Jump to content
turbomaxim

Protest la Budapesta. Ungurii sunt nemulţumiţi de înmulţirea infracţiunilor comise de rromi

Recommended Posts

Peste 2.500 de persoane s-au adunat în faţa Parlamentului din Budapesta, în semn de solidaritate cu ziarul Magyar Hirlap. Premierul Ferenc Gyurcsany îndemnase agenţiile guvernamentale şi companiile de stat să-şi anuleze abonamentele la ziarul care a publicat un articol considerat rasist, în urma înjunghierii handbalistului român Marian Cozma. Tot în Ungaria, peste o mie de susţinători partidului de extremă-dreapta Jobbik au manifestat, scandalizaţi de creşterea numărului de infracţiuni grave comise de rromi. Un sondaj, publicat vineri, arată că 81% dintre cei intervievaţi nutresc sentimente negative faţă de minoritatea rromă. Ei cred că s-a ajuns la această situaţie pentru că rromilor nu le place să muncească. În acelaşi timp, 52% dintre repondenţi sunt de părere că problemele din această comunitate nu sunt provocate de prejudecăţile împotriva acesteia. Sondajul a fost realizat de Progressive Institute în luna octombrie, pe un eşantion de 1.196 de adulţi. Comunitatea romă din Ungaria reprezintă cea mai importantă minoritate etnică, estimată la 800.000 - 1.000.000 de persoane.

Link to comment

posteaza si sursa sa nu fie probleme

OT: nu poti sa le faci nimic la rromi nici la noi in tara nici in afara. asa sunt asa raman

antena3.ro

Ar trebui sa le luam si noi exemplu , sa umblam in gasti , sa batem rromi cand ii vedem asa fara motiv sa vedeti cum s-ar mai domoli . Ţiganii sunt niste ''morcovisti'' cand sunt singuri :) .

Daca tiganii ar fi omorat un cetatean in Grecia ar fi iesit grecii in strada cu milioanele, ar omora toti romii care sunt prin preajma,si daca autoritatile nu iau masuri fac praf orasu.

Link to comment

/.facepalm , cati oameni prosti pe aici :) incepe sa miroasa treaba deja , si tiganii sunt oameni , toti suntem egali la nastere

Anturajul , modul cum e crescut etc , lucrurile conteaza f mult , daca cresti un tigan si il inveti de bine sau plm il cresti in mod civilizat o sa fie egal cu orice alta rasa .

Link to comment

/.facepalm , cati oameni prosti pe aici :) incepe sa miroasa treaba deja , si tiganii sunt oameni , toti suntem egali la nastere

Anturajul , modul cum e crescut etc , lucrurile conteaza f mult , daca cresti un tigan si il inveti de bine sau plm il cresti in mod civilizat o sa fie egal cu orice alta rasa .

vresuri .... zi ceva de la tine

@asa sunt din tata in fiu , n-ai cum sa-i schimbi , de mici ii scot la cersit si ii invata ca nimic nu conteaza daor ca ei sa supravietuiasca ....

Link to comment

Ar trebui sa le luam si noi exemplu , sa umblam in gasti , sa batem rromi cand ii vedem asa fara motiv sa vedeti cum s-ar mai domoli . Ţiganii sunt niste ''morcovisti'' cand sunt singuri :) .

So...Am impresia ca ti-e frica de rromi.Iti mai trebe inca 10 sa arzi un tigan? :))

OT.:Mai da-i draq si de unguri bulani,asa ar trebui sa faca si romanii din Harghita si Covasna care daca nu vorbesc in ungureste nu le da paine la magazin

Link to comment

Da, din pacate, procentajul rromilor civilizati e mic dar sa nu uitam ca societatea e cea care le permite o astfel de stagnare... Asa cum au reusit europenii sa civilizeze zeci de milioane de africani, de ce ar fi greu cu "o mana" de tigani (in comparatie cu ei)? Tiganii isi au rostul lor alaturi de cei "mari"... Cine le-ar mai face treburile lor murdare?

Link to comment

Da, din pacate, procentajul rromilor civilizati e mic dar sa nu uitam ca societatea e cea care le permite o astfel de stagnare... Asa cum au reusit europenii sa civilizeze zeci de milioane de africani, de ce ar fi greu cu "o mana" de tigani (in comparatie cu ei)? Tiganii isi au rostul lor alaturi de cei "mari"... Cine le-ar mai face treburile lor murdare?

Oare cum i-a ratat Hitler pastea?

Link to comment
Guest stefteo21

Sambata 21 februarie, protest in marile orase ale tarii : Bucuresti, Iasi, Timisoara, Constanta si Cluj. Romanii sunt nemultumiti de toate infractiunile comise de rromi si de faptul ca fac tara de rusine peste granite. Bonus : Cine aduce 3 rromi spanzurati primeste 15 mii lei vechi sau 1,5 RON. La cati rromi traiesc, exista sanse mari sa va faceti cu niste averi uriase, peste cele a lui Becali si Patriciu cu mult. Deci nu mai stati pe ganduri, editie speciala Rromakilloteca !

Link to comment
Guest HateLord

nimeni nu-i multumit de infractiunile comise de rromi ...dar daca nu se face nimic ... sa ii opreasca ... ei vor continua

Nu se poate face nimic. Doar sa fie bagati la inchisoare cei ce comit infractiuni.

Link to comment

Cu riscul de a parea si mai rasist.. as scadea procentul dat de Lance chiar sub 10%.. spre 5%, poate mai putin.

Ma indoiesc de faptul ca tiganii pot fi civilizati si asta din simpul motiv ca nu vor sa fie civilizati.Mentalitatea lor este cea de parazit care considera ca li se cuvine totul fara munca..mai precis cu munca celorlalti. Li s-au acordat facilitati peste facilitati, drepturi, s-au organizat asociatii care sa le apere drepturile si tot degeaba. Chiar daca unii dintre ei s-au ridicat din mijlocul rasei lor prin munca si s-au cultivat, au inceput sa fie priviti rau chiar de catre tigani. O sa ajungem ca noi romanii sa cerem drepturi egale, sufocati fiind de catre mizeria si nedreptatile tiganilor. De ce tiganii au facilitati in institutiile de invatamant (locuri rezervate la admitere) atata vreme cat ajung sa isi bata joc de cadoul care li se face si de care nu se bucura romanii. Ei au locuri rezervate in institutiile de invatamant pe cand romanii trebuie sa se lupte intre ei pe un loc la facultate. Macar daca ar aprecia sansa ce li se face cadou, cea de a-si ridica intreaga rasa din mizeria umana in care s-au scufundat si in care se complac.

Inchei aici pledoaria mea pe care sigur unii o vor considera rasista. Mai bine rasist dar cu coloana vertebrala, decat european cu capul plecat. Sper ca in curand tot mai multi romani si europeni isi vor regasi coloana vertebrala.

PS. pe cel sau cei care au sustinut ideea ca tiganii sa fie denumiti rromi i-as judeca.

LE. cred ca daca s-ar aplica pe bune legea s-ar rezolva o buna parte din probleme. Cine intra la puscarie sa nu mai iasa pe buna purtare, claustrofobie, furuncul pe fund sau mai stiu eu ce. Recidivistii- pe viata si la munca silnica. Pe portile lagarelor naziste scria "arbeit macht frei"- "munca te elibereaza".

Link to comment

ce mi se pare semnificativ este ca ungurii, grecii, italienii pot fi uniti iar noi nu :|

cat despre tigani, si eu cred ca sant incorigibili iar ca solutie le-as da viza ptr America la toti...acolo mai devreme sau mai tarziu or sa faca ce stiu eu sa faca :sa omoare, sa violeze, etc, insa in America ptr chestii de astea nu mai vad ei libertatea ....

Link to comment
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...