Jump to content
Shuriken

Bacalaureat 2008

Recommended Posts

btw cum au fost comisiile ?

Inainte sa intru auzisem ca sunt rai, ca iti pun multe intrebari aiurea :-? si ca dau note mici... majoritatea luasera 7-8, mai rar 9 sau 10. Insa mie mi s-au parut de treaba, era un tip si o tipa ambii avand maxim 30-35 de ani.

Link to comment
Share on other sites

s-a mai dus un examen...

am luat 10 la enlg

acum urmeaza partea nasoala

rom scris, sper sa trec.

la romana scris treci ;) stai linistit :P

e mai grav pe la matematica ...daca nu ai rezolvat variantele ... si sunt unele variante grele...k abia stiu sa le rezolv .... :-s ...sper sa cada unele mai usoare :D ...

eu dau si info :D ...nu mi se pare asa greu de trecut...cel putin pana la nota 7-8 ... 9-10 putin mai greu :P

Link to comment
Share on other sites

Am scapat si de proba la engleza. Am luat 10 :)

Ai dat cumva oral?Eu anul trecut am dat scris, si am luat 8.50.Era o lucrare parca despre congresul SUA, cu legistatura bicamerala si alti termeni sofisticati :(

Link to comment
Share on other sites

Ai dat cumva oral?Eu anul trecut am dat scris, si am luat 8.50.Era o lucrare parca despre congresul SUA, cu legistatura bicamerala si alti termeni sofisticati :(

Da, asta am dat proba orala. Tu ai dat engleza scris pentru ca aveai profil bilingv, sau ceva de genul :) eu insa am profil tehnic. :P

Link to comment
Share on other sites

10 si la engleza :D urmeaza ce e mai greu romana mate si fizica #-o

@Ruler si cu facultatea ce faci :whistle: iti zic eu doar 10% din absolventi se angajeaza pe specializarea care au terminat`o, iar restul ... :dooh: acum depinde si de ce facultate e vorba

Link to comment
Share on other sites

10 si la engleza :D urmeaza ce e mai greu romana mate si fizica #-o

@Ruler si cu facultatea ce faci :whistle: iti zic eu doar 10% din absolventi se angajeaza pe specializarea care au terminat`o, iar restul ... :dooh: acum depinde si de ce facultate e vorba

bravo :clap:

Link to comment
Share on other sites

Guest Blaidy

@Ruler si cu facultatea ce faci iti zic eu doar 10% din absolventi se angajeaza pe specializarea care au terminat`o, iar restul ... acum depinde si de ce facultate e vorba

10% sunt aia care fac facultatea pentru diploma ... x_x

Link to comment
Share on other sites

Da-l naibii de bac, nu la fel de stresant si costisitor precum elaborarea si sustinerea unei lucrari de licenta. Numai taxa este 750 ron.

eh ... ati zic eu k nu e chiar asa....asa ziceam si eu acum despre examenul din clasa a 8 a....

pentru moment e strensant in unele proportii ... (pt unii mai mult pt altii mai putin depinde de persoana..)

dupa ce o sa scapam si noi de bac si o sa dam examene pe la facultate o sa zicem la fel :P ...da pana atunci ...nu e chiar asa cum zici u ;)

[T]Ruler nu e chiar cum zici u .... ;) ... @tom are dreptate ...foarte multi se angajeaza cu ce a facut in liceu si cu bac-ul...

si cum a mai zis cineva ...:) nu multi fac facultatea pentru diploma...

Link to comment
Share on other sites

eh ... ati zic eu k nu e chiar asa....asa ziceam si eu acum despre examenul din clasa a 8 a....

pentru moment e strensant in unele proportii ... (pt unii mai mult pt altii mai putin depinde de persoana..)

dupa ce o sa scapam si noi de bac si o sa dam examene pe la facultate o sa zicem la fel :P ...da pana atunci ...nu e chiar asa cum zici u ;)

[T]Ruler nu e chiar cum zici u .... ;) ... @tom are dreptate ...foarte multi se angajeaza cu ce a facut in liceu si cu bac-ul...

si cum a mai zis cineva ...:) nu multi fac facultatea pentru diploma...

... vrei sa spui ca daca tu ai de ales intre cineva cu diploma de bac si unul de facultate , il alegi pe ala cu bacu` ? multi aleg facultatea dupa conceptul "turmei" ... daca unu a zis ca un rahat misto , sa`l incerce si ei ... cand alegi o facultate o alegi gandindu`te la ce faci dupa ce termini ... cand am zis ca fara facultate esti mort , ma refeream la faptul ca multi au inceput sa aiba diplome ( cumparate , sau obtinute pe merit ... ) asa ca daca vrei sa ai o sansa , iti trebuie o diploma de facultate (daca dai si masteratu e si mai bine )

PS : cred ca va dati seama ca zic asta , pentru a avea un job cat mai bun ... daca se poate cel mai bun ... nu sa ai un job doar de dragu de al avea .

Link to comment
Share on other sites

Ruler' date='Jun 26 2008, 10:53' post='2868283']

... vrei sa spui ca daca tu ai de ales intre cineva cu diploma de bac si unul de facultate , il alegi pe ala cu bacu` ? multi aleg facultatea dupa conceptul "turmei" ... daca unu a zis ca un rahat misto , sa`l incerce si ei ... cand alegi o facultate o alegi gandindu`te la ce faci dupa ce termini ... cand am zis ca fara facultate esti mort , ma refeream la faptul ca multi au inceput sa aiba diplome ( cumparate , sau obtinute pe merit ... ) asa ca daca vrei sa ai o sansa , iti trebuie o diploma de facultate (daca dai si masteratu e si mai bine )

PS : cred ca va dati seama ca zic asta , pentru a avea un job cat mai bun ... daca se poate cel mai bun ... nu sa ai un job doar de dragu de al avea .

vreau sa stii k eu cand aleg o facultate ma gandesc ce-mi place mie sa fac... o meserie care o faci din placere nu se compara cu una care o faci pt k sa nu stai acasa ... ;)

si faza pe care las alege.... eu unul le-as da un test ceva... si care al trece ala ramane ... sunt destui care dupa terminarea liceului poate au mai multa materie decat unu care termina facultatea si are o diploma cumparata ;) ...

in fine nu prea ma intereseaza ce cred altii ... dar eu unu aleg o facultate dupa ce-mi place sa fac ;)

spor all tuturor la proba scrisa la Lb. Romana ;) sper sa cada ceva mai usurel :P si fara poiezie la subiect 3 :D ...

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...