Jump to content
[k1ll]

"Intalnire" cu moartea

Recommended Posts

Cu siguranta unii de pe acest forum au intalnit asemnea intamplari in viata de zi cu zi, poate ca sunt putin cam indiscret(imi cer scuze daca chiar sunt :P) dar poate unii dintre voi vreti sa ne impartasiti acea intamplare :)

Link to comment
Share on other sites

' date='Jul 17 2008, 21:08' post='2920331']

Cu siguranta unii de pe acest forum au intalnit asemnea intamplari in viata de zi cu zi, poate ca sunt putin cam indiscret(imi cer scuze daca chiar sunt :P) dar poate unii dintre voi vreti sa ne impartasiti acea intamplare :)

eu nush la ce te referi... :-?? dezvolta ideea :nanana:

Link to comment
Share on other sites

mda... eu nu am patzit`o... da` mi`a povestit o vecina ca atunci cand a nascut... s`a complicat treaba sh a intrat in moarte clinica... sh cica a ajuns intr`un loc super, natura, chestii... :P

eu oricum nu doresc nimanui sa se "intalneasca" cu moartea :)

Link to comment
Share on other sites

Guest t.krump

nu mi s-a intamplat, dar bunicul meu inainte sa faca preinfarct acum cativa ani, mi-a zis c-a visat o femeie imbracata in negru cu o seara inainte :) acum traieste, poate nu mai viseaza :))

Link to comment
Share on other sites

mi-au spus ai mei ca, cand eram mic, pe la vreo 2 ani, mi-a intrat un paianjen in ureche si exista pericolul sa imi sparga timpanu si asa mai departe, operatie si sa rezolvat

a 2-a oara, cand eram prin clasa a 3-a , intr-o intersectie de 4 strazi, am intrat cu bicicleta [ un pegas ] si m-a lovit un taximetrist si atata imi aduc aminte ca de pe prima banda am aterizat in gardul viu de pe trotuarul opus

a 3-a oara cand mergeam pe munte cu masina [ conducea varu' meu ] si s-a bagat intr-o depasire riscanta, si imediat a obs ca din sens opus venea un camion, noi eram deja angajati in depasire, norocul fantastic a fost, ca pe sens opus era o mini parcare, si a reusit sa bage acolo [ abs powah ;D ]

faptul ca imi bagam cioburi si boabe de porumb in nas, exclud, eram tot timpu in pericol :lol:

le: sau ca mancam paine mucegaita [ pentru nutrii ], veche, si tinuta intr-o galeata jegoasa in shura nu se pune :P

ps: i trully love my childhood ^_^ one of a kind :happy1:

Edited by deph
Link to comment
Share on other sites

Acum 1 an, eram cu gasca mea cu motoarele, mergeam pe o autostrada si ne "incordam" etc.. la un moment dat, nu stiu cum, am pierdut controlul motorului si am intrat intr-un microbuz ce mergea in fata.. a fost groaznic, nu mi-am mai amintit nimic, am avut arcada sparta, osul zigomatic fisurat, piciorul drept rupt si plin de zgarieturi... casca era crapata, noroc ca am avut-o altfel eram intre 4 scanduri..

Link to comment
Share on other sites

darth vader?

dap o fost fain .. "i was Luke for a moment ..."

:-j in fine .. chiar nu mai exista postu asta al meu .. daca nu aveam noroc asa mare ...

abia acu cativa ani am aflat ca "i was born death"

edit: cand aveam 7 ani stateam pe la bunici si aveau o fantana deja in paragina si am tras de usa ei si mi-au picat toate tiglele in cap si am ramas mort pe jos pana ma gasit cineva si ma dus la spital

damn . fantanile pot fi periculoase ^_^

Link to comment
Share on other sites

cum masina am trecut prin ceva experiente neplacute :| si niste sperieturi :D in res nu mai stiu, cand eram mic spargeam geamuri cadeam faceam toate tampeniile :) eram plin de bube si de zgarieturi :P

Hai fane ca nu te vizita moartea doar ca te zgariai putin. :))

Link to comment
Share on other sites

1.Cand aveam vreo 7-8 ani, imi placea sa ma urc in copaci, si ma urc intr-un nuc de-asta de vreo 35 de metri inaltime, si aproape de varf se rupe o creanga, si intr-o fractiune de secunda ma prind de alta creanga.

2.Cand aveam 13 ani, ma dusesem la ski in Austria, si era un ghetar la peste 3000m.Mergeam cu viteza, si era o prapastie in fata mea, am trecut de gardul de protectie, si m-am prins de o bucata de plasa ca sa nu cad.Pana la urma am urcat la loc si am scapat.

3.Pe la 16 ani, mai jucam in week-end fotbal prin curtea unei scoli de pe langa casa, si mingea ajunsese pe scoala dintr-o degajare prea plina de entuziasm.M-am urcat pe scara care ducea pe acoperis, numai ca aceasta era cam ruginita, la jumatatea drumului s-au rupt 2 dintre bucatile de deasupra care o tineau infipta in zid, si n-am mai putut urca, asa ca m-am dat jos cu viteza luminii de frica.

Link to comment
Share on other sites

ps: daca vrei sa vezi intamplari "near death" uita-te la emisiunea aia de pe mtv, Scarred

aia nu trateaza asta, ci cele mai "urate" fracturi, sau ceva de genu, in 2 emisiuni cat am prins, erau prezentate fracturi multiple de tibie de clavicula samd

Link to comment
Share on other sites



  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...