Jump to content
Memmorex

Cum sa imi conving parintii sa imi cumpere un PSP?

Recommended Posts

stai ma linistit...

nu iti trebuie un psp

cand stai acasa te joci pe pc

cand iesi pe undeva te joci un poker, un biliard nu stai cu psp in mana cel putin asa gandesc eu.

poate el are o varsta frageda, si nu iese la poker si la biliard :P , poate inca iese cu parintii la iarba verde ... si acolo ar fi bun un psp

on: nu stiu, depinde si de posibilitatile pe care le au parintii tai, poate e prea scump, si chiar nu isi pot permite

ceva de genu, am vazut o reducere la psp la magazinu x, nu mergem sa-l luam ?ca tot vine ziua mea !

Link to comment
Share on other sites

stai ma linistit...

nu iti trebuie un psp

cand stai acasa te joci pe pc

cand iesi pe undeva te joci un poker, un biliard nu stai cu psp in mana cel putin asa gandesc eu.

Haloo domnu , nu toti gandesc la fel si pun pariu ca Memmorex este mai mic ca tine si gandeste din alta perspectiva viata ...

@Memmo : Atunci cumparati ceva de ce crezi ca ai nevoie , nu un PSP e prea pentru copii ..

Link to comment
Share on other sites

Anul trecut, in vacanta de vara, mai luam si eu niste bani din bisnita cu telefoane si PDA-uri.Adunasem intr-o luna vreo 9 milioane, si mi-a aratat unu' intr-o zi un PSP, si avea FIFA pe el.Am zis super-marfa.

Asa ca am gasit pe okazii.ro la vreo 400RON, dar avea o crapatura mare pe ecran.Bine, acum faza e ca doar carcasa frontala era afectata, pe cand ecranul LCD din interior era intact.Asa ca mi-am mai luat cu 20 Ron o carcasa alba nou-nouta, l-am modat pe soft la 3.90 M33, am mai instalat cateva jocuri pe card (4GB), si era ca nou :)

Nimic nu se compara cu un GTA in metrou, cand mai ai 5 statii de mers :cool2:

Imagine IPB

Link to comment
Share on other sites

Fac doar 15 ani...si nu e chestia ca sunt prea mic...dar mi`ar fi de folos PSP`ul pt ca sunt si un împătimit al jocurilor ,ma plictisesc repede si in calatorii ar fii de folos...

@Crynow: asta credeam si eu...pana am intrebato pe mama de ce nu`mi cumpara...si ea cica :"cu banii astia cumpar o masa in sufragerie si un coltar pt bucatarie" deci nu e de bani...trebuie doar sa fac ceva sa o conving

@n4pst3r: tu trebuie sa ma intelegi cel mai bine! :D

si eu caut acum pe okazii!

Link to comment
Share on other sites

sfatu meu ? renunta la gandu asta ca sunt sigur ca este doar un moft . asa am facut si eu cu consola momo-racing , am folosit-o 1 luna sau mai putin si acum serveste drept suport pentru praf . la fel am facut si cu sistemu audio care e mult prea puternic pentru camera mea dar a fost un moft , l-am folosit odata si acum serveste drept suport pentru praf .

gandeste-te bine daca il vrei , iar daca il vrei foarte foarte mult nu vad de ce parintii tai s-ar opune fericirii tale :)

Link to comment
Share on other sites

nu se merita , mai bine ti-ai strange bani si ti-ai lua la 16 ani un scuter , decat o consola , plus ca jocurile is foarte scumpe !

aprob. sa-ti intre mania scuterelor in sange, ca nu mai vrei sa stai cu un PSP in mana si e mult mai marfa sa te dai pe 2 roti. 1 milion pentru fiecare joc parca...nu?

Link to comment
Share on other sites

nu se merita , mai bine ti-ai strange bani si ti-ai lua la 16 ani un scuter , decat o consola , plus ca jocurile is foarte scumpe !

Da, ai dreptate, ca sa cada sau sa intre vreounu in el, sa`l faca praf, da, ai dreptate, i`ati un scuter.

Jeeezzzz, ce aveti cu scuterele astea ? Le urasc cand vad cate accidente sunt pe scutere/motoare/atw`uri.

Fi inventiv :D

Lasa`le in fiecare zi un mesaj pe undeva prin casa, unde stii sigur ca`l vor vedea.

Ceva de genu : pui pe frigider o foaie cu un PSP (scos la imprimanta) si langa, de exemplu pt. inceput "IL VREAAAAAUUUUU !!!". A doua zi pui pe oglinda in baie alta foaie, din nou cu poza PSP`ului si un text langa, scurt, nu lung, maxim 10 cuvinte, de ce iti doresti tu asa mult PSP`ul. A 3`a zi pe TV`ul parintilor, aceasi poza, cu text in care sa scrii cate poate face PSP`ul, din nou, text scurt. :) A 4`a zi gasesti tu alte idei, ca acuma nu prea mai imi vin :))

Bafta multa si La multi ani de pe acuma ! ;)

Link to comment
Share on other sites

Guest dragosm12

da dar vezi ca dac omul vrea atit de mult un psp ar trebui sa il primeasca dar totusi cu scuterul nu e o idee prea rea dar nu ar trebui el sa ia decizia asta ?dac anul asta vrea un psp....Fiecare cu ce vrea

Link to comment
Share on other sites

Daca tot esti impatimit al jocurilor incearca din rasputeri sa-i convingi, streseaza-i cat poti de mult.. eu la varsta ta asa faceam... zilnic ii intrebam de o gramada de ori.. si pana la urma faceau cum vroiam eu :)

@Lucian : scuterele sux hard.. low speed plus ca deja prea multi au scutere .. Enduro FTW.

Link to comment
Share on other sites

Singura solutie e sa insisti cat mai mult.Noi nu putem sa iti dam un sfat prea bun pentru ca nu iti cunoastem parinti.Tu ii cunosti cel mai bine si sti cum sa ii iei sa ii convingi.Eu unu daca ii stresez pe ai mei 1-2 zile imi ia sigur ce vreau :)).Asa am fost si eu cand mi-am luat PS2,m-am rugat 1-2 zile sa mi-l cumpere si dupa 2 zile deja ma plictisisem de jocuri.Asta e o chestie trecatoare.Trebuie sa ii stresezi cat mai mult dar in acelasi timp sa fi constient de posibilitatile financiare

Link to comment
Share on other sites

[editat] :>

Asta e solutia ta pentru toate? Genial. Suspendat 5 zile pentru limbaj.

Edited by Mehico
Link to comment
Share on other sites

Fi inventiv :D

Lasa`le in fiecare zi un mesaj pe undeva prin casa, unde stii sigur ca`l vor vedea.

Ceva de genu : pui pe frigider o foaie cu un PSP (scos la imprimanta) si langa, de exemplu pt. inceput "IL VREAAAAAUUUUU !!!". A doua zi pui pe oglinda in baie alta foaie, din nou cu poza PSP`ului si un text langa, scurt, nu lung, maxim 10 cuvinte, de ce iti doresti tu asa mult PSP`ul. A 3`a zi pe TV`ul parintilor, aceasi poza, cu text in care sa scrii cate poate face PSP`ul, din nou, text scurt. :) A 4`a zi gasesti tu alte idei, ca acuma nu prea mai imi vin :))

Bafta multa si La multi ani de pe acuma ! ;)

Uite cine stie :)

Asa ceva ti-as sugera si eu, trebuie sa insisti faraf sa fii cicalitor. Totusi,eu zic sa te gandesti bine daca chiar il vrei.Daca ti-l cumpara nu vei mai primi ceva valoros un timp. O saptamana vei fii calare pe el zicand ca e uber, a doua deja se pune praful pe el.Trust me, stiu :)

LE: "[editat]"

Cea mai buna solutie dintre toate.Presimt ca nu vei avea o viata lunga pe forum.

Link to comment
Share on other sites

[editat] :>

=))))))))))))))))))))))))))))))))))

ot : nu-ti lua psp, lasa dracu` jocurile, iesi p'afara cu prietenii, distreaza-te. iti mananci copilaria cu jocurile ...

ca sa-i convingi, zi-le ca-l vrei, insista, ca pana la urma e ziua ta, adu ca argument si faptul ca ai intrat la un liceu bun (daca o fi asa) ...

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...