Jump to content
Nagasaky

Lineage II

Recommended Posts

ieri am intrat si eu pe Teentelecom,am facut lvl 37 totul ok... azi cand intru in joc dupa circa 10 sec imi da error'u asta :|

http://img118.imageshack.us/my.php?image=untitled1gk1.jpg

hesoff.gif

nui prima data cand imi da asa ceva...am mai jucat inainte si pe alt server si cand intram in Giran la fel error'u asta...dar de atunci am bagat Windows nou

ce naiba sa aiba eusa_doh.gif

Link to comment

@Styng : 90% driverele de placa video, MB - in general driverele pt. ATI fac figurile astea. Eu aveam probleme in FoM

@ImSoDrunk - RuinsOfDispair, PartisanHideway, CrumaMarshlands, AntNest. Cel mai bine bati mobi albi/verzi ca fighter. Nu vei consuma prea multe shots si obtii cam aceeasi exp ca la mobi roz/galbeni. Mobi rosii in nici un caz. De la level 30 trebuie sa incepi sa iti cauti un clan, iar de luni sa te inscrii la 7s si poti face leveling bine in heretics pana la level 40 (numai ca iti trebuie party, iar cel mai rpd il gasesti intr-un clan). Pe TeeN castiga acum Dawn, deci ar fi bine sa te inscrii la preot.

Link to comment

Si pe L2J sunt tot weak type, 1/2 HP, faci leveling la greu (ca si tasaba shaman, istarys alligator, etc.) numai ca nu au drop si te trezesti la lvl 42 ca nu ai materiale nici pt. o pereche de boots theca si timpul castigat in fos/alligators il pierzi pe urma la drop de mats.

Link to comment

Cam naspa faza cu monstrii ma plictisesc de joc pana gases ce imi tre sad.gif noroc ca am gasit acuma un fel de arena ca la mu 24.gif thanor valley ceva de genu si sunt acolo monstri cu nemiluita ca altfel as fi iesit la pensie pana faceam lvl up sad.gif

Ce ma enerveaza la jocu asta ii ca manca o gramada de resurse adica io am proc intel pentium de 3000Hz si 5128 rami si am impresia ca ii prea putin adica daca ar avea jocu niste cerinte cam astea ar fi sad.gif tre cam 1gb de rami sa mearga calumea

sad.gif

http://img209.imageshack.us/my.php?image=resurse2ep.jpg

Prea mari cerintele la jocu asta sad.gif se vede klar in poza ca atunci cand ma jucam rami liberi canci si procu mergea la turatie maxima sad.gif

Link to comment

Cam naspa faza cu monstrii ma plictises cde joc pana gases cce imi tre sad.gif noroc ca am gasit acuma un fel de arena ca la mu 24.gif thanor valley ceva de genu is sunt acolo monstri cu nemiluita ca altfel as fi iesit la pensie pana faceam lvl up sad.gif

Ce ma enerveaza la jocu asta ii ca manca o gramada de resurse adica io am proc intel pentium de 3000Hz si 5128 rami si am impresia ca ii prea putin adica daca ar avea jocu niste cerinte cam astea ar fi sad.gif tre cam 1gb de rami sa mearga calumea

sad.gif

http://img209.imageshack.us/my.php?image=resurse2ep.jpg

Prea mari cerintele la jocu asta sad.gif

lol pai available e 399k ceea ce e foarte normal+poza e facuta cand pc-ul e in stand by,nu cred sa ai l2 deschis si sa ai 399k liberi blink.gif

Link to comment

Mai cpu usage este la 0% iar Psychal memory=Memoria Ram.

24.gif24.gif tot nu ai intales ce am zis smile.gif)

pai cand am facut io screenu jocu era oprit normal ca era la 0 ca toate programele erau oprite si rami nu aveau cum sa fie ocupati daca nu mergea numa chiar XPu da uitate la poza in partea stanga si vezi atunci cum merge smile.gif stai ca iti editez io poza sa intalegi smile.gif)

http://img66.imageshack.us/my.php?image=resurse18ce.png

sper sa intalegi de pe desen daca nu o sa iti fac un screen mai tarziu in timp ce joc L2 sa vezi atunci ce si cum si mai fac unu dupa ce am oprit L2 sa vezi dif

Edited by ImDrunk
Link to comment

24.gif24.gif tot nu ai intales ce am zis smile.gif)

pai cand am facut io screenu jocu era oprit normal ca era la 0 ca toate programele erau oprite si rami nu aveau cum sa fie ocupati daca nu mergea numa chiar XPu da uitate la poza in partea stanga si vezi atunci cum merge smile.gif stai ca iti editez io poza sa intalegi smile.gif)

http://img66.imageshack.us/my.php?image=resurse18ce.png

sper sa intalegi de pe desen daca nu o sa iti fac un screen mai tarziu in timp ce joc L2 sa vezi atunci ce si cum si mai fac unu dupa ce am oprit L2 sa vezi dif

Ce imi arati tu acolo este Cpu Usage History,e si normal ca atunci cand rulezi o aplicatie sa fie la 100% care apoi scade(in functie de cate aplicatii ai deschise si cat solicita fiecare procesorul),cu unul la 3ghz n-ai dc sa-ti faci probleme tongue.gif

Iar la ram...eu ma refeream la faptu ca trebuia sa pui o poza in care sa arati cata memorie mai ai libera(cand e l2 deschis).Iti sugerez sa setezi pe low priority iar daca nu ai o placa video buna scoate aa,af si vert. sync.

Link to comment

Ce imi arati tu acolo este Cpu Usage History,e si normal ca atunci cand rulezi o aplicatie sa fie la 100% care apoi scade(in functie de cate aplicatii ai deschise si cat solicita fiecare procesorul),cu unul la 3ghz n-ai dc sa-ti faci probleme tongue.gif

Iar la ram...eu ma refeream la faptu ca trebuia sa pui o poza in care sa arati cata memorie mai ai libera(cand e l2 deschis).Iti sugerez sa setezi pe low priority iar daca nu ai o placa video buna scoate aa,af si vert. sync.

O sa iti fac un screen cand merge L2 si unu cand nu mai merge wink.gif da mai tarziu ca acuma scriu niste cursuri smile.gif

Placa video ii cam slabuta ceva fx 5500 la 128 parca da nu-s sigur biggrin.gif

Oricum raman la parerea ca jocu asta ii o sugativa de resurse 24.gif si daca nu ai 512 rami nu iti merge jocu ori merge fff prost sad.gif

Link to comment

Cu 384 SDR si procesor de 2200+ (placa video de 32), imi merge destul de bine l2.

Ideea e ca jocul asta mananca mai multe resurse cu cat ai calculatorul mai puternic.

Daca as avea o placa video mai ca lumea si macar 512 DDR, mi-ar merge si 2 l2 in acelasi timp. Iar cu 1024 ram merge perfect.

Link to comment

Daca as avea o placa video mai ca lumea si macar 512 DDR, mi-ar merge si 2 l2 in acelasi timp. Iar cu 1024 ram merge perfect.

2 L2 la 512 asta tare as vrea sa o vad io zic ca ii imposibil si faza ca manca resurse mai multe ca are de unde iara sux 14.gif atunci o sa ma dau sa joc cu duronu de 750 si 256 rami 24.gif

Link to comment

Dupa cum am promis pun si pozele wink.gif

CAND JUCAM L2

http://img477.imageshack.us/my.php?image=l24vx.png

SI ASTA DUPA CE AM OPRIT L2u

http://img477.imageshack.us/my.php?image=nik4sc.png

Acuma mai am niste intrebari de noob 24.gif este site pe care sa imi arete cum sa combin armele ca sa imi iasa ceva calumea si sa fie poze cu toate itemurile si sa arate la fiecare item ce skilluri are smile.gif ar fi super sa fie asa site smile.gif mi plin inventaru cu tot felu de hartoahe 14.gif

Si cum ma teleportez iara in orasu de dwarf? ca is in ceva oras mare (in Giran castle parca)si nu pot da teleport in orasu meu sad.gif am o goraza de intrebari da m-oi pune sa citesc guide numa sa am timp de el wink.gif

Si din cate am obs in prima poza mai is vreo 25 de rami liberi din 512 24.gif deci chiar nu cred ca merg 2 L2 pe 512 rami biggrin.gif

Link to comment

vad ca voi le aveti pacilea cu l2 eu am jukat mu dar cand am vazut wallpapere shi filmuletele cu l2 m-am hotarat sa incerc sa il jok numa ca nu shtiu de pe ce site ..ma ajutati?

https://secure.plaync.com/cgi-bin/plaync_manage.pl?game=lin2

cam de pe siteu asta mi-am facut cont etc acu stau sa down updateurile?

nu exista ceva gen realmlist ca la wow care sa pot skimba servu sa nu mai down joku o data?

Link to comment

Merg ma 2 .... in rezolutie 800x600, full detail, in afara de anti aliasing si glow.

Pai doar din unele locuri te poti teleporta in anumite orase doh ... du-te in gludio sau gludin si de acolo te poti duce in dwarven village ....

Ciudat io ma joc pe 800x600 si mere cam greu da no ata e sad.gif

Jocu asta nu ma atrage asa tare ca si mu smile.gif are multe chesti in plus da are si minusuri biggrin.gif

Si nu stie nimeni ceva site unde sa imi arate itemurile si cum tre sa le combin sa imi iasa ceva calumea ? biggrin.gif

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...