Jump to content
Tigressa

Santa Claus Anonymous Club

Recommended Posts

hey guyz! vine craciunu' iar kinky si cu mine(bine, mainly his idea) ne-am gandit la ceva dragutz care sa inveseleasca spiritele pe aici :)

este vorba despre un club pentru toti cei care si-au dorit, macar o data, sa faca pe mos craciun(hop in, while you still have a chance :P)

ca sa va inscrieti trebuie sa:

1. anuntati aici ca vreti sa fiti membrii iar noi vom alcatui o lista

2. imi trimiteti mie sau lui Kinky pm cu numele vostru complet si adresa(domiciliu stabil)

3. fiecare inscris va primi o alta persoana din lista(aleasa de catre noi, prin extragere) careia va trebui sa ii trimita un cadou de craciun

4. expediati cadoul :)

5. asteptati cadoul pe care trebuie ca voi sa-l primiti

nu va putea sa triseze nimeni pt ca toti care vor primi cadouri vor anunta ce au primit :) orice fel de cadou e binevenit pt ca e vorba, pana la urma urmei, de spiritul craciunului.

Link to comment
Share on other sites

http://imageshack.us

http://g.imageshack.us/img119/7gnps298679002ph8zy4.jpg/1/

mi-a suras ideea ca imi plac situatiile de suspans maxim si ii confera ceva extravaganta sarbatorii :) .. ce poate fi mai palpitant decat sa deschizi un cadou de Craciun ? :D

cum pot sa trimit cadoul ?

prin posta sau alte firme de curierat :) va taxeaza in functie de greutate .

ce fel de cadou ?

chiar orice ! .. poti sa trimiti ceva ce-ti place si poate primesti ceva mai valoros .. limita e cerul

nu va faceti griji .. nu vom publica adresele voastre

sa curga mesajele ! :happy1:

Link to comment
Share on other sites

Foarte frumoasa ideea,dar de unde stiu eu,ca cel caruia ii trimit cadoul imi va trimite si el mie ? :)

ce man .. nu crezi in Mos Craciun ?

nu sti niciodata ..tocmai asta e chestia faina la toata povestea asta :P

te trecem primu' pe lista ? B)

Link to comment
Share on other sites

Interesant, dar trebuie bine tinuta evidenta, cred ca ar fi mai practic daca i se ofera fiecarui mos pe langa destinatie si un minim de info : sex , age , hobby , orice , cat de putin , banuiesc ca se ocupa tigry de asta :)

N-as crede ca cineva s-ar inscrie, isi asteapta cadou, dar nu trimite si el ... la urma urmei e chestie de bun simt, iar o fapta de genu ar depasi cu mult limitele nesimtiri... cred ca asta ar fi ultima problema si ca nu vor aparea incidente de genu :)

Oricum daca e sa apara, iti dai seama ca facem rost de adresa si ala esti =))

Ce as zice eu ca ar mai putea fi practic, este sa stabiliti o suma de bani (+/- 25%) care sa reprezinte valoarea cadoului, poate nu ar fi chiar frumos, dar asa ne-am face o idee cam ce am putea lua si pana unde sa ne oprim. Asa zic eu ca s-ar evita si nemultumirile de genu : eu am luat de x lei si am primit doar de y lei ...

10 , 20 , 30 . Daca nu, macar un maxim, ori minim ... nush vedeti si voi o suma cat de cat, oricum ideea de baza va fi gestul .

O mica dilema :

a trimite la b

b trimite la a ?

sau

a trimite la b , b la c , c la d , d la a , b la d... s.s.m.d.

Adica iti primesti cadou de la mosul spre care trimiti si tu cadoul sau e aleatoriu ? :D

Link to comment
Share on other sites

ii vom da toate informatiie care sunt necesare :) partea cu valoarea prestabilita a cadoului nu e necesara .. mergem pe lozinca " Nemultumitului ii se va lua darul " . Mai mult as prefera sa facem lista pana cel tarziu de Sf. Nicolae.

Si da .. Ilie va trimite lui Vasile si Vasile lui Ilie :) daca vom avea numar pe participanti impar .. ramane de vazut .. atunci poate facem cercul vicios :P . A la B la C la A . intelegi ? :P

mai avem un candidat ? :D

Link to comment
Share on other sites

Asta faceam la scoala in clasele mici , pana in clasa 10-a xD

Prin extragere ne trimitem unul altuia , cum picam la extragere, cadouri.

Aveti o initiaiva buna , cei care se implica sper sa se tina de cunvant xD

asa facem si noi :) .

Daca-i treaba serioasa si apar mai multi candidati ma bag si eu :P.

1. cunosti lume noua,iti faci prieteni noi :)

2. e o idee destul de buna

Link to comment
Share on other sites

Intr-un colectiv (de exemplu la un birou, in cadrul unei firmei, o echipa de muncitori... sau pur si simplu un grup de prieteni), care se stiu cat de cat la fata... ar fi mers, dar pe cale virtuala... same with Lance :).

Link to comment
Share on other sites

Interesant, dar trebuie bine tinuta evidenta, cred ca ar fi mai practic daca i se ofera fiecarui mos pe langa destinatie si un minim de info : sex , age , hobby , orice , cat de putin , banuiesc ca se ocupa tigry de asta :)

Oricum daca e sa apara, iti dai seama ca facem rost de adresa si ala esti =))

Ce as zice eu ca ar mai putea fi practic, este sa stabiliti o suma de bani (+/- 25%) care sa reprezinte valoarea cadoului, poate nu ar fi chiar frumos, dar asa ne-am face o idee cam ce am putea lua si pana unde sa ne oprim. Asa zic eu ca s-ar evita si nemultumirile de genu : eu am luat de x lei si am primit doar de y lei ...

10 , 20 , 30 . Daca nu, macar un maxim, ori minim ... nush vedeti si voi o suma cat de cat, oricum ideea de baza va fi gestul .

voi incerca sa va furnizez si cu detaliile specificate de tine :)

mi-a placut mult faza cu "facem rost de adresa si ala esti" :lol:

cat despre bani.. nu cred oricum ca isi va vinde cineva casa ca sa cumpere un cadou pt o pers pe care nu o cunoaste prea bine(meaning nu cred ca vor fi cadouri prea scumpe :-??).

oricum.. daca merge initiativa si se va vrea repetarea ei la anul, respectivii care au primit cadouri mai "mari" se pot revansa atunci! n-ar fi dragut?:)

Link to comment
Share on other sites

Intr-un colectiv (de exemplu la un birou, in cadrul unei firmei, o echipa de muncitori... sau pur si simplu un grup de prieteni), care se stiu cat de cat la fata... ar fi mers, dar pe cale virtuala... same with Lance :).

noi astia de pe linkmania suntem un grup mai mare decat voi .. cei de la birou .. si poate ne si cunoastem mai bine :) so go away with your negative thoughts :D i-ai un spray de vopsea verde lui Lancilos si nu te astepta la un cadou de la el .. ca doar e grinch-like =))

' date='Nov 27 2008, 16:41' post='3256370']

e tare ideea :) dar din cate vad nu se prea implica lumea :P

prima impresie e maama ce tare si apoi va iau dubiile .. fiti si voi mai hotarati :)

iei un cadou .. ce vrei tu .. il trimiti la o persoana la alt "santa" si la randul tau astepti cadoul ... e prea complicat ? :) vi se pare prea costisitor ? eu nu vad nici o parte rea la toata ideea asta .

Link to comment
Share on other sites



  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...