Jump to content
turbomaxim

Respect Ungaria!

Recommended Posts

Un fapt unic în ultima perioadă, moartea lui Marian Cozma a declanşat o emoţie puternică atât în Ungaria, cât şi în România, mesajele fiind în acest caz de respect reciproc.

Iată o parte din mesajele postate pe site-ul Antena3.ro:

Julia

"Eu sunt o unguroaica din Ardeal. Este o mare tragedie, si in primul rand acest baiat a fost un om, iar ungurii au aratat ca nu conteaza ce limba vorbesti."

Anonim

"Frumoasa reactie din partea Ungariei... ar trebui sa le dam noi lor o medalie ptr BUN SIMT!"

Tiby

"Trebuie sa recunoastem cu nu ne asteptam la o asa frumoasa reactie din partea lor...o surpriza extrem de placuta! Bravo!"

Hym

Tot respectu pt unguri. Ne-au dat o mare lectie de viata si de solidaritate. Noi nu facem nik ptr baiatul asta care este eroul nostru?"

Wxz

"Ungurii ne-au luat-o inainte la bun simt si de data asta."

Eyes

"Gestul ungurilor de a fi alaturi de o familie romaneasca la pierderea fiului lor intrece orice aversiune sau animozitatea a trecutului istoric. Asta e o lectie ptr noi romanii!"

Mihai

"Rusine, rusine,rusine!!! institutiile statului numite ministerul de externe sau ministerul de interne ramase fara reactie."

Hungarian

"Romanians! We, hungarians stand together with you and share your pain. marian played in hungary, he brough glory not only to the romanian, but to the hungarian handball as well."

Zsoltique

"It is a tragedy, RIP Marian Cozma! I hope that this brutal crime will make us Hungarians and Romaniand and Serbs and all sons of earth stand together."

Anca

"Peace Marian."

ceea ce se intampla este mai presus de cuvinte....oameni care pana mai ieri erau dusmani de moarte astazi se imbratiseaza simbolic si isi dau mana la suferinta!!! sunt fara de cuvinte....si sunt impresionat de reactia fara precedent a cetatenilor tarii vecine , Ungaria!! frumos gest care trebuie si oficial rasplatit... Premierul asta tampit care-l avem tre sa multumeaca guvernului maghiar din partea poporului roman.!ASA SE FACE SI ASA E NORMAL!!

Link to comment

Sursa? Asta e stire?

Sincer, eu n-am prea fost la curent cu toate detaliile legate de moartea lui Marian Cozma, asa ca habar n-am despre ce gest frumos din partea Ungariei este vorba.

Inseamna ca nu ai fost deloc la curent despre moartea lui Marian Cozma.

Gestul ? Ungurii au retras tricoul cu nr.8 de la echipa la care activa Marian,l-au facut cetatean de onoare post-mortem,alte 4 echipe au cedat 4 jucatori imprumut pentru echipa Veszprem,pentru a putea sa se inscrie in Liga Campionilor la handbal,echipa cu care Veszprem se "uraste" cel mai mult au vrut ca trupul lui Marian Cozma sa opreasca si in orasul lor ca gest de solidaritate,sa aprind o lumanare si multe altele.

Gestul ungurilor ar trebuit urmat si de romani,inca o data R.I.P Pasarila :( .

Link to comment

Inseamna ca nu ai fost deloc la curent despre moartea lui Marian Cozma.

Gestul ? Ungurii au retras tricoul cu nr.8 de la echipa la care activa Marian,l-au facut cetatean de onoare post-mortem,alte 4 echipe au cedat 4 jucatori imprumut pentru echipa Veszprem,pentru a putea sa se inscrie in Liga Campionilor la handbal,echipa cu care Veszprem se "uraste" cel mai mult au vrut ca trupul lui Marian Cozma sa opreasca si in orasul lor ca gest de solidaritate,sa aprind o lumanare si multe altele.

Gestul ungurilor ar trebuit urmat si de romani,inca o data R.I.P Pasarila :( .

din cate stiu eu parca clubul Dinamo a retras tricoul cu nr 8 nu ungurii :)

Link to comment

nu este corect sa invinuim o natie intreaga pentru scursurile lor....si noi le avem pe ale noastre (priviti cazurile din Italia) ....sper ca omenirea sa realizeze ca tiganii nu au ce cauta printre ceilalti.....invinuiesc o rasa intreaga pentru ca pe zi ce trece observ ca toti sunt la fel

ti-ai dat cu firma-n cap :P tiganii is de origine din India pare-mi-se :-?

Link to comment

Noi nu am facut nimic pentru Marian Cozma care este roman, iti dai seama ca ne durea undeva daca murea un sportiv ungur in Romania...

Inca nu am facut. Sa nu uitam ca i se va ridica o statuie precum cea a lui Catalin Haldan si se va face in fiecare an in prima saptamana din februarie un turneu "Marian Cozma" ...

Link to comment
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...