Jump to content
john™

O gigantica gaura neagra

Recommended Posts

Noi observatii efactuate de astronomi asupra centrului Caii Lactee duc la o descoperire epocala. In centrul galaxiei nostre a aparut o gigantica gaura neagra ale carei manifestari nu au fost observate pana in prezent.

Acesta este de fapt cea mai apropiata gaura neagra fata de planeta noastra.

Imaginile captate cu ajutorul unui telescop virtual de ultima generatie au spulberat orice dubiu al savantilor. Undeva in centrul propriei noastre galaxii, actioneaza cea mai mare gaura neagra observata vreodata in Calea Lactee.

“Sunt de-a dreptul stupefiat ! Inca nu stim daca avem vreun motiv de ingrijorare datorita vecinatatii fara precedent fata de o astfel de gaura neagra. Totusi, fiind cea mai apropiata gaura neagra de planeta noastra, avem acum ocazia nesperata de a face noi si noi studii si observatii asupra sa” declara Sheperd Doleman, unul dintre oamenii de stiinta implicat in studierea noului fenomen.

Imensa desfasurare de forte cosmice a fost botezata de catre astronomi Sagittarius A, datorita apropierii sale de constelatia Sagetatorului.

click

Sursa : Fox News

Deci experimentu ce se face in prezent eu zic ca nu e nimica :| dar de asa ceva nu avem sansa de scapare :|

Link to comment

@ john™ : No offence man! Dar link-ul tau e catre 1 site de img hosting, nu Fox News, nu macar 1 filmulet ceva pe YouTube. Nu ma intelege gresit, nu te contrazic, nu zic ca nu exista dar ... PrOOF !!! Poze ca aia care sincer e fake, my opinion, scot si eu din My Pics cca 7-8000 ...

Eu propun sa facem 1 topic mare cu parerile fiecaruia cum crede ca se va termina civilizatia noastra sau Pamantul, e mai simplu :)

OK, HF & BFT all!!!

Link to comment

Gaura aia neagra din centru galaxiei e motivu pt care mai suntem in viata. Daca nu era, toate sistemele solare sar imprastia in toate directiile fiind un haos total, si probabil ca si planetele mai tarziu

Gaura aia tine galaxia sa nu se duca drq. Si alte galaxii (daca nu toate ) au in centru un Supermassive Black Hole. Tot ele dau forma spiralata si plata a galaxiilor

Link to comment
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...