Jump to content
Tweety

Doi poliţişti timişoreni au furat banii de pe cardul bărbatului pe care l-au legitimat

Recommended Posts

Un timişorean a rămas fără banii din cont după ce doi poliţişti i-ar fi luat cardul din portofel. Au fost filmaţi, apoi, în timp ce goleau cardul, la un bancomat din oraş. După incident, unul dintre ei şi-a dat deja demisia, iar celălalt este suspendat din funcţie până la terminarea anchetei. Cei doi sunt acuzaţi că au furat cardul bărbatului în momentul în care l-au legitimat.

Omul era beat şi fusese implicat într-un accident minor. A doua zi a observat că nu mai are cardul şi s-a dus la bancă pentru a scoate banii. Acolo surpriză contul era gol. Omul a cerut imediat să vadă imaginile de la camera de supraveghere a bancomatului de unde s-au scos banii. I-a recunoscut imediat pe cei doi poliţişti. S-a dus într-un suflet la sediul de poliţie pentru a reclama furtul. Cei doi au acum şanse mari să stea multă vreme la închisoare.

Observator

sursa:Antena3.ro

Link to comment

Nu doar in Romania se intampla asa ceva. Am mai citit un caz in care o persoana pentru a se legitima le-a dat portofelul politistilor, iar acestia i-au furat banii. Nu mai stiu in ce tara, probabil Italia.

Din moment ce a reusit sa-i recunoasca pe politistii, nu putea fi chiar asa de beat. Intrebarea e: ce idiot si-ar da portofelul si nu doar buletinul politistilor pentru a se legitima?

Link to comment

hmmm.eu la stiri am auzit ca printre actele pe care le-a dat se afla si cardul,pe spatele caruia se afla lipit pinul.in orice caz mi-s curios daca astia doi vor sta la parnaie 15 ani

=))=)) trebuia sa-l lipeasca de frunte pinu :)) . nu o sa faca parnaie ...

@aiurea cazut , pe langa ca suntem priviti din arafa ca niste hoti acuma si polițisti incep sa fupe pe fata #-o

Link to comment

Ei dau declaratii ca toate bancomatele au camera de supraveghere,dar totusi ei au scos banii uitand de treaba asta.

Cine a spus ca daca ai un neuron singurul loc de munca pe care l-ai gasi ar fi in M.A.I nu a spus rau deloc. :)

Pe bune ?

Daca tu faci testele pentru academia de politie din bucuresti , vin la galati si te imbat :tiphat:

Asta e , vin sarbatorile :). Trebuie sa se invarta si ei de ceva sa faca un ban :)

Link to comment

legile trebuie sa fie in aceeasi masura pt toate categoriile sociale,fara sa se tina cont de postul pe care il ocupi.imunitate au doar parlamentarii,presedintele,ministrii

Cine a spus asta? E adevarat ca unii mai scapa de la unele amenzi si alte lucruri minore, dar...

A fost iertat Basescu de catre Curtea Constitutionala si Parlament pentru incalcarea constitutiei la 20 aprilie? Nu.

A fost scutit tot Basescu de amenda cand a avut accidentul acela de circulatie? Nu.

A fost scutit ministrul transporturilor de amenda, puncte penalizare si suspendare permisului 30 zile din cauza ca a fost implicat intr-un accident rutier? Nu.

etc.

Legile sunt facute pentru toti, nimeni nu are imunitate.

Link to comment

Da stiu..am vazut la stiri asta.. da si politistii tare prosti...pana la urma urmei orice bancomat are o camera de luat vederi oricum se afla faptasul =)) :)

# Politia Romana = Garcea :)

altu 8-|

bai frate , cand va aud, imi vine sa ma dau cu capu de pereti :|

aceasi chestie pe care i am zis-o lui twister ti-o zic si tie :)

Daca tu faci testele pentru academia de politie din bucuresti , vin la galati si te imbat tiphat.gif

daca unu e prost, asta nu inseamna ca toti sunt prosti ;)

Link to comment

altu 8-|

bai frate , cand va aud, imi vine sa ma dau cu capu de pereti :|

aceasi chestie pe care i am zis-o lui twister ti-o zic si tie :)

daca unu e prost, asta nu inseamna ca toti sunt prosti ;)

ba mitzan ba ai 18 ani impliniti?tu ma crezi ca mie mi-a facut un politist proces verbal pentru depasirea limitei regulamentare a vitezei si a scris acolo tot felul de porcarii mancand litere si neorganizand frazele cum ar trebui regulamentar si logic la intocmirea unui proces verbal?tu te uiti pe ce lume traiesti sau stai in casa cu ca nasu'n monitor si te exprimi dupa ceea ce vezi la altii sau citesti de pe net?fii serios copile!

# nu toti dar o mare parte din politia romana e janlica!fosti tractoristi pe timpu' lu ceausescu acu is mari politai..calm.

Link to comment

ba mitzan ba ai 18 ani impliniti?tu ma crezi ca mie mi-a facut un politist proces verbal pentru depasirea limitei regulamentare a vitezei si a scris acolo tot felul de porcarii mancand litere si neorganizand frazele cum ar trebui regulamentar si logic la intocmirea unui proces verbal?tu te uiti pe ce lume traiesti sau stai in casa cu ca nasu'n monitor si te exprimi dupa ceea ce vezi la altii sau citesti de pe net?fii serios copile!

# nu toti dar o mare parte din politia romana e janlica!fosti tractoristi pe timpu' lu ceausescu acu is mari politai..calm.

Yo man! Calm! :)

Da bine ai mai zis`o! ^_^

Link to comment

Yo man! Calm! :)

Da bine ai mai zis`o! ^_^

pai cum ma?daca eu sunt in anul 2 de facultate..iar un politist ma opreste pe drept e adevarat ca am depasit viteza legala si scrie in procesu ala verba tot felul de porcarii dovedeste cat de anagramat si analfabet e nu?mi se pare corect sa declar astfel de lucruri..nu spun ca toti is praf..dar multi dintre ei au obtinut posturi aiurea..deci n'au treaba cu politia..mai bine li s-ar potrivi posturi de vara la turma pe imas..hai sa fim seriosi..cand aud comentatori de astia fara experienta..mai bine ar tace :-j

#hai sa ne dam cu parerea fiecare din ce am auzit de la prieteni sau de pe net..ca doar viata unora e doar PC&Internet..zic din auzite..sau se exprima fara sa fi avut vreo experienta de genul traita..e adevarat totdata ca noile generatii din politia romana sunt mult mai educate..deoarece fac o scoala..nu ca pe timpuri..esti meltean mare si prost esti angajat in politie sa te mulga superiorii :) hai sa fim seriosi :) multi posteaza doar de dragul +1..si n-au treaba cu ce se discuta..si daca nici acu n-am dreptate.. :-j

Link to comment
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...