrabalansez ceva, oricum tu (voi) aveti >1k de roboti care va venereaza de cate ori injurati l2j.

Link to comment

Pana acum cateva saptamani erai inrolat in armata care considera ca l2j e "nukers-only".
Vroiam sa-ti zic asta mai demult: ia vezi tu unde am zis asta si mai citeste odata, poate nu m-am referit la l2j biggrin.gif

Cand am zis asta, am zis "pe alte nuker-only servers", referindu-ma la primele posturi ale tale aici, cand ai zis ca daca se va face l2 linkmania vor fi 80% nukers pe server.

Iar te grabesti... De fapt inseamna ca la valoarea respectiva a HPului a fost facut screen-ul, nu ca atunci s-a activat FF.
Stiu, m-am prins, se pare ca tu nu te-ai prins ca vroiam sa te enervez biggrin.gif Stii care-i ideea? Ca nu tot ce e implementat merge cum ar trebui.

Pai L2J Team a citit postul lui Banavai, cum ca pe off sunt numai arcasi pentru ca sunt overpowered si s-au gandit ca asa e normal, magii sa fie nerfed.
Ohoho, dar bug-ul asta exista inca de cand l2j c3 era in fasa. Poate au folosit masina timpului, mai stii...

Se poate ca reuse sa fie un pic mai mic, dar se contrabalanseaza cu faptul ca in mod normal, la utilizari succesive ar trebui sa se micsoreaze valoarea matk, ceea ce nu se intampla.

matk-ul se micsoreaza IN PVP. In pve nu se intampla sa se micsoreze matk.

Numarul jucatorilor este in general direct-proportional cu valoarea botilor de votat in topuri nu cu posturile mele pe LM.
A zis cineva ca jucatorii depind de cate posts faci tu? rolleyes.gif

Si doar incerc sa contrabalansez ceva
Padron, daca ai incerca sa contrabalansezi ceva n-ai zice peste tot ca l2off sucks si ca nu se poate numi l2... pana acum nu te-am vazut niciodata sa zici ca l2off are ceva ce n-are l2j in afara de jucatori (ma mir daca ai zis-o si pe-asta, dar nu stau sa caut).

oricum tu (voi) aveti >1k de roboti care va venereaza de cate ori injurati l2j.
Ma multumesc cu ideea ca in cazul in care sunt 1000 de jucatori care incearca sa-l faca pe unul sa inteleaga, macar eu sunt unul din aia 1000 si nu nefericitul care e prea incapatanat si nonconformist ca sa inteleaga.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...