Jump to content
Luci

Un adolescent britanic care se credea posedat şi-a omorât tatăl cu o sabie

Recommended Posts

Un adolescent de 18 ani din Marea Britanie şi-a înjunghiat tatăl în spate cu o sabie samurai, pentru că se credea posedat de un demon.

Kane Morgan, de 18 ani, i-a înfipt tatăui său, de 42 de ani, o sabie samurai în spate, până ce aceasta i-a ieşit prin piept, relatează Daily Mirror, în ediţia de vineri.

Poliţiştii l-au convis pe tânăr să coboare de pe un viaduct pe care se refugiase, iar, apoi, Kane le-a povestit că avea impresia că tatăl său vroia să-l dea afară din casă.

Kane a recunoscut acuzaţiile de omucidere în faţa Curţii Regale din Cardiff, invocând un dezechilibru mintal.

Procurorul Michael Mather-Lees a spus că tânărul paranoic şi schizofrenic a crezut că "este sclavul unui demon care îi spunea ce să facă".

Adolescentul va rămâne închis într-o clinică psihiatrică, pe termen nedefinit, fiind considerat un pericol public.

mediafax

erm...prea multe filma de groaza :|

Link to comment

Mda ce oameni....s-a uitat prea mult la TV cu dinastea de violente si alte porcarii care nu se face asa ceva in realitate si asa sa intamplat sau nu mai stiu ce era in mintea baiatul de 18 ani ma? Nu are mila asa ceva ca sa omoara ca fiind era tatal lui? Mai bine nu comentez.

Link to comment

Asemenea oameni nu pot fi sanatosi, sa-ti cresti copilul 18 ani si sa-ti bage sabia in spate...

word 8-|

Nu stiu ...dar cu astia bolanvi psihic e greu sa traiesti...stai tot timpul cu teama

am avut o colega...a fost o prietena de a mea pe la ea pe acasa sa invete nush ce...si s-a trezit ca a scos aia cutitu la ea ...ca cica e nush ce demon 8-|...astia nebuni nu trebuie lasati sa se uite la tv :(

Link to comment

Se pare ca nimeni care a postat aici nu are nici o idee despre paranoie sau schizofrenie. Filmele violente nu au absolut nici o legatura cu conditia psihica a baiatului, deoarece scrie clar ca era bolnav psihic. Este o boala pe care o ai, nu o dobandesti.

Atunci e vina parintilor pentru ca nu l-au supraveghiat si din cauza asta a resuit sa puna mana pe o sabie.Cred ca, constitutia la americani le aduce mult rau, sunt prea ingaduitori in privinta armelor.

Link to comment

Se pare ca nimeni care a postat aici nu are nici o idee despre paranoie sau schizofrenie. Filmele violente nu au absolut nici o legatura cu conditia psihica a baiatului, deoarece scrie clar ca era bolnav psihic. Este o boala pe care o ai, nu o dobandesti.

Esti sigur? Imaginile si comportamentul deplasat nu au nimic de-a face? Bolnavul psihic, daca este ajutat de filme violente si nici nu isi ia medicatia cuvenita...rezultatul este inotdeauna acelasi... :(

Link to comment
Guest Xspeed

Mda... Cred ca ii confunzi cu americanii... britanicii sunt mult prea "sofisticati" si cultivati fata de americani...

fata de americani si un castravete e mai destept

da totusi, nici britanicii nu sunt prea inteligenti

Link to comment

Esti sigur? Imaginile si comportamentul deplasat nu au nimic de-a face? Bolnavul psihic, daca este ajutat de filme violente si nici nu isi ia medicatia cuvenita...rezultatul este inotdeauna acelasi... :(

Lucrurile violente influenteaza bolanvul numai cand acesta este intr-o criza, cand nu a primit medicatia prescrisa.

Link to comment

Se pare ca nimeni care a postat aici nu are nici o idee despre paranoie sau schizofrenie. Filmele violente nu au absolut nici o legatura cu conditia psihica a baiatului, deoarece scrie clar ca era bolnav psihic. Este o boala pe care o ai, nu o dobandesti.

si pe el cum l-a lovit ideea ca este posedat? nu cumva in urma vizionarii unui astfel de film ? :blink:

totusi... sabie de samurai :blink:

Link to comment

da.. asa zic si eu.. sabie de samurai: hai frate daca era schizo <adica nebun> cum sa-l lase cu o sabie..

eu cred ca juca lineage wow ceva.. si cand a pus mana pe un sls <samurai long sword> a vrut sa vada ce critical da.. si a vazut.. deci in concluzie se credea sws..

Link to comment
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...