Jump to content
musthyzz

Cat de "mari" suntem defapt.

Recommended Posts

moa.... ce micutzi suntem.... dak pe pamant nu prea avem loc pe ala cel mai mare VV Chepei kred toti oameni de pe planeta am ocupa cam.... 1 km pe vv chepei.... thoamne ce boraci sutnem ca niste furnici

1 km pe terra = 1 km pe oricare alta planeta :/

un comment care mi-a placut la unu dintre videoclipuri: "that means i have a small penis" :rofl1:

Link to comment
Share on other sites

stiam cat de mici suntem in comparatie cu planetele din sistemul nostru solar dar in comparatie cu alte stele nu.

Idem Wizard. Au fost multe reportaje pe Discovery despre planete,unul mai interesant ca altul. Chiar vi le recomand.

Link to comment
Share on other sites

Holy Motherfucking Crap!!!!!!111!1 :-O

Stiam ca suntem mici, dar nici chiar asa! #-o

Si cum Calea Lactee ar fi doar una din sute de miliarde de galaxii, sa zici ca suntem singuri in Univers e cea mai mare prostie spusa vreodata.

Ce naiba ma? Planeta noastra e asa de mica incat daca universul ar fi o celula, nici cu cel mai performant microscop nu ne-ar vedea careva. :blink:

Link to comment
Share on other sites

mica Terra e cea mai bogata in resurse naturale

Eu stiu... mai gandeste putin :) . Oare cine stie cate , sau ce fel de resurse au planetele aflate la Tz ani lumina de noi. Poate unele nici nu fac parte din tabelul lui M sau au niste proprietati "uimitoare".

Toti cercetatorii , mai bine zis toti oamenii cauta o planeta similara Pamantului . Vedem stele atat de mari cine stie poate exista planele cu o marime foarte mare in calea lactee ce suporta viata . Poate nu viata asa cum o stim noi , asa cum o percepem noi , cine stie , nici originile nu ni le cunoastem si acum debitam niste prostii despre originea universului . Cine zice ca trebuie sa gasim o planeta locuibila . La ce marimi pot avea unele planele ne-ar trebui un petic de pamant din ele si am trai fericiti cateva milenii . Pe o planeta ca Jupiter am facut calatorii in jurul lumii in zeci de ani poate sute , deci cine stie poate sunt milioane de planete locuibile de rasa umana insa nu avem tehnologia inca sa le descoperim , ce sa mai vorbim de colonizare .

Link to comment
Share on other sites

eu cred ca ceea mai buna planeta de colonizat este Marte, pt ca toata lumea spune ca se aseamana cu Pamantul

Marte este o planeta..,,moarta" a fost ca pamantul odata...eventual sa pasaporteze criminalii, detinutii din inchisori etc ar fi genial, ocupa prea mult spatiu pe planeta ,,albastra"oricum.

Link to comment
Share on other sites

hh, eu vad altfel, sa zicem ca in afara sunt peste 200 de canale TV si noi , pe timpu lu raposatu aveam voie numai la tvr sa ne uitam, DECI DOAR UNUL ... si ala cu restrictii si la 8 se-nchidea CU TOTUL .

o.O care e faza? k nu mam prins :| ...

mai era o faza k toata tera am ocupa 1 km pe alta planeta o.O ... dar oare 1 km de pe pamant nu e tot aia k dincolo ?:| ... 8-|

eh... intradevar suntem f mici... staim k suntem mici spre deosebire de alte planete.... nu imi imaginam k chiar asa de mici dar pe aproape :D ...

hm cum a zis si "nu ma cunosti" toate celelalte au nuanta rosu...si e foarte probabil sa fie planete cu temperaturi uriase ... si probabil k nu ar exista viatza pe ele...

dar :-? ...nu se stie niciodata...oricum la cat de mare e universul ... noi nu stim decat o parte foarte mica..."pamantul si putin pe langa el" in rest nu stim nimic.... ;) si nici nu cred k vom afla vreodata :)

Link to comment
Share on other sites

cele mai mai planete sunt toate un fel de sori... sau cum se zice.. ca am vazut ca toate au o nuanta de rosu...

Soare = numele propriu al Stelei din sistemu nostru solar

Corpul ceresc in sine se numeste = STEA

a spune "Am vazut 2 sori" = incorect, e echivalent cu a spune "Am vazut 7 Basesci pe strada"

(singular- Basescu)

Trebuie sa gasim o planeta similara cu a noastra ca sa putem sa traim/respiram pe ea. Ca planete care suporta viata in general or fi multe dar omul nu poate trai pe ele ca nu e adaptat

Link to comment
Share on other sites



  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...