Jump to content
skaroxFX

O calotă de 20 km s-a desprins de la Polul Nord

Recommended Posts

despre prostia oamenilor care au dus la asemenea fenomene :)

trebuia sacrificat ceva ca sa evoluam si noi in tehnologie , sau ne era mai bine sa dormim in pesteri , sa mancam carne de animal cruda , de gura sunteti buni , dar nu stiu daca v-ar place fara masini , caldura in apartamente , curent etc .

ps. nu mai credeti tot ce vedeti la televizor

Link to comment

trebuia sacrificat ceva ca sa evoluam si noi in tehnologie , sau ne era mai bine sa dormim in pesteri , sa mancam carne de animal cruda , de gura sunteti buni , dar nu stiu daca v-ar place fara masini , caldura in apartamente , curent etc .

ps. nu mai credeti tot ce vedeti la televizor

masina n-am, de caldura acu nu am nevoie, si curent slava domnului am platit factura la electrica

ps: pentru tine masina e ceva indispensabil? #-o

Link to comment

Crezi ? Ia trimite tu un newyorkez in Sahara, la ecuator sau in Siberia ... sa vedem stie sa supravietuiasca ? Tare ma indoiesc.. majoritatea orasenilor nu sunt obisnuiti cu catastrofe naturale, unii nici macar cu inundatiile ...

ala sa moara atunci. o luam pe calea selectiei naturale, unde supravietuiesc cei mai puternici. aia cati sunt, se adapteaza, traiesc. rasa umana nu va disparea prea curand decat in cazul unei catastrofe imprevizibile, parerea mea.

Link to comment

pe an ce trece se tot accentueaza aste fenomene ... rarifierea stratului de ozon si diminuarea calotelor glaciare , oare carui fapt se datoreaza toate acestea .. POLUARII ! Si face cineva ceva? NU? De ce oare? Pentru ca fiecare se gandeste cum sa exploateze cat mai mult resursele sa-si mareasca bugetu , e adevarat ca sunt unii care chiar ar dori sa faca ceva dar nu ii ajuta nimeni ... pacat ... oricum de murit tot murim cand ne e scris , dar v-om traii si v-om vedea :tiphat:

Link to comment

pacat...se pare ca inca nimeni nu ia masuri ca sa impiedice lucruri similare... apai nah sincer.. cine se gandeste la chestii dastea...noi santem aici....ghetarii departe...treaba lor...asa gandesk unii..eu zic ca nimeni nu se prea gandeste la chestiile astea.. doar cand o sa fie probleme...

Link to comment

Deja cam multe stiri de genul acesta,ar trebui sa ne puna unpik pe ganduri :-?

Tin sa te contrazic bga..

Nu pe noi ar trebui sa ne puna pe ganduri..

Pe autoritati ar trebui sa le ingrijoreze aceste fenomene si sa faca tot posibilul sa le rezolve.

Noi suntem doar niste simpli "muritori" :cool2:

Link to comment

Tin sa te contrazic bga..

Nu pe noi ar trebui sa ne puna pe ganduri..

Pe autoritati ar trebui sa le ingrijoreze aceste fenomene si sa faca tot posibilul sa le rezolve.

Noi suntem doar niste simpli "muritori" :cool2:

Nu . Nu mai puneti autoritatile romane pe ganduri ca ei sunt buni doar sa scoata taxe pentru orice. Vom avea si taxa pentru respiratie in curand cine stie .

Link to comment

Nu . Nu mai puneti autoritatile romane pe ganduri ca ei sunt buni doar sa scoata taxe pentru orice. Vom avea si taxa pentru respiratie in curand cine stie .

de parca romania ar avea un rol important in lumea asta...avem si noi 5 combinate si alea inchise.

Oricum sa recunoastem este si vine oamenilor.Toata lumea stie ca reciclarea este foarte benefica pentru mediu.

Cu cat reciclam mai mult cu atat mai putin au fabricile de produs si de poluat!

Link to comment

poate o sa muriti pana o sa se topeasca ghetarii asa ca... odata si o data tot o sa ne ducem:)) nu imi e frica... si in cazul majoritatii dp acest forum dak dupa topirea polilor aveti electricitate,pc,net si coca-cola/red-bull/burn o sa fiti happy :)) o sa stati pe forum 15/24 si o sa va jucati :)

Link to comment
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...