Jump to content
[k1ll]

"Intalnire" cu moartea

Recommended Posts

Pe la 6-7 ani am impins o fata in fata unei biciclete !...........Intalnirea cu moartea a fost cand a pus taicaso mana pe mine:D!

:rofl2: :rofl2: :rofl2:

cel mai tare reply =)))

srry de off, da` nu ma pot abtzine =)))

Link to comment
Share on other sites

haideti sa nu deviem de la subiect :)

@cand eram mai mic am confundat un caine cu, cainele unui vecin si m-am dus sa il mangai si am bagat mana stanga pana in gat =)) ma muscat si am avut noroc k nu imi rupsase osu dela degetu mijlociu, fix pe langa a nimierit :)

apoi am fost la spital am facut injectii in burta :D eram obisnuit ca odata la cateva luni ma musca cate un caine :) ... da la asta a fost mai diferit :D imi facuse gaura in mana :( dar nu ii era de ajuns k imi facuse gaura a fost amabil si mi-a lasat si putina saliva in mana :) care pana noaptea la 11 s-a intarit si mi sa umflat mana... si asa am ajuns in urgenta langa langa un puscarias de care tineau 6 doctori si unu ii taia degetu :| k nush ce ii intrase si il intreba uitate bine sa nu iti tai ceva si sa iti para rau dupaia =))

Link to comment
Share on other sites

"le: sau ca mancam paine mucegaita [ pentru nutrii ], veche, si tinuta intr-o galeata jegoasa in shura nu se pune"

Din painea mucegaita se fabrica penicilina.....nu aveai cum sa mori ..dimpotriva :) (mai exact din mucegaiul acela).

OT : nu prea am avut asa intalniri cu moartea...asa mici "intamplari " cu masina am avut....era 1 data sa ma inec la mare...cam atat.

Link to comment
Share on other sites

eeeh , imi povestea tata ca era la tara [avea vreo 13 ani] si s-a dat q sania dupa deal si a intrat in arges sub gheatza .

@cand aveam vreo 7 ani m-a intepat un viepe/albina/bondar nuj ce era :P dar mi se umflase capul si mainile

Link to comment
Share on other sites

copilaria noastra :crazy: cine ce n-a facut

on: mergeam cu bicileta pe strada...viteza maxima..eram eu marele smecher, urma o curba fara vizibilitate si eu pe mijlocu drumului :bananadance2: , de dupa curba venea o masina..parca era un vw passat..hmm :-??

am pus frana cu intoarcere..in ultima clipa..nu m-a lovit decat ..foarte putin la genunchi..nici macar nu am simtit...dar cand am vazut ca coboara soferul...am facut pe mine...am luat pedalele si am fugit..soferul s-a pus inapoi pe scaun..(a vrut sa vada daca am patit ceva)...nu e ceva ceva intamplarea....dar cand vezi un passat venind spre tine...frontal...cred ca te sperii de moarte..noroc ca m-am pastrat limpede si am pus frana...apoi am tremurat vreo 5 minute...

alta

eram la "nisip" cum am fost toti..cand eram mici...un prieten cu 2 ani mai mare ca mine..m-a luat pe sus de genunchi..si m-a aruncat pe spate, am cazut in cap ..cu fata in jos si gura deschisa(tipand la el) mi-a intrat nisip in gura si mi s-a blocat ..pur si simplu nu puteam respira...nici pe nas..am inceput sa intru in panica si am fugit pana la niste oameni de pe o banca..nu am apucat sa ajung la ei...am luat prima gura de aer..ma simteam ca renascut

sper ca va plac povestile mele:D

Link to comment
Share on other sites

Aveam 6-7 ani , m-am dus pe Strand si eu nu stiam sa inot . Am sarit o "bomba" =)) in bazinul mare care avea pe atunci vreo 3 m si ceva iar dupa am realizat ca nu stiu sa inot , inotam pana la suprafata luam o gura de aer si strigam cat puteam Ajutor , Ajutor , in cele din urma o doamna a ales sa ma salveze . Dupa ce am ajuns afara din bazin am luat niste palmi de la toti membrii familiei de la parinti pana la verisori :)) .

ps: acuma stiu sa inot :) nu cred ca o sa mai ma inec vreodata =))

ps2: 'Fane Spoitoru' , esti iubitior de caini dupa cate se pare , muscat de n`ori :)) .

Link to comment
Share on other sites

:-j imi amintesc si eu cum am ramas fara respiratie .. ma plimbam pe un gard de ala de beton si la capat nu era destul de stabil si cum am pus picioru pe el ... am picat cu pieptul .. m-am lovit asa de rau ca nu puteam respira 1 minut (record pentru mine) tot eram sange :)) cand am ajuns la casa speriat nu i-am zis la maikmea .. si tremuram la masa tot eram alb si intr-un final ma intrebat mama ce am .. si am ridicat bluza .. s-a speriat ea mai rau . eu cand am vazut aproape am lesinat :-j

Link to comment
Share on other sites

la mine e oleaca mai ciudata patania......eram la sat la ai mei anu trecu.....si sa merg sa fac baie in rau...io batman batman sar in apa..apa rece ca gheata.....si ce sa vezi .....preinfart

Link to comment
Share on other sites

Pe la 6ani, am cazut pe un santier in lucru de la etajul 2, am fost dus la spital, fracturi alea alea

Pe la 7- ani, am fost muscat de un paianjan de gat si am avut gatul cat un stalp de beton, mi-au spus doctorii ca daca eram alergic puteam sa mor :D (am avut gatul umflat 2 saptamani si nu puteam nici sa ma ridic din pat de durere)

Am intrat cu masina sub un camion cu 120 km/h m-au salvat airbagurile :D

Acum 2 ani veneam de la Galati si eram cu una in masina, nu prea eram eu atent la drum, erau destule semne de avertizare pe care eu nu le-am vazut :), si a urmat o curba de 120 grade foarte stransa si eu am intrat in ea cu 140 km/h, am avut noroc ca am apucat sa franez si sa trag de volan si m-am oprit langa sant, daca nu intram prin gard direct in casa omului care statea dupa sant :D

Era sa zbor cu masina intr-o prapastie din cauza unu-i "destept" care depasea in curba :)

Lista ar continuaca cel putin odata pe saptamana prind cate un tampit care depaseste in curba pe linie continua, dar nu vreau sa va plictisesc....

Link to comment
Share on other sites

Guest wkN.eXe

la 7 ani : intr-o seara veneam cu bunicamea acasa , am coborat din masina si i-am zis ca ma duc inainte in casa sa imi fac nevoile :)) , am vrut sa o sperii si mam ascuns in vie :)) , a intrat pe poarta si a vazut ca se misca ceva in vie ,eu nu am vazuto , ca stateam pe burta :D ,ea a venit usor cu un par in mana si mi-a dat drept in cap , mam trezit a 2 a zi la spital =))

pe la 9 ani : mam dus cu taicamiu la bunici sa sparga niste lemne :) , am vrut si eu sa sparg , deasupra capului meu era un cablu ,cand am ridicat toporu sa dau in lemn , am dat intrun cablu . Si din cablu acela mi-a venit toporu in cap :crazy: :D .

Cam atat :D

Link to comment
Share on other sites

la 6 ani eram la mare la un restaurant cu ai mei si aia de la restaurant aveau piscina, asa ca m-am dus acolo unde am cunoscut alti 2 plozi de varsta mea si unul din ei m-a intrebat daca stiu sa inot...si eu cum eram viteaz pe atunci am zis da cu toate ca nu stiam...si peste 2 min unu din plozi m-a impins in apa unde dupa ce m-am zbatut aproape 1 min era sa imi pierd cunostina,maicamea cand a vazut a vrut sa se arunce dupa mine cu toate ca nici ea nu stia sa inoate :))...dar s-a aruncat unu de pe la restaurant de pe acolo si m-a salvat :hello:

Link to comment
Share on other sites

Pe la 7- ani, am fost muscat de un paianjan de gat si am avut gatul cat un stalp de beton, mi-au spus doctorii ca daca eram alergic puteam sa mor :D (am avut gatul umflat 2 saptamani si nu puteam nici sa ma ridic din pat de durere)

Deci tu esti Spiderman !!!! :photo: :right: Facem poze si le vindem.

Glumeam.

Accident de masina, conducea un coleg de servici a lu' unchi-miu si hop vaca in fata, pe stanga soselei...pe banda dreapta, baba dupa vaca...pe jos ud..ploua mohorat, viteaza cam 70...80km/h inainte de frana.

Eu de pe bancheta din spate ma uit socat cu loveste vaca si se face praf parbrizul. Apoi, stupoare vaca saraca se ridica pe picioare si trece santul de langa si incepe sa se balige ca din conducta.

Dai, suna la servici ca intarzie, apoi hai la politie sa vada ca nu e mortaciune umanoida.

Dupa weekend, hai pe la baba sa vedem daca trebe platita vaca, ecc si stiti ce spune? ca sambata (a 2-a zi dupa acc) nu a mancat nimic, dar de duminica a inceput sa bea si sa mance. Minune, vaca era mai mult ranatia in orgoliu de rumegatoare decat in fiziologie. Oricum spaima a fost pe cinste.

:tiphat:

Ps Banc:Un smecher cu Mertz de teren, trece cu viteza prin sat si calca o gaina. Omu', cu remuscari, hai sa plateasca gaina tzaranului. Vine Ion la gard si soferu arata gaina-lipie.

- A matale e gaina asta?

- Nu conasule, ca eu nu am asa gaini turtite... :dooh:

Link to comment
Share on other sites

Cand aveam 3/4 ani ma dadeam cu tricicleta am vrut sa urc o scara, m-am dat peste cap si mi-am spart capu.pe la 7 ani m-a dadeam cu bicicleta, am vrus sa trec peste o bordura si am picat, mi-am spart capu, mam julit pe maini si pe picioare si mi-am spart buza.... tata are diabet asa ca eu sunt un predispus mostenitor :( :( :( , era sa ma calce un taxi si o masina de politie, pe bicicleta.am baut mercur din termometru (ca norocu numa umpic, si iarasi ca norocu tata(doctor), era langa mine :hello: :dance: :hello: :clap: era sa-mi tai carotida...era da dau cu capu de o lopata uriasa din aia de excavator(tot pe bicicleta, eram atent la o gagica. era sa pic din tren...

Link to comment
Share on other sites

Cand aveam 3/4 ani ma dadeam cu tricicleta am vrut sa urc o scara, m-am dat peste cap si mi-am spart capu.pe la 7 ani m-a dadeam cu bicicleta, am vrus sa trec peste o bordura si am picat, mi-am spart capu, mam julit pe maini si pe picioare si mi-am spart buza.... tata are diabet asa ca eu sunt un predispus mostenitor :( :( :( , era sa ma calce un taxi si o masina de politie, pe bicicleta.am baut mercur din termometru (ca norocu numa umpic, si iarasi ca norocu tata(doctor), era langa mine :hello: :dance: :hello: :clap: era sa-mi tai carotida...era da dau cu capu de o lopata uriasa din aia de excavator(tot pe bicicleta, eram atent la o gagica. era sa pic din tren...

=)) .......... vai esti norocos tare :))=)) .......

ON TOPIC: era sa fiu calcat de masina :\

Link to comment
Share on other sites

m-am intalnit si eu cu moartea odata.. eram mai mic... si mi-a cerut o tzigara :) .. moartea bineinteles.

OT. era sa o omor pe soramea si pe inca 3 prieteni intr-un accident de masina.

PS: voi astia amatori de povesti despre moarte.. inca nu v-ati speriat indeajuns de tare.. ca nu v-ar mai fi trebuit voua povesti despre moarte

Link to comment
Share on other sites

la mime ....... nu am apucat sa fac cunostinta o plecat repede

sa va zis si eu:D

aicea in zalau o fost odata un acident cu o basculanta ce ducea fier beton(depasita capacitatea max)

basculanta vinea de pe o panta in mujlocul orasului, eu cu inca un angajat dea lui tati am stat in masina ca trebuia tata sa merga pana la banca

basculanta ramase fara frane si tot clancsona..... si a trecut chiar pe langa noi(chestia ii ca se lagana foarte tare si iera forte posibil sa se inboarde)......... dar ea sa oprit in muzeul de istorie 3 morti........

Edit: cand eram mic, in grupa mare pregatitoare am vrut sa trec strada pentru prima data ca tata o zis sa trec eu primul, am trecut fara sa ma asigur bine ca tipu ca a oprit a fost pe faza

Am mai patit cand eram si mai mic ca mam dat peste cap de pe un deal care aves vro 5m nu am patit nimic dar mama sa speriat fff tare ca nu ma mai gaseste acolo sus pe deal :))

Link to comment
Share on other sites



  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...