Jump to content
alyn09

Scutere

Recommended Posts

Eu am un Piaggio NRG din 2000,prinde 110km/h are 120 in bord dar dupa parerea mea tot masina este cea mai buna,abea astept sa fac 18 ani cu scuterul este FOARTE periculos va zic din propia experienta credca de vreo 3 ori era sa fac accident..parearea mea--'Prea puternice pentru numa doua roti cat au:D'

Link to comment
Share on other sites

Eu am un Piaggio NRG din 2000,prinde 110km/h are 120 in bord dar dupa parerea mea tot masina este cea mai buna,abea astept sa fac 18 ani cu scuterul este FOARTE periculos va zic din propia experienta credca de vreo 3 ori era sa fac accident..parearea mea--'Prea puternice pentru numa doua roti cat au:D'

sunt de acord cu tine :) :)

Link to comment
Share on other sites

Guest Blaidy

Mirinda, intr-adevar, IQ-ul tau nu depaseste IQ-ul unei sticle de Mirinda.

Btw, nu te-ai saturat de spam ?

Link to comment
Share on other sites

e bun si scuteru la ceva , te ajuta sa poti trece la o treapta mai superiara din punct de vedere al capacitatii motorului :> , eu sunt inebunit dupa moatoare , ziceti voi ca e moarte ca nush ce , da sunt deacoord cu voi , dar nu se poate comparanimik cu senzatia acelor la maxim :wub:

Link to comment
Share on other sites

Interesant ar fi o bicicleta cu motor/hibrid/moped, sau ceva de genul asta :D

Asta este, dupa parerea mea, cea mai simplificata forma posibila a scuterului.Desi ar atrage instantaneu atentia prin Herastrau sau prin Berceni.

Si nu e mare lucru, faci un kit de motorizare adaptat din niste piese, si cu putine cunostinte de mecanica iti poti construi singur asa ceva ;;)

Avantaje:nu stai cu grija ca ti se termina benzina, pentru poti continua din pedale, si costa de 4-5 ori mai ieftin decat un scuter normal (si aici nu ma refer la moped)

Imagine IPB

Link to comment
Share on other sites

sa-mi zic si eu parerea mea de taran ..

deci .. nu toti "cocalari" cum e la moda folosesc scuteru ca sa se dea smecheri cu ele prin cartier .. eu de exemplu am un prieten are 19 ani si nu foloseste scuteru ca sa se uite fetele la el .. il foloseste sa mearga si el la munca si nu vad ce e rau sa ai scuter daca sti sa-l folosesti si nu esti un teribilist si te duci cu 100 printre masini .. de aia sunt si eu sigur ca sunt #-o dar cum am spus nu toti il folosesc in scopu asta .. va rog nu mai criticati atata ... ca e folositor uneori scuteru nu e chiar inutil .. ca toti baietii de 15-16 ani au scuter si il folosesc sa mearga cu viteza sau sa se dea smecheri prin cartier e altceva ..

Link to comment
Share on other sites

toti posteaza off-topic... omu a zis ca are o problema cu scuteru nu cred ca il intereseaza bicicleta cu motor sau alte bazaconii si parerile voastre care nu au nici o legatura cu ce a postat el mai sus.

@chello cred ca tu esti singurul cocalar de aici, crezi ca daca porti la avatar pe chello si la sign pe ombladon esti mare rapper?

Link to comment
Share on other sites

parerea mea este k scuterul este bun pan faci 18 ani.dupaia MASINA :)

bn zis ........... :D :D :bananadance2: :bananadance2:

toti posteaza off-topic... omu a zis ca are o problema cu scuteru nu cred ca il intereseaza bicicleta cu motor sau alte bazaconii si parerile voastre care nu au nici o legatura cu ce a postat el mai sus.

@chello cred ca tu esti singurul cocalar de aici, crezi ca daca porti la avatar pe chello si la sign pe ombladon esti mare rapper?

/.........sunt de acord cu u ........

Interesant ar fi o bicicleta cu motor/hibrid/moped, sau ceva de genul asta :D

Asta este, dupa parerea mea, cea mai simplificata forma posibila a scuterului.Desi ar atrage instantaneu atentia prin Herastrau sau prin Berceni.

Si nu e mare lucru, faci un kit de motorizare adaptat din niste piese, si cu putine cunostinte de mecanica iti poti construi singur asa ceva ;;)

Avantaje:nu stai cu grija ca ti se termina benzina, pentru poti continua din pedale, si costa de 4-5 ori mai ieftin decat un scuter normal (si aici nu ma refer la moped)

Imagine IPB

cu aia sa mergi u :-j #-o

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...