Jump to content
alyn09

Scutere

Recommended Posts

Ma cand te aud ...parca o aud pe maicamea. =)) ...OMG vrey sami iau echipament de protectie?? ii scuter de 49cmc care prinde maxim 90-95 ,...vrey sa-mi iau echipament ?? cred ca ala ii mai scump ca si scuterul meu :-j ...... si inca ceva .....am frane pe disk si o vedere buna ....si experienta(in condus) :

La 90-95 te faci praf fara protectie. Si nu incerca sa ma contrazici pentru ca i s-a intamplat unui prieten chiar sub ochii mei. Si nu e copil la 50-60 de kile.

Haideti mah fartilor ......sa vedem cine are mai mare succes la fete voi cu bicicletele sau noi ..astya cu scutere?? :))

Da daca te imprastii pe sosea cu fata si va rupeti gatu` amandoi, mai ai tu succes la fete ? Si nu tre sa ai scuter sa ai succes la fete. Daca te place ca ai scuter inseamna ca e pe interes de mica ;;) .

Link to comment
Share on other sites

ti se pare........viteza e mult mai mare..... Haideti mah fartilor ......sa vedem cine are mai mare succes la fete voi cu bicicletele sau noi ..astya cu scutere?? :))

Iti trebuie un scuter ca sa ai succes la fete ? =)) Singur nu te descurci ? =))

Is primu pe care il auzi ca uraste scuterele ? Cand mai multi tovarashi de`ai tai o sa isi nenoroceasca viata din cauza kkturilor astea de scutere, cand o sa vezi atatea accidente cate am vazut eu, atunci crede`ma, o sa le urasti si tu.

Si ca sa iti raspund cine are mai mare succes la fete, iti raspund eu : eu cu masina ! ;)

Link to comment
Share on other sites

Sa sti ca imi place Kawasaki....dar trebuie permis ......ce credeai ca postez pe forum despre un scuter stricat ..varsta mea fiind de 50 ani??? :D eu am 17 ani :P

Pai si eu am un KTM de 250 cmc, 30 cp si nu il am inmatriculat si nici nu am de gand, cel putin deocamdata.. de o gramada de ori s-a luat politia dupa mine dar degeaba.. Loganu' nu-ti trece pe unde trece un enduro >:)

Oricum nu-ti recomand sa te plimbi cu vreun superbike prin oras neinmatriculat, decat daca stii sa te tii bine pe sosea si conduci de mic, cum conduc eu de la 14 ani.

Link to comment
Share on other sites

La 90-95 te faci praf fara protectie. Si nu incerca sa ma contrazici pentru ca i s-a intamplat unui prieten chiar sub ochii mei. Si nu e copil la 50-60 de kile.

Mah ...prietenul ala a tau nu stia ce inseamna frana si mersul normal pe scuter.......viteza 90-95 este doar pe portiuni lungi si drepte si nu in curbe ......... trebuie sa mai ai si cunostinte de circulatie

Da daca te imprastii pe sosea cu fata si va rupeti gatu` amandoi, mai ai tu succes la fete ? Si nu tre sa ai scuter sa ai succes la fete. Daca te place ca ai scuter inseamna ca e pe interes de mica ;;) .

mah si inainte aveam dar dupa ce mi l-am luat am mai mare succes :bananadance2: :bananadance2: am scuter de 1 an si nam cazut cu el .... :cool2:

Is primu pe care il auzi ca uraste scuterele ? Cand mai multi tovarashi de`ai tai o sa isi nenoroceasca viata din cauza kkturilor astea de scutere, cand o sa vezi atatea accidente cate am vazut eu, atunci crede`ma, o sa le urasti si tu

NU VA CONTRAZIC : sunt multi copii care nush nimik,.....se trezesc cam pe la 15 ani cu scuter in garaj...aia nush ce-i aia frana ...ce-i aia revizie tehnica......cei aia toba de esapament.... Ei atata stiu cheie ..contact ...acceleratie #-o

Da daca te imprastii pe sosea cu fata si va rupeti gatu` amandoi, mai ai tu succes la fete ?

DAKA DAKA ...ce ma dispera cuv asta >>>So luam asa : daka u iti faci o casa si cade un meteorit pe ea? daka mergi la fotbal si intra unu in alunecare si iti rupe piciorul? asta te opreste sa nu mai joci sau sa nu-ti faci casa?

Cu acest cuv ''daka '' nu iti traiesty viata .......

Poate asa sunt yo .....imi traiesc viata la maxim...

Iubesc adrenalina :nanana: :nanana: :nanana: ;;)

Mah ...prietenul ala a tau nu stia ce inseamna frana si mersul normal pe scuter.......viteza 90-95 este doar pe portiuni lungi si drepte si nu in curbe ......... trebuie sa mai ai si cunostinte de circulatie

mah si inainte aveam dar dupa ce mi l-am luat am mai mare succes :bananadance2: :bananadance2: am scuter de 1 an si nam cazut cu el .... :cool2:

NU VA CONTRAZIC : sunt multi copii care nush nimik,.....se trezesc cam pe la 15 ani cu scuter in garaj...aia nush ce-i aia frana ...ce-i aia revizie tehnica......cei aia toba de esapament.... Ei atata stiu cheie ..contact ...acceleratie #-o

DAKA DAKA ...ce ma dispera cuv asta >>>So luam asa : daka u iti faci o casa si cade un meteorit pe ea? daka mergi la fotbal si intra unu in alunecare si iti rupe piciorul? asta te opreste sa nu mai joci sau sa nu-ti faci casa?

Cu acest cuv ''daka '' nu iti traiesty viata .......

Poate asa sunt yo .....imi traiesc viata la maxim...

Iubesc adrenalina :nanana: :nanana: :nanana: ;;)

binenteles totul are o limita !!!!!!!!!!!

peace :right:

Link to comment
Share on other sites

Acum 1 sap,am mers la Ploiesti cu un Piaggio,e prima data cand merge cu un scuter,si tin sa cred ca nu sunt bune la nimic :). (pentru cei de 15-16 ani cu parintii de bani-gata)

Alyn schimba prostia aia de semnatura ca deformezi tot forumul

Link to comment
Share on other sites

Ma cand te aud ...parca o aud pe maicamea. =)) ...OMG vrey sami iau echipament de protectie?? ii scuter de 49cmc care prinde maxim 90-95 ,...vrey sa-mi iau echipament ?? cred ca ala ii mai scump ca si scuterul meu :-j ...... si inca ceva .....am frane pe disk si o vedere buna ....si experienta(in condus) :>

Sti ceva ? ai auzit multe la tv ...eu te-as sfatui sa mai iesi si afara......sa vezi realitatea ......Poate in bucuresty si in orasele alea aglomerate sunt multe accidente...dar aici unde sunt yo n-a fost un accident de cand ma stiu(mortal)......cand iti iei ceva gandeste si pozitiv nu tot negativ :D :|

BAh eu am 17 ani .....ce motor ??? scuterul este ideal...sa sty ca am si bicicleta.......

ti se pare........viteza e mult mai mare..... Haideti mah fartilor ......sa vedem cine are mai mare succes la fete voi cu bicicletele sau noi ..astya cu scutere?? :))

la astia 17 ani ai tai nu m-as avanta in afirmatii de genul "am experienta in condus".... zicea cineva mai sus ca te faci praf la 90-95...te faci si la 60 linistit praf ;).

cat despre succes la fete daca ai scuter...ura si la gara ;).

iar cu scutere vs masina...e o dezbatere lunga, pentru ca e naspa ca nu exista respect de nici o parte in trafic, cauzata in primul rand de un miserupism total al soferilor si de nesimtirea majora a celor cu scutere care inca nu au invatat sa dea semnal sau ca exista semafoare.

oricum, ca o ultima idee...ai grija cu "experienta" aia pe care o detii ;). s-ar putea sa faca misto de tine intr-o zi :)

Link to comment
Share on other sites

Guest Blaidy

Intr-o tara in care IQ-ul cocalarilor nu atinge nici valoarea medie a numarului de incaltaminte, iti trebuie cat mai multe "scooootere" :rofl1:

Cu acest cuv ''daka '' nu iti traiesty viata .......

Ba da, ti-o traiesti. Acel "daca' exista pentru fiecare lucru, dar intra in calcul probabilitatea.

Cat timp nu esti un teribilist, iti permiti sa mergi si pe o motocicleta destul de linistit.

mah si inainte aveam dar dupa ce mi l-am luat am mai mare succes

Decat o stanca, mai bine lipsa.

Link to comment
Share on other sites

sincer cu tine nu am nimic , dar am o boala pe astia cu scuterele lor fara permis si care nu depasesc inca 60 kg si ei merg cu 90 KM\h pe shosea .. era de vre`o 5 ori sa omor persoane de genu .. faceau niste manevre in trafic de nu mai stiau soferii cum sa circule , .. ar trebuii carnet pt scutere , sau sa fie interzis pe shosea cu ele .. dzo stie da pruncii astia nu realizeaza ca ei is victima road-kill daca se joaca asa ca prostii

si cat despre on-topic... meri la un mecanic ce`i asa greu :))

Link to comment
Share on other sites

Intr-o tara in care IQ-ul cocalarilor nu atinge nici valoarea medie a numarului de incaltaminte, iti trebuie cat mai multe "scooootere" :rofl1:

+1

"Sunt smeker,am gagici multe si le dau cu scoooterul"-cel mai "bazat" :huh:

:hanged:

Link to comment
Share on other sites

B)

si cat despre on-topic... meri la un mecanic ce`i asa greu :))

Am fost la mecani c si l-am reparat.. :bananadance2: ...de ma vedety pe drum sa nu aruncati cu pietre dupa mn :D :D :))=))

la astia 17 ani ai tai nu m-as avanta in afirmatii de genul "am experienta in condus".... zicea cineva mai sus ca te faci praf la 90-95...te faci si la 60 linistit praf ;).

mah nu conduc hummer ci un scuter de 49 cmc

oricum, ca o ultima idee...ai grija cu "experienta" aia pe care o detii ;). s-ar putea sa faca misto de tine intr-o zi :)

nu se stye niciodata........... :dontknow:

Link to comment
Share on other sites

Mah ...prietenul ala a tau nu stia ce inseamna frana si mersul normal pe scuter.......viteza 90-95 este doar pe portiuni lungi si drepte si nu in curbe ......... trebuie sa mai ai si cunostinte de circulatie

Nu "mah" a prins 90 in serpentine. Si nu stie ce-i aia frana, ca e sofer doar de 3 ani.

PS : Daca tu iti traiesti viata la maxim pe scuter e grav.

Link to comment
Share on other sites

poi nush de ce m-am mai stresat sa deschid subiectul asta pe un forum de gameri.......voi nu stiti decat calculator...si jocuri pe calculator...cand iesiti si voi (rar) in viata reala va speriati sa mergeti si pana la magazin....spunety ''sa ma duc sau sa nu ma duc??? #-o '''daka''' o sa ma calce o masina sau un scuter :box: asa ca mai bn staty toata ziua pe calculator :pumn: si deveniti hackeri....... :-j ......

BN bah ...voi avety in totalitate dreptate .................... :crazy:

:tiphat:

Link to comment
Share on other sites

#-o '''daka''' o sa ma calce o masina sau un scuter :box:

:tiphat:

De fapt stau si ma gandesc ... "daca imi iese vreun ratat cu un scuter in fatza fara sa se asigure si eu cu masina am viteza ? Oare moare sau ramane cu sechele pe viata ?"

Link to comment
Share on other sites

De fapt stau si ma gandesc ... "daca imi iese vreun ratat cu un scuter in fatza fara sa se asigure si eu cu masina am viteza ? Oare moare sau ramane cu sechele pe viata ?"

poi stay sa ma gandesc dak ma duc yo cu scuterul si ma asigur si trec intersectya si vine un 'ratat cu masina cu viteza ?? :naughty:

Link to comment
Share on other sites

Haideti mah fartilor ......sa vedem cine are mai mare succes la fete voi cu bicicletele sau noi ..astya cu scutere??

sa vezy ce succes o sa ay la fete la 3 metry sub pamant

p.s eventual sa mergi si fara casca sa te vada fetele mai bine

Link to comment
Share on other sites

poi nush de ce m-am mai stresat sa deschid subiectul asta pe un forum de gameri.......voi nu stiti decat calculator...si jocuri pe calculator...cand iesiti si voi (rar) in viata reala va speriati sa mergeti si pana la magazin....spunety ''sa ma duc sau sa nu ma duc??? #-o '''daka''' o sa ma calce o masina sau un scuter :box: asa ca mai bn staty toata ziua pe calculator :pumn: si deveniti hackeri....... :-j ......

BN bah ...voi avety in totalitate dreptate .................... :crazy:

:tiphat:

Hai bai baiatule du-te si te culca, deja devii patetic. E o vorba romaneasca...daca 1 iti spune ca esti beat nu-l bagi in seama, daca 2 iti zic ca esti beat te mai gandesti, dar daca 3 iti zic ca esti beat te bagi la somn. Te-ai gasit tu mafalda sa vorbesti despre oamenii de pe forumul asta. Stai linistit ca peste 90% dintre ei au nivelul IQ-ului peste al tau. Daca nu vrei sa intelegi ca scuter fara protectie = periculos oricat de bun "sofer" ai fi e treaba ta, da nu jigni lumea gratuit.

PS : cu bah si cu mah vorbeste cu tovarasii tai, aici incearca sa pastrezi cat de cat un limbaj adecvat

Link to comment
Share on other sites

imi aduci aminte de unu` canibal...

sunteti penibili` cine dracu va pune voua internet mah ? chiar nu ne intereseaza persoanele ca voi` intodeauna vei fi luat la misto ... nu impresionezi pe nimeni ;)

` cu cacaturi gen "WOAH ce frumos sunt... am femei si seman cu brad pitt" si cu scris dinala de te doare capu`.

mai ai si tupeu sa comentezi de astia de pe forum .

eu daca as fi la volan` si as da de unu ca tine` mas da jos si te`as da cu capul de asfalt sa vad cat rezista casca.

ca sa ma rezum` la o chestie, nu toti de pe forum sunt gameri .

multi au o varsta respectabila .

ONtopic - foloseste casca ` ajuta la impact.

Link to comment
Share on other sites

imi aduci aminte de unu` canibal...

sunteti penibili` cine dracu va pune voua internet mah ? chiar nu ne intereseaza persoanele ca voi` intodeauna vei fi luat la misto ... nu impresionezi pe nimeni ;)

` cu cacaturi gen "WOAH ce frumos sunt... am femei si seman cu brad pitt" si cu scris dinala de te doare capu`.

mai ai si tupeu sa comentezi de astia de pe forum .

eu daca as fi la volan` si as da de unu ca tine` mas da jos si te`as da cu capul de asfalt sa vad cat rezista casca.

ca sa ma rezum` la o chestie, nu toti de pe forum sunt gameri .

multi au o varsta respectabila .

ONtopic - foloseste casca ` ajuta la impact.

da ..........................si ce dak ai varsta respectabila??? nu te-am respectat??? .......aici are loc o dezbatere fiecare are un strop de dreptate ....fiecare are un strop de nedreptate ....ce faci crize???? #-o eu nu am deschis aceasta discutie ca sa ma cert cu voi .......dak nu pot vb liber no sa va mai

raspund :|

stau si ma gandesc Dc naiba am deschis discutia asta ...uite unde sa ajuns ...........a deraiat ca trenu......ati facut din tantar armasar ..eu v-am intrebat cum sami repar scuterul...v-am cerut o informatie atat si voi dati pe mn

P.M Nu conteaza ....noi sa fim sanatosi :bananadance2: :bananadance2: :bananadance2:

Hai bai baiatule du-te si te culca, deja devii patetic. E o vorba romaneasca...daca 1 iti spune ca esti beat nu-l bagi in seama, daca 2 iti zic ca esti beat te mai gandesti, dar daca 3 iti zic ca esti beat te bagi la somn. Te-ai gasit tu mafalda sa vorbesti despre oamenii de pe forumul asta. Stai linistit ca peste 90% dintre ei au nivelul IQ-ului peste al tau. Daca nu vrei sa intelegi ca scuter fara protectie = periculos oricat de bun "sofer" ai fi e treaba ta, da nu jigni lumea gratuit.

PS : cu bah si cu mah vorbeste cu tovarasii tai, aici incearca sa pastrezi cat de cat un limbaj adecvat

recunosc ...da au nivelul Iq-ului ridicat .......de eram si yo cu nivelul Iq-ului ridicat nu va mai intrebam :P :P

scZ de limbajul cu bah......este din obisnuinta (MESSS) ...

P.S numai mama imi spune sa ma duc la culcare :|

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...