Jump to content
Nagasaky

Lineage II

Recommended Posts

1. Eu stiu ca mai nou playerii pleaca dupa DeX si cauta un server de Lineage, chiar am intalnit ieri vreo trei (si ma repet, pe un server de la mama dracu' nu pe unul romanesc din pacate).

Asta e, pleaca daca nu se descurca si si-o iau pe cocoasa.

2. CUM SA FIE SYMBOLS LIKE RETAIL CAND NU AI SEALS, AA, MERCHANT OF MAMMOM? E symbols work custom, like on DeX server. Ca si multe altele.

SYMBOLS WORK, CE ALTCEVA MAI VREI? CAPSOMANIACULE

3. Faptul ca nu ai timp sa citesti... du-te si citeste atent atunci aburerile alora.

Am timp sa citesc, doar ca n-am timp sa citesc posturi gigantice.

4. CAT DE ROBOT POTI SA FII SA SPUI CA AUTOSS SI CP SYSTEM STRICA TOT FARMECUL JOCULUI? MARI JUCATORI DUPA RETAIL. HAI NA!

Eu cel putin stiu ca n-am zis asa ceva, "emigrantii" de pe Teon n-au zis nici ei, jucatorii de pe DEX n-au zis nici ei, GMs n-au zis nici ei... Asta ai scos-o acum pe moment, este?

Link to comment

Mai vorbim cumva despre Lineage?

Eu spun despre sistemul de gravare a simbolurilor.

Greater dyes (btw hgz toate greatersurile, nu numai +4/-4, dar si +3/-3 si +2/-2 si +1/-1) se iau de la mammon pe O CACIULA DE AA.

Sistemul e asa : 7s -> seals -> winner-> mammon types -> greater dyes.

Daca nu ai primii 4 pasi ultimul este bambilici.

Dar pentru servere unde exista event periodic : "ghici ce best Buri pica 100% sansa si la ce mobi astazi?" faptul ca poti sa iti faci lejer +12/-12 chiar nu mai are nici o importanta.

Banavai spune : "Prefer sa joc fara implementari pe l2off decat bambilici pe l2j". Ma lasi?

Si apropo, dupa toate cele intamplate pe DeX, mai este considerat low-rate?

Asta e, pleaca daca nu se descurca si si-o iau pe cocoasa.

http://imageshack.us

Link to comment

O sa te mai intreb o data.

De ce toti jucatorii buni vin pe DEX si tu ramai cu 5 on-line?

Si nu numai jucatorii buni, ma refer in general, daca DEX-ul era mai prost ca L2J, nu avea de 400 de ori mai multi jucatori decat serverul tau. Cand o sa ai tu macar jumatate din jucatorii de pe DEX, atunci o sa ai dreptul sa-i critici.

DEX are de 400 de ori mai multi jucatori. De ce? Ca este mai distractiv! Poti sa ai si tu si fishing, si TV prin cablu, si restaurante in Giran, toate implementarile posibile si imposibile, atata timp cat nu-i distractiv serverul degeaba.

Btw,

user posted image

@Gyuri Ishtvan - hmm, lasa, tu esti non-factor, nu-mi bat capul si cu tine prea mult.

Daca nai stiut acuma o sa sti: de la merchant of mammon se cumpara dye de +4 -4 sati faci simboluri ca asa ii in retail!!!!!!!!!!

Daca n-ai stiut acum o sa stii: limba romana contine cratime, virgule si alte filozofii...

user posted image

Link to comment

nuuuuuuu dex suuuuuuuuucks l2j ruuuuuuuuulz buga buga buga buga

Symbols merg. Ce vb tu acolo e doar modul in care faci rost de ele. Asta nu inseamna ca nu-s implementate.

Dar pentru servere unde exista event periodic : "ghici ce best Buri pica 100% sansa si la ce mobi astazi?" faptul ca poti sa iti faci lejer +12/-12 chiar nu mai are nici o importanta.

Da, normal, asta pe langa faptul ca pe dex se calaresc balauri cu 7 capete, se potcovesc muste cu 99 de ocale la picior si ai macros cu //invul si //kill in loc de skills... you make me laugh biggrin.gif

Daca nai stiut acuma o sa sti: de la merchant of mammon se cumpara dye de +4 -4 sati faci simboluri ca asa ii in retail!!!!!!!!!!

NO SHIT!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!111 Wow nu stiam!!!!!!!!!!!!1111111oneone Pai daca esti asa destept de ce nu joci nene pe retail????????????????!!!!!!!!!!!!!!!!!111oneoneshift+1

you guyz crack me up laugh.gif

Link to comment

Eu unu nu am timp ca citesc imediat cum se posteaza, asa ca postez intr`unul singur un raspuns pentru mai multe ... :

1. Symbols - greater dye ( cele egale +1-1 +2-2 si nu +1-2 din shop ) se iau de la merchant of mammon .. pentru asta ati gasit o solutie sau nush daca mai este ... spawn fortat in giran .... bun , dar tot ramane problema seal`urilor si AA .. sau le bagati in shop ca sa fie ca pe retail ? ( note : mda )

2. Nu ma intereseaza in ce masura sunt HE overpowerd sau celalalte chars nerfed , dar este un dezechilibru care nu exista pe retail si normal ca cei care`si fac un char "bun" isi dau seama ca nu sta treaba ca in manuale/retail si pleaca pentru ca "nu se descurca si si-o iau pe cocoasa" .

Mai pe scurt:De ce cei care stiu sa joace L2 vin pe DEX si nu vin niciodata pe L2J?

3. Un jucator bun nu va pleca de pe oficial decat din lipsa de bani ... si in cazul asta se lasa de L2 . Pe Dex vin toti cei care s`au saturat de fair play si vor sa rupa un party singuri ...

4. In legatura cu "Descrierile Serverului" aka Aberatiile Adminiilor vreau sa spun urmatoarele chestii ... 7s, cats/necro si symbols nu sunt full working ... sunt custom@dex working si se stie calitatea lucrurilor facute de echipa dex ( cei care au fost in/peste catacombe isi dau seama cat de bine sunt setate - mobii nici in cats , nici deasupra ... sunt la mijloc si te ataca PRIN ZID tu neavand voie sa ii ataci in acelasi mod pentru ca e geodata completa wink.gif )

-> geodata completa am vazut pana acum pe un singur server pe care am jucat ... si era L2off c1 modded -> c3 , unde mobii ca sa ajunga la tine ocoleau zidurile/gardurile si in FG ocoleau frumos "zidurile scarii" si urcau pe scara ...

PS - nu va mai luati de gramatica lui HGZ deoarece NU ESTE ROMAN si NU A INVATAT ROMANA CU O PROFESOARA ROMANA . Invatati voi engleza cu un francez si o sa intelegeti ce zic ...

Link to comment

O lista ce este implementat in L2j

Urmatoarele lucruri sunt implementate de l2j similar cu oficialul:

-Full pet sistem C3 and new C4 pets (Buffalo, Cougar si Kookaburra)

Questurile pentru C4 pets care sunt implementate

1. Help My Uncle! -starting lvl 25, Pet Manager Waters-Dion- dupa ce termini questul iti da un Pet Exchange Ticket: Buffalo.

2. Help My Sister!-starting lvl 26, Pet Manager Cooper-Giran- dupa ce termini questul iti da un Pet Exchange Ticket: Cougar

3. Help My Son!-starting lvl 24, Pet Manager Lundy-Gludio- dupa ce termini questul iti da un Pet Exchange Ticket: Kookaburra

-Questurile pentru C4 care sunt implementate

-Pe teritorile C4 spawnlistu este implementat+droplist inca nu este inplementat spoillist ptr C4 teritory!!!

-Adventure Guildsman 100% implementat si functionabil!!!

-Toate C4 GK working!!

-Majoritatea questurilor din joc sunt implementate corect inclusiv questurile de schimbare de calasa 1 si 2. pentru Schimbarea de clasa 3 inca nu este implementat. Subclasele sunt implementate aproape complet. Seven signs este implementat in totalitate cu mici diferente de drop si experienta fata de serverul oficial. Mai exista mici bug-uri la pet-uri unde se va lucra in continuare. Nu este implementat damage-ul la cadere si damage-ul provocat prin inec.

-Nu este implementat complet si corect tot AI-ul de pe serverle oficiale la nici unul din serverele private. Raspunsul mob-ilor este inca primitiv si lipsit de tactica chiar si la cei Agro

-Free Boating intre orasele cu port!!!

-Castelsiege este implementat 100%

7s-SealStone si mammon system inplementat correct conform oficialului

Se poate ca am uitat cateva lucruri pls adaugat daca se poate smile.gif

PS. Din gradinita pana acuma am invatat mai multa Germana decat Romana soo legativa de alcineva!!!!!

Link to comment
Guest DeathDemon

eusa_clap.gif

devine din ce in ce mai interesant forumu' asta ...

io zic sa facem 2 echipe si sa tragem de la 11 metrii sa vedem care i mai tare ... =)

L2Off vs L2J 4 ever !!!

oricum , tot ce zic eu k e de retinut legat de L2 e ca scopul e sa te distrezi, indiferent de ce implementari are serverul pe care joci .

la urma urmei , eu joc un joc sa ma relaxez si sa ma distrez impreuna cu prietenii mei

tiphat.gif

Link to comment

@virus_ro - v-am mai zis, veniti cu argumente, nu cu "ala de pe oficial vin pe dex ca vrea sa rupa un party singur". Tu ai toate cele insirate implementate, nu? Si tot 5 jucatori on-line ai ma!!! De ce? Ca e plictisitor serveru' tau de L2J!

@Gyuri - cu toate implementarile alea, tot 5 jucatori aveti.

V-am mai zis, veniti cu argumente adevarate cand sustineti ca L2J e mai bun decat DEX. virus, fyi, nu exista caracter care sa rupa un party intreg pe DEX, clasele merg la fel ca pe L2J. Bine, nu chiar ca pe L2J, pe DEX nu da fail double-shot, nu da miss sleep, nu tre sa atac mobii cu CTRL, merg surrender-urile... Other than that, DEX classes are jsut like L2J's classes. Nu stiu cu ce te-o fi spalat la creier Thora cand ti-a zis ca pe DEX rupi un party cu un caracter...

Cei care au venit de pe oficial pe DEX au zis ca au venit pentru ca e distractiv serverul, sa stau sa-ti caut postul unde au zis? L2J = No fun.

Va repet si de 10.000 de ori daca e nevoie, un server bun se cunoaste dupa numarul de jucatori: bigger, better!.

Opa, v-a mai crescut numarul de jucatori! ora 17:01, MainServer Online: 20. GG!

Pe DEX 20 de jucatori sunt prin EG la ora asta... La voi pe server n-am de la cine sa cumpar iteme, n-am cu cine sa fac party, n-am cu cine sa fac clan-war, n-am cu cine sa ma duc la farmat de mats, n-am cu cine sa ma distrez! Si te asigur ca asa gandeste orice jucator de Lineage. Numerele spun tot.

@DeathDemon, ai mare dreptate! In L2 trebuie sa te distrezi. Dupa parerea ta, 20 de jucatori pe un INTERG SERVER sunt indeajuns pentru a putea numi serverul respectiv "distractiv"?

Link to comment

@Banavai:

1. pe DeX pot fi maxim 7k online, pentru ca atatea seriale au fost puse pe piata. Fa si tu o socoteala inainte sa te spele DeX GMs pe creier cat pot fi on odata. L-am spalat pe virus pe creier. LOL. In principiu in afara de l2 si l2j in special nu avem nimic in comun, as putea spune ca din contra biggrin.gif Si cand faci socoteala tine cont ca:

- eu am luat 3 seriale, din care folosesc cate un cont sporadic

- lasher a luat si el unul si nu intra

- virus mi se pare ca 2, idem

- si NU SUNTEM SINGURII

- 2k ppl online (Oh yeah...)

Si de asemenea, mai tine cont ca oricat de addicted ar fi cineva, mai are nevoie de somn, mancare, toaleta, etc.

2. Si ti-am explicat ca o sa iti demonstrez cum este cu acea camera goala, doar ca serverul este 1x si nu sunt neam cu roxaz sa imi dea /god_mode_on si //Invisible_mode_on la el pe seerver doar ca sa iti arat eu tie cum se poate face un server de Lineage si nu unul de counterstrike cu suport grafic de Lineage.

Si daca te intrebi wtf is this roxaz : un fel de DeXTeam, nepasionat de arheologie si anticariat ci de servere de L2.

@DeathDeamon : citat din DeX: "Lineage fara flame = WoW" daca vrei pace, e un thread de WoW mai jos.

Oricum e mai interesant decat (DEX+2*CON)/patk*matk//crticalchance = TWST ownz.

Link to comment

@Banavai:

- eu am luat 3 seriale, din care folosesc cate un cont sporadic

- lasher a luat si el unul si nu intra

- virus mi se pare ca 2, idem

- si NU SUNTEM SINGURII

- 2k ppl online (Oh yeah...)

Uite vezi, acum ai vorbit aiurea eusa_doh.gif . Acea poza cu 2k on-line era de pe "C3", nu de pe "C4" cand au bagat the serials thingy.

Link to comment
Guest DeathDemon

Hahahaha, din ce in ce mai interesant.

1. Thora! nu vreau pace si liniste , daca vreau das'tea merg in parc.

2. Am si eu 2 conturi de Dex pe care nu le folosesc, WTS for real money, lol

3. Mai stiu contu' unui prieten care joaca pe Dex , WTS si pe ala , da' mai lasa ti l sa creasca sa aibe si iteme biggrin.gif

@ hgz

Joaca 800 X 600 pe medium in window mode. eu asa jucam si eram extrem de multumit. poti sa raspunzi pe ymsg, mai schimbi melodia din winamp, mai pui un post pe linkmania, mai vezi ce face walkeru' ... ops ...

800X600 e bun si nu ai probleme cand e lume multa , si daca ai si un net decent , nu o sa ai lag decat de la server.

800 X 600 recomandat la sieges and mass PVP / PK

biggrin.gif

Link to comment

cum jucat voi l2 pe low detail ptr ca intrun oras plin daca joci pe max detail o sa ai lag cat casa !

Cand ajungi intr-un oras aglomerat sau la siege-uri apasa ALT + P si jocul trece automat pe lowest detail. Apesi iar ALT + P pentru a reveni la setarile grafice precedente.

Pe dex no sa jocci niciodata ep 1024*768 ca ai LAG

24.gif cea mai tare perla pe care am auzit-o pana acum pe LinkMania! Rezolutia nu are treaba cu lagul. Poate vrei sa zici ca ai frame-uri si ti se misca greu calculatorul. Asta este de la calculatorul tau, fa upgrade. Vezi cum e daca esti obisnuit sa ai maxim 5 jucatori in oras?

Deci, NU este lag, se numeste FRAME, adica ti se misca, calculatorul greu si ai freeze-uri cand ai mult de renderizat. Ia-ti niste rami si o placa video mai buna si n-o sa mai ai problema asta.

Pe serverele l2j din fericire nu se poate juca ci walker!!

Nici nu ai nevoie de walker, ca oricum pierzi timpul degeaba, o sa ajungi level 55+ si o sa realizezi ca n-ai cu ce sa-ti craftezi niste B-uri amarate...

Link to comment
Guest DeathDemon

Numa nppbs folosesc walker si ala e un program ptr cheat!!!!

Pe serverele l2j din fericire nu se poate juca ci walker!!

unele servere sunt de acord cu folosirea walkerului pt craft / buff / heal.

Nu consider cheat folosirea lui in scopurile mai sus amintite chiar daca serverul pe care joc interzice folosirea lui, sau chiar dual boxingul.

daca il lasi sa faca level cand tu esti la suc cu "gagica" ( de preferat a altuia smile.gif ) atunci mi se pare cheat.

Iar la partea cu "nu merge pe L2J" ...... revino ti , daca il setez un pic , joc si counter de pe el 24.gif

hay, numa bine , nu mai fiti suparati smile.gif

Link to comment

Pe dex no sa jocci niciodata ep 1024*768 ca ai LAG

Si porcii zboara.

Sempron 2200+, 384 SDR, GeForce 2 32 MB.... si pot sa joc l2 la 1024x768 fara probleme, cu low si cateodata cu high detail. Poza aia de pe c3... aia cu 2k ppl on... era la 1024, in caz ca n-ai observat. Pe configuratia asta. So stop with the bullshit, please.

Imi place ca pana acum singurele argumente ale voastre in favoarea l2j sunt:

- L2j are ASTA

- L2j are ASTA

- L2j are ASTA

- DeX n-are D-ASTA

- DeX n-are D-ASTALALTA

- DeX nu e ca pe OFICIAL

- EU JOC L2J DECI EU JOC L2 OFICIAL (spusa indirect)

- L2J are ASTA, DeX N-ARE ASTA

- pe DeX n-o sa fie niciodata ASTA

- pe L2j merge perfect TOT, doamne fereste sa nu mearga ceva

- HA! HMF! MDA! NA! PF! MPH! si alte interjectii din astea... mor de ras cand imi imaginez cum faceti in RL

Eu zic ca un jucator bun de l2 joaca indiferent de cronica, indiferent de fishing (ma CAC pe el btw), indiferent de subclase si indiferent de cate implementari estetice a bagat NCsoft in jocul asta. Si stati linistiti ca o sa le aiba si dex... singura diferenta e ca o sa le aiba in timpul in care o sa fie peste 100 de jucatori numai in giran.

@Thora!: astept sa-mi faci si mie o lista cu FIECARE clasa de pe dex si ce NERF-uri a primit... nu de alta, dar prea sunt curios sa vad cum au nerfuit ei toate clasele in afara de arcasi.

And here's what i think about your stupid pics:

Link to comment

pe DEX nu da fail double-shot, nu da miss sleep, nu tre sa atac mobii cu CTRL, merg surrender-urile

1. nici pe l2j , respectiv teen nu exista fail double shot

2. lol - sleep 100% si te mandresti ca si cum ar fi un FIX la un bug ... SLEEP NU ESTE 100% asa cum nici un curse nu este 100% pe retail

3. eu nu am atacat un mob cu CTRL de cand joc L2 ... si am jucat 70% pe L2j

4. idem 1

@DeathDemon - este cheat sa folosesti L2Walker ... pentru situatiile amintite de tine exista rude, prieteni, straini si chiar dusmani - in nici un caz BOTI

Link to comment

1. nici pe l2j , respectiv teen nu exista fail double shot

Probabil s-a reparat, mie cel putin pe un server L2J, nu mai stiu care imi zicea Double Shot failed.

2. lol - sleep 100% si te mandresti ca si cum ar fi un FIX la un bug ... SLEEP NU ESTE 100%  asa cum nici un curse nu este 100% pe retail

Nu ai inteles, dar sunt si eu de vina ca nu m-am exprimat cum trebuie. Nu ma refer la land-rate, ma refer la mesajul primit. In loc de sleep failed zice missed target.

3. eu nu am atacat un mob cu CTRL de cand joc L2 ... si am jucat 70% pe L2j

Lucky you... Acest bug a fost confirmat si de Thora.

PS: Daca vreti ca L2J-ul sa fie EXACT ca pe retail, faceti L2Walkerul sa functioneze...

Link to comment
Guest DeathDemon

DeathDemon - este cheat sa folosesti L2Walker ... pentru situatiile amintite de tine exista rude, prieteni, straini si chiar dusmani - in nici un caz BOTI

din moment ce cresc respectivul caracter 50 - 60 de levele ( dorf / profet , w/e ) si el sta in oras si crafteaza / imi da buff ... de ce sa implicam atata lume ? smile.gif)

chiar nu ineleg partea asta

sad.gif

Link to comment

Dc nu va mandrit si voi cu dex ca asta merge pe dex si pe l2j nu???

Pentru ca nu suntem asa smecheri ca voi ma.

Sau hai sa fac si eu reclama negativa: come to l2j, singurul tip de server unde wind strike face full dmg pe un player de lvl 60 si wind shackle lvl 1 prinde pe un player de acelasi lvl (60).

Want more bugs like these? Just play, baby...

Link to comment

din moment ce cresc respectivul caracter 50 - 60 de levele  ( dorf / profet , w/e ) si el sta in oras si crafteaza / imi da buff ... de ce sa implicam atata lume ? smile.gif)

chiar nu ineleg partea asta

sad.gif

pentru ca este un MMORPG si nu un RPG . Think

PS: Daca vreti ca L2J-ul sa fie EXACT ca pe retail, faceti L2Walkerul sa functioneze...

erm ... ce legatura are l2walker cu oficial ? pe oficial nu cred si sunt 99% sigur ca nu exista l2walker deoarece asta ar insemna ca ei sa piarda bani ... avand activiatate 24 de ore pe zi cu un char ei pierd astfel banii care i`ar fi dat player`ul pe ( ex 3 luni in loc de cat ia daca foloseste walker .. sa zicem 1 luna )

Link to comment

Dezastru !!! Zice Missed Sleep in loc de failed ... nu se poate, e cu totul alt joc ...

Haos !!! Trebuie ca 1 din 10 mobi sa ii atac cu ctrl, deja e prea mult ... wtf is wrong with you ? ai doar o mana ca sa te plangi de asta ? :| In cazul asta , scuze, nu am vrut sa te jignesc.

Pai de pe off vin pe dex pentru ca e renumit ... dc ? Ca a fost primul server romanesc de lineage 2 ... pentru ca sunt multi. De ce sunt multi ? Pentru ca pe vremea cand au inceput sa joace nu exista l2j sau era un kk cu perje. De ce nu vine acu lumea pe l2j ? Pentru ca :

1) S-a integrat intr-o comunitate ( luam ca exemplu DEX )

2) A jucat pe l2j pe cand era sugar ( l2ju .. ) si crede ca de atunci pana acu nu s-a facut nici un progres.

3) E afectat de chestii minore gen geodata lipsa ( sincer, mai bine no geodata decat bugged geodata ... macar asa pot merge pe oriunde fara sa ma blochez in ceva invizibil si sa pierd o gramada de timp gasind o modalitate sa-l ocolesc, sau mai rau daca se intampla cand ma urmareste ceva sa mor ), missed in loc de failed, efect gresit la failed pe magii ( in loc sa faca 1 dmg, fac jumatate ca si normal damage ) si alte asemenea.

P.S. : Bugurile la skilluri pe l2j se repara foarte usor, doar ca acum se ocupa de chestii mai importante ... ( lucrul acesta l-am auzit de la un roman care este in echipa l2j ... sa nu crezi ca vb ce imi trece mie prin cap )

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...