Jump to content
HoRRoRisT

hello :) ppl

Recommended Posts

filmul de pe youtoube are 5 ore. Eu m-am uitat la toate 29 de parti si chiar par interesante. Sunt multe speculatii dar si multe adevaruri.

Ideea cam pe tot parcursul filmului este una. Evreii sunt poporul lui dumnezeu si ei trebuie sa controleze lumea sa fie un singur stat, o singura armata, un singur liber care sa conduca lumea de la ierusalim.

O sa arate si prin ce mijloace s-a constituit statul israelian , de ce america a intrat in razboi cine i-a motivat ,cine sunt imperiile care controleaza lumea, care este legatura de sange intre ei, care este planul lor , cine este aceea persoana din bible care se zice sa fie anticristul (cel care va controla lumea) .

De ce a picat tarul rusilor , de ce a fost asasinat jfk si fratele sau . Cine a fost isus .Practic se face o incursiune in istorie si arata toata momentele lumii si deciziile importante cum s-au luat si de ce s-au luat . Cine este familia Rothschild cine a fost morgan cum a ajuns el sa controleze si sa prabuseasca bursa din america si alte multe chestii.

Eu zic ca merita , adica dupa film iti pui niste semne de intrebare. Multe pot fi speculatii sau nu pot fi probate dar sunt unele care chiar sunt adevaruri. Per general o intreaga conspiratie la nivel mondial.

Si daca revenim la oilea noastre se stie ca isarescu este romanul cu cel mai mare grad in loja masonica. Defapt este si evreu . Cate guverne au trecut cati ministri au fost schimbati dar el tot guvernatorul bancii a ramas. Numele de isarescu se trage in isar un nume evreesc . Era un citat celebrul care zicea cam asa dati-mi banii unei tari si nu conteaza cine face legile.

Link to comment
Share on other sites

e degeaba topicu :closed:

nu te intereseaza subiectul nu postezi move along

/ontopic

Sa fiu sincer si eu am urmarit cateva filme pe acelasi subiect datorita unui prieten si am ramas uimit, si majoritatea chestiilor chiar capata un sens mai ales atentantele de la 11 septembrie dar si alte evenimente, care au precedat acele atentate. Si poti afla mai multe mai ales poti vedea si de ce Bush si Tony Blair au fost mereu atat de apropiati, ei au acelasi rang in culturile masonice si anume 34 daca tin bine minte acela fiind unul din cele mai mari grade, de altfel toate "dinastia" isi are dinastia in masonism si anume face parte din organizatia masonica "Skull and Bones" daca imi aduc aminte. Oricum merita dezbatut mai pe larg subiectul iar ignorantii care posteaza ca e prea lung raman niste ignoranti si se lasa manipulati de acest sistem

Link to comment
Share on other sites

Sper sa am timp intr-una din zilele astea sa urmaresc filmele. Pana una-alta, cateva aspecte:

1. unii resping din start existenta unei conspiratii mondiale... pana la urma, e mai usor s-o freci toata ziua pe calculator decat sa pui mana pe-o carte;

2. altii sunt extaziati, cam la fel ca desteptii care citesc "Codul lui DaVinci" si-ti tin prelegeri despre religie si Iisus;

3. voi nu intelegeti ca, pentru a cunoaste un fenomen, trebuie sa-l studiati din mai multe perspective. Cu alte cuvinte, daca vedeti un film si credeti ca stiti adevarul, mai ganditi-va.

Cel mai amuzant este sa-l vezi pe cate unul care-a aflat 2-3 chestii si deja spune ca el nu mai poate fi manipulat si c-a iesit din Matrix. Pe dracu', tocmai a devenit victima sigura.

Link to comment
Share on other sites



  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...