Jump to content
[k1ll]

"Intalnire" cu moartea

Recommended Posts

2.Cand aveam 13 ani, ma dusesem la ski in Austria, si era un ghetar la peste 3000m.Mergeam cu viteza, si era o prapastie in fata mea, am trecut de gardul de protectie, si m-am prins de o bucata de plasa ca sa nu cad.Pana la urma am urcat la loc si am scapat.

That must have been a rush!

Link to comment
Share on other sites

Yuhuuuu numa io-s sanatos tun :) nu mi s-a intamplat nimic.

era sa ma calce o masina la 8 ani dar am fost constient si am sarit :)

ma dadeam pe la vreo 7-8 ani cu utzutzu, s-a oprit si m-am ridicat in picioare pe el si-am dat cu capu in fier si mi-a curs sange din cap.

la 10 ani fugeam vara pe strada pana la magazin, si am dat cu genunchiu intr-un fier subtzire infipt in pamant, doamne atunci mi-am vazut osu pentru primadata :)

n-au fost chiar " intalnire cu moartea " dar putem zice :D :blink:

Link to comment
Share on other sites

1. cand eram mic si jucam "ascunselea" in fata blocului si m-am ascuns sub un aro.. doar ca ulterior cineva a urcat in masina si am avut norocul de a ma calca doar pe picior..

2. cand faceam rolling si am sarit de pe o rola <parca 2,5m avea> si culmea am cazut exact cu ceva pe o bara.. apoi am cazut asa in cap de pe bara aia.. nu stiu cum am scapat viu.. ma rog.. cica am avut fractura de bazin sau cam asa..

3. cand si-a cumparat un prieten mitsubishi eclipse <acum vreo 2ani> si conducea ca un inconstien.. in fine.. a intrat intr-un copac si habar nu am cum am ramas amandoi in viata.. oricum dupa accident am ramas fara cunostinta in jur de 2 zile parca.. acum mi-am revenit complet..

4. la tenis jucam o data pe echipe cu unu "bestial rau" cica.. in fine am alergat amandoi in spre minge si culmea niciunul cu a lovit-o.. eu i-am dat o racheta in fata si el una in stomac.. mi s-a facut rau si apoi am lesinat si mi-am revenit dupa 30 si ceva de ore..

5. asta e mai putin intalnire cu moartea.. dar a fost super nasol oricum.. eram la basket.. sar sa dau cos si vine unu si imi pune capac, doar ca eu deja aruncasem mingea si mi-a dat o palpa in fata si am cazut <din saritura> exact in cap.. si atunci mi-am revenit cam dupa 12 ore..

cam atat..

Link to comment
Share on other sites

nu vreau sa fiu rautacios sau ceva de genu?

da de fiecare data cand te loveste lesini? :)

si eu am lesinat cand o picat acoperisu unei fantani pe mine ... da restu de intamplari .. nu cred ca m-au afectat asa ..

apropo de masini .. fratemio conduce ca un ^ :-j ^ si intr-o noapte banala am venit cu el din oras si-o calcat-o ... cam 200/h o avut si intr-o fractiune de secunda am vzt amandoi un biciclist :)) el trage de volan .. frana de mana .. chestii .. si ne-am oprit la 1 metru de curba in mijlocu drumului :))

Link to comment
Share on other sites

Pai ultima data cand am crezut ca am sa mor a fost in iarna anul acesta. Eram eu si un prieten in masina si ne intorceam de la niste amici de acasa. Prietenului meu care conducea i s`a facut somn si a atipit la volan si masina a intrat pe contrasens...si cand mi`am dat seama ce urma sa se intample deja era prea tarziu :( ...am intrat in doua masini parcate cu 110 Km/h. Impactul nu a fost deloc placut. Prietenul meu si`a spart capul in 2 locuri, iar eu am dat cu capul de bordul masinii si din cauza impactului foarte mare a inceput sa imi curga sange din gura, din nas si din urechi, iar apoi am lesinat. Dupa 1 ora m`am trezit pe patul de spital bagat la perfuzii si cu sotia mea langa mine plangand. Evident pe moment nu mi`am adus aminte nimic din ce se intamplase...in fine e mult de povestit. Ideea e ca somnul e somn si trebuie tratat ca atare.

Link to comment
Share on other sites

Nu de putine ori am simtit cum un fior ma strabate si sa-mi pun intrebarea : "Doamne daca scap si din asta ... "

Trecand peste copilaria plina de nazbatii terminata "din fericire" doar cu niste copci prin cap trecem la perioada in care chiar iti dai seama ca "cineva te iubeste acolo sus":

Nici nu stiu cum sa le povestesc pt ca daca nu v-as spune exact cum s-au intamplat ar parea niste inaplari "banalute" sau daca as incepe sa le infloresc as da in SF ... asa ca voi alege prima varianta:

1. am intrat cu bicicleta intr-o maina in miscare - norocul meu ca am dat eu primul :)

2. am baut benzina ...

3. "mi-am taiat" o vena - toti emochizii ma invidiaza :crazy:

4. m-am inecat cu un os; dar cand am vazut asistentele, l-am inghitit fara sa simt :wub:

+alte care nu mai are rost sa le insir paci ...

PS: am cazut si eu in cap, dar nu am lesinat, am plans :crybaby:

LE: mi-am mai amintit una :))

5... eram cu rolele pe mijlocul strazii si imi iese una buna in cale trecand exact prin fata unei masini. Evident cu ochii dupa ea, si preocupat sa ma dau din fata masinii, am facut o saritura cu triplu tuluc in echer culegand astfel "uralele" soferului si zambetul ironic al fetei :)

Link to comment
Share on other sites

Voiai sa stii ce gust are? :)) sau de ce ai baut?

Cu bicicleta am patit-o si eu de cateva ori,o singura data mai grav cand m-am lovit rau de tot la "oua" :rofl1:

Mi-era sete si m-am jurat ca beau din prima sticla pe care o gasesc in casa ... ghionu meu :(

Link to comment
Share on other sites

pai , cand eram clasa intai , de florii , ce m-am gandit eu : am luat " tubermanu' " si am mers la cainele din curte ( al meu de-altfel ) si poc , am tras inspre el :D ... eh , apoi , fuga fuguta dupa glont ( era cam greu de facut , si eu nu stiam ) , cu "bata" in mana :ph34r: ... cainele crezand ca vreau sa-l lovesc , a sarit pe mine , m-a doborat , si a inceput sa se "infrupte" din gatu' meu ( la carotida , mai avea un mm de papat si eram caput ) , m-a muscat si de fata , noroc ca a auzit bunica-mea strigatele si a alungat cainele , ca altfel , cius si tai-tai

That's my story :crazy:

Link to comment
Share on other sites

cand eram in clasa a 4-a alergam si am intrat cu capul intr-un geam si am avut 6 copci. la urgenta m-au cusut gresit si dupa cateva zile am fost la chirurgie maxilo-faciala unde m-au descusut si m-au cusut la loc. daca ramaneam cu copcile de la urgenta imi ramanea ditamai cicatricea. n-am avut alte intamplari mai grave :P

Link to comment
Share on other sites

aia nu trateaza asta, ci cele mai "urate" fracturi, sau ceva de genu, in 2 emisiuni cat am prins, erau prezentate fracturi multiple de tibie de clavicula samd

partial, mai da si cazuri in care unii mai dau cu capul de pamant si se scurge borsul pe asfalt & shit

Link to comment
Share on other sites

nu cred k sunt chiar intalniri cu moartea da` deh... bag sh eu...

cand eram pitica...(mai pitica decat acum :D ) ma alerga frate`miu... mami avea o galeata cu apa fierbine in mana... m`am ciocnit cu ea... m`am ars grav de tot :P ma duceam la doctoritza cu un pistol de jucarie cand imi schimbam pansamentul... va datzi seama cum ma durea... ;;)

apoi mai tz... m`am apucat sa fac o prajitura... pe la 12 noaptea :))... am varsat glazura pe picior... spital... etc :P

astea sunt cele mai grave arsuri... ca am mai varsat cafeaua pe mana cand am luat`o de pe foc sau chestii mai 'minore" nu zic :)))

Link to comment
Share on other sites

cred ca cea mai apropiata experienta a mea de moarte, a fost cand aveam 6-7 ani si aruncam cu pietre in loc, iar de vreme ce eram mic si prost :lol: m-am aruncat odata cu piatra in apa si era sa ma inec daca nu era taica-miu cu mine

Link to comment
Share on other sites

cred ca cea mai apropiata experienta a mea de moarte, a fost cand aveam 6-7 ani si aruncam cu pietre in loc, iar de vreme ce eram mic si prost :lol: m-am aruncat odata cu piatra in apa si era sa ma inec daca nu era taica-miu cu mine

kamikazeeeee :rofl1:

oo imi amintesc ce-am facut cand eram mic:))

avea tata un ventilator in spate la sura .. si io prost am aruncat cu un bat mare in el:)) .. si la spartecat si mi-au zburat niste bucati in mana si in picior:)) ... cand am vazut sange am inceput sa plang si mam dus la maikmea .. :))) nu iam zis ce-am fkt .. apoi cand o venit taikmeu aks :)) mio mai tras o bataie ca iam rupt ventilatoru (apropo e dala mare mare):))

freaky kid .. nici nu ma mai recunosc :crazy:

Link to comment
Share on other sites

* la 2 ani juma am cazut pe scari cu o sticla de sifon si m-am taiat rau langa gura ( http://img58.imageshack.us/img58/2967/imagine050qb2.jpg ) 9 copcii am

* la 6 ani am bagat un cui in priza.. noroc ca m-am vazut tata, s-a curentat el mai tare :))

cam atat :dooh:

Link to comment
Share on other sites

nu vreau sa fiu rautacios sau ceva de genu?

da de fiecare data cand te loveste lesini? :)

si eu am lesinat cand o picat acoperisu unei fantani pe mine ... da restu de intamplari .. nu cred ca m-au afectat asa ..

apropo de masini .. fratemio conduce ca un ^ :-j ^ si intr-o noapte banala am venit cu el din oras si-o calcat-o ... cam 200/h o avut si intr-o fractiune de secunda am vzt amandoi un biciclist :)) el trage de volan .. frana de mana .. chestii .. si ne-am oprit la 1 metru de curba in mijlocu drumului :))

la 200 km/h sa tragi frana de mana, oh tu superman de cand te caut :P

Link to comment
Share on other sites

:-j greseala mea .. am zis cam 200/h e cam in sangele oricarui om sa exagereze nu era chiar 200 .. sa zicem un 150-160 cam pana 170 maxim .. nu crezi ca stau tot timpu cu ochii pe kilometraj ... si da dupa ce a bagat frana brusc a inceput sa iasa da pe carosabil .. noroc ca era langa o parcare ... si cand a incetinit totusi cat de cat a tras frana de mana ... in prostia lui :-j nu a mea .. mdah .. ce sa-i fac .. fratemio .. oricum imi place viteza .. atata timp cat masina lui ii permite .. nu ma supara

Link to comment
Share on other sites

:-j greseala mea .. am zis cam 200/h e cam in sangele oricarui om sa exagereze nu era chiar 200 .. sa zicem un 150-160 cam pana 170 maxim .. nu crezi ca stau tot timpu cu ochii pe kilometraj ... si da dupa ce a bagat frana brusc a inceput sa iasa da pe carosabil .. noroc ca era langa o parcare ... si cand a incetinit totusi cat de cat a tras frana de mana ... in prostia lui :-j nu a mea .. mdah .. ce sa-i fac .. fratemio .. oricum imi place viteza .. atata timp cat masina lui ii permite .. nu ma supara

eh' asa da :P , sa nu exageram totusi :P

Link to comment
Share on other sites

Oh eu nu prea am avut parte de "intalniri cu moartea" .

La 4 sau 5 ani nu mai retin exact era sa ma inec in cada cu apa :rofl2: sau era sa ma inec la masa cu varza murata .-_- Atunci am tras sperietura . Pe la 7 ani daca nu ma insel mi-am bagat capu in gura calului si noroc ca l-am tras rpd ca daca nu .... :bye2: sau la 11 ani cand era sa dea masina peste mine :( . Ceva asemanator am patit si eu ca yBF cu un caine :)),am mers cu o varga la el ...da nu vroiam sa-l bat si a sarit pe mine . Sau cand am bagat mana pana`n gatu cainelui . #-o

Link to comment
Share on other sites

n-am avut experiente aproape de moarte, insa acum 2 zile era sa intre un audi frontal in mine cu vreo 90 km/h, in ultima secunda m-a evitat, ma facea zob ca am dacie :) am tras apoi pe dreapta si mi-au trebuit vreo 2-3 minute sa imi revin, tremuram tot. o sa fiu mult mai atent la volan de cand cu intamplarea asta.

Link to comment
Share on other sites



  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...