Jump to content
Guest stefteo21

Pro sau Contra Manelisti ?

Recommended Posts

Guest stefteo21

Probabil ca multi dintre voi cand au citit titlul acestui topic s-au gandit " Haha... uite manelistul, hai sa radem de el"... ei bine, tin sa va dezamgesc caci nu ascult manele absolut deloc. Scopul acestuia este sa va exprimati parerile cu privire la cei ce asculta acest gen de muzica oriental. Parerea mea e ca fiecare e liber sa asculte ce vrea. Multi ar spune ca sunt inculti si in majoritate tigani, dar sa nu uitam ca cei mai multi care asculta muzica asta sunt romani " tiganizati " care sunt mult mai rai decat tiganii. Romanul tiganizat este in special tanarul care la o varsta cuprinsa intre 13-20 de ani vrea sa ajunga " bulibasha", " printesa " sau " barosan ". Normal ca ei sunt ultimii oameni din societate dar sa nu uitam ca lumea are nevoie si de ei, daca toti ar fi inteligenti si cu facultate cine ar mai matura strazile sau ar mai cara pietroaie in spate pe santierele din Romania ?! Cel cu facultate ?! Nu prea cred... ala iti tranteste diploma intre ochi si cere salariu mare pe motiv ca e om invatat :readthis: , desi a dat bani grei sa treaca examenele. In fine... voi ce credeti ? :dontknow:

Link to comment
Share on other sites

Ideea e ca romanul nu numai ca asculta manele, dar si citeaza versurile si le urmeaza exemplul ceea ce mi se pare o mare prostie. Si din cauza asta sunt asa de redusi mintal, ca sa zic asa. Pe cuvantul meu, n-am vazut un manelist destept in viata mea.

Link to comment
Share on other sites

PRO :bananadance2:

:hello: am un dor te vad color inaintea ochilor uit de foame, uit de sete nu te?as da pe mii de fete. :dance:

ArthoN : n-am vazut un manelist destept in viata mea.

atat timp cat au masini vile bani femei. ce mai trb scoala ? atat timp cat stiu sa cante la un instrument.. sa isi compuna melodiile singuri. inseamna k ii duce capul.

Link to comment
Share on other sites

Guest stefteo21

Vad ca incep sa apara specimene :crazy: ( no offence ) ... cred ca mai bine nu faceam topicul :)) .. d'ohh.. lipsa de ocupatie.

Link to comment
Share on other sites

pentru multi manelele provoaca repulsie deoarece de obicei sunt asociate cu snobism,incultura,golaneala,tigani,etc plus ca temele abordate sunt mereu aceleasi (dragoste,bani,dusmani samd) versurile avand un vocabular extrem de scazut.O fi fiecare liber sa asculte ce vrea dar ce trebuie sa isi faca cunoscute preferintele muzicale , poate pe cei din jur ii deranjeaza , exemplu : vezi omuletii din troleu/metrou/tramvai cu maneaua la maxim pe speaker

Link to comment
Share on other sites

atat timp cat au masini vile bani femei. ce mai trb scoala ? atat timp cat stiu sa cante la un instrument.. sa isi compuna melodiile singuri. inseamna k ii duce capul.

Eu nu consider banii atat de importanti. Stii cum, conteaza pana la urma ce ramane in urma ta pe pamant. In urma lor nu vor ramane decat legendele ca n-au fost destepti, ca sa nu detaliez insultele.

Link to comment
Share on other sites

Eu nu consider banii atat de importanti. Stii cum, conteaza pana la urma ce ramane in urma ta pe pamant. In urma lor nu vor ramane decat legendele ca n-au fost destepti, ca sa nu detaliez insultele.

frate parerea ta daca conteaza pt tine ce ramane in urma ta pe pamant.

pt mine conteaza sa frewc menta prin cluburi.femei trb distractie ... sa ma simt eu bine pe pamant. knd o sa fiu mosneag sa nu imi para rau. nu ma intereseaza ce ramane dupa mine. nimeni nu stie cand moare. maine daca mori ce ramane in urma ta? api eu daca mor maine stiu ca sambata m-am distrat original ;))

Link to comment
Share on other sites

Nu vreau sa jignesc,un proverb stravechi zice "cainele moare de alergatura,iar prostul de grija altuia".Sunt contra dar nu consider ca acest gen muzical ar trebui sa devina un subiect atat de important.

Link to comment
Share on other sites

Guest stefteo21

Au si banii o valoare a lor, nu poti spune ca nu sunt importanti, permite-mi sa corectez : Banii nu sunt mai importanti ca omul si caracterul lui. Ceea ce reprezinti tu ca valoare umana nu poate fi cumparat cu toti banii din lume. Toti care spun ca " ii duce capul "... sau " ti-e ciuda ca ei au bani si tu nu " sunt de-o imbecilitate rara ( am spus asta fara sa jignesc pe nimeni pentru ca nimeni nu a postat o parere asemanatoare pe acest topic - sper sa am dreptate - ) pentru simplu fapt ca ii admira pe manelisti ceea ce este cumplit. Alexey iti dau dreptate cu cei din metrou/autobuz/tramvai cu speakeru ON pe manele la maxim.

OFF TOPIC : " CORTUPTI " =)) cine e ba frate ThelastOne ala.. ca nu ii dau prea multe sanse la viata. =))

Link to comment
Share on other sites

Vad ca incep sa apara specimene :crazy: ( no offence ) ... cred ca mai bine nu faceam topicul :)) .. d'ohh.. lipsa de ocupatie.

e o regula care zica ca nu ai voie sa deschizi topicuri despre manele. e pe la muzica. nu mai stiu exact cum era sau daca intre timp s-a schimbat.

dupa mine fiecare sa asculte ce vrea. atata timp cat nu il vad cu telefonul langa mine ascultandu-l pe guta.

Link to comment
Share on other sites

Nu vreau sa jignesc,un proverb stravechi zice "cainele moare de alergatura,iar prostul de grija altuia".Sunt contra dar nu consider ca acest gen muzical ar trebui sa devina un subiect atat de important.

tu intelegi ceva din muzica house trance minimal ? sau o manea care iti zice despre viata ta zi cu zi.. cum e mel aia "Unde s-au dus ani mei" eu stiu ? ce muzica o sa iti cante la nunta? rock ? ce muzica aculta parinti tai ? RAP ?

Link to comment
Share on other sites

frate parerea ta daca conteaza pt tine ce ramane in urma ta pe pamant.

pt mine conteaza sa frewc menta prin cluburi.femei trb distractie ... sa ma simt eu bine pe pamant. knd o sa fiu mosneag sa nu imi para rau. nu ma intereseaza ce ramane dupa mine. nimeni nu stie cand moare. maine daca mori ce ramane in urma ta? api eu daca mor maine stiu ca sambata m-am distrat original ;))

lol... tot ce o sa lasi in urma sunt mai multe amintiri placute si putine realizari... in felul asta te vad la 70 de ani prin birturi innecandu-ti amarul si dandu-ti cu capul de pereti ca ai frecat menta toata viata si te-ai distrat, cluburi, femei etc...

No offence, n-am nimic cu tine, in fond e viata ta, dar cand vad ce mentalitate ai... wake up!

Nu zice nimeni sa nu te distrezi, dar ce-i prea mult strica...

Link to comment
Share on other sites

Guest stefteo21

lol... tot ce o sa lasi tu in urma sunt mai multe amintiri placute si putine realizari... in felul asta te vad la 70 de ani prin birturi innecandu-ti amarul si dandu-ti cu capul de pereti ca ai frecat menta toata viata si te-ai distrat, cluburi, femei etc...

No offence, n-am nimic cu tine, in fond e viata ta, dar cand vad ce mentalitate ai... wake up!

Get a life !! as spune eu ...

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...