Jump to content
Guest iuliaxxx

te poti indragosti ...in urma unor discutii pe net... desi esti casatorit?

Recommended Posts

NU !

ca sa ma pot indragosti de cineva trebuie ceva mai mult decat 2 poze si o icoana de chat unde ploua cu inimioare .... in cazul meu conteaza f mult mirosul persoanei, mimica si in general toate elementele care nu tin neaparat de aspectul fizic.

Link to comment
Share on other sites

NU ! BYE.

Cum dracu ma sa te *abis* indragostesti , din niste charuri si smileuri * WTF *...

asa bine.

Cunosc personal caz.. care chiar sustine ...

Mie personal mi se pare trist, in sensul ca... trebuie ori sa ai o problema pt a spune asa ceva, ori pur si simplu sa fii un anti-social, adica sa nu socializezi cu nimeni din jurul tau si sa te simti singur. Cam asta ar putea fi singura explicatie...

Oricum, mi se pare o mare prostie unde s-a ajuns si cu internetul asta ... in loc sa iesi la un suc prin oras, stai si vorbesti cu nu stiu cine de prin nu stiu ce oras la sute de km distanta, pe "mess" ...

Nu stiu cati dintre voi ati jucat Mu Online... Eu unu il joc de aproape 4 ani. In acesti 4 ani am avut 2 "relatii" pe Mu. Prima dragoste a fost cu o femeie maritata de cativa ani buni care ulterior a divortat (nu din cauza mea). Vorbeam foarte mult in joc, cam2cam, si la telefon. apoi ne-am intalnit si ne-am dat seama ca nu suntem unul pentru altul. A doua dragoste a fost una fulger. ne stiam de pe mu de ceva vreme, am inceput sa vorbim pe Mu/mess mai mult k de obicei, apoi dintr-o minivacantza impreuna s-a soldat cu o relatie de 1 an aproape in care sincer am fost fericit si multumit.

IceMan nu au probleme cei care spun asa ceva. eu am fost de curand la psihiatru si sunt intreg la minte. chestia e ca in loc sa imi petrec timpul prin baruri si sa vin acasa mort de beat adus de prieteni in carca sau sa dorm pe mese in restaurante.. mai bine intru pe mu si ma destind.. nu ma deranjeaza nimeni, si nu sunt stresat. prieteni pot sa spun ca am foarte multi.. chiar foarte multi (in real ma refer) deci nici anti-social nu sunt :)

PS: cunosc foarte multe perechi care s-au cunoscut prin intermediul internetului/Mu-ului si care sunt impreuna si acum, se inteleg bine.. si e totul ok cu ei :) deci parerea mea este ca se poate, insa sunt destul de periculoase iubirile pe internet..

Link to comment
Share on other sites

asa bine.

IceMan nu au probleme cei care spun asa ceva. eu am fost de curand la psihiatru si sunt intreg la minte. chestia e ca in loc sa imi petrec timpul prin baruri si sa vin acasa mort de beat adus de prieteni in carca sau sa dorm pe mese in restaurante.. mai bine intru pe mu si ma destind.. nu ma deranjeaza nimeni, si nu sunt stresat. prieteni pot sa spun ca am foarte multi.. chiar foarte multi (in real ma refer) deci nici anti-social nu sunt :)

Nu mi se pare iesit din normal sa indragesti pe cineva prin mess , poate chiar sa si sa te indragosteti insa sansele de reusita pentru o relatie de durata in carne si oase sunt micutze.

@Ehh , eu raman la varianta clasica cu mort de beat carat spre casa la rasaritul soarelui de un fum si 2 sticle de alcool luate peste masura. :wub:

Link to comment
Share on other sites

@boom

fara nicio ofensa dar nu stiu ce fel de femeie serioasa ( care dupa cum zici tu ar fi fost si maritata) joaca mu..

"chestia e ca in loc sa imi petrec timpul prin baruri si sa vin acasa mort de beat adus de prieteni in carca sau sa dorm pe mese in restaurante.. mai bine intru pe mu si ma destind"

tare asta.. te duci in lore, iti iei "alchol" si iti da si +20 atack speed ;))

uite de ce sustin eu ca nu: pentru ca nu poti iubi o persoana inainte de a stie cine e ea defapt.. dupa cum am mai zis: ai doar `senzatia` ca o iubesti, dar defapt nu e deloc asa.. bine gata nu te mai contrazic.. posibil sa fi avut dreptate, dar din punctul meu de vedere nu se poate asa ceva..

Link to comment
Share on other sites

@boom

fara nicio ofensa dar nu stiu ce fel de femeie serioasa ( care dupa cum zici tu ar fi fost si maritata) joaca mu..

Sunt persoane ce-au 3 facultati si joaca mu, persoane ce au ajuns in toate colturile tarii, sa nu zic prin toata lumea, persoane ce sunt profesori universitari, si joaca mu.link, si tu spui ca nu exista MACAR o persoana normala care sa joace jocul respectiv? Dar ce frate sunt retardati sau anormali sa nu poata juca un astfel de joc? Ce ti se pare asa iesit din comun? Sau altfel spus, cine joaca un astfel de joc inseamna ca e neserios? Ce intelegi tu prin persoana serioasa? Intr-adevar, mai sunt si niste tampiti pe ici pe colo de habar nu au cum ii cheama, dar nu generaliza, nu toti sunt asa. Vorba aia, nu exista padure fara uscaciuni.

Link to comment
Share on other sites

dude.. calm down.. si eu am jucat pe linkmania mult timp (aveam flaming phoenix exe+11 si spirit sword exe).. deci am jucat ceva.. nu am zis niciodata ca cei care joaca mu au juma de creier.. uite ca sa subliniez:

fara nicio ofensa dar nu stiu ce fel de [b]femeie[/b] serioasa ( care dupa cum zici tu ar fi fost si maritata) joaca mu..

la asta ma refeream.. un barbat sa zicem.. in loc sa te uiti la un meci, joci ceva.. insa o femeie (serioasa).. ma cam indoiesc.. sincer

ps: eu jucam pe timpul cand era [n33d] admin si cand nu se bagase versiunea cu dark lordu sau cu summoneru` (adica acum cel putin 2ani.. ).. cu ocazia asta: [n33d] if U`re still alive and here thanks a lot friend for all what have u done for me and my guildmembers ;)

Link to comment
Share on other sites

dude.. calm down.. si eu am jucat pe linkmania mult timp (aveam flaming phoenix exe+11 si spirit sword exe).. deci am jucat ceva.. nu am zis niciodata ca cei care joaca mu au juma de creier.. uite ca sa subliniez:

fara nicio ofensa dar nu stiu ce fel de [b]femeie[/b] serioasa ( care dupa cum zici tu ar fi fost si maritata) joaca mu..

la asta ma refeream.. un barbat sa zicem.. in loc sa te uiti la un meci, joci ceva.. insa o femeie (serioasa).. ma cam indoiesc.. sincer

Eu am jucat mu pe Linkmania si din cate tin minte era o femeie cu numele Gandalf era un SM si am avut diverse discutii si de multe ori stiu k isi punea copilu la teme k sa stea ea mai mult la calculator sa faca resetu :)) mai sunt si exceptii credema :right:

Link to comment
Share on other sites

dude.. calm down.. si eu am jucat pe linkmania mult timp (aveam flaming phoenix exe+11 si spirit sword exe).. deci am jucat ceva.. nu am zis niciodata ca cei care joaca mu au juma de creier.. uite ca sa subliniez:

fara nicio ofensa dar nu stiu ce fel de [b]femeie[/b] serioasa ( care dupa cum zici tu ar fi fost si maritata) joaca mu..

la asta ma refeream.. un barbat sa zicem.. in loc sa te uiti la un meci, joci ceva.. insa o femeie (serioasa).. ma cam indoiesc.. sincer

ps: eu jucam pe timpul cand era [n33d] admin si cand nu se bagase versiunea cu dark lordu sau cu summoneru` (adica acum cel putin 2ani.. ).. cu ocazia asta: [n33d] if U`re still alive and here thanks a lot friend for all what have u done for me and my guildmembers ;)

[n33d] e Invisible, fostul global. Cat despre versiune, nu s-a schimbat, e aceeasi.

Link to comment
Share on other sites

Nu cred in astfel de relatii...nu te poti indragosti de o persoana care nu o cunosti ,care nu te cunoaste...chestiile astea se intampla dni prea multa plictiseala ...

Link to comment
Share on other sites

Cunosc multe cupluri ce s-au cunoscut in jocuri online, precum MU de exemplu, si-acum chiar sunt impreuna, s-au si casatorit, (nu dau nume).

la cine te refereai? hmm? :))

Da si eu cunosc cazuri :P unii au ramas impreuna, altii nu

Deci e clar ca se poate.

Link to comment
Share on other sites

din punct de vedere psihologic, persoanele care nu le vezi de la inceput ti se par mult mai interesante decat persoanele de care te lovesti zi de zi cu privirea in "real life". Misterul asta intriga pe orcine si nu e o rusine sa recunosti, la inceput poate fi vorba de atractie fata de necunoscut dar apoi se ajunge la lucruri mai serioase. stiu un cuplu: el era in japonia, ea era in romania si cand a revenit el in tara s-au cunoscut, pt prima data au dat noroc in real life la aeroport, acuma sunt casatoriti si au si un bebe impreuna.Sunt relatii care incep pe net si continua in viata reala foarte frumos ;;)

Link to comment
Share on other sites

@boom

fara nicio ofensa dar nu stiu ce fel de femeie serioasa ( care dupa cum zici tu ar fi fost si maritata) joaca mu..

"chestia e ca in loc sa imi petrec timpul prin baruri si sa vin acasa mort de beat adus de prieteni in carca sau sa dorm pe mese in restaurante.. mai bine intru pe mu si ma destind"

tare asta.. te duci in lore, iti iei "alchol" si iti da si +20 atack speed ;))

uite de ce sustin eu ca nu: pentru ca nu poti iubi o persoana inainte de a stie cine e ea defapt.. dupa cum am mai zis: ai doar `senzatia` ca o iubesti, dar defapt nu e deloc asa.. bine gata nu te mai contrazic.. posibil sa fi avut dreptate, dar din punctul meu de vedere nu se poate asa ceva..

silentR nu stiu ce intelegi tu printr-o femeie serioasa. ti se pare serioasa o femeie care sta prin bodegi si bea cot la cot cu tine? sau una care joaca mu? acuma sincer vorbind cunosc femei maritate, cupluri de tineri casatoritzi , familii intregi (mama, tata, copil/copii) care joaca mu, au o viata sociala normala, stiu sa imbine familia cu pc-ul, si multe alte chestii. daca tu cand ai auzit de mu te-ai gandit direct la setul ala fp si nuj ce arma exe.. e clar pentru ce ai jucat tu mu linkmania :) sunt altii care in jocul ala nu vad itemele, rr-urile sau alte averi virtuale. joaca pur si simplu pentru prieteni. usor usor ajung sa se cunoasca si in realitate si se leaga mai mult decat o prietenie virtuala intre ei. (mu-ul si-a facut treaba) asa se intampla sa te indragostesti in urma unor discutii pe net/mu. daca ajungi sa discuti cu o singura persoana mai bine de 5 ore pe net si iti place cum vorbeste, gandeste, felul de a se exprima, daca mai vezi si o poza cu ea.. si iti este simpatica.. iti zic eu ca te simti atras de ea si incerci mai mult. de aici => intalniri in real life => relatie (ceea ce spuneai tu ca nu se poate)

senzatia aia de iubire pe care spui tu ca o are cineva pe net se transpune/sau nu foarte usor in realitate. e nevoie de o intalnire doua in real life si iti spun eu ca iti dai seama daca merge sau nu.

Link to comment
Share on other sites

Perceptia pe net a unei alte persoane e distorsionata. Laturi ale sale pe care nu le poti "prinde" le umpli tu, si le umpli cu ce ti-ai dori. E frumoasa ideea asa, ca fantezie, dar asta ar cam trebui sa fie limita. Nu mi-as parasi sotul pt cineva cunoscut pe net, intotdeauna ce nu poti avea pare mai atragator, dar de obicei rezulta ca nu e.

Link to comment
Share on other sites

Guest hexer

Perceptia pe net a unei alte persoane e distorsionata. Laturi ale sale pe care nu le poti "prinde" le umpli tu, si le umpli cu ce ti-ai dori.

De acord cu Serenity, asta vroiam si eu sa spun, poate altfel formulat.

Link to comment
Share on other sites

Guest iustinian

haideti sa va spun si eu povestea mea, eram casatorit si la un moment dat am inceput sa vorbesc pe mess cu o tipa. ne-am indragostit nebuneste. am inceput sa ne vedem pe ascuns pana cand am hotarat de comun acord sa rupem relatiile care le aveam, mentionez si ea era casatorita, in prezent sunt casatorit cu ea si sunt foarte fericit,si nu regret nimic din cele intamplate.

asa ca nu va mai grabiti voi sa va dati cu parerea pana cand nu traiti astefel de experienta pe propria piele.

deci concluzia este ca te poti indragosti in urma unor banale discutii pe net.

Link to comment
Share on other sites



  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...