Jump to content
Nagasaky

Lineage II

Recommended Posts

daca va certati nu ajungeti nicaeri ... nu ma punetzi sa ma apuc de l2 sa va zic exact cum sa treaba tongue.gif

Cine se cearta? tongue.gif

Momentan este singurul loc "neutru" unde poate sa existe o discutie de genul asta...

Si nu ne certam... socializam, ca asa e spiritul jocului, spirit de echipa, bla bla...

Chestia e ca 45 de pagini nu a fost nimeni sa dea un reply la l2off addicted, si acum nu mai au aer.

Si Lasher, 1x pe private poate fi considerat la un moment dat "nonsens", dar a existat un server argentinian C1 curat fix cu 1x care a avut succes destul de mare GravedadZero parca. Dar au renuntat sa mai incerce diverse variante de modded si s-au retras.

Link to comment
Guest Johnnnyx

komandr sa sti ca lineage][ nu ii un jok aiurea si dak nu sti nre rost sa joci ca sa faci lagg qleft1.gif komandr

lagg qleft1.gif komandr

:gunsfire komandr

new_snipersmilie.gif komandr

komandr violent5.gif

cool2.gifcool2.gif

Link to comment

Si daca tu crezi ca in ritmul asta vreodata l2off o sa fie peste l2j... parerea ta.

Ba nu e parerea mea. Parerea mea e ca l2off deja e peste l2j si a fost inca de cand s-a scos primul build de l2j c3 (stiu ce vb, am jucat pe el). Nu prea pot sa explic... are alt "feeling". Cand joc pe l2j nu prea simt ca joc l2... si da, am jucat si pe versiunile astea noi care-s "full" c4 cu toate prostiile pe ele. Nota 10 la implementari... in rest, same shit. Eu nu joc l2 ca sa vad hero glow.

Si Shade nu te mai lua de TeeN. Da, nu a are o comunitate numeroasa, dar, ca si evolva a fost "scoala" de Lineage pentru multa lume. Cunosc cazul unei fetite de 12 ani, care dupa 3 luni de jucat pe TeeN stie mai mult Lineage decat multi dintre robotii dupa DeX.

Ba o sa ma iau de teen atata timp cat o sa te iei si tu de dex. Au fost servere si mai de succes ca dexul si la implementari si la tot, dar tu consideri ca l2off = DEX. Hai sa consider si eu ca L2J = TeenTelecom, daca tot e asa.

TeeN a fost scoala pentru "MULTA" lume? Ma mir ce inseamna "multa" pentru tine... 100-200? Dex mi-a fost mie scoala inca din c1, mie si la inca o gramada de oameni de n'spe ori mai mare ca aia de pe TeeN. Am memorii de-acolo care nu se pot compara cu nici un L2j, iar pe c3 chiar am avut o vorba de spus in derularea lucrurilor pe server (nu intru in detalii ca nu-mi place sa ma laud).

Fetita de 12 ani... sry dar e total irelevant ce-ai zis. Ce vrei sa demonstrezi, ca fetitele de 12 ani invata mai bine l2 pe l2j decat pe l2off? De unde stii tu asta? Conteaza persoana, nu serverul. Probabil vrei sa zici ca teen are o comunitate mai de calitate decat dex... pai e normal, la 50 de players cati sunt acolo toti se cunosc intre ei si se inteleg. Si cand avea dex 50 de players on (prin old-old c1 emu, probabil ca dex a fost chiar l2j inainte sa se fure fisierele de c1... ca a fost emulator stiu sigur, oricum... incepeai charul, cadeai prin textura... te duceai sa-ti faci altul biggrin.gif) se intelegeau toti intre ei si invatau l2 impreuna. Mai multi players, mai multa diversitate. Ia invita polonezi pe server sa vezi frumusete de wars...

Link to comment
Guest iInxeSs

Ma tu est cam foarte pelanga aicea nu e vorba de serverul teen sau ala de dex ci e l2off C1moddat vs. L2J

ba nu .. uita`te la topicu de pe teentelecom in care se vbeste de dex si invers si`o sa vezi de ce dex vs teentelecom wink.gif

Link to comment

Intradevar feelingul este diferit intre l2j si c1modded ... acum fiecare cum crede ... desi c1modded pare ( poate chiar este ) mai "solid" ( feeling mai puternic ) prin faptul ca are unele chesiti ( gen oareshce geodata, sit-stand corect, mesaje corecte, fara buguri la crest - will explain later ), l2j o sa fie inainte lui ... sigur, acum au implementat auto ss/cp c1modded, dar l2j in curand o sa aibe olympiad, geodata ( asa se zvoneste ... eu unul sunt cam sceptic in privinta la "curand" ), si alte chestii care exista da-s bugged ( skilluri, 7s, sieges .. ).

Nu prea vad ce legatura are l2jc3 ... am jucat si eu pe niste releasuri care erau cam printre primele de c3, si era o tampenie totala ... multe skilluri nu mergeau, 7s canci, spawn/drop table aiurea, dar comunitatea facea tot ...

Shade, ce a vrut sa zica e sa nu te iei de teen ca si acolo invata playeri, si poate invata mai bine decat cei care joaca pe c1modded ( nu zic dex ... ). Acum cateva luni cand am jucat pe un c1modded ( nu mai stiu care ... ), jucatori destul de vechi ma intrebau ce-i aia auto ss si 7s ...

ba nu .. uita`te la topicu de pe teentelecom in care se vbeste de dex si invers

E un topic pe dex despre teen ? :| Link pls tongue.gif Asta cand merge forumu ca e picat de ceva timp ...

Link to comment

@iInxeSs daca vrei TeeN vs. Dex pls deschide un alt topic nu aici!!

@Shade ma unde inveti tu l2 cand nai autoSS cand raidBossurile nu dau iteme numa mats (ii o mare prostie) si unde nu prea merg skills ca in retail si sun chars owerpowred nu merg buffs de la OL etc. sau pe un server unde merge 80% ca in retail skills CP system 7s system drop AutoSS etc.

L2j nu se poate compara cum a fost la inceput si cum ii acuma!!!

Dar daca se gaseste un bug in max 4 zile ii rezolvat!!!!!!!!!!!!!

Iar pe L2off nu prea este cine sa faca implementari rezolvari de buggs!!

it will cost us ~ 1000$ but it`s finished and worth it . We will put it on main server less than 3 days .

Ar fi o scrisoare la Mos Craciun sai trimite ~ 1000$ sa-si inbunatateasca main serveru?

12 x 1GB PC 1600 DDR

hai ma ceva mai mare nu putea sa pune acolo acuma cu 1000$ imaginare o sa aiba 2 DualXeon 2x cu HTT activat (sistemu recunoaste 8 procesoare) cu 18GB ram!!! blink.gifblink.gif

4. Display heal amount and healer name when healed, magic attack of healer and spirit shots coule increase heal amount more greatly.

5. /loc could show right area name

bugs rezolvate la L2J inca in C3

6. When player killing monsters whose level is lower than player by 3, there are no exp/sp pernalty.
Inpuscat prostu ala care a inventat aceasta prostie qleft1.gifqleft1.gif
Link to comment

Ar fi o scrisoare la Mos Craciun sai trimite ~ 1000$ sa-si inbunatateasca main serveru?
Are deja.

acuma cu 1000$ imaginare o sa aiba 2 DualXeon 2x cu HTT activat (sistemu recunoaste 8 procesoare) cu 18GB ram!!!

Ii trebuie cam 20k$ pentru asta.

Shade ma unde inveti tu l2 cand nai autoSS

Daca pentru tine a sti l2 inseamna a juca cu auto-ss, pai nici nu ma mai mir de ce esti newb.

jucatori destul de vechi ma intrebau ce-i aia auto ss si 7s ...

So? Asta inseamna pentru tine sa stii l2?

Daca vreau sa stiu TOATA teoria despre l2 ma duc frumos pe www.lineage2.com si nu mai trebuie sa joc pe nici un server. Nu asa se invata l2. L2 se invata jucand, interactionand si participand la wars/sieges/raids/parties. Am avut parte de astea pe dex c3 cat n-o sa aveti voi parte in 3 ani de zile de teentelecom. Inexs stie despre ce vb, ia zi-le ma cate wars ai facut pe world (alt server bun de l2, cu sau fara walker) si la cate sieges ai fost. ALA e l2, nu implementarile de pe l2j. Acuma fiecare cu parerea lui... sincer, dupa mine retail > l2off > l2j. Pentru mine l2j e tipul de server pe care testezi chestii noi de pe retail daca nu poti sa joci acolo. Exista si servere bune l2j, de ce nu... dar daca ar fi sa aleg intre serverul ala l2j cu 3 sieges on si peste 1k players si dex, stiti foarte bine ce-as alege.

Inpuscat prostu ala care a inventat aceasta prostie

"Aceasta prostie" a fost inventata de NCSoft si exista pe retail inca din c3. Mai bine te "inpusti" tu.

Link pls

Cauta si tu pe la flames & wars section biggrin.gif

Link to comment

@Shade ma unde inveti tu l2 cand nai autoSS

BULLSHIT detector alert #1: autoSS merg perfect pe c1modded. Si chiar DACA nu mergeau, L2 consta in autoSS? Cei de pe oficial cum de au rezistat 2 cronici + prelude fara autoSS?

cand raidBossurile nu dau iteme numa mats (ii o mare prostie)

Nu mai am screen-urile de pe DEX C3 cand o saptamana am stat la farmat items cu baietii, sa-ti arat cate arme/armuri de B si A aveam.

unde nu prea merg skills ca in retail si sun chars owerpowred

Aici vorbesti de L2J I suppose. Da, sigur vorbesti de L2J ca numai acolo iti iei "casting interrupted" de la orice lovitura de 1 dmg, facand magii de cacao in fata oricarui melee.

nu merg buffs de la OL etc

Nu exagera, nu merg pe alianta, insa merg pe clan perfect. Si stau si ma intreb, ce faci tu cu buffe de alianta pe un server cu 20 on-line? Degeaba le ai daca n-ai pe cine sa le dai...

un server unde merge 80% ca in retail skills CP system 7s system drop AutoSS etc.

Bullshit detector alert #2: CP merg ca pe retail, 7s merge cat trebuie sa mearga pentru a face rost de seal stones ce Dumenezu stie ce mai trebe sa faci rost, "drop" nu stiu ce vroiai sa zici, si autoSS vezi mai sus.

Link to comment

@Bavanai Eu nu vorbeam de dex C3 si de ala actual!

Cam ma doare deja mana sa tin todeauna degetu pe F1!!!

HELP Vreau sa joc pe cel mai tare server din Romania L2Dex am dat request la serial ca inca atunci au fost 303 bucat si de 20 inca nam primit mailu!

Link to comment

@Bavanai Eu nu vorbeam de dex C3 si de ala actual!

Si ce te face sa crezi ca cei actuali nu dau iteme? Aminteste-ti ca drop-ul la raid bossi nu e de 100%.

Cam ma doare deja mana sa tin todeauna degetu pe F1!!!

Pai activeaza auto-ss.

HELP Vreau sa joc pe cel mai tare server din Romania L2Dex am dat request la serial ca inca atunci au fost 303 bucat si de 20 inca nam primit mailu!

Toti cei care-i stiu eu ca joaca L2 pe DEX si-au facut cont fara probleme, si crede-ma ca stiu multi, numai tu n-ai putut sa-ti faci.[sarcasm] Serverul se mai "uita" si la fata omului inainte sa-i dea serial[/sarcasm]

Link to comment

.[sarcasm] Serverul se mai "uita" si la fata omului inainte sa-i dea serial[/sarcasm]

Hahahahaha

Am completat tot si a zis ca mia trimis serialul am folosit adresa de la gmail smxtreme.forum@gmail.com si inca nici acuma n-a ajuns.

Si cand vreau sa cer un serial nou zice ca Errors occured, there is already a request from this IP,

only 1 request per IP is allowed!

Link to comment

Sa nu stii ce inseamna 7s la cateva luni de la aparitia c3 inseamna ca esti ignorant si ca joci pe serverul gresit ( ignorant ca nu te mai uiti din cand in cand pe www.lineage2.com ).Si daca nu sunt features, o sa ajunga toti roboti, sa creasca in aceelasi loc si sa faca aceelasi lucru ( wars ). In loc sa participe la 7s ( cata/necro + festival ), sa se duca in dimensional rift, sa participe pentru hero sau sa incerce o alianta intreaga sa mearga dupa valakas, el sta in fg si se bate cu alti roboti ... . La acestea, adaug:

1. Faza cu valakas oricum nu o sa fie prea curand, ca desi probabil o sa mearga intai pe l2j, sunt f putine servere cu 200 de oameni, si chiar ca sunt, nu cred ca sunt atatia intr-o alianta ...

2.Nu zic , ca wars are a bad thing, dar nu la asta se rezuma jocul ...

3.Hero Olympiad s-ar putea sa fie gata si e l2j si pe c1modded cam in aceelasi timp ...

Ai alege dex datorita comunitatii ... evident, acolo ai invatat jocul, cunostii oamenii, etc ...

Eu intre dex actual si evolva sau enigma redeschis ( DACA o sa se intample ) aleg evolva/enigma deoarece acolo am invatat.

Raid Bossi nici nu sunt sigur ce dropeaza pe official ... stiu sigur ca mats si obiecte full, iar unii mai dropeaza si enchants ... o sa ma mai interesez.

P.S. > Tocmai m-am interesat ... raid bossi dropeaza cam de toate, obiecte full, parts, scrolluri, mats nu stiu inca.

Link to comment

Tocmai m-am interesat ... raid bossi dropeaza cam de toate, obiecte full, parts, scrolluri, mats nu stiu inca

Ai fi surprins sa vezi cate dropeaza un raid pe oficial... dyes, items, enchants etc... cate 3 ecrane pline. Cine vrea screens sa zica.

Ai alege dex datorita comunitatii ... evident, acolo ai invatat jocul, cunostii oamenii, etc ...

Nope, as alege dex din cauza feeling-ului. Sau un alt server l2off bine facut, for that matter. MobL2 suna bine.

In loc sa participe la 7s ( cata/necro + festival ), sa se duca in dimensional rift, sa participe pentru hero sau sa incerce o alianta intreaga sa mearga dupa valakas, el sta in fg si se bate cu alti roboti

Festival of darkness si dimensional rift sunt doar o alta forma de dungeon crawl, aka party. Probabil au incercat sa faca ceva gen "instances" din WoW. Hero presupune grand olympiad, nu cred ca se va implementa prea curand (sau mai stii)... oricum, am zis, nu joc l2 pentru hero glow. Iar Valkalas (valakas valkalas... intotdeauna le incurc) e doar un alt raid boss. Mie sincer tot Antharas mi se pare mai puternic. Oricum, pe dex (de exemplu) sunt raid bosses si se merge la ei. Oh and... in c3 nu faceam xp altundeva decat in necropole.

Oricum ai lua-o, in l2, cu o comunitate mare, o sa ajungi eventual la wars. E inevitabil daca sunt multi pe server. Nu se rezuma la asta jocul la inceput, dar dup-aia vreo 30% din timp doar asta faci. Apoi 40% party (xp > pvp), si 30% toate celelalte activitati (dintre care un 15% il ia mersul la raid bosses). Nu-s matematician ca sa stau sa calculez numere exacte, dar imo cam astea-s procentajele.

Link to comment

A da, si dyes uitasem. Da, stiu ca dropeaza multe, io am vazut un screenshot de la pan dryad care a droat 19 ench armor D ( nu mai am screenshotul ca il postam ). O sa mai cer si o sa le postez ...

Nu ma refeream la tine cu ce am zis, ca tu nu esti robotel tongue.gif Da sunt destui ...

Posibil sa se vrea instance, dar este ceva diferit de ce se intampla in general, deci macar de cateva ori tot te duci.

Stiu ca wars sunt o parte importanta din joc, nu am zis ca nu sunt, dar prea e ceva cu FGu asta ( cel putin eu asa am observat .. ).

Link to comment

Hai ca pun eu niste screens cu dropul de la un raid boss:

http://img142.imageshack.us/my.php?image=shot000235bo.jpg

http://img142.imageshack.us/my.php?image=shot000240ki.jpg

http://img142.imageshack.us/my.php?image=shot000257uz.jpg

http://img142.imageshack.us/my.php?image=shot000261zq.jpg

http://img142.imageshack.us/my.php?image=shot000278ag.jpg

Link to comment
Guest devil

Cum eu habar n-am nimic de jocul asta, nu pot sa-l intreb mare lucru pe Razvan, din moment ce nu stiu subiectul discutiei prea bine. Din partea mea intrebati-l si voi prin PM.

cine imi spune si mie cum se joaca jocuri pe linkmania???plzzzzzzzzzzz

Link to comment
Guest devil

Intradevar feelingul este diferit intre l2j si c1modded ... acum fiecare cum crede ... desi c1modded pare ( poate chiar este ) mai "solid" ( feeling mai puternic ) prin faptul ca are unele chesiti ( gen oareshce geodata, sit-stand corect, mesaje corecte, fara buguri la crest - will explain later ), l2j o sa fie inainte lui ... sigur, acum au implementat auto ss/cp c1modded, dar l2j in curand o sa aibe olympiad, geodata ( asa se zvoneste ... eu unul sunt cam sceptic in privinta la "curand" ), si alte chestii care exista da-s bugged ( skilluri, 7s, sieges .. ).

Nu prea vad ce legatura are l2jc3 ... am jucat si eu pe niste releasuri care erau cam printre primele de c3, si era o tampenie totala ... multe skilluri nu mergeau, 7s canci, spawn/drop table aiurea, dar comunitatea facea tot ...

Shade, ce a vrut sa zica e sa nu te iei de teen ca si acolo invata playeri, si poate invata mai bine decat cei care joaca pe c1modded ( nu zic dex ... ). Acum cateva luni cand am jucat pe un c1modded ( nu mai stiu care ... ), jucatori destul de vechi ma intrebau ce-i aia auto ss si 7s ...

E un topic pe dex despre teen ? :| Link pls tongue.gif Asta cand merge forumu ca e picat de ceva timp ...

stiti de ce a picat servaru de mudex? dontknow.gifcrybaby2.gif

Link to comment

Sa nu stii ce inseamna 7s la cateva luni de la aparitia c3 inseamna ca esti ignorant si ca joci pe serverul gresit ( ignorant ca nu te mai uiti din cand in cand pe www.lineage2.com ).Si daca nu sunt features, o sa ajunga toti roboti, sa creasca in aceelasi loc si sa faca aceelasi lucru ( wars ). In loc sa participe la 7s ( cata/necro + festival ), sa se duca in dimensional rift, sa participe pentru hero sau sa incerce o alianta intreaga sa mearga dupa valakas, el sta in fg si se bate cu alti roboti ... . La acestea, adaug:

1. Faza cu valakas oricum nu o sa fie prea curand, ca desi probabil o sa mearga intai pe l2j, sunt f putine servere cu 200 de oameni, si chiar ca sunt, nu cred ca sunt atatia intr-o alianta ...

2.Nu zic , ca wars are a bad thing, dar nu la asta se rezuma jocul ...

3.Hero Olympiad s-ar putea sa fie gata si e l2j si pe c1modded cam in aceelasi timp ...

Ai alege dex datorita comunitatii ... evident, acolo ai invatat jocul, cunostii oamenii, etc ...

Eu intre dex actual si evolva sau enigma redeschis ( DACA o sa se intample ) aleg evolva/enigma deoarece acolo am invatat.

Raid Bossi nici nu sunt sigur ce dropeaza pe official ... stiu sigur ca mats si obiecte full, iar unii mai dropeaza si enchants ... o sa ma mai interesez.

P.S. > Tocmai m-am interesat ... raid bossi dropeaza cam de toate, obiecte full, parts, scrolluri, mats nu stiu inca.

Si eu tot pe Enigma am jucat prima oara smile.gif , cand era C1. Dar tot DEX as alege, tine minte ca fun-ul din Lineage se bazeaza foarte mult pe numarul de jucatori - party-uri, siege-uri, raid-uri, war-uri etc. Pe Enigma nu voi gasi toate acestea, voi gasi doar niste implementari mai bune decat pe toate L2Off-urile pe care am jucat, dar probabil cand o sa stau mai mult de 3 minute sa umplu un party o sa dezinstalez jocul...

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...