Jump to content
Shuriken

Bacalaureat 2008

Recommended Posts

Partea I - Poezia lui Nichita Stanescu a fost usoara :) cred ca iau punctaj maxim

Partea II - Si textul argumentativ a fost usor, sper sa iau si acolo punctaj maxim

Partea III - Harap - Alb a fost usor, sper ca am acoperit toate cerintele si iau punctaj bun :D am scris 3 pagini aproape

bv :)...din partea mea poti sa iei si 10 ...dar parerea mea k depinde si de pretentiile corectorului...la partea a 2 si 3 ....daca nui place ceva poate sa-ti scada...

Link to comment
Share on other sites

din asta am dat si eu teza intr-a 6-a...

cand vin rezultatele ?

ai dat u basmu in clasa a 6 a cand s-o apuca profii de predat dupa voia lor...

din cate imi aduc aminte asa cum zice si RyLa.Iepurila basmul se face in a 7 a...

sambata care vine apar rezultatele ... din cate stiam eu

Link to comment
Share on other sites

basmul il faceam in clasa a 7a :P

il faceai in a 7-a , dar daca nu esti trecut de ce vorbesti :) ? se face o alta aprofundare ... anumite teme , etc. (daca ai trecut prin liceu , inseamna ca ai trecut degeaba)

Link to comment
Share on other sites

daca da cineva biologie 9-10 sa ma contacteze cu un PM zic eu ca merita :))

pf...dai la biologie? :| ...e bn daca poti sa retii termenii aia de pe acolo.... eu nu retineam bn la ore termenii aia ...bn k nici nu prea imi dadeam silinta :))

spor la bio...e mai mult de invatat "de tocit" cu se zice :P

Link to comment
Share on other sites

O stire bomba...cica s-au gasit o gramada de lucrari trase la indigo, adica au copiat cuvant cu cuvant dintr-o carte de rezolvari sau de la cineva, am auzit la Realitatea TV ca un profesor a gasit 14 din 59 de lucrari corecte indentice... chiar asa s-a intamplat ? s-a putut copia ?

Link to comment
Share on other sites

Guest DonCicio

O stire bomba...cica s-au gasit o gramada de lucrari trase la indigo, adica au copiat cuvant cu cuvant dintr-o carte de rezolvari sau de la cineva, am auzit la Realitatea TV ca un profesor a gasit 14 din 59 de lucrari corecte indentice... chiar asa s-a intamplat ? s-a putut copia ?

Normal ca se mai insipra lumea ;) nu cred ca exista bac care sa nu se fi copiat deloc !

Link to comment
Share on other sites

Normal ca se mai insipra lumea ;) nu cred ca exista bac care sa nu se fi copiat deloc !

indigo nu inseamna inspiratie :))...

poi max...sincer se mai lasa sa soptesti putin...dar unii au fost cu mobilu in mana ...la 9 cand a fost extragerea au primit mesaj ... la baie rupt foile din cartea de rezolvari si in clasa xerox ...

eu unul sincer am scris ce am stiut nam vrut sa ma risc...cu fitzuici...asa cu o colega de examen si atunci si dupa ora :> :))

Link to comment
Share on other sites

mate M1 subiecte GROAZNICE la subiectu III era prea mult de scris........................

sper sa iau 5-6- nu vreau mai mult.

pf subiect I ... sa zicem acceptabil

subiect II ... usor partea 1 si la 2 doar b nu lam terminat de rezolvat...

subiect III ... partea 1 am rezolvat tot ...dar cred k am gresit putin undeva...partea 2 rezolvat in mare...era prea mult de scris :| ...

in mare asa acceptabil subiectele ...

si sa dus bacu ...aproape :D ...maine la info sper cel putin 7 :D si joi la sport deja sau cam dus emotile ;)

Link to comment
Share on other sites

Oribil la matematica.. am cazut in prima banca de pe randu din mijloc NAS IN NAS cu supraveghetorii.. erau cam la 30 de cm de mine , fara niciun alt elev care sa dea la M1 cu mine in sala :|

Nu cred ca iau 5.

Link to comment
Share on other sites

Oribil la matematica.. am cazut in prima banca de pe randu din mijloc NAS IN NAS cu supraveghetorii.. erau cam la 30 de cm de mine , fara niciun alt elev care sa dea la M1 cu mine in sala :|

Nu cred ca iau 5.

pff puteai sa te ceri la baie ... eu m-am cerut de 2 ori ... adusese un coleg o carte cu rezolvari ... si a bagat-o intre calorifer si perete, si m-am inspirat ... acu plm depinde si de cat de severi vor fi corectorii ... sper sa iau 5 :|

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...