Jump to content
[omegga]

Becali un mafiot

Recommended Posts

Dacă vreţi să fiu păstorul României, trebuie să mă votaţi!", Aşa şi-a început George Becali, acelaşi personaj cu Gigi Becali, discursul din studioul lui Dan Diaconescu la OTV. Discurs pentru care probabil că a plătit câteva zeci de mii de euro, dacă ar fi să credem tarifele anunţate de Diaconescu pentru apariţiile electorale din campanie (10.000 de euro pe oră).

Surpriza nu a fost legată de discursul electoral plicticos al lui Becali, ci de noua înfăţişare a acestuia. Proaspăt tuns, ras şi frezat, candidatul George Becali părea desprins din filmul "Naşul". Ba chiar când lumina devenea difuză în apartamentul din Piaţa Romană preşedintele PNG începea să semene fizic cu celebrul actor Marlon Brando.

Din păcate pentru afacerea cea mai importantă ca imagine a lui Gigi Becali, şi aume echipa Steaua Bucureşti, noua sa înfăţişare nu pare a fi cu noroc, având în vedere că după meciul pierdut la Lyon toată lumea a desfiinţat echipa antrenată de Dorinel Munteanu.

Sursa Antena3 + Poze

Sincer cred ca oricat de berbarit si de pus la punct ai incerca sa fi tot cioban ramai :| :error:

Link to comment

Cred ca este singurul care nu candideaza pentru bani ! Oricum.. tot cioban ramane .

Cei mai bogaţi zece români:

1. Gigi Becali 2,5 miliarde euro

2. Ion Ţiriac 2,2-2,4 miliarde euro

3. Dinu Patriciu 2-2,1 miliarde euro

4. Familia Voiculescu 1,5-1,6 miliarde euro

5. Familia Păunescu 1,3-1,4 miliarde euro

6. Ioan Niculae 1,27-1,29 miliarde euro

7. Sorin Ovidiu Vîntu 1,2-1,25 miliarde euro

8. Familia Adamescu 1-1,1 miliarde euro

9. Fraţii Micula 960-980 milioane euro

10. Fraţii Cristescu 800-820 milioane euro

Link to comment

ba decat niste hoti care au furat ZECI de miliarde (patriciu, nastase, voiculescu, etc.) mai bine un cioban prost.

ps sursa - antena 3

erau pe la mine prin cartier afise cu voiculescu

sloganul lui era ceva de genul

"stai sa vezi ce poate sa faca voiculescu" iar pe afise erau lipite niste buline galbene cu "SA MINTA, SA FURE, SA TRADEZE" am murit de ras.

Link to comment

La banii lui poate sa fie ce vrea... isi permite sa fie orice...Marlon Brando sau chiar un cioban...sau chiar sa apara pe forumuri...automat toate astea il fac popular ..automat i se face publicitate (negativa sau nu) ...chiar in plina campanie..a fi cioban in adevaratul sens al cuvantului nu este o rusine. Da-mi banii lui si fa-ma cioban , fa-ma ce vrei tu....

Link to comment

La cati idioti traiesc in tara asta , or sa fie destui care sa il voteze , atat pe el cat si pe fratele lui din alta mama numit Vadim :|. Si asa avem o tara cu politicieni batuti in cap , dar daca iese unul din astia doi presedinte , putem emigra in vreo tara bananiera ...

Link to comment

La cati idioti traiesc in tara asta , or sa fie destui care sa il voteze , atat pe el cat si pe fratele lui din alta mama numit Vadim :|. Si asa avem o tara cu politicieni batuti in cap , dar daca iese unul din astia doi presedinte , putem emigra in vreo tara bananiera ...

Stai calm sunt in tara asta si pe forum oameni mult mai inculti ca el .

Link to comment

eh era sarac si cioban :| nu e vorba ca hotii din tzara asta.. in 20-30 de ani nu o sa mai fie hoti (comunisti , securisti ) cat de curat e si becali ? avea 1 teren care valora 500 milioane si l`a schimbat cu armata peun teren cu valaoare de vreo 50 ori mai mare apoi l`a vandut..

Link to comment

^asta se cheama afacere. nu e vina lui becali ca a luat un teren cu val mai mare. daca erau aia din armata oameni poate becali era la parnaie acum. dar cum pe roman il cupmeri cu bani...

nu inteleg de ce nu cumpara voturi cum a facut psd cu 1 mil bucata.

btw nu multi stiu ca nu au de unde, pe becali l-au furat in ultimul hal si la europene si acum.

stiu si niste metode (folosite la ultimile alegeri) pentru anularea voturilor celor din pd, oameni platiti de psd si pnl sa aplice metodele. stiu multe lucruri poate o sa le zic cand e campania mai fierbinte.

Link to comment

^asta se cheama afacere. nu e vina lui becali ca a luat un teren cu val mai mare. daca erau aia din armata oameni poate becali era la parnaie acum. dar cum pe roman il cupmeri cu bani...

nu inteleg de ce nu cumpara voturi cum a facut psd cu 1 mil bucata.

btw nu multi stiu ca nu au de unde, pe becali l-au furat in ultimul hal si la europene si acum.

stiu si niste metode (folosite la ultimile alegeri) pentru anularea voturilor celor din pd, oameni platiti de psd si pnl sa aplice metodele. stiu multe lucruri poate o sa le zic cand e campania mai fierbinte.

bai "mafiotule" ce esti tu ma ? vre`un politician "undercover" ? =)) i`a zi ma ce metode din astea mai stii?

Link to comment

Nu neg chestia asta , dar ma refer strict la procesul electoral si la ce implica el ... stii si tu ca dobitocii tin cu dobitocii.

Dupa cum am mai mentionat si alta data . Nu poti cunoaste o persoana numai dupa ce vezi in media . Poate aceasta fata de "cioban" este doar pentru mass-media . Pentru publicitate . Cum se spune Orice fel de publicitate e buna chiar si cea negativa . Daca aparea ca un om serios cine stie poate nu mai avea atata faima .

Link to comment

' date='Nov 12 2008, 18:17' post='3214298']

Numai pentru ca a fost sarac si a ajuns sus asa cum este el ... si pentru ca se cearta cu toti nemernicii si hotii din tara asta am sa-l Votez !

Becali nu a fost sarac , tatal lui a fost cioban si din cate tin minte i-a dat vreo 300 de oi (or smoth like that)

Oricum Becali va fi ales probabi de mai multi oameni , fiecare om incearca sa vada , poate Becali va fi ce cauta Romania :) .

Link to comment
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...