Jump to content
myhay29

la mare

Recommended Posts

Eu prefer mamaia ...e frumoasa plaja si :cool2: dar imi cad in dizgratie toate plajele cand vad numai mucuri de tigara si tot felu de kestii aruncate .....intrun cuvant ca murdara....deci voi preferati..........

Link to comment
Share on other sites

nu inteleg de ce va mai duceti la mare in Romania . credeti ca este mai ieftin aici sau cum ? te storc si aici de bani si servicii canci. ducetzi`va frate afara ... sunt atatea destinatii frumoase si pentru orice buzunar. sunt oferte grecia..turcia tunisia .. 300 de euro o saptamana charter .. all inclusive, hotel k-lumea .. ce vrei mai mult.

p.s. ca sa nu mai vorbesc de curatenie.

Link to comment
Share on other sites

nu chiar imi place foarte mult mamaia..cu toate k erau zile cand se trezeau ai mei la ora 8 sa prinda loc pe plaja:))))

si hai sa ne gandim si la bani ... am fost acum 2 ani in tunisia cu 500 de euro de persoana o saptamana. hotel 5* all inclusive. plaja privata. transport cu avionul inclus. nici nu ma gandesc sa ma mai duc pe litoralul romanesc.

Link to comment
Share on other sites

si hai sa ne gandim si la bani ... am fost acum 2 ani in tunisia cu 500 de euro de persoana o saptamana. hotel 5* all inclusive. plaja privata. transport cu avionul inclus. nici nu ma gandesc sa ma mai duc pe litoralul romanesc.

aici iti dau dreptate cu strainatatea..dar eu cand merg cu pariniti merg numai in tara in vacanta k ei nu vor in strainatate :banghead: si decat sa merg in celelalte statiuni pe litoral mai bn mamaia.

Link to comment
Share on other sites

ca plaja , calitate, confort, liniste, cluburi , tot prefer Mamaia , dar parerea mea cu banii care ii spargi pe litoralul romanesc poti sa mergi linistit undeva in egipt / tunisia / grecia / mai pui ceva si poti ajunge in tenerife / caraibe ...si astea chiar merita vazute :tiphat:

Link to comment
Share on other sites

Costinesti.

Nu caut lux niciodata, caut distractie :) Iar Costinestiul e creat special pt. asa ceva :D

Probabil de aia vineri is prezent in Costinesti \:D/

Legat iara de strainatate, nu e distractia acolo cum e aici. Dar depinde din nou de om. Again, eu nu caut lux, curatenie extraordinara si conditii de 5 stele. Caut un loc unde pot sa imi pun capul cand vin din club care sa nu fie jegos, sa fie acceptabil, sa am un dush ca sa pot face linistit, eventual si un TV sa imi belesc ochii cand ma trezesc mahmur dupa o noapte grea :D

Link to comment
Share on other sites

ai bani si vrei sa te distrezi -> mamaia distractie mai multa decat in costinesti

esti student iti place la ingramadeala -> costinesti

eforie e pt pensionari

fane decat cu bolovanii aia de la costinsti mai bine la mamaia :P

eu unul nu am prins apa infecta la mamaia

Link to comment
Share on other sites

nu inteleg de ce va mai duceti la mare in Romania . credeti ca este mai ieftin aici sau cum ? te storc si aici de bani si servicii canci. ducetzi`va frate afara ... sunt atatea destinatii frumoase si pentru orice buzunar. sunt oferte grecia..turcia tunisia .. 300 de euro o saptamana charter .. all inclusive, hotel k-lumea .. ce vrei mai mult.

p.s. ca sa nu mai vorbesc de curatenie.

nu e in romania deloc ieftin oriunde te duci .......si in afara am auzit ca e frumos in turcia :>

Link to comment
Share on other sites

Guest Bogdan

Costinesti.

Nu caut lux niciodata, caut distractie :) Iar Costinestiul e creat special pt. asa ceva :D

Probabil de aia vineri is prezent in Costinesti \:D/

Legat iara de strainatate, nu e distractia acolo cum e aici. Dar depinde din nou de om. Again, eu nu caut lux, curatenie extraordinara si conditii de 5 stele. Caut un loc unde pot sa imi pun capul cand vin din club care sa nu fie jegos, sa fie acceptabil, sa am un dush ca sa pot face linistit, eventual si un TV sa imi belesc ochii cand ma trezesc mahmur dupa o noapte grea :D

^:^)^ ^:^)^

same here! cand o sa am 40 - 50 de ani (daca ii apuc) .. o sa caut o plaja linistita de afara unde sa merg cu nepotii si stranepotii . Deocamdata...la varsta asta...pentru mine mare = distractie = Costinesti

Link to comment
Share on other sites

Pe litoralul romanesc nu se mai merita sa mergi, e destul de scump, mizerie, prea mare inghesuiala etc. prefer Antalya, este mai ieftin decat la noi, conditii, atmosfera placuta, lumea e ospitaliera, mai pe scurt merita toti banii.

Link to comment
Share on other sites



  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...