Jump to content
D.K.

Experimentul menit să descopere secretele Big Bang-ului ar putea duce la sfârşitul lumii

Recommended Posts

Parerea mea intr-o zi tot murim numai ca unii idioti ne accelereaza acea zi

exact ! . totusi nu mi se pare o chestie super rea. sa faca ce vor ei cu banii lor,dar pentru a crea gauri negre si pentru a le sustine ..ai nevoie de ceva materie care trebuie inghitita :) . nu cred ca va fi sfarsitul lumii acum :P

Link to comment

1. In cazul unui esec murim toti :)

2. Daca ar esua si nu am muri, nu ar putea spune ca nu au incercat, pana la urma este cel mai important experiment ever...

daca ar fi sa se produca un esec ca gaurile alea negre avem timp 4 ani sa remediem problema...cam 4 ani lear trebuii gaurilor alea negre sa ne inghita tot pamantu :violent:

Link to comment

1)NU vom muri (anul asta)(m-au pus sa nu va sperii)

2)sfarsitul lumi va fi in 2012...cam ciudat da chiar de o gaura neagra....(iarasi nu va pot spune de unde stiu)

2)Pana in 2012 mai sunt cam 4 ani deci bucurati-va pana atunci...

aaa in legatura cu experimentul da vor creea o gaura neagra...care nu va fi "activa" decat cam cateva secunde maxim 1 min...

Link to comment

Experimentul mi se pare periculos, dar reusita acestuia va aduce informatii pretioase, "pe care Franta o sa le impartaseasca tuturor".

In cazul in care s-ar creea o gaura neagra nu vad de ce nu s-ar mentine o perioada indelungata de timp, cele din univers nu sunt alimentate de vreo sursa.Singura solutie la care ma gandesc pentru oprirea acelei gauri ar fi o alta gaura neagra, poate in felul acesta se vor distruge reciproc

Ps:Eu cred ca sfarsitul lumii va veni dupa 2025, chiar daca o parte din noi nu o sa mai traim pana atunci.

Link to comment

Experimentul mi se pare periculos, dar reusita acestuia va aduce informatii pretioase, "pe care Franta o sa le impartaseasca tuturor".

In cazul in care s-ar creea o gaura neagra nu vad de ce nu s-ar mentine o perioada indelungata de timp, cele din univers nu sunt alimentate de vreo sursa.Singura solutie la care ma gandesc pentru oprirea acelei gauri ar fi o alta gaura neagra, poate in felul acesta se vor distruge reciproc

Ps:Eu cred ca sfarsitul lumii va veni dupa 2025, chiar daca o parte din noi nu o sa mai traim pana atunci.

Sfarsitul lumii va fi cand vom ramane fara Seriale TV :banghead: Apropo de ce 2025? Stii ceva?

Link to comment

2012 - Sfarsitul calendarului mayas

2029 - Un asteroid numit Apophis va trece foarte aproape de pamant dar nu-l va lovi.

2036- Acelasi asteroid intra intr-un fel de poarta interdimensionala si va lovi planeta noastra

Acum cercetatorii au ajuns la concluzia ca impactul nu mai este posibil,dar nu sunt f.siguri.

Film facut de japonezi pe tema asteroidului Apophis :

Link to comment

2012 - Sfarsitul calendarului mayas

2029 - Un asteroid numit Apophis va trece foarte aproape de pamant dar nu-l va lovi.

2036- Acelasi asteroid intra intr-un fel de poarta interdimensionala si va lovi planeta noastra

Acum cercetatorii au ajuns la concluzia ca impactul nu mai este posibil,dar nu sunt f.siguri.

Film facut de japonezi pe tema asteroidului Apophis :

Este foarte prost realizat, Apophis are numai 415 metri in diametru si prabusirea pe Terra ar produce pagube locale pe citeva mii de kilometri patrati."Asteroidul care il prezinta in filmulet seamana mai mult cu luna, iar daca ar cadea luna pe Pamant, acesta s-ar rupe in doua.

Spun ca sfarsitul lumii s-ar putea sa fie dupa anul 2025 deoarece am oarecum incredere in Nostradamus (care a spus ca America va fi la un pas de distrugere in anul 2025) de aici rezulta ca lumea va mai continua sa existe chiar si dupa anul 2012.

Link to comment

2012 - Sfarsitul calendarului mayas

2029 - Un asteroid numit Apophis va trece foarte aproape de pamant dar nu-l va lovi.

2036- Acelasi asteroid intra intr-un fel de poarta interdimensionala si va lovi planeta noastra

Acum cercetatorii au ajuns la concluzia ca impactul nu mai este posibil,dar nu sunt f.siguri.

Film facut de japonezi pe tema asteroidului Apophis :

La marimea aia cred ca Pamantul ar exploda pur si simplu . Acum depinde unde "ar cade" daca este adevarat . Inca o data daca . Nimic nu este sigur . Acum hai sa fin seriosi . Poarta interdimensionala . Ce acum au si asteroizii sistem de navigatie sau gps? S-a transformat Terra intr-un Peco de asteroizi de curand si eu n-am aflat?:))

Link to comment

Experimentul mi se pare periculos, dar reusita acestuia va aduce informatii pretioase, "pe care Franta o sa le impartaseasca tuturor".

In cazul in care s-ar creea o gaura neagra nu vad de ce nu s-ar mentine o perioada indelungata de timp, cele din univers nu sunt alimentate de vreo sursa.Singura solutie la care ma gandesc pentru oprirea acelei gauri ar fi o alta gaura neagra, poate in felul acesta se vor distruge reciproc

Ps:Eu cred ca sfarsitul lumii va veni dupa 2025, chiar daca o parte din noi nu o sa mai traim pana atunci.

chiar in primele ei momente trebuie sa se auto intretina sa consume masa destula. Aceste gauri mici se "evapora" sub forma de radiate hawking. Daca cauti pe net ai sa gasesti unele formule care arta clar de cand se poate vb de o gaura neagra stabila. Cele care le creeaza ei se sting rapid.

Link to comment
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...