Jump to content
POLAND

Un astronaut de pe Apollo 14 susţine că extratereştrii i-au contactat pe oameni în mai multe rânduri

Recommended Posts

Extratereştrii i-au contactat pe oameni de mai multe ori, însă guvernele au ascuns adevărul timp de peste 60 de ani, susţine cel de-al şaselea astronaut care a păşit pe Lună, citat de Daily Mail.

Astronautul de pe Apollo 14, dr. Edgar Mitchell suţine că a ştiut de vizita unor OZN-uri pe Pământ, în timpul anilor în care a lucrat la NASA, însă de fiecare dată ele au fost ascunse.

Dr. Mitchell, azi în vârstă de 77 de ani a declarat într-un interviu la radio că acele surse de la agenţia spaţială care au luat contact cu extratereştrii i-a descris ca fiind "fiinţe mici, care arată ciudat pentru noi".

El a mai spus că adevăraţii extratereştrii sunt foarte similari cu imaginea tradiţională pe care oamenii au creat-o până acum pentru ei, şi anume au o siluetă mică, un cap mare, şi ochii de asemenea foarte mari.

O comparaţie la nivel de tehnologie între cele două lumi, este cu siguranţă în defavoarea noastră, susţine astronautul. Potrivit acestuia, tehnologia oamenilor "nu este, nici pe departe atât de sofisticată ca a lor", iar "dacă ei ar fi fost ostili, noi am fi dispărut de mult timp".

Edgar Mitchell, alături de comandantul navei Apollo 14, Alan Shepard, deţine recordul pentru cea mai lungă plimbare pe Lună, cu o durată de nouă ore şi 17 minute, în timpul misiunii lor din 1971.

''Se întâmplă să fi fost suficient de privilegiat să aflu că am fost vizitaţi pe această planetă şi că fenomenul OZN-urilor este real. A fost foarte bine acoperit de către toate guvernele, timp de 60 de ani, dar încet-încet aceste informaţii au ieşit la iveală, iar câţiva dintre noi am fost privilegiaţi să fim înştiinţaţi cu privire la aceste lucruri'', a declarat Edgar Mitchell.

Oficialii NASA au negat imediat comentariile lui Mitchell. Într-un comunicat oficial, purtătorul de cuvânt al agenţiei spaţiale americane a declarat că ''NASA nu urmăreşte OZN-uri. NASA nu este implicată într-o activitate de acoperire a existenţei extratereştrilor pe această planetă, sau oriunde în Univers''.

''Domnul Mitchell este un foarte bun american, dar noi nu îi împărtăşim opiniile pe acest subiect'', au încheiat oficialii NASA.

Sursa: Realitatea.net

Link to comment
Guest Xspeed

=))))=))))=))))=))

cmooon, ma astept la mai mult de la voi

chiar credeti ca americanii au fost pe luna in 1969

si de atunci nimeni nu a mai incercat sa se duca, suntem in 2008 apropo

a fost doar o chestie de politica si orgoliu, ca multe altele facute de americani + ca la c IQ au americanii..............................................................................................................................................................................

Link to comment

mi-a povestit un prieten...ca a vazut la 1 noaptea un documentar pe discovery.. America`s national secrets..sau ceva de genu..si a vazut extraterestrii cercetati de cei de la nasa in laboratoarele lor..din america alea ascunse..

..nu stiu daca e adevarat...nu cred pana nu dau mana cu ei!

Link to comment

tre sa fii batut in cap sa crezi ca nu exista extraterestrii in tot universu.. dar cat despre vizitele lor pe pamant .. "nu cred pana nu'i vad"

total de acord nu cred faza cu vizitele lor pe pamant dar cu siguranta cred ca ei exista undeva in sistemul nostru solar, alta stea, oriunde in universul asta oricum exista

Link to comment
Guest Xspeed

Imagine IPB

viata un univers e posibil sa existe...nu avem cum sa stim

da idea ca americanii mereu vad extraterestrii si acum ca unu care nici nu a fost pe luna pt ca nu a fost nimeni, spune ca a vazut el extraterestrii, arata multe despre cat de c nivel de IQ au oamenii aia

Link to comment

crezi?deja li se infunda americanilor,in curand nu vor mai putea nega,dar pt asta trebuie dovezi solide.Oricum,marturia unui cosmonaut este deja suficienta

Da fratilor exista extraterestii ce ne facem :(( hai sa fim seriosi nu exista nici un extraterestru si povestiile astea sunt mai penibile decat cele cu Harap-Alb :-j

Link to comment

O prostie nu am sa cred povestiile cu extraterestrii nici cand o sa vina unu sa dea mana cu mn :))

Asta mi se pare o problema majora pentru tine.

77 de ani?? daca acel om nu mai shtie ce vorbeste? :D

Imi sustin ideea ca stie mai mult decat 5 romani ca tine la un loc (nu o lua ca pe o insulta, ca nu e).

=))))=))))=))))=))

cmooon, ma astept la mai mult de la voi

chiar credeti ca americanii au fost pe luna in 1969

si de atunci nimeni nu a mai incercat sa se duca, suntem in 2008 apropo

a fost doar o chestie de politica si orgoliu, ca multe altele facute de americani + ca la c IQ au americanii..............................................................................................................................................................................

Alt sceptic. Nu-i problema, sunt multi. Probabil omul nici nu a ajuns in spatiu, nu? Hai sa-ti zic. Omul, sau, defapt, NASA nu a mai trimis oameni pe Luna din cauza programului spatial. Luna, Statie Spatiala, Luna(a fost introdusa recent), Marte.

Da, a fost o problema politica, e si logic, si la ce IQ au avut primii tipi de la NASA care se ocupau de Apollo, iti zic doar ca ai vrea sa fii in locul lor.

Daca totusi nu ma crezi intra aici

Link to comment

Asta mi se pare o problema majora pentru tine.

Imi sustin ideea ca stie mai mult decat 5 romani ca tine la un loc (nu o lua ca pe o insulta, ca nu e).

Alt sceptic. Nu-i problema, sunt multi. Probabil omul nici nu a ajuns in spatiu, nu? Hai sa-ti zic. Omul, sau, defapt, NASA nu a mai trimis oameni pe Luna din cauza programului spatial. Luna, Statie Spatiala, Luna(a fost introdusa recent), Marte.

Da, a fost o problema politica, e si logic, si la ce IQ au avut primii tipi de la NASA care se ocupau de Apollo, iti zic doar ca ai vrea sa fii in locul lor.

Daca totusi nu ma crezi intra aici

nu mergi si pe la OTV?

ot : si eu sustin ca l-am vazut pe yeti

Link to comment

bine ca de vorbit fara sa stiti (sustineti ca nu sunt extraterestrii) sunteti buni , da sa ganditi logic ca universul e atat de mare incat trece de imaginatia oricui si ca poate exista pe orice planeta o forma de viata cat de minuscula .. , acii nu mai ganditi deja, nu ?

PS : Xspeed , super misto .gif`u , ar trebuii sa vada toti aia

Link to comment

bine ca de vorbit fara sa stiti (sustineti ca nu sunt extraterestrii) sunteti buni , da sa ganditi logic ca universul e atat de mare incat trece de imaginatia oricui si ca poate exista pe orice planeta o forma de viata cat de minuscula .. , acii nu mai ganditi deja, nu ?

PS : Xspeed , super misto .gif`u , ar trebuii sa vada toti aia

Si nu te duci si la OTV ca am auzit ca sunt emisiuni cu extraterestri :)) ? Nu sunt extraterestri si s-a demonstrat chestia asta ce naiba :-j

Link to comment

cheloo_cheloo n`am nimic personal cu tine , da nu te simti ca te faci de ras singur cand zici ca sa demonstrat chestia asta ? , a fost cineva in tot universu sa caute ? :-"

eu n`am nici o treaba cu TV`u si cu OTV`u si asa mai departe .. , gandesc doar logic .. mii de mii de miliarde de stele si milioane de mii de planete .. nu se poate sa nu fie o celula vie macar pe una din ele , si daca nu ar fii.. asa cum ziceti voi , ce dzo am face noi cu atata spatiu ?

Link to comment

bine ca de vorbit fara sa stiti (sustineti ca nu sunt extraterestrii) sunteti buni , da sa ganditi logic ca universul e atat de mare incat trece de imaginatia oricui si ca poate exista pe orice planeta o forma de viata cat de minuscula .. , acii nu mai ganditi deja, nu ?

avand in vedere nick-ul tau Sci-Fi,nu ma pot astepta la mai mult de la gandirea ta

Link to comment

imi place jocu' S.t.a.l.k.e.r. mult , dar "ZaMatzaUpdate" ce termen stintific e ? sau is eu asa prost de nu imi dau seama.. si e cumva ceva foarte logic si destept ? , te ocupi cu update la pisici ? sau ce .. defpat in fine , nu are rost sa`mi pun capu cu al tau , daca pe tine nu te duce mintea sa intelegi ce am zis .. mai clar de atat nu se poate

Link to comment
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...